dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1101 z 1144
Pokaż wyniki od 22.001 do 22.020 z 22870
  1. #22001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Mają stosowne badania. I firma OGNIWO ich nie utajnia.
    A ty wyraźnie szukasz zaczepki, ale nic z tego...
    nie, nie szukam zaczepki interesuje mnie tylko jak to jest możliwe że przez prawie połowę swoich postów nadajesz na kotły RBR i piszesz że nie mają badań itp. drugą połowa twoich potów to wychwalania kotła OEPM jaki to on cudowny i jakie to on ma badania zrobione a nagle okazuje się to to RBR ma dofinansowanie a OEPM nie.

    ps. wiesz może tak być że ci z RBR nie mają "doktorów" tylko zwykłych mądrych ludzi do promowania i nie wyrzucają kaski w błoto na jakieś papiery którymi można się ........... Ale jak kto woli. Przecież ty masz papier na dr. piec tez ma papier ale jak widać można się nim tylko......... bo nawet dotacji na niego nie dostaniesz.
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 29-09-2015 o 13:38 Powód: popisek ps.

  2. #22002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Do kol.@Animus

    Nakręciłeś się na te kotły rzekomo w 5 klasie,jak mechaniczna zabawka.
    Przykład z firmy Protech i ich dzieło z "certyfikatem".
    Co to jest?
    Kpina z ludzi,śmierdzi na 1000 mil!
    Takimi certyfikatami to można rozpalić sobie na ruszcie awaryjnym
    Deklarują sami sobie...z pełną odpowiedzialnością

    http://www.protech-wkg.pl/materialy/.../atest/134.pdf
    Ostatnio edytowane przez Kolanin ; 29-09-2015 o 13:39

  3. #22003

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    nie, nie szukam zaczepki interesuje mnie tylko jak to jest możliwe że przez prawie połowę swoich postów nadajesz na kotły RBR i piszesz że nie mają badań itp. drugą połowa twoich potów to wychwalania kotła OEPM jaki to on cudowny i jakie to on ma badania zrobione a nagle okazuje się to to RBR ma dofinansowanie a OEPM nie.

    ps. wiesz może tak być że ci z RBR nie mają "doktorów" tylko zwykłych mądrych ludzi do promowania i nie wyrzucają kaski w błoto na jakieś papiery którymi można się ........... Ale jak kto woli. Przecież ty masz papier na dr. piec tez ma papier ale jak widać można się nim tylko......... bo nawet dotacji na niego nie dostaniesz.
    A mógłbyś łaskawie podać, gdzie to RBR-y mają to dofinasowanie i kiedy je dostały???
    Bo, jak na razie, to słyszałem tylko, że miały badania, których, jak się okazało nie mają. Teraz też tylko słyszę, że mają dofinansowanie. Więc wolałbym wiedzieć na pewno, bo może rzeczywiście robię "robotę głupiego", doskonaląc te kotły całkiem niepotrzebnie.
    Ukłony dla Redakcji

  4. #22004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A mógłbyś łaskawie podać, gdzie to RBR-y mają to dofinasowanie i kiedy je dostały???
    Bo, jak na razie, to słyszałem tylko, że miały badania, których, jak się okazało nie mają. Teraz też tylko słyszę, że mają dofinansowanie. Więc wolałbym wiedzieć na pewno, bo może rzeczywiście robię "robotę głupiego", doskonaląc te kotły całkiem niepotrzebnie.
    Podam ci odrazu jak pokażesz sprawność na małych mocach OEPM mocach 1,2,3,4,5KW bo kilkukrotnie napisałeś że jest on zdecydowanie lepszy od OEP pokaż kolego dowód a nie tylko puste słowa czy może ciebie ta zasada nie dotyczy.

    Widzisz kręci potrafisz tylko cały czas zapominasz że kij ma dwa końce.

    ps. zadałem ci kilka miesięcy temu kilka pytań odnośnie OEPM do dnia dzisiejszego odpowiedzi brak wiec nie licz na wiele.

  5. #22005
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    pokazuję i odpowiadałem na to nie raz, nie dwa, zresztą Ty to wiesz, podobnie jak ogniwo i inne kotły z badaniami z ichpw w programie kawka brac udziału nie mogę

    Istotna informacją, na którą sprytnie nie udzielasz odpowiedzi i manipulesz ilością wpisów i zmianą tematu jest:
    DLACZEGO ATESTY WYSTAWIANE PRZEZ ICHPW ZGODNIE Z NOWĄ NORMĄ NIE SĄ HONOROWANE W PROGRAMIE KAWKA?

