dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 1144
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 22870
  1. #2201

    Domyślnie

    Tez mam wymiennik rurowy pionowy w kotle HEF EKO PLUS czyści się fajnie, rozwiazanie lepsze jak w OGNIWIE bo wyczystka jest z tyłu za popielnikiem nic nie trzeba rozkrecać tylko wygarnąć.Jeżeli wymienniki poziome czyści się podobnie jak w kotle GALMETA to ja wole wymiennik pionowy.

  2. #2202

    Domyślnie

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    2) To juz bardziej wkurzajace - pokrywy wyczystek. Sa dwie po obu stronach kotla - Ogniwo ma mozliwosc obustronnego montazu zasobnika - ale ta od jego strony niestety nie jest dostepna. Przynajmniej dla mnie bo jedna z dwoch srub, na ktorych pokrywa wisi jest na tyle dluga, ze praktycznie opiera sie na kolnierzu palnika, uniemozliwiajac i odkrecenie nakretki i zdjecie samej pokrywy. Byc moze da sie ja uciac na tyle, zeby problem zniknal, nie wiem, musze sprawdzic
    A nie da się wyciągnąć tego całego pyłu przez jedną wyczystkę?

    W OGNIWO EKO PLUS popiół będzie się wyciągać przez popielnik. Szkoda, że nie wpadliśmy na ten pomysł wcześniej. Ale - jak to w życiu - najprostsze najtrudniej znaleźć.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #2203

    Domyślnie

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    ...Forum byloby duzo bardziej pomocne, gdby ludzie pisali o tym o czym faktycznie wiedza lub co faktycznie sami sprawdzili, a nie o tym co im sie wydaje ze wiedza. A jak by sie te watki przy okazji odchudzily.
    Tak!
    Ukłony dla Redakcji

  4. #2204

    Domyślnie

    Spokojnie wszystko idzie przez jedną wyczystkę, można wyciągać raz na dwa kosze spalonego groszku lub nawet 3 jak jest dobry eko. Od góry to bym w ogniwie zamiast 4motylków zrobiłbym ocieplone drzwiczki i po sprawie.

  5. #2205

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A nie da się wyciągnąć tego całego pyłu przez jedną wyczystkę?

    W OGNIWO EKO PLUS popiół będzie się wyciągać przez popielnik. Szkoda, że nie wpadliśmy na ten pomysł wcześniej. Ale - jak to w życiu - najprostsze najtrudniej znaleźć.
    No właśnie ze sie da . Nie bardzo wiem po co otwierać obie? Dwie sa raczej tylko dlatego ze właśnie wymiennik może mieć kosz z lewej lub z prawej strony.

  6. #2206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    A trudno ...poświeciłem się i zrobiłem dokumentacje fotograficzną jak się czysci kocioł przy wymienniku poziomym
    A co ze ściankami bocznymi kotła i ścianką tylną? Ich nie trzeba czyścić? Mnie właśnie z tymi ściankami najwięcej czasu schodzi, ale może niepotrzebnie

    Pozdrawiam
    Andrzej

  7. #2207

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    No właśnie ze sie da . Nie bardzo wiem po co otwierać obie? Dwie sa raczej tylko dlatego ze właśnie wymiennik może mieć kosz z lewej lub z prawej strony.
    Tak. Właśnie po to są dwie.
    Ukłony dla Redakcji

  8. #2208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    A trudno ...poświeciłem się i zrobiłem dokumentacje fotograficzną jak się czysci kocioł przy wymienniku poziomym
    witam
    Moze ktos zrobi podobna dokumentacje z Ogniwem lub z innym kotlem z kanałami pionowymi ,wtedy kazdy sam sobie odpowie co dla niego jest bardziej lub mniej komfortowe
    Ostatnio edytowane przez kamil777 ; 09-12-2010 o 20:30

  9. #2209

    Domyślnie

    budowniczy napisał ''zrobiłem dokumentacje fotograficzną jak się czysci kocioł przy wymienniku poziomym'' nie wiesz jaki masz wymiennik? Wymiennik masz pionowy a kanały poziome, tak mi się wydaje

  10. #2210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    chochla - odpowiem Ci jak jest przy kanałach poziomych (takich jak u Bobka):

    1) wystarczają rękawice które zakładam na wszelki wypadek

    2) "Obsluga kotla weglowego jest brudna i upierdliwa. Kazdego kotla. Z wymiennikiem pionowym, poziomym czy skosnym. Jesli ktos Cie probuje przekonac, ze jest inaczej, coz mozesz mu wierzyc lub nie. Ja nie wierze bo kociol weglowy obsluguje i wiem czym to sie je."

