dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1076 z 1144
Pokaż wyniki od 21.501 do 21.520 z 22870
  1. #21501

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Opinia oparta zapewne na pomiarach tego kotła i innych kotłów przy obciązeniu 3-7 kW?
    Nowy OEPM jest ewidentnym skokiem na kasę. Piszę z perspektywy osoby która niedawno się pobudowała i miała dylemat jaki piec kupić. Ostatecznie padło na 12kw, gdyż nie było 10kw takiej jak mi pasowała. Piec chodził w zimę przez większość czasu na mocach 3-4kw. Co mi po sprawności 90% przy 7,5kw jak na takiej mocy mój kocioł jeszcze nigdy nie chodził i sie nawet nie zbliżył do tej wartosci. Po co mi badanie na węglu 28MJ jak prawie caly czas palę rosyjskim miałem?

  2. #21502

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Pan Panie bolek& lolek chyba jednak powinieneś ciut więcej czasu poświęcić na zapoznanie się z branżą o której Pan piszesz. No bo skoro worek węgla z Piekar pokazujesz jako cud mniemany - to raczej chyba niewiele wiesz o niej. Piekarski węgiel jak Pan przytoczyłeś w tych wynikach badań osiąga wartość opałową w stanie roboczym między 26 a 27 MJ. To do 27,829 w stanie roboczym wciąż bardzo jest daleko. Zarówno te badania które Pan pokazałeś jak i ten worek ekogroszku z Piekar dowodzą, że bredzisz Pan w sposób niewiarygodny. Jasno wszak Zawijan napisał: Węgiel typ 31.2., wartość opałowa w stanie roboczym 27 829 kJ/kg. A Pan pokazujesz badania węgla o wartości opałowej w stanie roboczym 26 523 kJ/kg i krzyczysz: to ten, to ten. Rozsądku trochę doradzam. Mnie wychodzi że jednak 1306 kJ/kg brakuje, żeby to był ten. A co do tego co Pan piszesz o branży węglowej. Ja tak się zastanawiam. Czy ja ze swoimi skromnymi nader środkami technicznymi byłbym w stanie taki węgiel przygotować. Powiedzmy na bazie Pieklorza z Piekar ( z czasów kiedy Piekary były jeszcze częścią KW SA ). Ich węgiel w stanie roboczym osiągał wartość opałową rzędu 26,5 - 26,8 MJ/kg. Oni deklarowali wilgotność węgla całkowitą Wtr bodaj do 12%. Gdybym go podsuszył nieco - tak żeby wyeliminować wilgotność przemijającą ( zostałaby tylko higroskopijna ). Nie mam danych jak w tym węglu się rozkłada wilgotność przemijająca i higroskopijna, ale sądzę że koło 4 - 5% wilgotność bym w ten sposób zbił. Poza tym przesiałbym ten węgiel tak żeby całkowicie wyeliminować podziarno ( w szczegółowych warunkach dostaw podawali zawartość podziarna 5 - 10%). A właściwie to przesiałbym sobie go tak, żeby zostało mi wyłącznie równe ziarno 20 mm. Ciekaw jestem czy tak przygotowany i dostarczony do jednostki badawczej węgiel ( w odpowiednio dużej próbce i odpowiednio zapakowany ) zostałby uznany za węgiel w stanie roboczym? No i teraz można się zastanawiać. Jaka byłaby wartość opałowa tego węgla w takim " stanie roboczym "? Jak wpłynęłoby na emisję pyłów i części organicznych wyeliminowanie podziarna ( czyli w większości - zwyczajnego miału )? Jak wpłynęłoby na sprawność procesu spalania zasilanie palnika węglem o jednolitym uziarnieniu - co dałoby znacznie lepszą powtarzalność wagową dawki podawanej objętościowo? Różnica w tej powtarzalności w stosunku do normalnego ekogroszku o uziarnieniu teoretycznie 5 - 25 a w praktyce ( ze względu na obecność podziarna ) 0 - 25 byłaby jak sądzę znacząca. Jak takie ujednolicenie wagowe dawki wpłynęłoby na zawartość części palnych w popiele? Znacząca też powinna być różnica w powtarzalności napowietrzenia palnika - jednolite ziarno, droga dystrybucji powietrza w zasadzie stała i niezakłócona podziarnem sypiącym się w wolne przestrzenie między większymi ziarnami. Czy tym sposobem wyprodukowałbym sobie super hiper turbo opał? I do czego mógłbym go użyć? Co też bym sobie na tak spreparowanym opale zbadać mógł i jakie wyniki osiągnąć? Zagadki, zagadki. Rozwiązania wpisz w kratki.
    Szanowny panie kobra
    warto by może dokładnie poczytać, co napisałem. Podałem wartości z badań laboratoryjnych tego węgla który był w tych workach.
    Pokaż mi pan, szanowny panie, gdzie napisałem, że te dane laboratoryjnych badan dotyczą tego paliwa, które cytował zawijan.
    Powiem wprost: czemu pan nie startuje do PCA po akredytację. Uważa pan że ludzie z laboratorium akredytowanego, na co dzień przeprowadzający bardzo dokładne badania różnych paliw (proszę spojrzeć na zakres akredytacji PCA dla jednostki AB081) przy wykorzystaniu specjalistycznej aparatury są na tyle mało doświadczeni i mało kumaci, że to co pan pisze, jest dla nich novum?
    Proszę nie zapominać, że laboratoria kopalniane przeprowadzają badania w ograniczonym zakresie. To to AB081 dopracowuje wyniki rozkładając analizy na składniki pierwsze.
    Zamieściłem foto worka z paliwa z wartościami deklarowanymi. grzecznie spytałem, czy spotkal się pan i inni "obrotowi" paliwem z czymś takim. Na prawdę nie muszę wiedziec, że np. pan coś odsiewa, coś miesza i tak dalej. ja tylko spytalem, czy można by u was kupić takie lub podobne paliwo w fabrycznie szytych workach.
    Pańska wypowiedź dała mi wiele do myślenia.
    Dlatego pięknie dziękuję za poświęcony czas i odkrycie.

