dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 55
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1082

Temat: Kostka Rubika

  1. #1021
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    właśnie zadzwoniła do mnie mama z info,że w NOMI mają takie jakie potrzebuję ...

    Panele mam przymocowane do siatki ogrodzeniowej na zachodnim ogrodzeniu. Niestety muszę odgradzać się od sąsiada, który ze swojej działki zrobił pole uprawne i wybieg dla kur i kaczek

    Po ostatniej wichurze dwa panele w całości oderwały się od siatki, a jeden połamał się od połowy w dół

  2. #1022

    Domyślnie

    To dobrze, ze jednak gdzies mozna dokupic i faktycznie odgradzaj sie jak tylko mozesz - kury to jeszcze nic ale kaczek wspolczuje, to dopiero brudzi pierunsko.... sasiedzi trzymali kolo mojego garazu bleee, dojsc sie nie dalo bo to to luzno chodzilo ale pycha swoja droga. Jak ja kak nie lubie, to taka jaka nam sasiadka ubila na swieta, to mogla bym na okraglo.

  3. #1023

    Domyślnie

    Pomylam dzisiaj prawie wszystkie okna pozimowo - jeszcze 4 szt malych w przyziemiu mi zostalo ale padam juz na twarz, to je odpuszcze... nareszcie mam jasnoszare parapety a nie czarne. Nie wiem ale jeszcze takiego syfu po zadnej zimie nie bylo ... Rubik ma czarne zacieki na elewacji ze az strach buuu Dwa lata i nieciekawie to wyglada ... do tego wyrwalo mi kawalek betonu na podjezdzie. Tam akurat sasiad ma rynne i woda sobie leciala a ze pekniecie musialo byc, to wplywala i jak zamarzlo, to wypierniczylo. Oczywiscie musialo przy okazji rozwalic dwie plytki na opasce .... ja chce moje mieszkanie spowrotem !!!

  4. #1024

    Domyślnie

    ja o oknach jeszcze nie myślę poczekam, może mąż pierwszy wpadnie na to, że trzeba je umyć (utopia)

    zamarzająca woda potrafi wiele szkód wyrządzić u nas jak całkiem zalew opadnie też trzeba będzie "przegląd" zrobić....
    Dziennik i komentarze to już historia

  5. #1025

    Domyślnie

    Mnie tylko przeraza to, ze mieszkam niecaly rok i to co bylo juz zrobione trzeba robic na nowo - nawet czlek sie za bardzo nie nacieszyl. Jak tak dalej pojdzie, to z tego remotu nigdy nie wyleze ... przesilenie wiosenne mnie chyba dopada
    Ale trzeba dalej ... umowilam sie na zrobienie miejsc parkingowych, plot i brame wjazdowa na ogrodek - za miesiac zaczynaja. Teraz musze zakupic wszystko - nie chce mi sie, ot tak poprostu mi sie nie chce i juz.

  6. #1026

    Domyślnie

    Nie poddawaj się, to przesilenie wiosenne pewnie Cię dopadło Dom jest miliard razy lepszy od mieszkania i tej wersji się trzymajmy
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  7. #1027

    Domyślnie

    Ja sie trzymam tego od kiedy Rubika kupilismy ale ja jestem z tych - ktorzy mieli dom, uciekli do blokowiska i nigdy juz nie chcieli domu miec ... tak ze teraz jest mi niezmiernie ciezko z tym trzymaniem.

  8. #1028

    Domyślnie

    oj tam, człowiek młody był i głupi
    Dziennik i komentarze to już historia

  9. #1029

    Domyślnie

    Widzisz, a ja - blokers z 31-letnim stażem - za skarby świata nie wróciłabym do tego pudełka po butach (właściwie: tych pudełek, bo sporo przeprowadzek po drodze zaliczyłam )
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  10. #1030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Ja też mam sporo przeprowadzek za sobą i teraz w końcu czuje się jak w niebie
    We własnym domku z ogródkiem

  11. #1031

    Domyślnie

    Tak dla orientacji - nasadzenia zywoplotowe

    Liściaste:

    roślina optymalna wysokość (w m) rozstawa w rzędzie (w cm)

    ałycza 1-2,5 40-50
    bukszpan 0,2-0,8 20-30
    berberys Thunberga 0,3-0,8 30-40
    buk pospolity 2-3 80-90
    forsycja 0,8-1,2 50-60
    grab pospolity 1,5-3 60-80
    rga błyszcząca 1-2 50-60
    jaśminowiec 0,4-1,5 50-60
    karagana 1-1,5 60-70
    lawenda wąskolistna 0,3-0,4 30-40
    ligustr pospolity 0,8-3 30-40
    ognik szkarłatny 1-1,5 60-70
    pechęrznica 1-1,5 40-50
    porzeczka alpejska 0,2-0,5 30-40
    pięciornik krzewiasty 0,6-1 50-60
    tawuła Van Houtte'a 1-1,8 40-50
    tawuła japońska 0,3-0,5 40
    żylistek 0,4-1,5 50-60

    Iglaste:

    choina kanadyjska 1-2 80
    cis pospolity 0,5-0,8 lub 1,5-2 50-70 jałowce - odm. kolumnowe 1-2 60-80 modrzew 2-3 80
    sosna 2-3 80-100
    świerk pospolity 1,5-2 50-70
    tuja - odm. kolumnowe 1,5-2,5 60-80

    Plan ogrodowy - juz zakupiono

    2 szt - roz bialych pnacych
    2 szt - derenia bialego
    2 szt - jasminowce
    2 szt - ogniki szkarlatne - red column (niestety kutnay-a nie moge nigdzie dostac)
    10 szt - irga - dammera Major

    Zostaly mi jeszcze do kupienia hortensje drzewiaste Anabella - ale tez nie moge dostac, wszedzie sa niebieskie i rozowe a ja potrzebuje biala. No i biale rozyczki okrywowe ale tez narazie niet ...

