dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 90
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1793
  1. #441

    Domyślnie

    Czesć Ewo i Sławku

    My budujemy sagę w okolicach Łabiszyna.
    Jak by co to piszcie i zapraszamy

    [email protected]

  2. #442

    Domyślnie Saga

    Marcin i Lidka
    Bardzo , ale to bardzo chcielibyśmy podziękować za zaproszenie
    Wizyta uzmysłowiła nam wiele rzeczy i pozwoliła wyeliminować wiele wątpliwości
    jesteśmy bogatsi o Wasze doświadczenia i bardzo jeszcze raz dziękujemy
    W tym tygodniu nasza ostateczna decyzja
    Pozdrawiamy i życzymy jak najszybciej zamieszkania w swoim pięknym domu

  3. #443

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Dzięki uprzejmości jednej z osób z tego forum wkońcu widzieliśmy z mężem sagę )) Ale może ktoś ma już stan w którym są tynki wewnętrzne?? będziemy ogromnie wdzięczni za możliwość obejrzenia takiego stanu domu. Mój adres e-mail to: [email protected]

  4. #444

    Domyślnie

    Cytat Napisał UMUla Zobacz post
    Witam serdecznie. Dzięki uprzejmości jednej z osób z tego forum wkońcu widzieliśmy z mężem sagę )) Ale może ktoś ma już stan w którym są tynki wewnętrzne?? będziemy ogromnie wdzięczni za możliwość obejrzenia takiego stanu domu. Mój adres e-mail to: [email protected]
    Napiszcie tylko skąd jesteście i jakie okolice Was interesują.

    W naszej Sadze są już okna i jutro ruszają z tynkami więc za tydzień będzie można pooglądać efekty.

    Informacja o lokalizacji budowy kilka postów wyżej.

  5. #445
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zuber8

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Jesteśmy na etapie więźby dachowej, poki co wszystko ladnie. Oto moje pytania:
    1) z czego ścianki działowe ( ściany nośne sa z ceramiki)
    2) jaki kominek - z płaszczem czy bez
    3) jakie ogrzewanie - podłogowe czy grzejniki? ( nasze dziecko ma alergie na kurz i roztocza)

  6. #446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuber8 Zobacz post
    Witam. Jesteśmy na etapie więźby dachowej, poki co wszystko ladnie. Oto moje pytania:
    1) z czego ścianki działowe ( ściany nośne sa z ceramiki)
    2) jaki kominek - z płaszczem czy bez
    3) jakie ogrzewanie - podłogowe czy grzejniki? ( nasze dziecko ma alergie na kurz i roztocza)
    Witam,
    Specjalista nie jestem ale:

    ad. 1) : ścianki działowe morowaliśmy z prefabetu(gazobeton), jednak teraz zrobiłbym je z ceramiki ponieważ po otynkowaniu prefabetu widać gdzie są spoiny a przy ceramice ich nie powinno widać.
    ad. 2): kominek będzie z płaszczem wodnym-zawsze jakiś odzysk ciepła będzie przy paleniu ognia w kominku zimą.

    ad.3): podobno podłogówka dźwiga kurz-nie mam doświadczenia więc się nie wypowiadam - My robimy podłogówkę i wypusty na kaloryfery gdyby nam było zimno


    co do kurzu i roztoczy to warto przemyśleć odkurzacz centralny-instalacja bardzo tania-ok 400zł materiał + własna robocizna -> cały brud ląduje w odkurzaczu w garażu a nie wraca tyłem odkurzacza

    Pozdrawiam

  7. #447

    Domyślnie

    Witam, jesteśmy przed kładzeniem tynków. Wykonawca poleca nam tynki cementowo-wapienne (gotowa mieszanka firmy Baumit). Czy ktoś ma doświadczenia z tego typu tynkami? Czy nie ma problemów z późniejszym malowaniem lub tapetowaniem?

  8. #448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Filip Zobacz post
    Witam, jesteśmy przed kładzeniem tynków. Wykonawca poleca nam tynki cementowo-wapienne (gotowa mieszanka firmy Baumit). Czy ktoś ma doświadczenia z tego typu tynkami? Czy nie ma problemów z późniejszym malowaniem lub tapetowaniem?
    My zrobiliśmy tynki gipsowe i jesteśmy jak narazie z nich bardzo zadowoleni,ściany idealnie gładkie a nie chropowate jak przy cementowych, kilka poprawek i do malowania.
    Podobno przy cementowo-wapiennych ściana lepiej oddycha ale i tak trzeba na nią gładź położyć jeśli mają być gładkie więc podwójna praca i dodatkowe pieniądze do wydania.
    Tynk cementowo-wapienny położyliśmy tylko w łazienkach i w garażu na ścianach.