    Coraz to bardziej skłaniam się do wiary w powiedzenie:
    Nie ma twardych kotletów,Są co najwyżej TĘPE noże.

    Przepraszam, jeślim panu dzień zepsuł.

  3. #21503

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Nowy OEPM jest ewidentnym skokiem na kasę. Piszę z perspektywy osoby która niedawno się pobudowała i miała dylemat jaki piec kupić. Ostatecznie padło na 12kw, gdyż nie było 10kw takiej jak mi pasowała. Piec chodził w zimę przez większość czasu na mocach 3-4kw. Co mi po sprawności 90% przy 7,5kw jak na takiej mocy mój kocioł jeszcze nigdy nie chodził i sie nawet nie zbliżył do tej wartosci. Po co mi badanie na węglu 28MJ jak prawie caly czas palę rosyjskim miałem?
    Tak sobie po cichu myślę, że ma pan 157% racji.
    Nie to co inni producenci robiący kotły niczym trumny - na miarę. Dla przysłowiowych kowalskich z dwójką bliźniąt jednojajowych, a właściwie do spalania pampersów po tych bączkach.
    Albo ci, co robią kotły pod paliwo ze składu Pana Heńka, bonzy z wioski X. Cudotworca ci on. Z dostawy 100 ton kopalnianych tudzież 20 ton piasku z piaskowni należącej do szwagra i 10 m sześciennych wody z wodociągu gminnego potrafi wyczarować mixta, że palce lizać. I wszyscy zadowoleni. Bo i na krechę da, i mamrota w sklepie jego małżonki małolat miejscowy kupić może.

    Tak sobie myślę, że jeszcze bardziej to nas robią w bączka producenci telewizorów. Ekran wielki jak ściana płaczu, na pilocie guzików bez liku, a co się nie naciśnie, to gadające głowy. Prawie zawsze te same. I o tym samym gadające. No może z wyróżnieniem jednej ze stacji. Ale ona tylko misję społeczną czyni, to się tam rzadko na reklamy natrafić da.
    I na co mi taki telewizor jak ja tylko reklamy oglądać lubię?

