dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 26
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 502
  1. #341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mam drewno. na betonowym podłożu.
    Na tarasie płyty z casto, zaolejowane - ciekawe, jak przetrwają zimę. Ale były tak tanie, że po kilku latach sobie wymienię. Na schodach dechy z modrzewia kupione za niewielkie pieniądze (ok 70 zł/m2) na allegro. też olejowane. Wszystko na plastikowych podkładkach wisi sobie nad betonem.
    teraz zimą jest super - nie jest śliskie, po deszczu też nie

  2. #342

    Domyślnie z jakiego surowca wykonać taras?

    Szukam inspiracji, pomysłu na wykonanie tarasu wraca do tematu ponieważ nadchodzi wiosna i czas się zabrać do pracy

    Czy ktoś z was zna w okolicach Warszawy punkt w którym można obejrzeć naturalne kamienie?

  3. #343

    Domyślnie

    A z której strony?
    Np. w Łazach, w Ząbkach na Łodygowej...
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  4. #344

    Domyślnie

    Do Warszawy jadę zawsze przez Janki mieszkam w okolicach Pruszkowa. Chętnie po zwiedzam punkty sprzedaży głazów tak że możesz mi podać kilka namiarów

  5. #345

    Domyślnie Popieram

    Cytat Napisał Darek Rz Zobacz post
    Witam

    A ja mam wylewany z betonu i na to gres tarasowy i ..........klne jak szewc ze dalem sie w to wrobić . Zrobiłbym z kostki i byłby spokój na lata a tak wylali taras i schody wejsciowe do domu ,kosztowalo to to niewiele mniej niż zrobienie z kostki a teraz musialem jeszcze kupić kupę gresu ,do tego masę kleju odpowiedniego , potem to polożyć ,zeby wyglądało jak "tafla szkła "musialem sie nieźle napocić i ukladac badzo dokladnie ,klnąc przy tym , pozostało mi obłozenie schodów wejsciowych na taras ....tez zeby to jakos wyglądalo trzeba klaść powoli i bardzo dokladnie , echhh bez sensu to było . Robiłem to sam bo przeciez gdybym wziął fachowca to byłby to najdrozszy taras na swiecie -na szczescie umiem klaśc płytki .Generalnie jak taras to tylko z kostki lub kamienia na podsypce a nie jakieś płytki ...

    pozdrawiam
    Nie dość, że drogo, to po kilku zimach trzeba robić na nowo, jeśli taras nie pod dachem.

  6. #346

    Domyślnie

    My też mieliśmy problem z podjęciem decyzji. Płytki fajne ale żeby mieć naprawdę antypoślizgowe to niestety kosztują. Drewno fajnie wygląda ale co po kilku latach a czy zimą jak się śnieg dostanie w te rowki to nie będzie ślisko? My zdecydowaliśmy się w końcu na bruk klinkierowy i jesteśmy bardzo z niego zadowoleni wytrzymały, nie płowieje, żadnych plam na nim nie widać a efekt jak widać na zdjęciu http://foto3.m.onet.pl/_m/2e949dd0ed...af,10,19,0.jpg
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2e949dd0ed0292e7f&#48.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	12313  

  7. #347

    Domyślnie

    To chyba bardzo dobry pomysł, wygląda ładnie, w Holandii całe ulice są z tego wybrukowane. Ile kosztowało położenie i jaka cena takiego bruku?

  8. #348

    Domyślnie

    Mam granit, ale polecam kostę brukową. Jest tyle odmian, że hej. Łatwo się kładzie.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #349

    Domyślnie

    Nie o to chodzi, że łatwo się kładzie, chcę, żeby była trwała kostka i nie plamiła sie jak np. polbruk. Wiem, że takie są te bruki np. z CRH ale b. drogie
    Ostatnio edytowane przez grazi ; 05-06-2010 o 19:38

  10. #350
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie Z czego taras??