    Nie wierzysz - zapraszam do mnie - zrobię prezentację "na żywo" - lub spytaj Trocia, który był u mnie w kotłowni.
    Kiedyś podobnie myślałem, że "obsługa" kocich kuwet jest brudna i upierdliwa - pomyślałem, kupiłem odpowiednią łopatkę, wypraktykowałem najodpowiedniejszy żwirek i poprawiłem "technikę", i dzisiaj jest to szybkie i czyste

    "Chcesz palic efektywnie musisz miec suchy wegiel. Owszem, mozesz kupic takowy ale uwierz mi, ze jest to trudne w naszym kraju. Wiec z duza doza prawdopodobienstwa kupisz wegiel przynajmniej zawilgocony. Musisz go wiec albo suszyc na suszarkach albo trzymac w workach jutowych -> wiekszy lub mniejszy ale jednak brud."

    Najlepiej kupić go w foliowych workach z mikro perforacją (np. Ekores VIP jest w takich) wtedy nie musisz go suszyć - sam doschnie w garażu lub kotłowni, potem przy wsypywaniu nacinasz worek i wrzucasz do zasobnika z zawartością nacięciem do dołu i wyciągasz sam worek (nie nakurzysz wtedy przy wsypywaniu).
    Jak nie ma mikro perforacji to leżące na wierzchu "perforuję" wkrętakiem

    "Oproznianie popiolu - rzadko kiedy uda Ci sie to zrobic tak, zeby troche tego szajsu nie spadlo na podloge przy wyjmowaniu popielnika -> wiekszy lub mniejszy brud."

    Przy wyciąganiu popielnika zawsze trochę wyleci na podłogę - wtedy trzeba użyć zmiotki i szufelki i po 30 sekundach masz czysto (o ile nie wszedłeś w mokrych butach i podłoga jest sucha, ale po co te buty w domu).

    3) "Ale haslo, ze poniewaz ktos widzial jak inny ktos czysci w swoim kotle wymiennik pionowy i syfi cala kotlownie i w zwiazku z tym kazdy kociol z wymiennikiem pionowym musi powodowac zasyfienie kotlowni jest naduzyciem."

    Ja to widziałem u znajomego i cały kłopot w tym, że przy czyszczeniu kanałów szczotką drucianą gdy wyciągał ją do góry wtedy się kurzyło.

    andrew napisał: A co ze ściankami bocznymi kotła i ścianką tylną? Ich nie trzeba czyścić? Mnie właśnie z tymi ściankami najwięcej czasu schodzi, ale może niepotrzebnie

    Przy każdym czyszczeniu oskrobuję je "sprzętem" takim jak u Bobka, który mnie zainspirował - chyba też zrobię dokumentację własnej techniki czyszczenia

    Jestem ciekaw czy Zawijan, Jarecki lub inny forumowicz orientuje się jaki tak naprawdę wpływ ma zabrudzanie się ścianek wymiennika na sprawność kotła (np. spadek o 5% przy 3 mm warstwie osadu) ?

    Tak przy okazji - Bobek masz u siebie "zimne drzwiczki" ?

    Zaletą kanałów pionowych jest to, że są pionowe i dzięki temu zalega na nich cieńsza warstwa popiołu niż na poziomych, gdzie w sezonie po tygodniu jest 1-2 cm popiołu co pogarsza znacznie bardziej wymianę ciepła niż te 2-3 mm na ściankach pionowych.

  11. #2211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    mam zimne -enka sie postarała i zrobiła żeliwniaki..., no ,chyba że jest -20 i ostro palę to są lekko ciepłe.no moze wiecej jak lekko-ale spokojnie ręką można dotknąć.

    aaa mi się tam białe skorpiony nie zabrudzą podczas czyszczenia kotła,proszę looknąc na podłogę,taka jest czysta przed czyszczeniem i po czyszczeniu... a jak nie jest- to mopem, ją mopem....żartuję nie chodze w białych skarpetkach...ubieram rózowe
    Ja mam też żeliwne, ale "zimne" to one zdecydowanie nie są - dlatego na próbę założyłem na nie kawałki wełny (zwłaszcza na te najwyższe przy wymienniku).
    W kotłowni mam pomimo to 31 st i otwieram ją, żeby ciepło leciało do domu.