  4. #21504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Podałem wartości z badań laboratoryjnych tego węgla który był w tych workach.
    Pokaż mi pan, szanowny panie, gdzie napisałem, że te dane laboratoryjnych badan dotyczą tego paliwa, które cytował zawijan.
    Zatem w jakim celu wstawiasz jakieś tam fotki worków, widziałem już takie worki.
    Po prostu dalej mataczysz i kręcisz żeby wyjść z twarzą ale coraz gorzej to wygląda.
    Widać z wiekiem traci się powoli ten "błysk w oku" a po drugie jeszcze ze 4 lata temu było tutaj mało ludzi dociekliwych, nie ujmując nikomu, teraz sytuacja się mocno obróciła i nie dają sobą manipulować z racji tego że to jakiś "uczony" coś tam napisał i patrzą w to jak sroka w kość panie Bolek$Lolek.

  5. #21505

    Domyślnie

    do kobry

    aby nie tracił pan swojego jakże cennego czasu wklejam tekst z mojego wpisu #21493, który tak pana zbulwersował, że ponownie nie czytał pan, co napisałem, ale chciał widzieć to co pan chciał.

    "Dotarłem do raportu z pewnych badań. Próbka: węgiel kamienny sortyment groszek
    Ponieważ raport dotyczy badań wykonanych przez akredytowane laboratorium wg ściśle określonych procedur opisanych normą PN80/G-04... i pokrewne (wszystkie normy przy każdej pozycji oraz nr procedur akredytowanych są tam wymienione) może być upubliczniony w całości tylko za zgodą laboratorium dlatego mogę podać tylko niektóre cyferki. Bardzo przykre dla niektórych z panów handlujących węglem od wielu lat (tak się przedstawiają na tym forum).

    Ciepło spalania Q z indeksem a (analityczne) - 29466 J/g
    Wartość opałowa Qi z indeksem a (analityczna) - 28384 J/g
    Wartość opałowa Qi z indeksem r (robocza) - 26523 J/g
    Zawartość węgla Ct z indeksem a (analityczna) - 73,9%
    Zawartość wodoru Ht z indeksem a (analityczna) - 4,33%
    Zawartość części lotnych Vdaf - 42,52%
    Spiekalność RI - 0

    Jeżeli ktoś kwestionuje te wyniki i prawdziwość raportu to publicznie upoważniam go do zgłoszenia tego faktu do PCA. Na ich żądanie udostępnię wszelkie dane czyli nr raportu, datę badań i całą resztę.
    ....

    Dopisuję, bo zapomniałem zapodać zawartość popiołu:
    A z indeksem r (robocza) 4,1% z niepewnością pomiaru plus minus 0,2"


    I co pan na to?

    Tyle razy prosiłem: czytać ze zrozumieniem czytanego tekstu.

    Jeszcze raz przepraszam, za to że przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 08-07-2015 o 17:09

  6. #21506

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zatem w jakim celu wstawiasz jakieś tam fotki worków, widziałem już takie worki.
    Po prostu dalej mataczysz i kręcisz żeby wyjść z twarzą ale coraz gorzej to wygląda.
    Widać z wiekiem traci się powoli ten "błysk w oku" a po drugie jeszcze ze 4 lata temu było tutaj mało ludzi dociekliwych, nie ujmując nikomu, teraz sytuacja się mocno obróciła i nie dają sobą manipulować z racji tego że to jakiś "uczony" coś tam napisał i patrzą w to jak sroka w kość panie Bolek$Lolek.
    szanowny panie karoka

    odpowiadam bardzo krótko:

    po to, abyście dalej nie twierdzili, że nie istnieją na rynku węgle, które mają wartość opałową w stanie suchym ponad 28MJ/kg czyli taką jakiej wymaga norma dla paliw do badań kotłów. I że jest to paliwo niedostępne na rynku. Jakieś super hiper.