    Witajcie

    Niedługo będziemy robić chodniki z kostki brukowej i zastanawiamy się, czy dać kostkę także na taras. Co o tym sądzicie? Ja trochę się boję, bo po pierwsze jest trochę chropowata, więc trudniej będzie utrzymać w czystości niż np. płytki, no i przy upadku (dzieci) można się pokaleczyć, a po drugie w szpary pomiędzy kostką będą wpadać różne rzeczy (kiełbaska z grila, papryczka z szaszłyka ) i ciężko będzie posprzątać. Bardziej praktyczne byłyby pewnie płytki, ale żeby zrobić płytki to trzeba lać beton, czego wolałabym uniknąć. Podobają mi się płyty brukowe, takie duże prostokątne, ale te z kolei są okropnie drogie. Drewno odpada, bo po pierwsze nie za bardzo będzie mi pasowało a po drugie na pewno jest najmniej trwałym materiałem z tych wszystkich.

    Co Wy o tym sądzicie? Dajcie znać, będę bardzo wdzięczna za Wasze rady, zwł. jeśli macie kostkę brukową na tarasie i jesteście z niej zadowoleni lub nie.

    Pozdrawiam!
    Home sweet home!

  11. #351
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie Z czego taras??

    Witajcie

    Niedługo będziemy robić chodniki z kostki brukowej i zastanawiamy się, czy dać kostkę także na taras. Co o tym sądzicie? Ja trochę się boję, bo po pierwsze jest trochę chropowata, więc trudniej będzie utrzymać w czystości niż np. płytki, no i przy upadku (dzieci) można się pokaleczyć, a po drugie w szpary pomiędzy kostką będą wpadać różne rzeczy (kiełbaska z grila, papryczka z szaszłyka ) i ciężko będzie posprzątać. Bardziej praktyczne byłyby pewnie płytki (mopem można zetrzeć), ale żeby zrobić płytki to trzeba lać beton, czego wolałabym uniknąć. Podobają mi się płyty brukowe, takie duże prostokątne, ale te z kolei są okropnie drogie. Drewno odpada, bo po pierwsze nie za bardzo będzie mi pasowało a po drugie na pewno jest najmniej trwałym materiałem z tych wszystkich.

    Co Wy o tym sądzicie? Dajcie znać, będę bardzo wdzięczna za Wasze rady, zwł. jeśli macie kostkę brukową na tarasie i jesteście z niej zadowoleni lub nie.

    Pozdrawiam!
    Home sweet home!

  12. #352

    Domyślnie

    ja wybrał bym kostkę z płytką też problemy...

  13. #353

    Domyślnie

    Ja bede robił z bruku ! Taras lany z betonu kosztyuje dużo więcej, trzeba okładać go płytkami , a jak ktoś to spiep . . . to same problemy. Bruk jest niezniszczalny i łatwo można go wyczyścić choćby wężem z wodą

  14. #354

    Domyślnie

    Ja co prawda nie mam jeszcze tarasu, ale niedługo będę miał właśnie z kostki brukowej pierwotnie wszystkie chodniki, podjazdy i taras miały być z klinkieru, ale jego cena zweryfikowała plany. Jeżeli chodzi o czystość szpary nie są tak duże żeby się kiełbaska zmieściła ,
    A dzieci? teraz są małe a za chwilę będą duże a ty zostaniesz z "gumowym" tarasem , przecież na chodniku czy w domu też się mogą przewrócić.
    Ja generalnie będę dopasowywał kostkę do budynku, co nie znaczy że nie biorę pod uwagę bezpieczeństwa mojej 3 letniej księżniczki

    Proponuję odwieź firmy sprzedające bruk, odwiedź internetowe strony i obejrzyj jak jest układany bruk, jakiej jest grubości, jakie szpary i jak jest porowaty

    Pozdrawiam

  15. #355
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Też początkowo myśleliśmy o klinkierze, ale wycena dużo weryfikuje Chyba ostatecznie zrobimy bruk. Dzięki za radę i powodzenia z Twoim tarasem!
    Home sweet home!