  9. #449

    Domyślnie Dziękuję za informacje

    Cytat Napisał zyzmen Zobacz post
    My zrobiliśmy tynki gipsowe i jesteśmy jak narazie z nich bardzo zadowoleni,ściany idealnie gładkie a nie chropowate jak przy cementowych, kilka poprawek i do malowania.
    Podobno przy cementowo-wapiennych ściana lepiej oddycha ale i tak trzeba na nią gładź położyć jeśli mają być gładkie więc podwójna praca i dodatkowe pieniądze do wydania.
    Tynk cementowo-wapienny położyliśmy tylko w łazienkach i w garażu na ścianach.
    Dziękuję za informacje. Chyba po prostu obydwa rodzaje tynków mają swoje wady i zalety i każdy musi wybrać to co mu bardziej pasuje.
    Filip

  10. #450
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kluczyk40

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie nowy forumowicz

    Witam wszystkich jestem nowym forumowiczem
    zamówiłem projekt saga 2 mam pytanko czy ktoś w lubuskim budował dom saga 2??
    Pozdrawiam

  11. #451

    Domyślnie

    Witam, jesteśmy na etapie robienia więźby oraz budowania ścianek działowych. Ostatnio zdecydowaliśmy o przesunięciu ścianki działowej od wiatrołapu do samych schodów. Może mógłby ktoś podesłać zdjęcie wiatrołapu oraz widok schodów oraz wiatrołapu patrząc od strony salonu. Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

  12. #452
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzmen Zobacz post
    Witam,
    Specjalista nie jestem ale:

    ad. 1) : ścianki działowe morowaliśmy z prefabetu(gazobeton), jednak teraz zrobiłbym je z ceramiki ponieważ po otynkowaniu prefabetu widać gdzie są spoiny a przy ceramice ich nie powinno widać.
    Witam
    Akurat jestem na etapie wyboru materiału, w sumie to zdecydowałem sie na beton komórkowy ale zaniepokoiła mnie Twoja wypowiedź.
    Wydaje mi się, że nie ważne z czego jest ściana a spoin nie powinno być widać?
    Możecie się podzielić swoimi doświadczeniami w tym zakresie?

    Pozdrawiam

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał phoenixzg Zobacz post
    Witam, jesteśmy na etapie robienia więźby oraz budowania ścianek działowych. Ostatnio zdecydowaliśmy o przesunięciu ścianki działowej od wiatrołapu do samych schodów. Może mógłby ktoś podesłać zdjęcie wiatrołapu oraz widok schodów oraz wiatrołapu patrząc od strony salonu. Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
    Zobacz na moje zdjęcia, tam jest przesunięty wiatrołap do schodów...nie widać w prawdzie w całości ale jak mi się uda to zrobię lepsze zdjęcia i postaram się wrzucić do swojej galerii.
    Ostatnio edytowane przez zyzmen ; 26-07-2010 o 15:00 Powód: niedokładna odpowiedź

  14. #454

    Domyślnie

    Mam pytanie do Zymen,okna prezentują się bardzo ładnie, jaki to kolor i jakiej firmy to okna i jeśli mogę spytać o cenę?My właśnie czekamy na wycenę ,a kolor wybraliśmy orzech(ciemny brąz).

  15. #455

    Domyślnie

    witam, my tez na etapie kupna okien!zdecydowalismy sie na okna aluplast jasny dab-wycena byla zaskakujaco pozytywna-11tys za komplet +2 okna do gospodarczego! jestem w siodmym niebie bo spodziewalam sie duzo wiecej!!!!pozdrawiam))))))))))

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał grsyyy Zobacz post
    Mam pytanie do Zymen,okna prezentują się bardzo ładnie, jaki to kolor i jakiej firmy to okna i jeśli mogę spytać o cenę?My właśnie czekamy na wycenę ,a kolor wybraliśmy orzech(ciemny brąz).
    Hej,

    Kolor okien to orzech a firma nazywa się ThermoProfil. Co do ceny okien to razem z montażem zapłaciliśmy 12tys.
    Łukowe okna zdecydowanie podbiły cenę całości, ale warto było bo wyglądają świetnie

    Jeśli ktoś z Was budował ściany o grubości 30cm i okna będzie montował na 'lico' ściany zewnętrznej to niech zwróci uwagę na to, ze okna mogą się całkowicie nie otwierać bo nadproże je zablokuje mniej więcej po otwarciu 2/3 skrzydła. Osoba wymierzająca okna musi wziąć na to poprawki inaczej czeka kucie nadproży(tak jak u mnie przez co wyszły łuki rozwarte.
    Jeśli ktoś dopiero zaczyna budowę i planuje takie okna to niech nadproża zrobi z niedużym uskokiem-uniknie później tej niespodzianki...