    Przepraszam, że przepraszam

  7. #21507

    Domyślnie

    Panie karoka,
    uprzejmie, najuprzejmiej jak tylko potrafię upraszam o kontrolowanie języka. Proszę zapoznać się z definicją czasownika MATACZYĆ, bo sam mi pan wskazal, gdzie i co naciskać.

    Przepraszam, ze tak często się do pana zwracam, czyli przepraszam, że przepraszam.

  8. #21508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    szanowny panie karoka

    odpowiadam bardzo krótko:

    po to, abyście dalej nie twierdzili, że nie istnieją na rynku węgle, które mają wartość opałową w stanie suchym ponad 28MJ/kg czyli taką jakiej wymaga norma dla paliw do badań kotłów.


    Przepraszam, że przepraszam
    Mataczenie, mataczenie, mataczenie !!!
    Ja dobrze o tym wiem jak i Kobra wie, powiem Ci w tajemnicy że pod wiatą mam takiego ze 40 palet także Ameryki tutaj nie odkryłeś.
    Nie o tym była dyskusja, przepraszam że śmiem przypomnieć, bardzo przepraszam.
    Chodziło o węgiel typu 31.2 o kaloryczności około 28MJ/kg jaki jest podany na świadectwie.
    Jeszcze raz najmocniej przepraszam że jednak pozwoliłem sobie o tym przypomnieć.

  9. #21509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Przepraszam, ze tak często się do pana zwracam, czyli przepraszam, że przepraszam.
    Ależ naprawdę niema za co, wiem że od dawna jestem pańskim ulubieńcem także proszę się nie krępować.

  10. #21510
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niewidoczny

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Nowa Sarzyna
    Kod pocztowy
    37-310
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam
    Zgodnie z tematem tego forum może ktoś np zanegować lub potwierdzić ,że OEPM jest tak dobry jak go wychwalają, ewentualnie podać inne kotły które byłyby równie dobre lub lepsze od wymienionego?
    pozdrawiam

  11. #21511
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    ....

    po to, abyście dalej nie twierdzili, że nie istnieją na rynku węgle, które mają wartość opałową w stanie suchym ponad 28MJ/kg czyli taką jakiej wymaga norma dla paliw do badań kotłów. I że jest to paliwo niedostępne na rynku. Jakieś super hiper.


    Przepraszam, że przepraszam
    A tak akurat to nikt panie bolek&lolek nie twierdzi. Dociekania nasze dotyczą węgla typ 31.2 który ma wartość opałową 27 829 kJ/kg w stanie roboczym. Nie jakiegoś tam węgla ( bo nic pan o typie nie piszesz ) który w stanie suchym ma powyżej 28 MJ/kg. Jeżeli dotąd pan tego nie odkryłeś, to w sumie może i szkoda czasu na dalsze z Panem dyskusje. No bo nie śmiem podejrzewać że celowo Pan kota ogonem odwracasz i publice weprzeć próbujesz, jakoby ktoś kwestionował istnienie na rynku węgli spełniających normy dla paliw do badań kotłów. Chodzi o ten jeden konkretny węgiel. Ten 31.2 który w stanie roboczym ma wartość opałową 27 829 kJ/kg.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #21512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A tak akurat to nikt panie bolek&lolek nie twierdzi. Dociekania nasze dotyczą węgla typ 31.2 który ma wartość opałową 27 829 kJ/kg w stanie roboczym. Nie jakiegoś tam węgla ( bo nic pan o typie nie piszesz ) który w stanie suchym ma powyżej 28 MJ/kg. Jeżeli dotąd pan tego nie odkryłeś, to w sumie może i szkoda czasu na dalsze z Panem dyskusje. No bo nie śmiem podejrzewać że celowo Pan kota ogonem odwracasz i publice weprzeć próbujesz, jakoby ktoś kwestionował istnienie na rynku węgli spełniających normy dla paliw do badań kotłów. Chodzi o ten jeden konkretny węgiel. Ten 31.2 który w stanie roboczym ma wartość opałową 27 829 kJ/kg.
    Szanowny panie karoka

    W tak zwanym stanie roboczym dla wartości opałowej istnieje podgrupa: wartość opalowa robocza w stanie suchym. Tak to określa norma. Gdzie ją nabyć i za ile? Podawałem wczoraj. tablica 7 paliwa do badań.

