dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 1144
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 22870
  1. #701
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RobXY

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    robXY
    Firma Defro jest na rynku już jakiś czas,ale wcześniej produkowała betoniarki.Też rozpatrywałam ich "kandydaturę",ale odrzuciłam ją ze względu na krótkie doświadczenie.Bo jak można udzielić gwarancji 5-letniej na coś co jest produkowane dwa lub trzy lata?...Ale to tylko moje skromne zdanie...
    Dzięki. A może podpowiesz co wybrałeś ??. Może stare pytanie ale co by spalało dobrze pellety i groszek ??

  2. #702

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się na Hef Multi Mat.Pan w salonie powiedział,że można w nim palić wszystkim byleby tylko średnica paliwa nie była większa niż ekogroszku.

  3. #703

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Hmmm...
    no proszę,
    i jednak może być problem w sypialni z tym hałasującym piecem....

    A jak można by wykonać taką izolację akustyczną ???
    Witam

    Mam piec retortowy z podajnikiem (drugi sezon). Możesz przyjechać (okolice Wodzisławia) i sama ocenić czy głośny?
    pozdrawiam

  4. #704
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Bentul
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Hmmm...
    no proszę,
    i jednak może być problem w sypialni z tym hałasującym piecem....

    A jak można by wykonać taką izolację akustyczną ???
    Piec retortowy w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni może stanowić problem (szczególnie dla osób ze słabym snem ). Ale uwaga! Hałas przenosi się głównie przez posadzkę. Sama izolacja akustyczna ścian zatem nie wystarczy. Warto zastosować podkładkę pod piecem (i zbiornikiem na opał). Kostrzewa zaleca np: "kocioł postawić na niepalną, izolującą cieplnie podkładkę, która z każdej strony kotła powinna być większa od podstawy kotła o 20mm." Chodzi tu o izolację termiczną (roszenie wewnątrz kotła) oraz izolację akustyczną. Ja tego nie zastosowałem, ale u mnie kotłownia jest daleko od sypialni (był to jeden z ważniejszych warunków przeróbki oryginalnego projektu). Myślę, że mi osobiście kotłownia w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni by przeszkadzała...
    Pozdrawiam wszystkich! CLUB"de-dwudziestkoczwórkowcy"
    Dziennik Bentula
    Komentarze do dziennika Bentula

  5. #705

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    Ja zdecydowałam się na Hef Multi Mat.Pan w salonie powiedział,że można w nim palić wszystkim byleby tylko średnica paliwa nie była większa niż ekogroszku.
    Jeśli chcesz mieć problemy z piecem HEF'a to polecam mój post:
    http://forum.muratordom.pl/post3540716.htm

  6. #706

    Domyślnie

    Paffcio to gdzie ty byłeś wcześniej.Niestety ja już zamówiłam ten piec i co gorsza zapłaciłam.Niestety nie znalazłam wcześniej negatywnych opinii na temat tego producenta,a wręcz przeciwnie.Teraz to chyba pozostaje mi mieć nadzieję na to,że mojego nie schrzanią...

  7. #707

    Domyślnie

    mendras

    jestem zdecydowany na zakup pieca Ling duo z tym że nie wiem na który się zdecydować 15kW czy 25 kW. W projekcie mam założenie 19kW razem c.w.u. Dodatkowo chce założyć podłogówkę na około 50 m2. Dom ma 150 m2 pow. użytkowej z poddaszem użytkowym zbudowany z termoporu 25 i docieplony styropianem 15 cm. Poddasze docieplone super matą isover 20 cm.
    Proszę o pomoc

    Pozdrawiam

  8. #708

    Domyślnie

    te 25kW to jest na pewno sporo za dużo - kocioł z nadmiarem mocy będzie więcej palił na "jałowym biegu". Patrząc tylko na moc brałbym 15kW ale te kotły mogą się zasadniczo różnić konstrukcją - małe kotły są zrobione nieraz dość dziwnie.

  9. #709

    Domyślnie

    Cytat Napisał gegus37
    Cytat Napisał masia!
    Jeszcze tylko jedno.Czy ktoś słyszał o sterownikach eCoal?Ponoć rozwiązują problem z różnorodnością kaloryczności opału w przypadku Pid.Kilka stron temu był poruszany taki wątek.
    Mam właśnie kupić piec z takim właśnie sterownikiem i mocy 15 KW z ogniwa Biecz - też jestem ciekawy opini użytkowników
    http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko.html
    Niestety, takiej opinii jeszcze nie uzyskacie. Sterowniki eCoal.pl są sprzedawane dopiero od 3 miesięcy. Pierwszymi firmami, które wypuszczą kotły z eCoal.pl są OGNIWO z Biecza, INSTALCO Ryszard Bałka z Łaszczowa i KOTSTAL z Działdowa. Sterownik eCoal.pl jest przeznaczony do prowadzenia palnika retortowego nowej generacji o nazwie handlowej BRUCER i na razie jest stosowany tylko w kotłach z tym palnikiem.
    Jako współtwórcy zarówno sterownika eCoal.pl, jak i palnika BRUCER, dysponujemy bogatym zasobem wyników badań tych urządzeń, które prezentujemy na naszym blogu "kotły co - poradnik użytkownika". Adres tego bloga http://zawijan.wordpress.com/ już funkcjonuje w tym wątku. Otrzymujemy od Was najwięcej wizyt, co skłoniło nas do podjęcia stałej współpracy z tym forum. Mamy nadzieję być częstymi komentatorami Waszych postów. Mamy zamiar być również źródłem najnowszych informacji z branży kotlarskiej, dla której co rocznie wykonujemy ponad 100 różnych prac technologicznych.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #710

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAPROCIAK
    Aga w razie czego od 5 - 10 cm wełny mineralnej zapewni ci ciszę absolutną.
    nie sądzę, ponieważ hałas przenosi się również przez podłogę. Hałas bierze się z tego że przy większych kawałkach groszku ślimak kruszy węgiel i stąd powstają dość głośne stuknięcia.Słychać teżdmuchawę jak przedmuchuje podczas podawania paliwa. A w nocy hałas się niesie...

    Ja mam kotłownię od sypialni jakieś 10m. Sypialnię od kotłowni dzieli pralnia, łazienka i 2 pokoje. Przy poprzednim ekogroszku w nocy słyszałem pracę podajnika. Z tym że nie mam jeszcze drzwi wewnętrznych (w kotłowni są). Po zmianie ekgroszku na jakiś drobniejszy jest dużo ciszej. Ale i tak słyszę w nocy kocioł jak podaje paliwo i pracuje wentylator - to jest taki charakterystyczny dźwięk... Mi to specjalnie nie przeszkadza ale słychać. Prawdopodobnie jak zamontuje drzwi hałas powinien być niesłyszalny.

  11. #711

    Domyślnie

    witam,
    im wiecej czytam, tym mniej wiem. Nie wiem czy ze mna cos nie tak czy godzina trudna?! czy te wszystkie mądrości ktoś sie postaral zebrac w jednym miejscu.. wydaja mie sie ze dosc istatnych... ktos pisal o tym ze tem. kotla 57-59 (albo 67-69) stopni, bo mniej korozji.... ktos inny ze nie mozna przedobrzyc z piecem, bo bedzie pracowal w trybie jalowym i jego sprawnosc spadnie.... znowu ktos, ze jak cwu to + 5kW trzeba doliczyc... a ile jak podlogówka??? moze jest wiecej takich zlotych mysli? a do mnie jakies propozycje??/ dom ok 85m2 grzejniki i podlogówka na calym...

  12. #712

    Domyślnie

    a jak ocieplone masz te 85m2 ? Bo to istotne...

  13. #713

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    a jak ocieplone masz te 85m2 ? Bo to istotne...
    sciany 15 cm dach 15 + 5 albo 20 + 5... podloga porzadnie zaizolowana... aha no i gaz i olej opałowy odpada.

  14. #714
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szkocik

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    5

    Domyślnie sterownik menuet piec tłokowy 35 kw

    witam serdecznie
    dwa tygodnie temu zamontowałem mój piec tlokowy 35 kw czy moze ktos mi napisac jakie ma ustawienia sterownika oprucz fabrycznych.nie wiem jak zmienic zeby zwiekszyc ilości przedmuchów poniewaz gaśnie mi piec a wegiel jest podany prosze o pomoc pozdrawiam

  15. #715

    Domyślnie Re: sterownik menuet piec tłokowy 35 kw

    Cytat Napisał szkocik
    witam serdecznie
    dwa tygodnie temu zamontowałem mój piec tlokowy 35 kw czy moze ktos mi napisac jakie ma ustawienia sterownika oprucz fabrycznych.nie wiem jak zmienic zeby zwiekszyc ilości przedmuchów poniewaz gaśnie mi piec a wegiel jest podany prosze o pomoc pozdrawiam

    n odpowiedź pewnie będziesz musiał poczekać, bo dyżurna wróżka forum na urlopie

    reszta forumowiczów nie jest w stanie odgadnąć jaki masz piec i jaki sterownik, nie bardzo jest też jak za Ciebie zajrzeć do instrukcji obsługi, zadzwonić do instalatora, dystrybutora czy producenta tego 35kW cudeńka

  16. #716
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szkocik

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    5

    Domyślnie piec

    sterownik meunet i kolego czytałem nie raz ta instrukcje ale jest napisana tak jak w polsce sa postawione znaki drogowe np.

  17. #717

    Domyślnie

    chyba sie zdecyduje na SKAM-P 12 KW... z SEKOMU... jesli ktos ma jakies przeciw pisac.... zanim zamowie

  18. #718
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I również mam dylemat odnośnie pieca.
    Zastanawiałem sie nad Sekomem z brucerem. Ale... trochę porozmawiałem i odczułem, że Pani kierownik jest bardziej od sprzedaży. Nie chcę negatywnie oceniać Pan od sterownika dużo wyjaśnił i podpowiedział. Dalej się zastanawiam bo czy więcej wiem tym bardziej nie wiem na który się zdecydować.

    Rozpatruję jeszcze kocioł Ling Duo - tu przynajmniej podobno serwis porządny i gwarancja dłuższa.
    Ktoś ma do czynienia z tym piecem? Bardziej mi chodzi jak wygląda palenie na tradycyjnym załadunku bez podajnika. Mile widziana opinia również na temat podajnika.

    I jeszcze jeden dylemat MOC Ling duo ma tylko 15 i 25kW. Dom 170m2 z pustaka 24cm (belix) ocieplenie 20cm styropian, 20 cm styropian w podłodze, 30cm wełna, wentylacja mechaniczna (wymiennik żwirowy), rekuperator, okna elit thermo szyba u-0,6.
    Proszę o pomoc bo ręce opadają chcą mi wcisnąć 25kW.
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  19. #719
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Sprqwdz Ogniwo Biecz także maja piece z Palnikiem brucer, z obrotówka do ecogroszku i miału robi Galmet, Per - eco, i firma Instalco
    GREG

  20. #720
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225
    GREG

Strona 36 z 1144