    Jak wcześniej pisałem nie macie pełnej akredytacji na badanie z ta normą a to co jest napisane na ateście z automatu powoduje odrzucenie w programie Kawka jako badanie niekompletne i niepełne
    Po odpowiedź zapraszam na wątek ogniwa

  6. #22006

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Podam ci odrazu jak pokażesz sprawność na małych mocach OEPM mocach 1,2,3,4,5KW bo kilkukrotnie napisałeś że jest on zdecydowanie lepszy od OEP pokaż kolego dowód a nie tylko puste słowa czy może ciebie ta zasada nie dotyczy.

    Widzisz kręci potrafisz tylko cały czas zapominasz że kij ma dwa końce.

    ps. zadałem ci kilka miesięcy temu kilka pytań odnośnie OEPM do dnia dzisiejszego odpowiedzi brak wiec nie licz na wiele.
    Dobra... dobra... wiem, o co chodzi...
    Ukłony dla Redakcji

  7. #22007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolanin Zobacz post
    Do kol.@Animus

    Nakręciłeś się na te kotły rzekomo w 5 klasie,jak mechaniczna zabawka.
    Przykład z firmy Protech i ich dzieło z "certyfikatem".
    Co to jest?
    Kpina z ludzi,śmierdzi na 1000 mil!
    Takimi certyfikatami to można rozpalić sobie na ruszcie awaryjnym
    Deklarują sami sobie...z pełną odpowiedzialnością

    http://www.protech-wkg.pl/materialy/.../atest/134.pdf
    Zwróć uwagę na pisownię
    czym jest PROTECH
    czym jest PROFTECH
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #22008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    ....... bo może rzeczywiście robię "robotę głupiego", doskonaląc te kotły całkiem niepotrzebnie.
    Moze i rzeczywiscie tak, bo będąc na emeryturze moze pozostawic "doskonalenie" kotłów młodszym którzy jeszcze do emerytury mają parę ładnych lat.
    Moze te "doskonalenie" i ta nachalna reklama jest na tyle popłatna ze cięzko sie wycofac z interesu? Któz to wie?

  9. #22009

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze i rzeczywiscie tak, bo będąc na emeryturze moze pozostawic "doskonalenie" kotłów młodszym którzy jeszcze do emerytury mają parę ładnych lat.
    Moze te "doskonalenie" i ta nachalna reklama jest na tyle popłatna ze cięzko sie wycofac z interesu? Któz to wie?
    No... aż taki głupi, żeby robić to za darmo - to nie jestem
    Ukłony dla Redakcji

  10. #22010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    No... aż taki głupi, żeby robić to za darmo - to nie jestem
    Tego byłem pewny, bo gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze. Opowiesci o informowaniu (rzekomo altruistyczne) o braku takich czy innych badan to bajki dla dzieci, kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

  11. #22011

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tego byłem pewny, bo gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze. Opowiesci o informowaniu (rzekomo altruistyczne) o braku takich czy innych badan to bajki dla dzieci, kasa, kasa i jeszcze raz kasa.
    A co w tym złego
    drogi kolego...

    Ale uściślę...
    nie reklamuję, ani nie krytykuję za kasę...
    za kasę tylko doskonalę kotły... jeśli ktoś chce mi za to płacić.
    Czasem ktoś chce
    Ukłony dla Redakcji

  12. #22012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A co w tym złego
    drogi kolego...

    Ale uściślę...
    nie reklamuję, ani nie krytykuję za kasę...
    za kasę tylko doskonalę kotły... jeśli ktoś chce mi za to płacić.
    Czasem ktoś chce
    W zarabianiu nic złego, w sugerowaniu ze sie bezinteresownie dba o innych wrecz odwrotnie, a uscislenie moim zdaniem, podkresle moim zdaniem nieprawdziwe.

    Co do płacenia to czasem ktos nie chce jak mu sie na siłe chce zaproponowac pewne usługi.
    Ale to chyba nie interesuje wiekszosci czytających ten wątek.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 30-09-2015 o 10:29

  13. #22013

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W zarabianiu nic złego, w sugerowaniu ze sie bezinteresownie dba o innych wrecz odwrotnie, a uscislenie moim zdaniem, podkresle moim zdaniem nieprawdziwe.

    Co do płacenia to czasem ktos nie chce jak mu sie na siłe chce zaproponowac pewne usługi.
    Ale to chyba nie interesuje wiekszosci czytających ten wątek.
    Widzę, że chcesz sobie ze mną pogadać. Proszę bardzo... tylko żebyśmy nie zarobili po banie, bo tu sporo chętnych czeka na taką okazję w stosunku do mnie.
    Zacznę od poprawki - a gdzież to ja sugeruję, że "bezinteresownie dbam o innych"??? Nie wierzę w bezinteresowność, tak samo jak Ty. Każdy w tym co robi ma jakiś swój interes, zaś wartościowanie tych interesów w celu ich porównania jest niemożliwe i, szczerze mówiąc, bezsensowne. I tyle filozofii wystarczy.
    Nie chciałbym prowadzić z Tobą takich głupkowatych dyskusji, jak z tą sforą, która na mnie ujada. Nie zasłużyłeś sobie na to. W przeciwieństwie do nich. Proszę Cię więc, dyskutuj ze mną, jeśli masz taką ochotę, o sprawach merytorycznych - nie o filozofii, bo widzisz tylko czubek góry lodowej i z tego wyciągasz wnioski. A to, co nad powierzchnią - to, o ile dobrze pamiętam, tylko 1/8 całej góry.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #22014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Widzę, że chcesz sobie ze mną pogadać. Proszę bardzo... tylko żebyśmy nie zarobili po banie, bo tu sporo chętnych czeka na taką okazję w stosunku do mnie.
    Zacznę od poprawki - a gdzież to ja sugeruję, że "bezinteresownie dbam o innych"??? Nie wierzę w bezinteresowność, tak samo jak Ty. Każdy w tym co robi ma jakiś swój interes, zaś wartościowanie tych interesów w celu ich porównania jest niemożliwe i, szczerze mówiąc, bezsensowne. I tyle filozofii wystarczy.
    Nie chciałbym prowadzić z Tobą takich głupkowatych dyskusji, jak z tą sforą, która na mnie ujada. Nie zasłużyłeś sobie na to. W przeciwieństwie do nich. Proszę Cię więc, dyskutuj ze mną, jeśli masz taką ochotę, o sprawach merytorycznych - nie o filozofii, bo widzisz tylko czubek góry lodowej i z tego wyciągasz wnioski. A to, co nad powierzchnią - to, o ile dobrze pamiętam, tylko 1/8 całej góry.
    Nie, nie chce dyskutowac, mam tylko takie wrazenie i taki poglad na tą cała dyskusje (poparty wieloma rozmowami z uzytkownikami tego forum którym doradzam). To jest forum i kazdy moze miec swoje zdanie na kazdy temat. Z mojej strony to by było na tyle. Co do bana to nikogo nie obrazam i staram sie kulturalnie dyskutowac, choc czasami moze jestem za bardzo dociekliwy.

  15. #22015

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie, nie chce dyskutowac, mam tylko takie wrazenie i taki poglad na tą cała dyskusje (poparty wieloma rozmowami z uzytkownikami tego forum którym doradzam). To jest forum i kazdy moze miec swoje zdanie na kazdy temat. Z mojej strony to by było na tyle. Co do bana to nikogo nie obrazam i staram sie kulturalnie dyskutowac, choc czasami moze jestem za bardzo dociekliwy.
    Ooo! Spodobał mi się ten Twój wpis.
    Zgadzam się... "każdy może mieć swoje zdanie na każdy temat".
    Ja tutaj właśnie wyrażam swoje zdanie... w tematach, na których się znam.
    P.S.
    Dociekliwość mi nie przeszkadza... jeśli wynika z ciekawości
    Ukłony dla Redakcji

  16. #22016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Dociekliwość mi nie przeszkadza... jeśli wynika z ciekawości
    Nie sprzedaje ani kotłow ani węgla, nikomu w nowym budynku nie doradziłem kotła na paliwo stałe. Moja obecnosc w tym wątku nie jest związana z jakąkolwiek kasą, w odróznieniu chociazby od Ciebie

  17. #22017
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie sprzedaje ani kotłow ani węgla, nikomu w nowym budynku nie doradziłem kotła na paliwo stałe. Moja obecnosc w tym wątku nie jest związana z jakąkolwiek kasą, w odróznieniu chociazby od Ciebie
    Tak, tak. Dobrze pan prawi. W 100 procentach. Pan nic z tym wspólnego nie ma. Zwłaszcza z kasą. A to:
    "Doradzamy na Forum Muratordom oraz Forum budowlanym pod nickiem: Asolt" to pewnie zwykły przypadek albo wręcz pomyłka. Jeśli pomyłka, to się pod osąd "Olimpu" nadaje.

    p.s. a pewnie firma (http://minertu.eu/kategoria,52/obliczenia-ozc) przez pomyłkę w swoim CV pana umieściła.
    Tylko skoro OZC jeno i za frico pewnie, to po co się pan tutaj (w kotłach na paliwa stałe) produkuje, skoro z kotlłmi nie ma pan przecież nic, a nic wspólnego?

    Oczywiście tamta firma (podobnie jak i kilka innych) ma forum płatne, to może więcej. Normalne. Prawda panie F.?
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 30-09-2015 o 12:59 Powód: dopisek: ps

  18. #22018

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie sprzedaje ani kotłow ani węgla, nikomu w nowym budynku nie doradziłem kotła na paliwo stałe. Moja obecnosc w tym wątku nie jest związana z jakąkolwiek kasą, w odróznieniu chociazby od Ciebie
    Spójrz na to tak...Dzięki temu, że moja obecność na forum ma gdzieś tam w tle związek z kasą (bo dotyczy spraw związanych z moim zawodem, którym zarabiałem na życie), otrzymujecie ode mnie informacje, których nie dostalibyście od innych.
    Ukłony dla Redakcji

  19. #22019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Tak, tak. Dobrze pan prawi. W 100 procentach. Pan nic z tym wspólnego nie ma. Zwłaszcza z kasą. A to:
    "Doradzamy na Forum Muratordom oraz Forum budowlanym pod nickiem: Asolt" to pewnie zwykły przypadek albo wręcz pomyłka. Jeśli pomyłka, to się pod osąd "Olimpu" nadaje.

    p.s. a pewnie firma (http://minertu.eu/kategoria,52/obliczenia-ozc) przez pomyłkę w swoim CV pana umieściła.
    Tylko skoro OZC jeno i za frico pewnie, to po co się pan tutaj (w kotłach na paliwa stałe) produkuje, skoro z kotlłmi nie ma pan przecież nic, a nic wspólnego?

    Oczywiście tamta firma (podobnie jak i kilka innych) ma forum płatne, to może więcej. Normalne. Prawda panie F.?
    Panie Bolus, za odnosniki na innych stronach nikomu nie płacę. Jezeli miałbym płacic to na pewno nie dałbym zgody na zamieszczenie. Geneza była taka ze zarzucano sprzedawcom kotłow ze namawiają klientów na przewymiarowane kotły. Link sie pojawił, zarzuty sie skonczyły, czy ktos sie z linka zgłosił nie wiem, sądze ze są to pojedyncze przypadki na rok, gdyz moi klienci nie chcą instalowac kotłow na paliwo stałe. Nikogo jeszcze nie namówiłem w nowym budynku na kocioł na paliwo stałe. Kto to jest Pan F. ? Moje inicjały to AS.
    PS.
    Jezeli ktokolwiek sie zgłosi aby zalinkowac na swojej stronie mnie nie ma problemu, ale calkowicie bezpłatnie z obydwu stron. Akurat mi na tym nie zalezy.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 30-09-2015 o 13:35

  20. #22020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Spójrz na to tak...Dzięki temu, że moja obecność na forum ma gdzieś tam w tle związek z kasą (bo dotyczy spraw związanych z moim zawodem, którym zarabiałem na życie), otrzymujecie ode mnie informacje, których nie dostalibyście od innych.
    Rzadko bo rzadko ale czasem ktos zapyta mnie o kocioł na paliwo stałe, ale nigdy nie pytano mnie o wyniki badan, certyfikaty itp. Na tym forum co juz niektórzy przedmówcy wskazywali uzytkownicy forum nie poszukują informacji formalno-prawnych zwiazanych z badaniami i certyfikacją kotłow ale przede wszytkim informacji o obsłudze, nastawach, realnym zuzyciu, uwagami eksploatacyjnymi i serwisowym itp. Nie zauwazyłem aby z Twojej strony tej informacje dominowały. Analogicznie nie mam pytan o algorytmy i zgodnosc z normami programów wspomagajacych obliczenia bo to zadnego klienta nie interesuje. To bierze na siebie producent oprogramowania. Byc moze są wybitnie specjalistyczne fora na których są rozstrzasane takie niuanse, forum muratora takim nie jest.

Strona 1101 z 1144