  12. #2212

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A nie da się wyciągnąć tego całego pyłu przez jedną wyczystkę?

    W OGNIWO EKO PLUS popiół będzie się wyciągać przez popielnik. Szkoda, że nie wpadliśmy na ten pomysł wcześniej. Ale - jak to w życiu - najprostsze najtrudniej znaleźć.
    Oczywiscie sie da. Problem tylko w tym, ze po prostu przy moim rozmieszczeniu kotlowni mialbym duzo latwiejszy i wygodniejszy dostep do wyczystki od strony zasobnika i na to liczylem patrzac na zdjecia kotla. Pisze o tej niedogodniosci z tego wzgledu, ze jesli ktos planuje postawienie OGNIWO EKO bokiem przy samej scianie moze sie nieprzyjemnie zdziwic potem probujac zdjac pokrywe od strony palnika.

    Co do drugiego zdania, zdecydowanie lepsze rozwiazanie. Troche mnie to rozwiazanie z osobnymi komorami zdziwilo, szczerze mowiac.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  13. #2213

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    No właśnie ze sie da . Nie bardzo wiem po co otwierać obie? Dwie sa raczej tylko dlatego ze właśnie wymiennik może mieć kosz z lewej lub z prawej strony.
    Ja nie pisalem, ze musze otiwierac obie tylko, ze otworzenie tej od strony palnika jest albo niemozliwe albo wymaga poprawki przez uzytkownika (do zweryfikowania w najblizszy lykend)
    Tak jak na pisalem w poscie wyzej. Jesli uzytkownik planuje postawienie kotla bokiem bez palnika blisko sciany, moze sie potem nieprzyjemnie zdziwic.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  14. #2214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    A trudno ...poświeciłem się i zrobiłem dokumentacje fotograficzną jak się czysci kocioł przy kanałach poziomych
    Widzisz i gdybys do tego sie ograniczyl byloby super, bo to jest wiarygodna i rzetelna informacja, ktora moze ludziom pomoc w wyborze kotla. Ale z blizej nieznanych mi powodow wypowiadasz sie w temacie, w ktorym nie posiadasz doswiadczenie i piszesz to co Ci sie jedynie wydaje wprowadzajac ludzi w blad, patrz ponizej:

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    własnie przejrzałem sobie budowe tego kotła..... zainteresowało mnie dokładnie to i widze juz jak bedzie wygladać pomieszczenie po czyszczeniu kotła od góry..... u mnie w kotłowni mozna chodzić w białych skarpetkach.... nawet po czyszczeniu... a tu....bedzie jeden wielki syf...
    Ja wielkiego syfu nie mam po tej operacji (wiekszy syf powoduje usuniecie popiolu z popielnika), sprawdzone kilkukrotnie. Odniesiesz sie teraz jakos do swojej wypowiedzi?
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  15. #2215

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil777 Zobacz post
    witam
    Moze ktos zrobi podobna dokumentacje z Ogniwem lub z innym kotlem z kanałami pionowymi ,wtedy kazdy sam sobie odpowie co dla niego jest bardziej lub mniej komfortowe
    Postaram sie to zrobic dla Ogniwa przy najblizszej wizycie. Nie bede sie wypowiadal na temat innych kotlow z wymiennikiem pionowym bo fakt, ze dzialaja w/g tej samej zasady nie oznacza, ze ich obsluga jest identyczna. Tak samo jak silnik diesla z Fiata nie jest taki sam jak silnik diesla z Forda.
    Ostatnio edytowane przez chochla72 ; 10-12-2010 o 09:58
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  16. #2216

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    chochla - odpowiem Ci jak jest przy kanałach poziomych (takich jak u Bobka):
    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    1) wystarczają rękawice które zakładam na wszelki wypadek
    Ale tak sie przewrotnie spytam, ale buty zakladasz czy jednak biegasz po kotlowni w bialych skarpetkach?