  17. #457

    Domyślnie

    Witamy po przerwie. Nasza Saga tez rosnie w gore w tym sezonie.
    Stad nasza goraca prosba o odpowiedz na nurtujace nas pytanie odnosnie drugiego stropu. Otoz wiele osob, a w tym rowniez wykonawca, polecaja nam wykonanie drugiego stropu lanego, tj. żelbetowego. Argumentuja to tym, ze mikroklimat w pomieszczeniach na poddaszu jest duzo lepszy, to znaczy latem - chlodniej, zima - cieplej. Ze jest duzo ciszej, solidniej i w konsekwencji - taniej. Nie ma problemu z pekajacymi płytami g-k., itp.Czy na pewno? Czy moze ktos z Was ma ten typ stropu, a jesli nie, to czy jestescie zadowoleni z mieszkania w domku ze stropem typu lekkiego?
    Bardzo prosimy o odpowiedzi. Na podjecie decyzji mamy, bagatela, kilka dni
    Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów.

  18. #458
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katia01

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domi&Paweł Zobacz post
    Witamy po przerwie. Nasza Saga tez rosnie w gore w tym sezonie.
    Stad nasza goraca prosba o odpowiedz na nurtujace nas pytanie odnosnie drugiego stropu. Otoz wiele osob, a w tym rowniez wykonawca, polecaja nam wykonanie drugiego stropu lanego, tj. żelbetowego. Argumentuja to tym, ze mikroklimat w pomieszczeniach na poddaszu jest duzo lepszy, to znaczy latem - chlodniej, zima - cieplej. Ze jest duzo ciszej, solidniej i w konsekwencji - taniej. Nie ma problemu z pekajacymi płytami g-k., itp.Czy na pewno? Czy moze ktos z Was ma ten typ stropu, a jesli nie, to czy jestescie zadowoleni z mieszkania w domku ze stropem typu lekkiego?
    Bardzo prosimy o odpowiedzi. Na podjecie decyzji mamy, bagatela, kilka dni
    Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów.
    Witam serdecznie wszystkich!
    Jestem na etapie przed budową i bardzo byśmy chcieli zobaczyć ten domek( SAGA 3) już wykonany! bardzo proszę o kontakt wszystkich którzy już go zbudowali, będę bardzo zobowiązana, my budujemy w okolicach Radomia! mój mail [email protected], z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich!

  19. #459
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katia01

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julka85 Zobacz post
    Witam wszystkich

    Mam pytanie odnośnie oświetlenia korytarza na poddaszu.
    Jakie zrobiliście?
    Jestem na etapie elektryki i mam dylemat czy zrobić tak jak
    w projekcie czy może dać kinkiety ścienne.
    Jeśli to możliwe to proszę o zdjęcia.
    Pozdrawiam
    Julka
    Witam,
    bardzo podoba mi się Państwa saga, mam tylko pytanie czy dużo przerabialiście czy raczej dom jest wersją typowo z projektu, oraz czy podwyższaliście ściankę kolankową na poddaszu? a daleko budujecie?
    pozdrawiam serdecznie

  20. #460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domi&Paweł Zobacz post
    Witamy po przerwie. Nasza Saga tez rosnie w gore w tym sezonie.
    Stad nasza goraca prosba o odpowiedz na nurtujace nas pytanie odnosnie drugiego stropu. Otoz wiele osob, a w tym rowniez wykonawca, polecaja nam wykonanie drugiego stropu lanego, tj. żelbetowego. Argumentuja to tym, ze mikroklimat w pomieszczeniach na poddaszu jest duzo lepszy, to znaczy latem - chlodniej, zima - cieplej. Ze jest duzo ciszej, solidniej i w konsekwencji - taniej. Nie ma problemu z pekajacymi płytami g-k., itp.Czy na pewno? Czy moze ktos z Was ma ten typ stropu, a jesli nie, to czy jestescie zadowoleni z mieszkania w domku ze stropem typu lekkiego?
    Bardzo prosimy o odpowiedzi. Na podjecie decyzji mamy, bagatela, kilka dni
    Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów.
    My robiliśmy strop Terriva i jak na chwilę obecną to jesteśmy z niego zadowoleni. A jaki będzie w codziennym użytkowaniu to się dopiero okaże jak już zamieszkamy.

Strona 23 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony