dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1069 z 1144
Pokaż wyniki od 21.361 do 21.380 z 22870
  1. #21361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Maksymalną ma 26 kW.
    Z wielkim trudem udało nam się ją uzyskać. I to na super węglu, jakiego normalny Kowalski nie ma szans kupić. Spytajcie kobry.
    Tak kolega Kobra64 właśnie wyłapał następne nieścisłości jakie podawaliście, nie wiem czy już typ węgla albo jego kaloryczność została wyprostowana wg. tego co podawaliście w opisach bo nijak się to kupy nie kleiło.

  2. #21362

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A czy ja się tej wypowiedzi wypierałem czy wypieram ?
    Czy to ja gdzieś, kiedyś tutaj skasowałem bo się wstydziłem tego co napisałem, czy raczej to Twoje manipulacje ?
    Przepraszam, bo bym skłamał, raz poprosiłem chyba wuwoka albo W84u o skasowanie jednego posta po nieporozumieniu w wypowiedziach z kolegą właśnie W84u ale nie dotyczyło to na pewno kotła a złego zrozumienia wypowiedzi za co kolegę przeprosiłem na forum.
    A czy ja mam jakieś pretensje o kasowanie postów. Posty są własnością ich autorów i mogą je kasować kiedy chcą. Takie możliwości dał im właściciel forum.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #21363

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak kolega Kobra64 właśnie wyłapał następne nieścisłości jakie podawaliście, nie wiem czy już typ węgla albo jego kaloryczność została wyprostowana wg. tego co podawaliście w opisach bo nijak się to kupy nie kleiło.
    Nie znam się na kupach. Wybacz.
    Ukłony dla Redakcji

  4. #21364
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    a jak ja mam obliczyć jaki kocioł , parter 96 m2 strych nieocieplany jeszcze okna nowe a ściany warstwowe 40 cm z pustką w środku 5 cm , będzie ze 3 kaloryfery a reszta podłogówka , sprawa powoli robi się gardłowa a teraz generalny remont robię i nie mam do tego głowy ani czasu , proszę o fachowe rady
    Podaj link do strony z wynikiem spod linka

    www.cieplowlasciwie.pl/start
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #21365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Możesz sobie przyjąć, że minimalna to 7,7 kW i że ma wtedy parametry klasy 5 według PN EN 303-5:2012.
    I jak kocioł pracuje na niższych mocach - to palnik właśnie taką ma moc, kiedy się włącza.
    Jasne to???
    Wydawało mi się to takie oczywiste.
    Czyli można wnioskować wg. tego co piszesz że ta Sigma z Defro ma 4,8 a kociołek SASa 4,2 ?
    Toć to panie prawie połowa.

  6. #21366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A czy ja mam jakieś pretensje o kasowanie postów. Posty są własnością ich autorów i mogą je kasować kiedy chcą. Takie możliwości dał im właściciel forum.
    Albo kiedy stają się dla ich autorów niewygodne, źle robi właściciel forum, oj źle.

  7. #21367

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Albo kiedy stają się dla ich autorów niewygodne, źle robi właściciel forum, oj źle.
    Powiedz mu to. Chyba dobrze żyjecie ze sobą?
    Ukłony dla Redakcji

  8. #21368
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    No i patrz.
    Przecież sami piszecie, że ten kocioł był badany na super węglu (prawda?) i w stanie pełnej czystości, czyli najwyższej swojej mocy (prawda?). No to jak on może uzyskać moc większą, lub nawet taką samą w kotłowni u użytkownika? No jak?
    Większy nadmuch i podawanie węgla do tego wystarczą, to oczywiste niczym chip tunning turbodiesla.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #21369

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Większy nadmuch i podawanie węgla do tego wystarczą, to oczywiste niczym chip tunning turbodiesla.
    Ale chyba tylko idiota, mając mały dom będzie sobie zadawał tyle trudu, aby wycisnąć z kotła takie moce. Bo ktoś normalny - chyba nie.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #21370
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A ja ciągle czekam na wyniki tych badań, abym mógł porównać te emisje i sprawności.
    Też jestem ciekaw .
    3 kociołki Sas-a w przedziale mocy 0-26kW mają różne wymienniki ,Ty chcesz rekompensować to przez zaniechanie czyszczenia tego największego wymiennika w OEPM-26kW. teoretycznie bardziej zanieczyszczony wymiennik to mniejszy odbiór ciepła to może by ktoś jeszcze przełknął tylko jak to ustalać na oko czyścic pozostawiając 1 cm osadu? Pod takim osadem może rozwijać się korozja ,punkt rosy przy izolacji z pyłu się przesuwa .