  12. #1032

    Domyślnie

    A skąd masz projekt? Sama robiłaś?
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  13. #1033

    Domyślnie

    Projekt robilam sama, to jest moja ala wizja rubikowego ogrodu. Tak jak kolor przewodni bialo-zielono ... rosliny pomogla mi dobrac magnolia, ktora pod moj projekt zaproponowala mi pare roznych roslin. Pogrzebalam w necie, poogladalam i wybralam z tego, to co mi sie najbardziej podobalo.
    No i teraz sie tego trzymam - jest to wygodne, bo nie rozgladasz sie za niczym innym, nie masz juz parcia na jeszcze cos - bo wiesz ze jak kupisz cos innego, to schromolisz cala koncepcje.

  14. #1034

    Domyślnie

    To ja z przeciwnej frakcji - chciałam kupić to, co akurat mi się spodoba Wiem - źle robię - ale mam tak małą powierzchnię do wykorzystania, a tyle różnych pomysłów Ciekawam realizacji - nie bądź skąpiradło, wrzucaj więcej fotek domu i otoczenia
    Pozdrawiam,
    Agnieszka
    Nasz Dziennik
    Nasza Galeria

  15. #1035

    Domyślnie

    Fam, ja nie chetnie wstawiam foty domu - wiesz jak jest ogrodek wstawie jak juz go zaflancuje i zrobie porzadek po robieniu podjazdow i bram.

    Niestety moja sasiadka po lewej nie widzi potrzeby wymiany ogrodzenia, czyli sie nie dorzuci, to ja tez nie bede calosci brac na swoja kieszen czyli musze wzmocnic siatke zywoplotowo. Siatka jest okejos ale slupki sa dosc daleko rozstawione i taka jakas lelawa jest.

    Mala zmiana planu



    Po lewej od gory.

    3x zielone duze kola - ognik szkarlatny (wys 2m)
    1x czerwone duze kolko - pigwowiec (wys 2m)
    2x zielone duze kola przed czerwonym - ognik kuntay - jak go wkoncu dostane oczywiscie (wys 1m)
    2x niebieskie duze kola - deren bialy (wys 2m)

    Czerwone male koleczka - trawy ozdobne (wys opadajaco od 60 do 50 cm)
    Zielone male koleczka, naokolo kola zwirowego - irga Major (wys 30 cm)
    Niebieskie male koleczka na srodku przed tarasem - rozyczki okrywowe ( wys 20 cm)

    Po prawej

    Czerwone duze kolko na dole - wielki iglak ktory juz jest
    Zielone duze kola na gorze - hortensje Anabella
    Czarne kolka - do zastanowienia??? albo zostawie do nasadzen sezonowych albo dam drugi rzad irgi zeby zaroslo wszystko i bedzie spokoj.

  16. #1036
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Mohag - ciekawa jestem, jak przedstawiać się będzie ogród w realu. Plan jest ciekawy

    Hortensje Anabelle ma mój sprzedawca z allegro http://allegro.pl/gigantyczna-horten...520632778.html

  17. #1037

    Domyślnie

    Dzieki Alu, chyba sie skusze ... chociaz nie jestem za netowym kupowaniem zieleniny. Moze dlatego ze mam dobre i duze centrum ogrodnicze kolo siebie, z dosc atrakcyjnymi cenami i bardzo dobrymi jakosciowo chabaziami tz juz takimi wyksztalconymi ze czlek moze zobaczyc co kupuje. Tylko oni dopiero zacznaja zwozic rosliny i wybor maja jeszcze nie za duzy.

  18. #1038
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    To prawda różnie to bywa z zakupami w sieci. Ja póki co nie narzekam. Jeśli jednak wolisz kupować w szkółce , to podpytaj ich czy będą mieli Anabelle. To nic nie kosztuje..

  19. #1039

    Domyślnie

    Tak, tak ... jutro mam zamiar tam podjechac, bo obiecali mi rozejrzec sie za tym ognikiem kuntayem, co go tak ciezko dostac. Dokupie jeszcze 10 irg, bo bardzo ladne maja a dosc dobrze sie w doniczkach trzymaja te co juz kupilam, to bede mogla sukcesywnie wsadzac a nie jezdzic po kazda pierdole.

    Robi sie miejsce parkingowe przed Rubikiem, jutro skoncza korytowac i wstawia krawezniki, tak ze bede tez mogla tluczen granitowo-bazaltowy juz zamowic ... bedzie tylko z tym jedna bryndza, bo uliczka jest waska i bedzie musial na uliczke to wywalic i dopiero z niej taczkami w miejsce gdzie ma lezec.
    Mam nadzieje ze piachu pod sucha zaprawe mi wystarczy.... bo jeszcze musi starczyc na podjazdy z tylu dzialki.

  20. #1040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    A może lepiej poczekać, aż pojawią się w sklepach i szkółkach? Bo w necie to różnie bywa z zakupami. Sama wiele kupowałam i spory procent tych zakupów to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ale jeśli tylko o jedną hortensję chodzi, to może ryzyko niewielkie..
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

Strona 52 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony