dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 966 z 1144
Pokaż wyniki od 19.301 do 19.320 z 22870
  1. #19301

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    na cieplowlasciwe wyszło mi 12 kw no ale to chyba zbyt mały ?
    Cuda Panie,cuda.Pakuj Pan 25kW i będziesz Pan zadowolony

  2. #19302
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    an2lec

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-207
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    na cieplowlasciwe wyszło mi 12 kw no ale to chyba zbyt mały ?
    Zauważ że taką moc sugerowali Ci doświadczeni użytkownicy kotłów w tym wątku. Duże mrozy są tylko kilka dni w roku. Jeśli zajdzie taka potrzeba (w co wątpię) dobrze zaprojektowany kocioł będzie pracował powyżej swojej mocy nominalnej z nieco mniejszą sprawnością. Za to przez większą część sezonu grzewczego będzie chodził bliżej optymalnego obciążenia.
    Jaka wyszła moc na ciepłowłaściwe.pl w największe mrozy i w przeciętny dzień zimy?
    Więcej o doborze mocy kotłów możesz poczytać tu http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/co...tla-weglowego/
    Co prawda opis na stronie dotyczy głównie kotłów zasypowych, ale idea jest ta sama.
    Ostatnio edytowane przez an2lec ; 31-10-2014 o 14:44
    W teorii nie ma różnicy między teorią, a praktyką. W praktyce jest.

  3. #19303

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    Cuda Panie,cuda.Pakuj Pan 25kW i będziesz Pan zadowolony
    Wiem że szydzisz z instalatorów ale lepiej jak Twoje słowa nie będą traktowane na poważnie.

  4. #19304
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    malina
    przeczytaj mój wątek:
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...na-ekogroszek/
    jak boisz się 12KW weź maksymalnie 14 no może 15KW
    defro komfort eko ma szwagier- sam mu montowałem i doradzałem z tego co było do wzięcia natychmiast bo inaczej byłby skam-premium ale zima była i nie było czasu czekać 6 tygodni. konstrukcja zbliżona jedynie palnik zwykły i ster dwustanowy. możesz jednak defro wziąć ze sterownikiem automatycznym tyle że pewnie za niewielką dopłatą. szwagier sobie chwali kociołek. łatwo ustawić i wyczyścić, zasobnik na opał ogromny i popielnik też sporo zmieści.
    poza tym podejrzewam że w kotle który miałeś paliłeś raczej od dołu i stąd Twoje obawy.

    zbigmaz ogrzewa 320m2 kotłem o mocy 17KW
    jak myślisz na Twoje metry 12KW to nadal za mało?
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #19305
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    malina
    zbigmaz ogrzewa 320m2 kotłem o mocy 17KW
    jak myślisz na Twoje metry 12KW to nadal za mało?
    to chyba nie jest aż taki dobry przyklad bo tam sa chyba jakieś przyrobki itp

    to ywyliczenie z Ciepla.. jeszcze potrzebuje chyba parę KW na CWU bo wyliczenie tego chyba nie uwzględnia
    i jeszcze jedno gdzieś czytałem kogoś wypowiedź że miał tez stara instalacje z duża pojemnoscią wody a kociól miał pojemnośc wody " srednią" do segmentu w mrozy kociol miał troche problem z dogrzaniem tego wszystkiego ze względu na jak by mały bufor wody w kotle. Tak że chyba też trzeba by spojrzeć na pojemności wody kotłów
    Ostatnio edytowane przez gorny7 ; 31-10-2014 o 16:12
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  6. #19306
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    an2lec

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-207
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    to chyba nie jest aż taki dobry przyklad bo tam sa chyba jakieś przyrobki itp
    Akurat to jest najlepszy przykład Zbigmaz ma stary poniemiecki dom średnio docieplony.

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    to ywyliczenie z Ciepla.. jeszcze potrzebuje chyba parę KW na CWU bo wyliczenie tego chyba nie uwzględnia
    Nie widzę sensu robienia dużych rezerw mocy na CWU. Chyba że komuś bardzo zależy na szybkim grzaniu wody. Problemy mogą być tylko w największe mrozy, ale chyba warto przez kilka dni w roku poczekać trochę dłużej na ciepłą wodę w razie gdyby ktoś opróżnił cały zasobnik. W zamian mamy większą ekonomię w ciągu całego roku.
    Zawsze można zainstalować większy bojler

    Sorry ale reszty twojego postu nie rozumiem
    Ostatnio edytowane przez an2lec ; 31-10-2014 o 17:08
    W teorii nie ma różnicy między teorią, a praktyką. W praktyce jest.

  7. #19307

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    to chyba nie jest aż taki dobry przyklad bo tam sa chyba jakieś przyrobki itp

    ...
    Pytaj i czytaj co polecają a nie będziesz nocował w kotłowni dobierając jaka dawka, jaka przerwa, jaki wentylator. Tu doradzają za darmo, twój instalator tak doradza aby jemu się opłacało.
    Jeżeli coś cię interesuje w mojej instalacji to pytaj, odpowiem. Mój kocioł to RBR17kW. Ogrzewam 320m2 starego poniemieckiego budymku w którym zamieszkuje 6 dorosłych osób i 4 moich wnuków. Dach tak docieplony że jak jest zamieć to mam śnieg na strychu. ściany domu docieplone z dwóch stron 10cm a z 2 5 cm styro. Docieplenie skuteczne na tyle na ile pozwalał taki stary budynek, określam jako bardzo słabe. Instalacja w budynku to podłogówka około 100m2 reszta grzejniki, wykonana jako ciśnieniowa gdyż pozwalał na to producent kotła. W instalacji zamontowany bufor 1000L łagodzi dopływ zimnej wody na kocioł oraz magazynuje lekko nadwyżki mocy kotła. Kocioł pracuje u mnie od trzech lat, nie pracował jeszcze z pełną mocą. Gdybym następny miał kupić też bym go kupił, zastanawiał bym się ciężko czy nie mniejszy

  8. #19308
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    to nie ma co debatować tylko na domy 300m średnio -slabo ocieplone kocioł 17kw
    a bez tego buforu1000L tez by ci starczyło 17kw? i jeszcze napisz ile spalanie wynosi przy takim domu, oczywiście całym ogrzewanym jaka tempreratura w pomieszczeniach i co to jest grzejniki wykonane ciśnieniowe i co to daje?

    Myśle że jednak ta instalacje nie jest standardowa

    to będziemy mięc cały pogląd
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  9. #19309

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    to nie ma co debatować tylko na domy 300m średnio -slabo ocieplone kocioł 17kw
    a bez tego buforu1000L tez by ci starczyło 17kw? i jeszcze napisz ile spalanie wynosi przy takim domu, oczywiście całym ogrzewanym jaka tempreratura w pomieszczeniach i co to jest grzejniki wykonane ciśnieniowe i co to daje?

    Myśle że jednak ta instalacje nie jest standardowa

    to będziemy mięc cały pogląd
    zbigmaz01 ma rację, ja mam 250m2 i 10 kW kocioł. Statystyki możesz podejżeć na moim koncie w e-sterownik. Kocioł, jak dotychczas, nie pracował z mocą większą jak 6kW. Link i opis w sigu. https://esterownik.pl/zdalny-dostep?q=w84u https://esterownik.pl/statystyki/1337
    Ostatnio edytowane przez w84u ; 31-10-2014 o 18:36
    Ogniwo Eco Plus 10 kW https://esterownik.pl/sterownik/1337
    Tylko podłogówka 160 m2 23stC, CWU 140L, plus 100m2 (garaż, suszarnia, kotłownia i "siłka") do 18stC Izolacja: ściany 6cm styropianu, dach 10.

  10. #19310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dom Zbigmaza widziałem, mieszka około 40km odemnie, i kociołek brał też u mnie.
    Przyjechał oglądnąć Skama a wyjechał z RBRem bo tamten był za duży gabarytami.
    Był chyba "mistrzem polski" przez dwa lata ale też stracił koronę bo jeszcze lepszy "gigant" się trafił.
    Kocioł zaczyna pracować 3 sezon o ile dobrze pamiętam w Stegnie nad morzem, ogrzewa tam pensjonat z pokojami do wynajęcia:
    Zobacz ile tam jest do ogrzania: https://esterownik.pl/statystyki/1757
    i też grzeje RBRem 17 kW

  11. #19311

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    to nie ma co debatować tylko na domy 300m średnio -slabo ocieplone kocioł 17kw
    a bez tego buforu1000L tez by ci starczyło 17kw? i jeszcze napisz ile spalanie wynosi przy takim domu, oczywiście całym ogrzewanym jaka tempreratura w pomieszczeniach i co to jest grzejniki wykonane ciśnieniowe i co to daje?

