dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1110 z 1144
Pokaż wyniki od 22.181 do 22.200 z 22870
  1. #22181

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie mam nic do Boleckiego ani jego sterowników...
    A świstak siedzi i zawija w sreberka...

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    goni chłop powoli
    Chciał byś, nie goni tylko idzie własną drogą.

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    jak dla mnie jak na razie nie są to sterowniki dla laika.
    Oczywiście w razie problemów obaj producenci mają swoje fora i znajdziesz tam skuteczne porady jak rozwiązać jakiś problem.
    Karoka, to że czegoś nie ogarniasz, nie chcesz, nie możesz bo masz szlaban (czy jakie tam macie układy)... nie znaczy że jest głupie bądź skomplikowane.

    Dlaczego ecoal i kilka innych sterowników idzie tylko na konkretne kotły i osprzęt?, bo jego mapy są do tych warunków dopasowane. Wszystkie stery muszą bazować na jakiś wyjściowych parametrach i albo są one ukryte, albo dostępne i w razie draki można je przestawić. Tak że wsadź sobie między bajki prawidłowe sterowanie kotła w taki sposób. To jest tak dobre jak trabant z fabrycznie dobrze ustawionym gaźnikiem, który ma ułamane śrubki żeby ktoś łap nie wsadził.
    SPP kupując z kotłem masz ustawiony pod dany sprzęt, potem każdy jak chce, to może sobie gmerać w ustawieniach. Chyba tylko Włodek ma na tyle duże cojones że ster ma ograniczony dostęp do zmian i działa w miarę OK na różnych kotłach.

    Co do trudności i podpowiedzi przez sterownik, przeczytaj sobie ten i kolejne 5 postów. Po paru godzinach ster zaproponował dawkę którą gość wypracowywał kilka miesięcy
    http://forum.bolecki.pl/index.php?to...22115#msg22115
    Forum i meil to jedno, jest jeszcze telefon. Póki nie sprzedaje miilona sterów to odbieram zawsze gdy tylko nie śpię.

  2. #22182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No reklama całkiem, całkiem
    A Twoje Bolecki sterowniki to na których kotłach fabrycznie wieszają?
    A co do szlabanów to chyba widzisz że mam też sterowniki innych producentów, także nie pitol.
    Mam te które po prostu chcę mieć.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #22183

    Domyślnie

    Ja na sterze SPP na ustawieniach 3:30 jechalem całą zimę(nawet w mrozy -1 a teraz jadę cwu w trybie lato. Rax na miesiąc zaglądam do popiołu a tak podgląd pieca przez aplikację na telefon.

  4. #22184
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ja w chacie na 1/9 jadę cały rok. No chyba że kurewski mróz ściśnie - wtedy 1/8.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #22185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Sterownik powinien na bieżąco sam korygować ustawienia nadmuchu (kontrolować ciśnienie wewnątrz , pomiędzy paleniskiem a dmuchawą)
    i podawania (utrzymywać temperaturę w palenisku i pilnować kopca), paliwo jest niejednorodne pod względem granulacji, a znajdujące się w nim zanieczyszczenia zmieniają cały czas kaloryczność w palenisku.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 12-06-2016 o 00:18
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #22186
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Chyba tylko Włodek ma na tyle duże cojones że ster ma.....
    Pochwalam Twoją znajomość hiszpańskiego, ale z drugiej strony
    lekko się rumienię...

    A na poważnie, to podoba mi się to. co napisałeś :
    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    ...nie goni tylko idzie własną drogą.
    Uważam, że nowe pomysły generują postęp
    Sterowanie bez nastaw.

  7. #22187

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No reklama całkiem, całkiem .
    Nazywaj jak chcesz, będzie tak za każdym razem gdy klepniesz takie ciekawostki.