    Przepraszam, że przepraszam. I proszę nie MATACZYĆ, bo ewidentnie widać, że na konkretne argumenty próbujesz pan z nich herbatę zrobić.

    A to co pod wiata, to czeka na lepsze czasy/ przecież pan kobra twierdzi, że tego już dawno na rynku nie ma. Fakt. Pod wiata jest. jako rodzynek do ciasta węglowego?

    Jeszcze raz przepraszam.

    Aaa. Jeszcze jedno. Obiło mi się o uszy, że są szanse na dotarcie do raportu z badań paliwa o wartości opałowej roboczej o wartości ponad 30 MJ/kg. Ponoć jest to na rynku dostępne paliwo. Chyba se wiatę wybuduję. na zaś będzie jak znalazł.
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 08-07-2015 o 18:00

  13. #21513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    A to co pod wiata, to czeka na lepsze czasy/ przecież pan kobra twierdzi, że tego już dawno na rynku nie ma. Fakt. Pod wiata jest. jako rodzynek do ciasta węglowego?
    Na pewno Kobra nie twierdził że niema akurat węgla o kaloryczności 28MJ/kg, skończ waść palić głupa i przekręcać czyjeś wypowiedzi pod publikę.
    Publikę straciliście już dawno temu jak widać po tym i po innych forach i będziecie tracić jeszcze bardziej i to tylko Wasza zasługa.
    To taka moja myślę cenna uwaga, nic tu nie da bufonowanie.

  14. #21514
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post

    Jak widać, wartość opałowa wyżej podana nie odpowiada wymaganiom normy. Na pierwszy rzut oka. Bo to wartość opalowa w stanie roboczym a norma mówi: >28MJ/kg w stanie roboczym SUCHYM!
    Szanowny Panie bolek&lolek. No to może teraz jeszcze raz Pan zerkniesz w te tablice. Tylko broń Boże okiem Pan nie rzucaj - raz zbyt daleko rzucone może się okazać stracone bezpowrotnie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #21515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niewidoczny Zobacz post
    Witam
    Zgodnie z tematem tego forum może ktoś np zanegować lub potwierdzić ,że OEPM jest tak dobry jak go wychwalają, ewentualnie podać inne kotły które byłyby równie dobre lub lepsze od wymienionego?
    pozdrawiam
    Cofnij się trochę wstecz na tym wątku. Podałem tam wyniki badań kilku kotłów z klasą 5 i 4. Tylko te wyniki udało mi się dotąd pozyskać.
    Wiem, że klasę 5 ma jeszcze kilka typów kotłów SAS-a, ale nie znalazłem nigdzie wyników ich badań.
    Ukłony dla Redakcji

  16. #21516

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A tak akurat to nikt panie bolek&lolek nie twierdzi. Dociekania nasze dotyczą węgla typ 31.2 który ma wartość opałową 27 829 kJ/kg w stanie roboczym. Nie jakiegoś tam węgla ( bo nic pan o typie nie piszesz ) który w stanie suchym ma powyżej 28 MJ/kg. Jeżeli dotąd pan tego nie odkryłeś, to w sumie może i szkoda czasu na dalsze z Panem dyskusje. No bo nie śmiem podejrzewać że celowo Pan kota ogonem odwracasz i publice weprzeć próbujesz, jakoby ktoś kwestionował istnienie na rynku węgli spełniających normy dla paliw do badań kotłów. Chodzi o ten jeden konkretny węgiel. Ten 31.2 który w stanie roboczym ma wartość opałową 27 829 kJ/kg.
    Nie prościej byłoby, tak jak już radziłem, zwrócić się z tym pytaniem do IChPW?
    Tu se możecie tak pieprzyć do us... śmierci. I nic z tego nie będzie.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #21517
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie prościej byłoby, tak jak już radziłem, zwrócić się z tym pytaniem do IChPW?
    Tu se możecie tak pieprzyć do us... śmierci. I nic z tego nie będzie.
    Zawijanie, przecież masz komplet parametrów tego węgla użytego do badań. Nie prościej by było uciąć to pieprzenie przedstawiając je tutaj?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #21518