    Myśle że jednak ta instalacje nie jest standardowa

    to będziemy mięc cały pogląd
    Za cały okrągły rok 5,5 T grochu, miału. W lecie też grzeję CWU. Bez bufora ? Nie wiem, nie próbowałem, miałem instalację od razu z buforem.

  12. #19312

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dom Zbigmaza widziałem, mieszka około 40km odemnie, i kociołek brał też u mnie.
    Przyjechał oglądnąć Skama a wyjechał z RBRem bo tamten był za duży gabarytami.
    Był chyba "mistrzem polski" przez dwa lata ale też stracił koronę bo jeszcze lepszy "gigant" się trafił.
    Kocioł zaczyna pracować 3 sezon o ile dobrze pamiętam w Stegnie nad morzem, ogrzewa tam pensjonat z pokojami do wynajęcia:
    Zobacz ile tam jest do ogrzania: https://esterownik.pl/statystyki/1757
    i też grzeje RBRem 17 kW
    Fakt, pobił mnie i to mi dało do myślenia nad mniejszym kotłem. Po pierwszej zimie widziałem jak sobie dawał radę na pół gwizdka, nie było jeszcze takich softów jak teraz, z tym że wtedy ja się uczyłem palić.
    Co do kotłów to masz rację Miał być ten co wymieniłeś ale gabaryt i wyjście obrotowe spalin przekonało w 5 min

  13. #19313

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    ....
    jaka tempreratura w pomieszczeniach i co to jest grzejniki wykonane ciśnieniowe i co to daje?

    Myśle że jednak ta instalacje nie jest standardowa

    to będziemy mięc cały pogląd
    Do tego się nie odniosłem bo mnie wylogowało.
    Instalacje masz otwarte (z naczyniem przelewowym) i zamknięte (z naczyniem przeponowym ) i taka jest u mnie, czyli kocioł w instalacji bez żadnych wymienników pomiędzy instalacją a kotłem.
    Temp. w domu 23
    Jeżeli mieszkasz w pobliżu to zapraszam, pooglądasz i ocenisz. Jak poszukasz i jesteś na tyle ciekawy to dość dawno zamieszczałem lekko uproszczony szkic mojej instalacji.

  14. #19314

    Domyślnie

    Mi też po głowie chodził większy model ale zostałem przekonany przez Karokę i nie żałuję. Miał 100% racji. Nawet na pół gwizdka nie pracował ostatniej zimy.

  15. #19315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ale z Was szczęściarze
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #19316

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ale z Was szczęściarze
    A ty zrobiłeś sobie sam i pewnie trochę za duży? A miałeś mieć mniejszy

  17. #19317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dlaczego za duży?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #19318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jest mniejszy od 17 - ki
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #19319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    to chyba nie jest aż taki dobry przyklad bo tam sa chyba jakieś przyrobki itp

    to ywyliczenie z Ciepla.. jeszcze potrzebuje chyba parę KW na CWU bo wyliczenie tego chyba nie uwzględnia
    i jeszcze jedno gdzieś czytałem kogoś wypowiedź że miał tez stara instalacje z duża pojemnoscią wody a kociól miał pojemnośc wody " srednią" do segmentu w mrozy kociol miał troche problem z dogrzaniem tego wszystkiego ze względu na jak by mały bufor wody w kotle. Tak że chyba też trzeba by spojrzeć na pojemności wody kotłów
    Na CWU ok. 0,25 kW na osobę można dodać.

    Małą pojemność wodną mają żeliwniaki - kiedyś ustawiałem takiego - miał 30 litrów pojemności i faktycznie przy grubych rurach w instalacji kiepsko to pracowało, ale dałem radę
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #19320

    Domyślnie

    Witam czy ktoś z okolic Łodzi,Zgierza użytkuje kocioł Rbr lub Skam chętnie bym zobaczył te kociołki.

Strona 966 z 1144