  8. #22188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Nazywaj jak chcesz, będzie tak za każdym razem gdy klepniesz takie ciekawostki.
    To może dorzucisz się do profilu skoro moje wpisy dają Ci możliwość zareklamowania się na forum?
    Jakiś marnych sprzedawców ze wsi stać a producenci jakoś na krzywkę latami żerują na forach.
    Nie piję tu tylko do Ciebie.
    Cobyś jednak też nie pisał to E-S był pionierem sterowników internetowych w kraju, także każdy następny goni jak napisałem, może i komuś uda się wyprzedzić, kto wie.
    Nie chcę tu przypominać co niektórzy jakiś czas temu tu pisali, że bajery, że wodotryski, po co to komu potrzebne itd.
    To dlaczego pytam każdy teraz raptem dąży do wprowadzenia tych pierdół ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #22189

    Domyślnie

    Może cię zmartwię, ale to nie ES był pierwszą firmą która postawiła neta w kotłowni, choć nie zaprzeczę że mocno przyczynili się do rozprzestrzenianie tej idei poszukaj sobie na własną rękę bo ktoś ich wyprzedził zdaje się o 2 lata.
    Dlaczego teraz dąży się do wprowadzanie takich pierdół?. Bo w takim kierunku rozwijają się wymagania oraz technologie. Głupia lampka LEDowa potrafi mieć wifi. Przecież wiesz w jakim kierunku to wszystko zmierza, po co pytasz.

    Gdybym chciał spamować to zgodnie z regulaminem to zapewne taki profil bym sobie wykupił. A że odpowiadam na czyjeś pytania, albo zaczepki to takiej potrzeby nie widzę. Przecież ja się ciebie nie czepiam że bulisz za profil firmowy i w zasadzie w każdym poście w kółko masz Rabarbar i ES. Nie myśl jednak że masz wykupiony przywilej pinkolenia jak to inny jest be. Poprzestań na robieniu tego przez PW.

  10. #22190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No widzisz ja też idę swoją drogą
    To że nie chcę przystać do Waszej " trojcy" samo wspierającej nie znaczy że nie doceniam tego co robisz
    A na PW co najwyżej odpisuję.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #22191

    Domyślnie

    ... i wszystko w temacie.
    Ostatnio edytowane przez bolek_bolecki ; 12-06-2016 o 11:30

  12. #22192
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Wywołałem wojnę...nawet się nie spodziewałem i nie zamierzałem

    Ale nic. Drodzy forumowicze, czy ktoś porównywał działanie ardeo vs batory? Może Jarecki....?

    No właśnie spp kontra bruli. I kupujący staje na rozdrożu Mnie np. nie interesują ich bajery, a po prostu program, który steruje, aby proces spalania był najczystszy.

    Czytając Fora E-S i Boleckiego, można dojść do wniosku, iż spp ma częściej aktualizowany program spalania, a np. bruli ma ten sam soft od...dawna. Może bruli jest tak dobry, że nie wymaga poprawek?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  13. #22193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    No właśnie spp kontra bruli. I kupujący staje na rozdrożu
    Jeżeli nie ma świadomości że są jeszcze inne sterowniki.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #22194

    Domyślnie

    Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej, oraz...lepsze jest wrogiem dobrego. Taka zasada z pewnością i tutaj ma zastosowanie.

    Zasadnicze prowadzenie palnika odbywa się w sposób niezmienny od kilku lat. Jeśli pojawi się jakaś łatka to zazwyczaj z ciekawości, żeby ocenić czy jest sens się za to brać i leży to raczej w softach "testowych". Kto chce ten ładuje i się bawimy w mniej lub bardziej oficjalnym gronie. Przez ostatni czas patrzyliśmy jaki będzie efekt zmuszenia palnika do stania na określonej mocy, bez dynamicznego fikania. Fakt temperatura była bardziej stabilna, ale dało się odczuć zwiększone spalanie. Wewnątrz kotła w zasadzie bez zmian. Czyli tak jak by skórka nie była warta wyprawki. Jak się zrobi chłodniej to jeszcze kilka rzeczy się sprawdzi bo należało by się spodziewać innych wyników.
    Tak więc "częściej aktualizowany program spalania" to jak by za mocno powiedziane. Przez rok czasu oficjalnie weszły może z dwie lub trzy rzeczy do samego spalania. Reszta to albo inne dodatkowe funkcję, albo ich poprawki.