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Zawijanie, przecież masz komplet parametrów tego węgla użytego do badań. Nie prościej by było uciąć to pieprzenie przedstawiając je tutaj?
    Przecież podałem Ci wartość opałową z tego raportu. To są wyniki uzyskane w akredytowanym laboratorium IChPW, nie z worka.
    W raporcie z badań nie ma nic na temat "skąd pochodził ten węgiel".
    Ukłony dla Redakcji

  19. #21519

    Domyślnie

    Też z góry przepraszam, fakt to nie moja liga, tu „grają” zawodowcy, i jak to w ich zwyczaju, zdaje się są na haju, anabolach, itp., itd., bo adrenalina aż kipi.
    Po przeczytaniu kolejnych porcji czegoś co potencjalnie ma pomóc nabywcy w optymalnym wyborze urządzenia do ogrzewania, poddaje się, higieniczne adieu.
    Ale przecież, ot tak, nie staje się do biegu z U.Boltem, a ja sierota próbowałem dotrzymać tempa, miraż, mrzonka, kompletna klapa, jestem zdołowany tą konstatacją.
    Prosty „patent” dla podobnie zagubionych, brać wg koloru albo podług sympatii do zawodnika, czyli ambasadora marki, ale przede wszystkim najtańszy, z marketu, i tak wszystko lipa.
    Ostatecznie i tak padniecie na podawaniu, podtrzymaniu, w życiu nie zrobicie 2kg/dobę na CWU, tak jak nie uzyskacie 9,54sec na 100m. Wyczynowiec napisze, zmniejsz o pkt czy tam % i obserwuj, czyli ćwicz, ćwicz , a wszystko miała załatwić technika. A co tutaj się serwuje, wszędzie spisek, ciulają na potęgę, instytuty łżą, certyfikaty, akredytacje, notyfikacje za kasę, wyniki rasowane, wszystko ustawione, ale jak to podane, z wdziękiem, humorem, z aluzjami, subtelnie, pełny luzik, taka erudycyjna konwencja. Ponieważ dyskusja toczy się w iście kabaretowych klimatach proponuję moją subiektywną metodę doboru kotła, podług celności i zjadliwości ripost wymienianych przez oponentów, będzie tak samo pomocna jak wszystko co tutaj napisane.
    Prześmiewcy, jajcarze czy jeszcze ciągle próbujcie coś wyjaśnić czy to już tylko wprawki językowe, bo nie dość, że język coraz bardziej hermetyczny to lawina pytań i odpowiedzi nieuchronnie zamuli wszystkie wątki w temacie, co po części już ma miejsce.
    Nikt nie pamięta co powiedział, kiedy i po co.
    A może przenieście dyskusję w kuluary, zgaduję, że się znacie, wypracujcie stanowiska, wymieńcie dokumenty, ustalcie prawdę, nie poniewierajcie tak wszystkich i wszystkiego, wiem „gadzinowe” prawa rządzą też i tym medium, z tego się żyje, ale busola przyzwoitości się pier…li. Może ktoś wywali to wprost, produkt nie poddaje się z założenia żadnej wiarygodnej ocenie, wszystko to triki, czary, techniczne kuglarstwo.
    Kupujemy u tego lub tego pana bo nas oczarował i już.
    Oczywiście nie mam nic przeciwko dalszemu młóceniu, tak tylko piszę żeby mój licznik podskoczył.
    Pozdrawiam

  20. #21520
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widać z wiekiem traci się powoli ten "błysk w oku" a po drugie jeszcze ze 4 lata temu było tutaj mało ludzi dociekliwych, nie ujmując nikomu, teraz sytuacja się mocno obróciła i nie dają sobą manipulować z racji tego że to jakiś "uczony" coś tam napisał i patrzą w to jak sroka w kość panie Bolek$Lolek.
    Co do "błysku w oku" polecam wszystkim dobry, polski film "Nóż w wodzie"
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 1076 z 1144