dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1108 z 1144
Pokaż wyniki od 22.141 do 22.160 z 22870
  1. #22141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Witam Serdecznie,

    Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
    Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
    - HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
    - STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
    - METAL FACH Smart EKO
    - KLIMOSZ DUO B
    - ALTECH 18kW ALTH-178077
    - HKS LAZAR UNI KOMFORT

    Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
    Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

    Pozdrawiam
    Kornel
    a po kiego grzyba takie krowy do nowego domu???
    jakieś merytoryczne argumenty za tym przemawiają???
    wiesz jakie straty będzie miał ten dom?
    wiesz ile trzeba będzie dostarczyć ciepełka by je uzupełnić??
    dla przykładu ja mam stary domek z lat 80-ych ocieplony jedynie 10cm styro i 25cm wełny w dachu- przez stolarkę okienną falują firany
    do tej pory dom nie chciał więcej niż 8KW średniej mocy
    ty chcesz do nowego domu o takiej jak mój powierzchni wstawić klamota który ogrzeje dwa takie domy i mu jeszcze leciutki zapas zostanie???
    sie pytam grzecznie po co??- bo tak hydraulik kazali czy sprzedawca w sklepie lokalnym???

    zacznij od poznania potrzeb domu a potem się bierz za szukanie czajnika
    i to sporo mniejszego niż proponowane przez ciebie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #22142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Witam Serdecznie,

    Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
    Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
    - HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
    - STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
    - METAL FACH Smart EKO
    - KLIMOSZ DUO B
    - ALTECH 18kW ALTH-178077
    - HKS LAZAR UNI KOMFORT

    Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
    Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

    Pozdrawiam
    Kornel
    Ja mam dom z termotonu 25 + styropian 15 grafitowy i 30cm w skosach i w suficie 45 ( strych) ale kotłownie mam w garażu 15 m od domu i mój skam-p 12kw spala obecnie 15Kg groszku za 690Pln Generalnie piec działa na spokojnie bez prężenia muskuł
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  3. #22143
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamihi Zobacz post
    Ja mam dom z termotonu 25 + styropian 15 grafitowy i 30cm w skosach i w suficie 45 ( strych) ale kotłownie mam w garażu 15 m od domu i mój skam-p 12kw spala obecnie 15Kg groszku za 690Pln Generalnie piec działa na spokojnie bez prężenia muskuł
    Czyli 10kg groszku wyrzucasz kominem i grzejesz powietrze a 5 kg zostaje w domu
    Burżuj jesteś

  4. #22144
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Witam Serdecznie,

    Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
    Szukam pieca około 15 - 20kw.
    Jeśli jesteś bogatym inwestorem i nie zależy Ci na kosztach inwestycji/eksploatacji bierz Lazara,zajebisty kocioł pod oko czyli dla Ciebie
    Jeśli zalezy Ci na kosztach eksploatacji,weź kocioł o max.mocy grzewczej 6kW.
    Ale jesli nie jesteś zamożnym inwestorem zrezygnuj wogóle z kotła na wegiel zwany eko bo to najdroższy system grzewczy,no chyba,że jesteś nie myślący i już masz kotłownię i komin to wtedy opcja nr.2 czyli kocioł max.6kW
    Pozostałe opcje dla łosiów i owiec do strzyżenia

  5. #22145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyli 10kg groszku wyrzucasz kominem i grzejesz powietrze a 5 kg zostaje w domu
    Burżuj jesteś
    Aż taki to nie bo nie mam kotłowni ( kominka ) w salonie
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  6. #22146
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Witam Serdecznie,

    Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
    Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
    - HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
    - STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
    - METAL FACH Smart EKO
    - KLIMOSZ DUO B
    - ALTECH 18kW ALTH-178077
    - HKS LAZAR UNI KOMFORT

    Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
    Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

    Pozdrawiam
    Kornel
    Uważasz że jednak spieprzyłeś budowę domu i musi być niestety kocioł na węgiel?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #22147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Witam Serdecznie,
    Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
    Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

    Pozdrawiam
    Kornel
    Nie przejmuj sie tym co wypisuje niejaki Arturo72. To forumowa pleciuga nazywana przeze mnie Fujaro72. Gdyby nie pisał a mówił, to pasowało by do niego powiedzenie : "plecie co mu slina na jezyk przyniesie". A ponieważ pisze nazywam go po prostu pleciugą.Nie ma żadnego zrozumienia poruszanych problemów - sam u siebie chciał postawić na strychu pompę ciepła i nią ogrzewać dom ( bo na strychu według niego jest najcieplejsze powietrze). Nie przejmuj się i pytaj , na pewno ktoś ci rzeczowo odpowie (jak choćby Timon).
    MArSTER

  8. #22148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Witam Serdecznie,

    Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
    Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
    - HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
    - STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
    - METAL FACH Smart EKO
    - KLIMOSZ DUO B
    - ALTECH 18kW ALTH-178077
    - HKS LAZAR UNI KOMFORT

    Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
    Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

    Pozdrawiam
    Kornel
    Na początek: http://cieplowlasciwie.pl/start

  9. #22149
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kornell

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
    Szczerze przyznaje się że nie mam pojęcia o kotłach i metodach ogrzewania ale dzięki waszym informacjom już wiem że piec 15kw jest za duży.
    Na stronie od Bobas'a wyszło że potrzebuję kocioł 7-10kw (plus średnio około 1-3kw na ogrzanie ciepłej wody).
    Jak dotąd wszyscy sprzedawcy wciskali mi kotły min. 15kw a najlepiej 20kw..

    Czy możecie mi polecić jakiś dobry piec na ekogroszek 10kw ? Ewentualnie firmę która produkuje porządne kotły.

    A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).
    Czy taka instalacja jest warta uwagi ?
    Ostatnio edytowane przez Kornell ; 23-01-2016 o 19:00

  10. #22150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
    dzięki waszym informacjom już wiem że piec 15kw jest za duży.
    A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).
    Czy taka instalacja jest warta uwagi ?
    A kto podaje takie informacje ?.
    Małe kotły trudniej jest prowadzić sprawiają więcej kłopotu,kotły z podajnikiem przewymiarowane łatwiej spalają ekogroszki ,a coraz trudniej jest o dobry ekogroszek nie spiekający.
    Co do spalania-zgazowywania drewna ale z dużym buforem to jest najtańsze źródło ogrzewania .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #22151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

    A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).
    Czy taka instalacja jest warta uwagi ?
    Taka instalacja jest nieco bardziej pracochłonna, bo w kotle trzeba rozpalać co jakis czas. W takie mrozy jak teraz (-10) praktycznie codziennie. No i pojemnośc bufora ma znaczenie - im wiekszy tym wieksza oszczedność w spalaniu i większa wygoda. Co do taniosci to oczywiście zależy od ceny drewna. Drewno trzeba mieć suche a więc i wiatę na nie na terenie posesji i co roku samemu lub korzystając z płatnej pomocy to drewno pociąć i ułozyc a następnie wnosić do domu i spalać. Na pewno popiołu jest mniej niż z węgla i jeśli nie spalasz jeszcze czegoś innego, to moze być rozsypywany na posesji - jest nawozem drzewnym.
    MArSTER

  12. #22152

    Domyślnie

    1kwh / 30gr.

    proszę ,proszę tylko pozazdrościć

  13. #22153

    Domyślnie

    Od października do teraz miału za około 750-800zł. Dom ponad 130m2. Różnica w ociepleniu samych fundamentów między moim a bzduro72 to 12000zł. Różnica w kosztach grzania bardziej niż akceptowalna. A i w domu 23-24 C, rodzina 2+2.

  14. #22154
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kornell

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Poltowski - dzięki za propozycje. Chociaż troche drogawy ten kociołek (9 tys. PLN).
    Zauważyłem że użytkownicy Kaszpir i kamihi używają pieca Skam-p plus 12kW i wygląda na to że daje rade, a i cena lepsza o jakieś 2 tys.
    Podzwonię w tym tygodniu do sprzedawców i zobaczymy jakie zaproponują mi kotły w przedziale 10-12kw.

    Co do pieca zgazowującego to chyba odpuszczę. Praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu (7-19) więc nie miałby kto dokładać. A nie wiem czy na jednym załadowaniu wytrzyma 12h.. Trzeba by codziennie rozpalać.

  15. #22155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Co do pieca zgazowującego to chyba odpuszczę. Praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu (7-19) więc nie miałby kto dokładać. A nie wiem czy na jednym załadowaniu wytrzyma 12h.. Trzeba by codziennie rozpalać.
    Dobra decyzja.
    MArSTER

  16. #22156
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Co do pieca zgazowującego to chyba odpuszczę. Praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu (7-19) więc nie miałby kto dokładać. A nie wiem czy na jednym załadowaniu wytrzyma 12h.. Trzeba by codziennie rozpalać.
    Chyba żartujesz dobę wytrzyma , to się dobiera odpowiedniej pojemności bufor i kocioł z komorą załadunkową ,do maksymalnego jednorazowego dobowego rozpalania w duże mrozy .
    Możesz dobrać np.GREŃ EG-HOLZ 25kW
    ma komorę załadunkową o pojemności 220 litrów 80 kg drewna
    czas pracy kotła na pełnym załadunku drewnem wynosi 72 godzin.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 24-01-2016 o 16:30
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  17. #22157

    Domyślnie

    Hm, marudzą na wniesienie paru 25kg worków z eko a doradzają rąbanie, układanie i noszenie m3 drewna. Ot tak, byle nie węgiel.

  18. #22158
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kornell

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zaproponowano mi kotły jak poniżej. Na początku byłem entuzjastycznie nastawiony na RBR'a ale przeczytałem recenzje na czysteogrzewanie.pl i teraz nie wiem już co o tym wszystkim sądzić, bo opinie miał taką sobie..

    RBR Ekouniwersal 12KW
    SKAM-P Prenium 12KW
    Metal Fach Smart EKO 15KW
    Cichewicz ECOWARMER MINI 21 -24 KW

  19. #22159

    Domyślnie

    Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam

  20. #22160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek1988 Zobacz post
    Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam
    kup sobie lepiej klimatyzator albo farelkę. z takim domem trafiłeś nie do tego tematu co trzeba
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 1108 z 1144