    Mało jest osób które męczyły każdy sensowny palnik, a jedyną osobą która ja znam jest Jarek. Plus jest taki że on nie ma parcia na polecanie konkretnego modelu, a po sprzedaży palnika lub kotła woli mieć święty spokój (szanse na taką akcję maleją jeśli delikwent coś innego niż by mu pasowało do warunków).
    W zamian wystarczy że nie wykichasz się na kilka dych i na koniec nie polecisz kupić gdzie indziej.
    Pamiętaj też że czy Ci ktoś doradzi dobrze czy źle to z całą pewnością nie określisz, bo po prostu musiał byś to sam sprawdzić. A to dla przeciętnego użytkownika jest raczej nie opłacalne.

    Możesz też poszukać gościa który który ma nick Kobra, siedzi pod Krakowem i "robi" węgiel na handel. Możesz być więc pewny że Ci nie wyślę multicara do Łudstoka. Za to ma jakąś orientacje co gdzie można kupić, albo co zmieszać żeby z palnika nie wyłaziły krakeny. Podobnie z Suspenserem (obydwoje mają też ciepłomierze)

  15. #22195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Wywołałem wojnę...nawet się nie spodziewałem i nie zamierzałem

    Ale nic. Drodzy forumowicze, czy ktoś porównywał działanie ardeo vs batory? Może Jarecki....?

    No właśnie spp kontra bruli. I kupujący staje na rozdrożu Mnie np. nie interesują ich bajery, a po prostu program, który steruje, aby proces spalania był najczystszy.

    Czytając Fora E-S i Boleckiego, można dojść do wniosku, iż spp ma częściej aktualizowany program spalania, a np. bruli ma ten sam soft od...dawna. Może bruli jest tak dobry, że nie wymaga poprawek?
    Może tzw. klika mojego postu tutaj nie wytnie. Bo w innym wątku tylko mnie zobaczą, to mają takie wejścia, że ciach i po bolku. Ale, niech im na zdrowko i konto w banku idzie. Życie jest brutalne i szybko koryguje wszystko.
    a teraz do dzieła.
    Pytasz, czy ktoś porównywał coś z czymś.
    Powiem tak:
    aby coś z czymś porownać, to trzeba określić płaszczyznę (warunki) i procedurę, a następnie przeprowadzić badania porównawcze co najmniej kilka razy.
    Bez bezdusznej aparatury kontrolno - pomiarowej całe działania są bez sensu.
    Do tego analiza tego, co pozostaje w popielniku.

    Bez tego - zapomnij o uczciwym porównaniu. Co najwyżej będzie to slogan: sprawność powyżej 86% (skąd my to znamy panie K. z wątku o rzewieniu pospolitym, rabarbarem zwanym). O tym skąd sie to wzięło, w jakich warunkach i o całej reszcie zapomnij. Bo liczy się kasa Misiu. Kasa. Tylko kasa.

    Pozdrawiam

    p.s. Często mam swoje zdanie i tego się trzymam.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 13-06-2016 o 11:03

  16. #22196

    Domyślnie

    -> Boleclolec*, racja ale wiesz też że przeciętny użytkownik nie ma szans do takich danych dotrzeć, takich wyników nie ma wiele i tym bardziej się nimi nikt nie podzieli. Choćby z lenistwa czy też tajemnicy firmy bo po co innym spawaczom podpowiadać co mniej smoli. Nie mnie nie szkodzi Jareckiego zapytać, bo śpi z analizatorem, jakieś dane posiada i stara się je zbierać rzetelnie. A powie pewnie że czołowe konstrukcje idą podobnie.

    Jest jeszcze jedna sprawa. Przeciętnego usera ani grzeje ani ziębi czy z palnika wyjdzie 100 czy 500ppm CO, i tak wymusi pracę na nadmiarze powietrza bo ładniej wygląda

  17. #22197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    "Jest jeszcze jedna sprawa. Przeciętnego usera ani grzeje ani ziębi czy z palnika wyjdzie 100 czy 500ppm CO, i tak wymusi pracę na nadmiarze powietrza bo ładniej wygląda"

    I za to Cię lubię.
    Tylko wytłumacz ludziom, że nadmiar powietrza, gorszy od dżumy.
    Dziadziuś tak palił, tatuś tak palił, to i on tez tak będzie palił, bo przecież ponoć dobrze im szło.
    Gdyby różnica była rzędu 500 ppm, to bym nawet się klawiatury nie dotknął. Często poziom emisji przekracza dobrze 5% (dla mniej kumatych 5% to 50 tysięcy ppm). Albo jadą z lambdą taką, że w spalinach tlenu prawie tyle, co nad morzem w Kołobrzegu w czasie sztormu.

    Powiem Ci kolego tak: szkoda zdrowia na nauczanie. Był już taki jeden w historii, który chodził i nauczał. Za frico. To go ukrzyżowali.
    Niech płacą za naukę albo w nieświadomości lub zadufaniu swoim do końca swoich dni błąd za błędem.
    Wiedza przekazywana za darmo jest przez większość uważana za nic nie wartą, bo ponoć nawet w dziób się za darmo nie zarobi.
    Dlatego ...

  18. #22198

    Domyślnie

    to 100-500 to dla 100%mocy i powinno być w mg/m3 ale niech w realu się retorta zmieści w te 500,,, (ma szanse)
    gorzej to wygląda na 30%, tam retorty w realu i to te dobre, odpowiednio prowadzone szczelne... sa powyżej 1000 i to jest bdb (tak mówię przy ok. 5,4 pod 6kW)

    z resztą opinii się zgadzam co do historii, nauczania i otwarcie dalej nie komentuję

    Kończąc powiem,że da się w realu zrobić palnik węglowy, ale nie retortę, która od 4kW po 21kw będzie dołem i góra w Vklasie <100PPm emisji CO
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #22199

    Domyślnie

    No to niech jest jedno zero więcej w tych ppm'ach to będzie (że tak powiem) bardziej "domowo" i też będą zadowoleni.

    No ale boluslolus napisz mi jak można zmusić przeciętny zestaw zainstalowany w gospodarstwie, (dla namacalności np Mka lub rabarbar) żeby wygenerował te 5% CO. Tak z mojego doświadczenia to więcej jak 1,5% się nie udało (dalej i tak nie ma czym zmierzyć). No ale żeby taką wartość uzyskać, to:
    1. Trzeba by go poddusić kilka(naście) minut bez powietrza.
    2. Ustawi definitywnie zbyt niski nadmuch lub ogólnie przewęglić.
    3. Wsadzić nadmuch z urządzenia transportującego słomę.

    Jedynka to jakieś podtrzymanie więc z paleniem ma w zasadzie guzik wspólnego. Dwójka bardziej realna w praktyce jak trójka, ale tutaj raczej nie będzie ładnie więc user się z tego wycofa. Jak dobić do 5% bo brzmi to czadowo

  20. #22200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Bolek
    Nie tylko czadowo ale wręcz wystrzałowo

    Wbrew pozorom 5% CO szybciej w kotle można dostać, niż się to niektórym wydaje. Po to są mn. te badania bezpieczeństwa.
    Czym zbadać? Analizatorem o odpowiednim zakresie pomiarowym.
    Zwróć uwagę, że w kopciuchu każde walniecie (fuk, fuk) to efekt, że się załapał na ponad 4,5% CO i jest w tzw. trójkącie wybuchowości.
    A tak dla ogółu. Ciśnienie wybuchu CO w przestrzeni zamkniętej może osiągnąć nawet 16 bar.
    Pewnie Jarecki nie raz spotkał się z tym, co potrafia zrobić fuki, a jak ślicznie drzwiczki latają, a łącznik czopucha z kominem. Łoj!
    Trzeba to na własnej skórze przeżyć, to będzie o czym wnukom opowiadać.

    I w automacie gdy się bezmyślnie zejdzie z wiatrakiem poniżej pewnych granicznych wartości, to zamiast ruszyć tylko się huśta, albo pracuje niestabilnie. Narośnie kopa, żar zrobi swoje i 5% murowane.

    Ale po co my ten kaganek z oświatą w lud za frico targamy?
    Jeszcze nam do 4 liter za to kiedyś nakopią.

    Pozdro.

    p.s. rzewienia pospolitego rabarbarem zwanego nawet się nie dotykam, bo mnie zaraz up.lą. Bo wrednot nad wyraz.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 14-06-2016 o 10:52

Strona 1110 z 1144