dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie czym i jak fugować gres ?

    kupiłem płytki gresowe , ale ich uroda jest taka że wyglądają jak obtłuczone na krawędziach , zastanawiam się jak to fugować żeby nie zafugować tych "obtłuczeń" bo płytka straci urok , a jak zrobię to normalnie , tzn. ponakładam fugę a potem zetrę , to niestety te miejsca też pozostaną zafugowane.

  2. #2

    Domyślnie GRES - FUGA

    Hey

    Mam układać płytki gresowe (poler) 50x50 na podłodze z ogrzewaniem podłogowym, tu pytanie : jaka może być najmniejsza bezpieczna fuga?

    za każdą pomocną odp. z góy thx

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Zadzwoń do przedstawiciela producenta płytek. My mamy Porcelanosę 33x33 - bez podłogówki fuga 1 mm (nanofuga PCI); z podłogówka - fuga 2 mm.

  4. #4

    Domyślnie

    chcialabym polozyc plytki bezfugowe (albo przynajmniej jak najmniejsza fuge)na podłogówce czy oprocz zaleceń producenta płytek jest jeszcze cos o czym powinno się pamietac?
    sposob ulozenia rurek itd ...?

  5. #5

    Domyślnie

    Dużo zależy od rodzaju płytek i ich formatu. Im większa powierzchnia tym rozszerzalność większa. 3mm to takie minimum przy ogrzewaniu podłogowym, ale 2mm też widziałem przy płytkach 30x60
    Pamiętaj o odtłuszczeniu płytek polerowanych po ułożeniu i zaimpregnowaniu ich przed fugowaniem. Fugowanie min. 2 tygodnie od ułożenia (ryzyko przebarwienia fugi wilgocią z kleju). Fuga koniecznie elastyczna.
    Impregnacja jednorazowa (tak by fazowana część płytki polerowanej była w stanie przyjąć fugę). Póżniej możesz ponowić impregnację, ale już całości (jeden preparat) lub płytki i fugi z osobna (2 rodzaje preparatów).

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    ja mam 60x60 i fugę 3 mm. Gość powiedział, że to bezpieczna grubość, nawet przy dobrej chemi typu Mapey. I na razie odpukać trzeci sezon ok.

  7. #7

    Domyślnie

    a jak obliczyć ile potrzebuję fugi?
    kupuję epoksydową na płytki 40x60 25m2, 10x10 3m2 i 30x60 20m2
    fuga droga, opakowania 2kg i 5kg, szkoda kupić za dużo
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał novi_ana
    a jak obliczyć ile potrzebuję fugi?
    kupuję epoksydową na płytki 40x60 25m2, 10x10 3m2 i 30x60 20m2
    fuga droga, opakowania 2kg i 5kg, szkoda kupić za dużo
    Co to znaczy droga ?? - ile kosztuje ??

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    tak, kosztuje 3xwięcej niz zwykła i po prostu niec chce jej kupić za dużo
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lilajla

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Gres i fuga, czyli moja frustracja

    Witajcie,

    Jestem we wścieklej rozpaczy. Co mnie podkusiło, aby posłuchać się 'majstra' i zrobić wklęsłe fugi w kuchni.
    Męczę się już tak kilka lat, ale już nie mogę.
    Frustracja przerodziła się w rozpacz. Nie mogę całe życie na kolanach co tydzień czyścić fug
    Ale do meritum.
    Jak już napisałam - między płytki podłogowymi jest fuga, ale nie położona równo z rantem płytki, ale lekko wgłębiona. Na początku wyglądało to ślicznie, ale teraz jest przedmiotem mojej rozpaczy. Jak mogę zniwelować rowki między płytkami? Czym zalać podłogę? Jakąż żywicą? Nie chcę zrywać podłogi, nie chcę zmieniać jej koloru - nic na nią kłaść w sensie wykładziny, chcę tylko spokojnie sprzątać, aby okruszki nie wchodziły w rowki fugowe.Chciałabym mieć "gładką" podłogę.
    Tak więc proszę - help

  11. #11

    Domyślnie

    mnie też tak kiedyś "fachman" próbował uszczęśliwić ale się nie dałam. Położył fugę drugi raz, na tę pierwszą warstwę i pięknie się trzymało. Myślę, że w przypadku starszych fug powinno się usunąć starą (wydrapać) i położyć drugą.

  12. #12

    Domyślnie

    Najlepiej położyć nową fugę na ta starą, ale trzeba wybrać dobrą fugę epoksydową np firmy Litokol . Odradzam zakupu fugi w marketach.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

  14. #14

    Domyślnie

    Odradzam pokrywanie starej fugi nową. Wiem, że to pracochłonne, ale znacznie bezpieczniej będzie wydrapać starą i dopiero wtedy użyć nowej, już bez wklęsłości. Inaczej ryzykujemy, że fuga się odspoi i będziemy robić wszystko od nowa. Pisałam o tym tutaj:
    http://paniglazurnik.blogspot.com/20...arej-fugi.html

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lilajla

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi dało mi to do myślenia, i podjełam decyzje: wywalam starą fugę i kładę nową. Wiem, że czeka mnie droga przez mękę i pewnie nie raz jej pożałuję - w czasie pracy ale cóż - już nie mogę patrzeć na podłogę :/
    I teraz kolejna prośba: będę tą czynność wykonywać sama, niestety nie stać mnie na wynajęcie majstra
    Proszę napiszcie mi od czego mam zacząć, jaki sprzęt kupić? co mam zrobić po "wygrzebaniu " fug? Czymś przecierać? Czymś czyścić? Słowem jak krowie na rowie, od czego zacząć i na czym skończyć, bo ja całkiem zielona

    Z góy wielkie dzięki

  16. #16

    Domyślnie

    http://www.dom.pl/wymieniamy-fugi-miedzy-plytkami.html

    pewnie troche pozno z ta sciagawką ale moze ktos inny skorzysta

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie Fuga epoksydowa a gres 60cm x 60 cm

    Witam,

    Położyłem w holu ,kuchni, wiatrołapie(ogrzewanie podłogowe) gres masto bianko 60x60 z paradyża koloru beż. I teraz chciałbym dać jasną fugę. Standardowa ponoć szybko się brudzi i zastanawiam się czy nie dać fugi epoxdyowej. Jak myślicie dobry pomysł?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Myślę ,że to dobry pomysł.
    Uwaga, fuga epoksydowa trudna w układaniu.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    a na czym polega ta trudność?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Należy przygotować porcję fugi którą jest się w stanie samemu wbudować i oczyścić .
    Do czyszczenia najlepiej stosować gąbkę do fugi epoksydowej.
    Podłoga musi być na bieżąco dokładnie myta , bardzo dokładnie .
    Po związaniu , fuga jest nie do usunięcia z powierzchni płytki .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony