dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1119 z 1144
Pokaż wyniki od 22.361 do 22.380 z 22870
  1. #22361

  2. #22362

  3. #22363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Eko plus M to ciekawy kocioł,ma komorę nawrotną spalania, i jest najtańszy ze wszystkich 5 klasy, z takimi bajerami, jeśli ma kiepski palnik to można zamienić na brucera
    Skam-PV z SPPV2 jest tańszy i ma świetny palnik najnowszej generacji SV-200.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #22364
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Skam-PV z SPPV2 jest tańszy i ma świetny palnik najnowszej generacji SV-200.
    Potwierdzam.

  5. #22365

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Skam-PV z SPPV2 jest tańszy i ma świetny palnik najnowszej generacji SV-200.
    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Potwierdzam.
    To może powiedzcie coś więcej o tym palniku. Konkretnego. Nie tylko takie zdawkowe ble ble ble, jak to Wy zwykle
    Szczególnie poproszę o sprecyzowanie:
    - co cechuje tę najnowszą generację palników,
    - czym się różni ona od dotychczasowych starych generacji,
    - i może jakieś ciekawe wyniki z badań.
    Tylko błagam - konkretnie, Panowie Eksperci. Dobra?
    Ukłony dla Redakcji

  6. #22366

    Domyślnie

    Ale Skamp to potwór 20KW jeśli jest mniejszy Skamp 5 klasy to przepraszam

  7. #22367

    Domyślnie

    Skam pv? dlaczego tak późno? Są mniejsze niż 20KW? Chyba że to kociołk 6KW który na max osiąga 21KW.

    Dziś zamówiony Ogniwo eko plus 14KW. Będzie za tydzień bo jest składany na specjalne moje zamówienie. Myślę, że jak nie da rady to kocioł olejowy mu pomoże

  8. #22368
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Gdy kobieta długo przebiera...............
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #22369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafcioa4

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Leśno
    Kod pocztowy
    89-634
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Ale Skamp to potwór 20KW jeśli jest mniejszy Skamp 5 klasy to przepraszam
    Oczywiście, że jest. Skam-PV 12. Mój brat ma go zamontowane jakieś 2 tygodnie temu z palnikiem SV-200

  10. #22370
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Palnik SV200 jakby go ktoś jeszcze nie widział https://www.youtube.com/watch?v=wbN59q0tJMg

  11. #22371

    Domyślnie

    Rafcioa Skam 12Kw ma 5 klasę emisji spalin??

  12. #22372

    Domyślnie

    Marcus i w czym ta rewelacja? Taki popiół to mam na swoim Brucerze palenie w tym palniku sv200 przypmina odpalenie rakiety

  13. #22373

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Rafcioa Skam 12Kw ma 5 klasę emisji spalin??

    Tak, ma, mowa o nowym skamp-pv 12
    Popiół, zależy jak "dygasz" jak nie gibiesz fest, to zaryzykuję stwierdzenie,że będzie go objętościowo ze 30%mniej jak z retorty
    Może Ci Suspenser fotę wklei, po dwóch dniach się zastanawiał, czy mu ktoś popiół podkrada

    Palnik ma silniejsze i słabsze strony jak każdy inny
    słabsze, to jak w przypadku palników żeliwnych typu brucer i pochodnych mocne nagrzewanie korpusu żeliwnego palnika, trzeba dokładniej ustawić podtrzymanie, szczególnie do mocniejszych paliw
    a tak to masz niższa krawędź zasypu paliwa, od 3,2kW w labo idzie z wynikami V-ej klasy i jakbyś miał swój analizator, to w domu bez wielkiego problemu od 4kW powinien tak pracować, nam się to udawało na groszko-miale, kombinowanym opale z lokalnego składu i tu powiem więcej bo na tym kombinowanym robiliśmy badanie wstępne ze sprzętem używanym przez udt poznań, taki ichni pyłomierz wohlera oraz przemysłowy analizator spalin mru industrial na tym dziadostwie z pyłami z pomiarem dokłądnym 30minut jak w cyklu badawczym mieściliśmy się przy górnym zakresie normy, ale poziomu 40mg nie przekroczylismy w przeliczeniu na 10%tlenu.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #22374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał anaana Zobacz post

    Dziś zamówiony Ogniwo eko plus 14KW. Będzie za tydzień bo jest składany na specjalne moje zamówienie.)
    Już pisałem że niema OEP 14kW zamówiłeś chyba M-kę?
    Co ma być w tym specjalnym zamówieniu można wiedzieć?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  15. #22375

    Domyślnie

    Karoka będzie miał ten super palnik sv200
    Czego się nie robi za odpowiednie pieniądze

  16. #22376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Raczej ile można przepłacić za przeczytaną reklamę na forum
    Ogniwo włoży inny palnik?

  17. #22377

    Domyślnie

    W wątku rbr także reklamują od ponad roku wypasionego kotła, jednak nadal nie ma 5 klasy, a to w śląskim już minimum...
    Więc zachowajcie zdrowy rozsądek... Dotyczy wszystkich kotłów...

  18. #22378
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Marcus i w czym ta rewelacja? Taki popiół to mam na swoim Brucerze palenie w tym palniku sv200 przypmina odpalenie rakiety
    Jak to w czym rewelacja nowość jak w Ameryce po siedmiu miesiącach produkt jest przestarzały i trzeba wymieniać na nowy

  19. #22379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Może Ci Suspenser fotę wklei, po dwóch dniach się zastanawiał, czy mu ktoś popiół podkrada

    Palnik ma silniejsze i słabsze strony jak każdy inny
    słabsze, to jak w przypadku palników żeliwnych typu brucer i pochodnych mocne nagrzewanie korpusu żeliwnego palnika, trzeba dokładniej ustawić podtrzymanie, szczególnie do mocniejszych paliw.
    Spoko, na razie nie ma za bardzo co ważyć bo po spaleniu 50 kg Wesołej jest tylko trochę na dnie w popielniku , wypalę trzeci worek to zważę ile się tego procentowo zebrało.

    Póki co przy pracy bardzo rzadkiej [ wyłącza się grzanie nawet na 2 dni bo mam ustawione autolato w sterowniku ] i kombinowaniu z wkładaniem i wyciąganiem zawirowywaczy i rusztów, żeby sprawdzić co i o ile zmienia temperatury spalin średnia sprawność wychodzi 72-78%.

    Podtrzymanie w końcu ustawiłem przy Wesołej a skoro na niej się da to i na każdym innym węglu też.

    Jak dla mnie trochę trudniejsze jest rozpalanie bo nie widać gdzie się pali, ale jak się już człowiek wdroży to po prostu odpali podpałkę, podsypie węglem, włoży drewienko, da minimalny nadmuch i wraca po 10 minutach zobaczyć czy "rakieta" już działa
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #22380

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Spoko, na razie nie ma za bardzo co ważyć...
    Co to znaczy? ...że spala nawet popiół?
    Aleście wymyślili sposób reklamy ...zjada popiół

    Ale... już na poważnie...
    Widziałem ten palnik pracujący. Widziałem wyniki badań. Jeszcze za mało mam informacji, aby dać mu swoją opinię, ale... dla bardzo zainteresowanych, tych najbardziej... miałem go w bagażniku swojego samochodu
    Z pewnością jeszcze usłyszycie o tym palniku...

    A do informacji od SUSPENSERa podchodźcie z należytą rezerwą. To gostek z własnym laboratorium badawczym, w którym wychodzą najwyższe sprawności kotłów... taki talent samorodny
    Ukłony dla Redakcji

Strona 1119 z 1144