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    2) "Obsluga kotla weglowego jest brudna i upierdliwa."
    Nie wierzysz - zapraszam do mnie - zrobię prezentację "na żywo" - lub spytaj Trocia, który był u mnie w kotłowni.
    Suspenser, 'obsluga' to nie tylko czyszczenie. Obsluga to takze wyszukanie wegla, ktory jest oplacalny w zakupie. Obsluga to przeniesienie kilku ton wegla do skladu albo dodaktowy wydatek dla ludzi, zeby to zrobili za Ciebie. Obsluga to przewalenie w sezonie zimowym 170kg wegla i wyczyszczenie pieca raz na pare dni. Sorry ale ja tego nie traktuje jako czyste i nieupierdliwe.
    To akurat troche OT bo nie jest to zalezne od producenta pieca, ale raz na jakis czas warto o tym mowic ludziom bo z tego co widze po sobie duza czesc nie zdaje sobie z tego sprawy na etapie wyboru typu ogrzewania, lykajac zapewnienia producentow/sprzedawcow o 'bezobslugowych' piecach na ekogroszek. Ja szczerze mowiac ciezko sie ostatnio zastanawiam czy nie popelnilem bledu wchodzac w wegiel a nie w pompe ciepla. Ale to temat na inna dyskusje.
    Ale nawet jesli skupimy sie tylko na czyszczeniu to patrz ponizej.

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Najlepiej kupić go w foliowych workach z mikro perforacją (np. Ekores VIP jest w takich)
    Pewnie najlepiej. Ale czy najekonomiczniej? Ile placisz za tone takiego wegla?

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    "Przy wyciąganiu popielnika zawsze trochę wyleci na podłogę - wtedy trzeba użyć zmiotki i szufelki i po 30 sekundach masz czysto (o ile nie wszedłeś w mokrych butach i podłoga jest sucha, ale po co te buty w domu).
    Jesli jedyne co pozostaje po weglu to popiol, OK zgadzam sie. Jesli jednak kocilek naprodukuje troche spiekow to juz sie to robi troche bardziej pracochlonne i brudne.

    Zeby bylo jasne, doskonale wiem, ze wprowadzajac pewne schematy (np czestsze oproznianie popielnika) mozna ograniczyc syf w kotlowni do akceptowalnego minimum. Tyle, ze bardzo czesto powoduje to zwiekszenie kosztow. Jesli ktos zdaje sobie z tego sprawe i jest to w stanie zaakceptowac to OK.
    Ale niezaleznie od powyzszego, nadal daleki jestem od wchodzenia do tego pomieszczenia w bialych skarpetkach.

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja to widziałem u znajomego i cały kłopot w tym, że przy czyszczeniu kanałów szczotką drucianą gdy wyciągał ją do góry wtedy się kurzyło.
    I to jest moje najwieksze zastrzezenie do Twojej wypowiedzi. Widziales u znajomego. Czyli slusznie domyslam sie, ze samodzielnie ani razu OGNIWA nie wyczysciles, tak? Ale nie powstrzymuje Cie to przed napisaniem:
    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tak niestety zawsze jest przy pionowych kanałach
    No wiec jako uzytkownik owego podtrzymuje swoja powyzsza opinie, ze przy minimalnej dozie ostroznosci, ktora trzeba jak sam Bobek_Budowniczy napisal stosowac nawet w przypadku kanalow poziomych, czyszczenie wymiennika OGNIWA nie powoduje rozpetania sie burzy pylowej w mojej kotlowni. Pyl ktory osiada na wymienniku w wiekszosci zlatuje do wyczystki w momencie wyjmowania zawirowywaczy. Jesli tylko nie machasz szczotka jak oszalaly to kurz ktory ulatuje z wymiennika jest praktycznie niezauwazalny. Z mojej obserwacji wynika, ze duzo bardziej brudzaca czynnoscia jest oproznianie popielnika niz czyszcznie wymiennika.

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zaletą kanałów pionowych jest to, że są pionowe i dzięki temu zalega na nich cieńsza warstwa popiołu niż na poziomych, gdzie w sezonie po tygodniu jest 1-2 cm popiołu co pogarsza znacznie bardziej wymianę ciepła niż te 2-3 mm na ściankach pionowych.
    Zgadza sie. Dodam od siebie, ze gdyby nie moja wrodzona (i czasami przeklinana) sklonnosc do robienia wszystkiego w sposob nadmiernie szczegolowy to moglbym cotygodniowe czyszczenie wymiennika ograniczyc do opukania zawirowywaczy bo pierwszy ciag jest tym, ktory przechwytuje wiekszosc osadu , a samo w miare energiczne wyciagniecie i powtorne umiejscowienie tychze powoduje, ze zdecydowanie wieksza czesc popiolu laduje w wyczystce.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  17. #2217

    Domyślnie

    Zgadzam się, nie ma kotła na paliwa stałe, który jest bezobsługowy.

    Kotłownię Suspensera widziałem, jest bardzo czysta.

    Sam mam kocioł z kanałami pionowymi i na dłuższą metę uważam, że jest to upierdliwe a ich czyszczenie to najgorsza kara (pale takim od 14lat)
    Jest cała masa kotłów z kanałami pionowymi o podobnej budowie, nie przesadzajmy, że czyszczenie takiego z firmy X wielce się różni od takiego z firmy Y.
    Ja muszę u siebie odkręcić wyczystkę na górze kotła (całe szczęście,że jeszcze nie muszę ściągac do tego izolacji jak w niektórych innych konstrukcjach), dalej skrobię 2kanały płaskie pionowe narzędziem, to co wyskrobię wybieram z boku kotła przez małą wyczystkę.

    Jest z tym więcej zabawy i nie ma co ukrywać. Jak komuś to odpowiada, to w pełni to szanuję i akceptuję.
    Jak mamy pionowe rury i ciasną szczotkę, to jak ją wyjmujemy w górę, to jakiś syf musi wzlecieć. Nie ma jednak co tragizować, szmatka, wytrzeć i tyle.

    Szybciej, wygodniej robi się to przy kanałach poziomych.
    Sterownik w stop, otwiera się drzwiczki od góry, zgarnia do dołu, zamykamy, otwieramy drzwiczki niżej, zgarniamy do dołu, po chwili opada to do popielnika, wynosimy na zewnątrz kotłowni i po zabawie.

    Tak, czy inaczej dla podajnika obojętnie z jakiej firmy warto czyścić co ok.7dni niezależnie od budowy kanałów spalinowych. Nieważne czy pionowe czy poziome czyścić trzeba.

    Dla mnie wygodniej przy poziomych, ale są osoby preferujące pionowe i też dobrze. Trzeba przy pionowych zwracać uwagę na wyczystkę boczną kanałów pionowych, duża część konstrukcji tego typu ma wyczystkę boczną na dole za koszem zasypowym. Jak brak miejsca w szerokości kotłowni, to mamy dodatkową pracę (wypalenie węgla z kosza,demontaż kosza, aby do tej wyczystki dojść).
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #2218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    widziałem niedogodnosci włazenia i czyszczenia od góry,
    Wlazenia gdzie? Na co? OGNIWO ma 1.1m wysokosci, ja mam 1.78m wzrostu i zapewniam Cie, ze nie musze nigdzie wlazic, zeby bez problemu dostac sie do pokrywy i kanalow wymiennika.

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    wyłanczanie kotła(bo jakby nie daj boze właczyła sie dmuchawa to -meksyk) generalnie masakra....
    Ty w swoim kotle na czas czysczenia kanalow nie wylaczasz dmuchawy? Wytlumacz to prosze.

    Tak na marginesie to Twoje wylaczanie kotla to w moim piecu nacisniecie na panelu sterujacym dwa razy strzalki w dol i raz w bok. Ach no i potwierdzenie klawiszem OK. Po oczyszczeniu procedura musi byc powtorzona. Masz zupelna racje. Generalna masakra. Ale zeby jej uniknac producent w swej laskawosci wprowadzil ulatwienie. Na panelu internetowym mozna to zrobic jednym kliknieciem myszki.

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    jak wspomniałem ja swój kociołek czyszcze w kapciach, .
    Bede zlosliwy. Nie tak dawno pisales, ze mozesz to robic w bialych skarpetkach. Skad ta zmiana?

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    jak gosc mi demonstrował czyszczenie swojego kotła, kostrzewa pelet logic czy jakos tak.
    ))) Nawet nie jestes pewny na jakim kotle widziales ta prezentacje, a wypowiadasz sie w kontekscie OGNIWA. Pozostawie to bez komentarza, bo gdybym jednak mial to skomentowac to bym musial napisac, ze nie dosyc, ze jestes nierzetelny w swoich wypowiedziach to jeszcze smieszny przytaczajac takie argumenty jak te powyzej.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  19. #2219

    Domyślnie

    chochla72, nie przesadzaj, to się zaczyna robic jak jakiś ring.

    Czyszczenie naszego kotła przy kanałach pionowych tzw wersja niska jest na 105cm, model SEKOM33 na wys.132cm, pracy przy takich kanałach jest więcej.


    W każdym kotle do czyszczenia trzeba wyłączyć dmuchawę. W RT09pid, takim jak ma Budowniczy jest to dłuższe przytrzymanie guzika MAN aby wejść w tryb ręczny, po czyszczeniu przycisk auto.

    Twoja procedura trochę dłuższa, el to przecież drobiazgi porównanie do klikania myszką średnio szczęśliwe - jak komputer na górze, to mam gonić na piętro, po to aby zejść do kotłowni. To już wolę 2 czy 3razy nacisnąć guziczek na sterowniku,.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #2220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Kotłownię Suspensera widziałem, jest bardzo czysta.
    Jarecki, ja nie oceniam czy kotlownia jednego czy drugiego forumowicza jest czysta czy brudna. Jak ja swoja posprzatam po cotygodniowej obsludzie kotla to tez jest czysta. Polemizuje z haslem, ze mozna w trakcie obslugi koltla biegac w przyslowiowych bialych skarpetkach.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Sam mam kocioł z kanałami pionowymi i na dłuższą metę uważam, że jest to upierdliwe a ich czyszczenie to najgorsza kara (pale takim od 14lat)
    I wszystko jest OK. Wypowiadasz swoja opinie na temat tego co uzytkujesz i to szanuje. Nie kazdemu musi sie podobac to co podoba sie mi. Ale jesli ktos wypowiada sie w bardzo pewnych slowach na temat produktu, ktorego nie uzytkowal to chyba cos jest nie w porzadku, prawda?

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Jest cała masa kotłów z kanałami pionowymi o podobnej budowie, nie przesadzajmy, że czyszczenie takiego z firmy X wielce się różni od takiego z firmy Y.
    Pozwole sie nie zgodzic z Toba. Dlaczego. Popatrz sobie na wypowiedz "widziałem niedogodnosci włazenia i czyszczenia od góry". Byc moze piec, ktory jest tymi slowami opisywany jest waski i wysoki. Sam wtedy przyznam, ze zastosowanie wymiennika pionowego w takiej konstrukcji moze spowodowac, ze czlowiekowi odchodzi ochota na zycie. Tylko czy to oznacza, ze kazdy piec z wymiennikiem pionowym ma 1.7m wysokosci i trzeba wchodzic na drabine, zeby go wyczyscic? Chyba nie. Dlatego powtarzam. Jesli chcemy byc rzetelni w stosunku do innych forumowiczow wypowiadajmy sie na tematy piecow, ktore dokladnie znamy. Bo w przeciwnym przypadku bedzie coraz wiecej takich jak tomcar11, ktorzy podejmujac decyzje o zakupie pieca beda sie kierowac domyslami lub wyobrazeniami innych a nie faktami.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Jest z tym więcej zabawy i nie ma co ukrywać. Jak komuś to odpowiada, to w pełni to szanuję i akceptuję.
    Jak mamy pionowe rury i ciasną szczotkę, to jak ją wyjmujemy w górę, to jakiś syf musi wzlecieć. Nie ma jednak co tragizować, szmatka, wytrzeć i tyle.
    Byc moze jest, nie wiem, nie czyscilem pieca z poziomymi. Tylko czy to jest masakrycznie wiecej zabawy? Masz jeden wielki syf w kotlowni po takiej operacji?

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Dla mnie wygodniej przy poziomych, ale są osoby preferujące pionowe i też dobrze.
    Oczywiscie, ze tak. Tylko powtorze raz jeszce. Chodzi mi tylko i wylacznie o to aby te preferencje byly wyrabiane na podstawie faktow. A nie czyichs domyslow.
    Ostatnio edytowane przez chochla72 ; 10-12-2010 o 13:01
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

Strona 111 z 1144