    Problem zaczyna się niestety z palnikiem ,w Sas-ie są trzy różne palniki z różną średnicą dysz, w OEPM-26kw jest jeden palnik i na pewno nie zejdzie z mocą przy jednej średnicy otworów w palniku tak nisko jak najmniejszy palnik Sas-a a porównując spalanie poniżej 7,8 kW do 4,2 kW palnik z cegłami nie ma szans przy 7,8 kW to już 30% mocy w OEPM-26kW a w małym Sas-ie to 56% mocy ,jak zejdziemy do 30 % Sas-a czyli 4,2 kW OEPM-26kW nie da rady 4,2 kW to dla niego 16% mocy zbyt małe ciśnienie w palniku wyklucza dalsze działanie,a Sas może jeszcze dalej schodzić z mocą ,dlatego wymyślono typoszereg żeby można kupić - wybrać kocioł z odpowiednią mocą .

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ta niech sobie kupi 26kW, będzie szczęśliwy i zadowolony bo będzie miał świstek od Zawijana a problem w kotłowni, ale to się przecież nie liczy, świstek się liczy, bo przecież na papierze wszystko gra.
    Na papierku też nie gra bo po kiego mu 26kW locha
    Nawet gwarancji nie będzie miał bo dobierze przewymiarowany to każdy mu podważy że to jego wina .
    Jest jeszcze praca z buforem i wygaszanie ale to pomysł dla upartych.

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Maksymalną ma 26 kW.
    Z wielkim trudem udało nam się ją uzyskać. I to na super węglu, jakiego normalny Kowalski nie ma szans kupić. Spytajcie kobry.
    A ten węgiel do badań to trzeba przywozić samemu ,czy jest u nich i oplata za ekogroszek prąd itd... jest wliczona razem z badaniem kotła.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 25-06-2015 o 22:11
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #21371
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Co Ty gadasz?
    Przecież są wyniki dokumentujące, że tak właśnie pracuje.
    Może to nieprawda?
    Stare Brucery też w miarę dobrze pracowały do pewnej granicznej mocy, poniżej której ich praca zamieniała się w marnotrawstwo opału i produkcję sadzy. No i dumali ludzie. Wiercili, zaślepiali, nakładki kupowali i co tam jeszcze kto mógł robił. Czy to znaczy że kotły z tymi palnikami powinny otrzymać nominalne moce równe tej granicy? Znaczy - tak około 9 - 10 kW? Bo odnosząc się do OEPM dokładnie taki wykonujesz manewr. Próbujesz wmówić ludziom że najniższa moc z jaką kocioł spełnił jakieś parametry ( i nie wiemy jak je poniżej tej mocy tracił, czy był to postęp jakoś w miarę liniowy czy raczej lawina - przy czym ja obstawiałbym to drugie. ) może właściwie zostać uznana za nominalną moc tego kotła.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #21372
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ale chyba tylko idiota, mając mały dom będzie sobie zadawał tyle trudu, aby wycisnąć z kotła takie moce. Bo ktoś normalny - chyba nie.
    jeżeli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź ( tą przez Suspensera cytowaną ) nie pytałeś kto. Pytałeś jak. No jak? Suspenser Ci odpowiedział. Satysfakcjonuje Cię ta odpowiedź?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  13. #21373
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Możesz sobie przyjąć, że minimalna to 7,7 kW i że ma wtedy parametry klasy 5 według PN EN 303-5:2012.
    I jak kocioł pracuje na niższych mocach - to palnik właśnie taką ma moc, kiedy się włącza.
    Jasne to???
    Wydawało mi się to takie oczywiste.
    A kiedy się nie włącza? No to jak sądzę stoi w odstawieniu. Jaką wtedy normę trzyma OEPM?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  14. #21374

    Domyślnie

    I właśnie cały czas staram się tego dowiedzieć jak pracuje poniżej tych 30% czyli 7,7kW. skoro mój kocioł przez większość roku tak właśnie pracuje czyli w podtrzymaniu. I ja miałbym kupić sobie takie 26kW ?

  15. #21375

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    jeżeli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź ( tą przez Suspensera cytowaną ) nie pytałeś kto. Pytałeś jak. No jak? Suspenser Ci odpowiedział. Satysfakcjonuje Cię ta odpowiedź?
    Jakby kto się uparł - to na upartego potrafiłby nawet wywiać z kotła cały palnik.
    Przesadzam, ale naprawdę niewiele przesadzam.
    Ukłony dla Redakcji

  16. #21376

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    I właśnie cały czas staram się tego dowiedzieć jak pracuje poniżej tych 30% czyli 7,7kW. skoro mój kocioł przez większość roku tak właśnie pracuje czyli w podtrzymaniu. I ja miałbym kupić sobie takie 26kW ?
    Odpowiem Ci, kiedy mi pokażesz, jak pracuje Twój. Znaczy wyniki pokażesz.

    Nie kupuj. Jeszcze mógłby się okazać za mały.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #21377

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Odpowiem Ci, kiedy mi pokażesz, jak pracuje Twój. Znaczy wyniki pokażesz.

    Nie kupuj. Jeszcze mógłby się okazać za mały.
    Jedynie to mogę Ci podać ile opału zużyłem przez okrągły rok na ogrzewanie i CWU ale to dopiero wieczorem. Co grzeje i dla ilu wiesz.

  18. #21378
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jakby kto się uparł - to na upartego potrafiłby nawet wywiać z kotła cały palnik.
    Przesadzam, ale naprawdę niewiele przesadzam.
    No to po co był ten tekst na wątku o OEPM o mocy nominalnej równej mocy maksymalnej i o kotle bez zapasu mocy? I po co te teksty o tym, z jakim to trudem uzyskaliście 25 kW na bardzo dobrym węglu? Wierzę, że mieliście problem utrzymać badane parametry ( emisję i sprawność ), ale nie że wyciągnięcie z tego kolosa 25 kW sprawiło wam trudność. Przecież ten " kocioł bez zapasu mocy " bez trudności przekroczy 30 kW, sądzę że sięgnie 35 kW.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  19. #21379

    Domyślnie

    A ja nie uwierzę że palnik 26KW nawet nowej generacji z super papierami i odpowiedniego dla tej mocy wymienniku bedzie lepiej i z większą sprawnością działał niż kocioł z palnikiem 10KW przy typowej pracy w typowym domu o powierzchni powiedzmy do 300m2 ..

    Kocioł należy dobrać do realnego zapotrzebowania na ciepło , a żaden nowy dom lub kilku letni nie będzie NIGDY wymagał kotla większego niż 7-12KW.
    A przecież przez dużą ilość sezonu taki kocioł będzie pracował na duuużo jeszcze niższej mocy ...

    A wy tu dyskutujecie o lokomotywie którą można by zasilić kilka (naście) domów ...

    Dobra zbieram się i idę na plażę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #21380
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar apap5
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    141

    Domyślnie

    Szanowni Panowie, tematem wątku jest ranking kotłów (kolejność, porządek, gradacja, klasyfikacja, hierarchia etc.) a Wy bez końca przekomarzacie się z konstruktorem jednego z nich - jak sugerowałem w innym poście, być może jesteście z nim w zmowie i tym sposobem podbijacie marketingowo kociołek Ogniwo. Skoro wątek od dłuższego czasu zboczył z tematu, a siedzą tu na nim (jak czytam) spece od tych nieszczęsnych baniaków, to pozwolę sobie zadać pytanie: czemu te baniaki - wytwory najbardziej prostych, elementarnych prac ślusarskich są takie drogie? Pytam, bo od lat z biedy palę w najprostszym zasypowym Viadrusie i nie mogę zaszczedzić na baniak z podajnikiem. Co trochę odłożę, to baniak droższy! Policzyłem kilka pozycji o których tu dyskutujecie, i wychodzi mi powyżej 30 zł/kg wyrobu! Tyle na wagę kosztuje 3 letni dwulitrowy Golf z przebiegiem 50 tyś! Za 10 tyś PLN można kupić 10 wypasionych pralek Boscha, 7 extra wypasionych zmywarek tego producenta lub 4 telewizory Sony z ekranem jak wrota od stodoły! A może te ceny są pod dotacje, a normalnie będą inne

Strona 1069 z 1144