  16. #356
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Taras lany z betonu kosztyuje dużo więcej, trzeba okładać go płytkami , a jak ktoś to spiep . . . to same problemy.
    Właśnie tego się obawiam przy płytkach. Chyba w końcu zdecydujemy się na kostkę. A orientujecie się może jak sprawuje się w praktyce kostka "tłuczona", tzn. taka specjalnie postarzana? Zastanawiamy się konkretnie nad Romano i Natulit firmy Libet, które wyglądają tak:

    Ładnie to wygląda ale zastanawiam się, czy te obtłuczenia nie będą powodowały, że kostka będzie się szybko niszczyć, kruszeć pod wpływem warunków atmosferycznych, itp. Ponoć tego typu kostki są produkowane inną metodą niż te zwykłe, aby były bardziej twarde i trwałe (stąd też są droższe), ale jakoś takie tłumaczenie nie do końca przemawia do mojej wyobraźni...
    Home sweet home!

  17. #357

    Domyślnie

    Mi się strasznie podobają takie deski a'la drewno.
    Tak na serio z drewnem nie mają nic wspólnego, występują w rozmaitych kolorach, są fajnie ryflowane i bezpieczne.
    Nie wiem tylko jak cenowo.
    Na razie jestem na etapie rasowego oglądacza.

  18. #358
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    A z czego są te "deski a la drewno"? Masz jakieś fotki?
    Home sweet home!

  19. #359
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    strazak

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hmm moze nie jestem ekspertem a do tego mam mala liczbe postow to tez moze bede malo wiarygodny, ale taras czyli jak by nie bylo zaraz po drzwiach wejsciowych to chyba druga rzecz z ktorej bedziesz dumny i na ktora bedziesz zapraszal znajomych na np jak mowiles grilla .. Wyobraz sobie bruk na podjezdzie a potem na tarasie.. hmm wydaje mi sie ze powinienes zaczac myslec o gresie.. i to takim leprzym niz proponuja na molochy.. taras to duza inwestycja i musisz pamietac o dobrej izolacji.. A co do Ala`desek to jest ich mnustwo w gresach..Jesli chodzi o wzglendy estetyczne to przewaga na gressy karcher i szczota zero brudu Decyzja nalezy do Ciebie.. Moim skromnym zdaniem Gress na taras. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez strazak ; 18-08-2010 o 17:22

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał strazak Zobacz post
    Hmm moze nie jestem ekspertem a do tego mam mala liczbe postow to tez moze bede malo wiarygodny, ale taras czyli jak by nie bylo zaraz po drzwiach wejsciowych to chyba druga rzecz z ktorej bedziesz dumny i na ktora bedziesz zapraszal znajomych na np jak mowiles grilla .. Wyobraz sobie bruk na podjezdzie a potem na tarasie.. hmm wydaje mi sie ze powinienes zaczac myslec o gresie.. i to takim leprzym niz proponuja na molochy.. taras to duza inwestycja i musisz pamietac o dobrej izolacji.. A co do Ala`desek to jest ich mnustwo w gresach..Jesli chodzi o wzglendy estetyczne to przewaga na gressy karcher i szczota zero brudu Decyzja nalezy do Ciebie.. Moim skromnym zdaniem Gress na taras. Pozdrawiam
    Tak, gres masz rację, tylko weź pod uwagę to płytki musisz mieć do czegoś przyklejone czyli taras musi być "wylany".
    Ja planowałem od razu kostkę i tak zostanie. jeżeli chodzi o wzory to jest mnóstwo wzorów kostki, której nie będzie się trzeba wstydzić. Ale masz rację wybór należy do każdego inwestora.

    Co do desek to widziałem takie w markecie budowlanym, całkiem całkiem to wygląda i nawet mi się podobało, do złudzenia przypomina deskę ryflowaną. Macałem to i jest to wykonane z jakiegoś tworzywa sztucznego.

Strona 18 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony