dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 1144
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 22870
  1. #3001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil777 Zobacz post
    witam
    Sorbus jestem przed podobnym wyborem , dłuzej czytam to forum i tak obiektywnie bym ci polecił
    skam p premium ,ogniwo eko plus,rbr ekouniwersal, lub cichewicz wszystkie maja dobry palnik i mysle ze wiele osob na tym forum to potwierdzi
    pozdrawiam
    kamil777 - z tych wymienionych warte wg, mnie są uwagi : Skam-P Premium, Ogniwo eko Plus oraz RBR Ekouniwersal.......natomiast co do kotła z firmy Cichewicz......to ja go od razu odrzuciłem, gdyż - poczytaj w dokumentacji DTR tego wytwórcy - instalacja , rozruch i odbiór pieca tylko przez tą firmę, to co wlewasz do instalacji musi mieć pH chyba 7......i coroczne przeglądy pieca prze serwisy za które się płaci. Ale wybór należy do Ciebie.

  2. #3002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Na badaniach w Łodzi porównano prace nadmuchu do tamy.
    W tamie mamy śluzę, przez którą poprawnie przepływa dana ilość wody. Więcej niż szczelina jest w stanie odebrać nie przejdzie, co najwyżej przeleje się górą…

    Twój dobór DM32Sf to taki lek na obniżenie gorączki, nie rozwiązuje problemu.
    Z tą dmuchawą obniżyłeś jedynie moc, do której można zejść z ciągłym nadmuchem…
    Przestańmy już rozmawiać o kotłach na przykładach samochodów, tam wodnych i czego tam jeszcze… Nie możemy rozmawiać na przykładach kotłów i dmuchaw? Przykład z tamą wodną jest wyjątkowo nietrafny, bo woda nie jest ściśliwa a gaz tak, i to bardzo ściśliwy. To czyni wielką różnicę. Po co aż tak komplikować sprawy, które są bardzo proste.

    Co robi dmuchawa? Pompuje powietrze, sprężając je od ciśnienia otoczenia do jakiegoś ciśnienia w komorze powietrznej palnika. Szczelina wlotowa powietrza jest równa przekrojowi kanału wlotowego dmuchawy. Szczelina wylotowa powietrza jest równa sumie przekrojów otworów nadmuchowych w palniku. Jaka jest wydajność dmuchawy przy pracy z pełną mocą (na 100% obrotów)? Ano jest różna, w zależności od przekroju szczeliny wylotowej. Im przekrój szczeliny wylotowej jest mniejszy – tym wydajność dmuchawy jest mniejsza, ale za to ciśnienie w komorze powietrznej palnika jest większe.

    Czy Ty Jarecki wiesz, jaka jest wydajność jakiejś konkretnej dmuchawy zainstalowanej do jakiegoś konkretnego palnika? Założę się, że nie wiesz. Ja też nie wiem, bo to nie jest ta wydajność, którą podaje producent dmuchawy w specyfikacji technicznej. Ja natomiast wiem, jaka jest wydajność dmuchawy DM32SF w palniku Brucer i w palniku Burner-S. Bo wydajność dmuchawy zależy od palnika, w którym ją zamontowano (od wielkości szczeliny wylotowej). W Brucerze z pełnym garniturem otworów nadmuchowych ta wydajność dmuchawy wystarcza na uzyskanie mocy 55kW (ciśnienie w komorze powietrznej palnika wynosi tam 100Pa). Jak widzisz nie podaję tej wydajności w m3/h, bo dla spalania nie jest istotne ile to metrów sześciennych - ważniejsze jest ile mocy ta ilość powietrza może wyprodukować w kotle. Zobaczcie wykres http://zawijan.wordpress.com/regulat...rytm-spalania/

    A co robimy, kiedy potrzebujemy mniejszej mocy? Najczęściej zmniejszamy obroty dmuchawy. Zmniejszamy w ten sposób wydajność dmuchawy (zmniejszamy ilość powietrza) – niestety jednocześnie zmniejszamy jego ciśnienie w komorze powietrznej palnika. Zobaczcie na tym samym wykresie, że pełne ciśnienie utrzymuje się w zakresie obrotów wentylatora 100-70%, potem zaczyna spadać. Przy obrotach wentylatora 50% ciśnienie wynosi tylko połowę ciśnienia wyjściowego, przy obrotach 40% wynosi już tyko kilka Pa, a przy obrotach 35% spada do zera. Wprawdzie ilości obrotów dmuchawy nie należy utożsamiać z jej wydajnością (tzn. 40% obrotów dmuchawy nie oznacza, że ma ona 40% swojej maksymalnej wydajności), ale z wykresu ciśnień widać, że w obszarze poniżej 50% obrotów dmuchawy trudno mówić o poprawnym sterowaniu procesem spalania – to powietrze nie ma już siły (nie ma wystarczającego ciśnienia) do prawidłowego napowietrzenia złoża.
    Wydajność dmuchawy możemy zmniejszać także poprzez przysłanianie szczeliny wlotowej (przydławianie). W takim przypadku też występuje podobny efekt zmniejszenia ciśnienia w komorze powietrznej palnika. Także podobnie – przydławienie otworu wlotowego o połowę nie oznacza, że o połowę zmniejszyliśmy wydajność dmuchawy.

    Co z tego wynika? Ano to, że stosując przewymiarowane dmuchawy (o zbyt dużej wydajności w stosunku do zapotrzebowania powietrza dla danej mocy kotła) sami wpędzamy się w obszar niskich ciśnień, w którym o poprawnym sterowaniu palnikiem można tylko marzyć.
    Jakie więc powinno być poprawne działanie? Trzeba zmniejszać szczelinę wylotową dmuchawy, co zmniejsza wydajność dmuchawy, utrzymując jednocześnie wysokie ciśnienie w komorze powietrznej palnika. Trzeba po prostu w odpowiedni sposób zmniejszyć sumaryczną powierzchnię otworów nadmuchowych palnika, aby moc nominalną uzyskać przy 100% obrotów dmuchawy. Pozostaje nam wtedy do działań regulacyjnych cały obszar obrotów dmuchawy od 100% w dół.
    Przeczytajcie jeszcze raz mój wpis na tym wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...29#post4493929
    Ten wpis pozostał praktycznie bez komentarzy. Albo go przeoczyliście, albo nie zrozumieli. Dmuchawa DM32SF nie została wybrana jako lek na obniżenie gorączki. Została wybrana jako najmniejsza z występujących na rynku dmuchaw dających sensowny spręż. I tak jest ona jeszcze za duża, więc trzeba także modyfikować palniki w zależności od zakładanej mocy nominalnej kotła, zmniejszając sumaryczną powierzchnię otworów wlotowych powietrza nadmuchowego.

    Czy może to zrobić użytkownik/operator kotła? Teoretycznie może, ale nie ma instrumentów do określenia (zmierzenia) skutków swoich działań. Ma więc raczej duże szanse niepowodzenia. Natomiast powinien takie działania wykonać producent kotła, bo to on wie do jakiego kotła chce zastosować palnik. OGNIWO to zrobiło.

    To nie koniec. Ciąg dalszy nastąpi. Po Waszych komentarzach.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #3003
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar seboolba
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-340
    Posty
    74

    Domyślnie

    ludzie a ja chce miec tylko cieplo bez zbednych problemow! czy 50 zeta w ta czy tamta to nie gra znaczenia prawie dla wszystkich w zwiazku ze spalaniem,czy nie ma innych problemow z kotlami?cos bardziej zyciowego panowie a nie puste wykresy teorie i inne gowna.\ludzi bardziej martwi dlugowiecznosc kotla,czestosc schodzenia do niego itp a nie czy pokrywka bedzie 2 cm wiecej otwarta bo i tak w kazdym miejscu polski moga byc inne warunki pogodowe ze nie wspomne o samum domu.Ludziska dajcie zyc nie jestesmy w laboratorium!

  4. #3004
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar seboolba
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-340
    Posty
    74

    Domyślnie

    Dla odstresowania-
    -komu mucha na dziko?
    - a jest?
    -tak, z porannej pajeczynki

  5. #3005

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafadam Zobacz post
    Witam.
    Właśnie też zastanawiam się nad kupnem nowego pieca.
    Już prawie padło na Ogniwo Eco.
    Tylko zastanawiam się nad mocą.
    Bo jest 16kw i 24kw.
    Dom mam taki z lat 70 bez piwnicy parter i piętro z płaskim dachem.
    Jakieś 180 metrów kwadratowych.
    Ściany z pustaków i cegła dziurawka na zewnątrz.Grubość murów zewnętrznych około 50 cm.
    Okna w większości plastiki.
    Dach płaski pokryty papą.
    Do tego dochodzi bojler 100 litrów
    W maju ma być już dostępny Ogniwo Eco Plus 24 KW więc zastanawiam się czy ten czy może by wystarczył ten 16 kw.
    Jakby ktoś mi doradził to będę wdzięczny za pomoc.
    Na taki dom polecałbym pomyśleć o mocy ok.25kW
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #3006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sorbus Zobacz post
    Jest sugestia co do kw kotła gazowego- 12kw. Jednak zmieniliśmy na na paliwo stałe.

    poddasze to 50m2,
    Będzie ogrzewana połowa piwnicy czyli ok 30m2 .

    Jaka ulga, jednak 25kw nie będzie potrzebne. Jeśli chodzi o piec to zastanawiałam się nad Defro albo Klimoszem. Nie chcę ograniczać się tylko do ekogroszku, dlatego zależy mi na drugim palenisku.
    Które są bardziej ciche ślimakowe czy tłokowe?
    Tłokowe chodzą w cyklach, tj. w zależności od przekładni robią hałas dłużej, ale z kolei w większych odstępach czasowych np. średnio co ok.5minut.
    Ślimakowe robią hałas króciutko np. przez 5sekund, ale z kolei w większej częstotliwości np. co 40sekund.

    Bardziej hałąsują stalowe ślimaki jak te żeliwne zastosowane w ogniwie, skam-p i w/w przez dwóch użytkowników forum.

    Minimalizacja dźwięku pracy kotła to sugestia, aby kociołek ustawić na jakiś podkładkach gumowych, może być z pasa transmisyjnego.

    To dodatkowe palenisko, jak chcesz je używać, do jakich celów, jak często? To po części może przesuwać decyzję na ruszta wodne czy żeliwne.

    Ja skłaniam się do mocy 17kW, ale 12kW, skoro tak było w projekcie może być na styk.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 18-01-2011 o 21:29
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #3007

    Domyślnie

    Cytat Napisał seboolba Zobacz post
    Moze tak z innej beczki-sory ze nie w temacie ale ile was w przyblizeniu kosztowala instalacja C.O , CWU hydraulika i kanaliza.Kurcze mnie w zaokragleniu na dom 190m2 te instalacje razem z kotlem i robocizna maja wyjsc jakies 35 tys(trojmiasto) ! dodam tylko ze kotlownia ma byc na plytowym wymienniku i rozdzielaczach,70m2 podlogowki reszta kaloryfery (6 pomieszczen,2 lazienki).Prosze o odpowiedz
    Nie znam się na takich wycenach, zgadzam się jednak z Pana opinią,że bardziej interesujące jest jak kotły czyścimy, jak radzimy sobie, gdy są jakieś kłopoty z ciągiem kominowym czy wentylacją kotłowni, co robimy jak trafi się gorszy opał.. to są sprawy, z którymi spotykamy się podczas eksploatacji.
    Całkowicie zgadzam się też, że w różnych domach kotły mają inne warunki pracy.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #3008

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze mocy kotła
    Dom podpiwniczony Silka E24 +15 cm styropian
    Ocieplenie poddasza wełna 15 cm + 5cm
    Powierzchnia użytkowa 116m2 + 20 m2 piwnica + 23 m2 garaż
    Zasobnik cwu 150l
    W lecie woda grzana kotłem
    Według projektu straty ciepła dla budynku to 15,3 kW
    W takim wypadku czy kocioł o mocy 17 kW wystarczy?
    Pozdrawiam

  9. #3009

    Domyślnie

    Tak 17kW będzie ok.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #3010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Przestańmy już rozmawiać o kotłach na przykładach samochodów, tam wodnych i czego tam jeszcze… Nie możemy rozmawiać na przykładach kotłów i dmuchaw? Przykład z tamą wodną jest wyjątkowo nietrafny, bo woda nie jest ściśliwa a gaz tak, i to bardzo ściśliwy. To czyni wielką różnicę. Po co aż tak komplikować sprawy, które są bardzo proste.

    Co robi dmuchawa? Pompuje powietrze, sprężając je od ciśnienia otoczenia do jakiegoś ciśnienia w komorze powietrznej palnika. Szczelina wlotowa powietrza jest równa przekrojowi kanału wlotowego dmuchawy. Szczelina wylotowa powietrza jest równa sumie przekrojów otworów nadmuchowych w palniku. Jaka jest wydajność dmuchawy przy pracy z pełną mocą (na 100% obrotów)? Ano jest różna, w zależności od przekroju szczeliny wylotowej. Im przekrój szczeliny wylotowej jest mniejszy – tym wydajność dmuchawy jest mniejsza, ale za to ciśnienie w komorze powietrznej palnika jest większe.

    Czy Ty Jarecki wiesz, jaka jest wydajność jakiejś konkretnej dmuchawy zainstalowanej do jakiegoś konkretnego palnika? Założę się, że nie wiesz. Ja też nie wiem, bo to nie jest ta wydajność, którą podaje producent dmuchawy w specyfikacji technicznej. Ja natomiast wiem, jaka jest wydajność dmuchawy DM32SF w palniku Brucer i w palniku Burner-S. Bo wydajność dmuchawy zależy od palnika, w którym ją zamontowano (od wielkości szczeliny wylotowej). W Brucerze z pełnym garniturem otworów nadmuchowych ta wydajność dmuchawy wystarcza na uzyskanie mocy 55kW (ciśnienie w komorze powietrznej palnika wynosi tam 100Pa). Jak widzisz nie podaję tej wydajności w m3/h, bo dla spalania nie jest istotne ile to metrów sześciennych - ważniejsze jest ile mocy ta ilość powietrza może wyprodukować w kotle. Zobaczcie wykres http://zawijan.wordpress.com/regulat...rytm-spalania/

    A co robimy, kiedy potrzebujemy mniejszej mocy? Najczęściej zmniejszamy obroty dmuchawy. Zmniejszamy w ten sposób wydajność dmuchawy (zmniejszamy ilość powietrza) – niestety jednocześnie zmniejszamy jego ciśnienie w komorze powietrznej palnika. Zobaczcie na tym samym wykresie, że pełne ciśnienie utrzymuje się w zakresie obrotów wentylatora 100-70%, potem zaczyna spadać. Przy obrotach wentylatora 50% ciśnienie wynosi tylko połowę ciśnienia wyjściowego, przy obrotach 40% wynosi już tyko kilka Pa, a przy obrotach 35% spada do zera. Wprawdzie ilości obrotów dmuchawy nie należy utożsamiać z jej wydajnością (tzn. 40% obrotów dmuchawy nie oznacza, że ma ona 40% swojej maksymalnej wydajności), ale z wykresu ciśnień widać, że w obszarze poniżej 50% obrotów dmuchawy trudno mówić o poprawnym sterowaniu procesem spalania – to powietrze nie ma już siły (nie ma wystarczającego ciśnienia) do prawidłowego napowietrzenia złoża.
    Wydajność dmuchawy możemy zmniejszać także poprzez przysłanianie szczeliny wlotowej (przydławianie). W takim przypadku też występuje podobny efekt zmniejszenia ciśnienia w komorze powietrznej palnika. Także podobnie – przydławienie otworu wlotowego o połowę nie oznacza, że o połowę zmniejszyliśmy wydajność dmuchawy.

    Co z tego wynika? Ano to, że stosując przewymiarowane dmuchawy (o zbyt dużej wydajności w stosunku do zapotrzebowania powietrza dla danej mocy kotła) sami wpędzamy się w obszar niskich ciśnień, w którym o poprawnym sterowaniu palnikiem można tylko marzyć.
    Jakie więc powinno być poprawne działanie? Trzeba zmniejszać szczelinę wylotową dmuchawy, co zmniejsza wydajność dmuchawy, utrzymując jednocześnie wysokie ciśnienie w komorze powietrznej palnika. Trzeba po prostu w odpowiedni sposób zmniejszyć sumaryczną powierzchnię otworów nadmuchowych palnika, aby moc nominalną uzyskać przy 100% obrotów dmuchawy. Pozostaje nam wtedy do działań regulacyjnych cały obszar obrotów dmuchawy od 100% w dół.
    Przeczytajcie jeszcze raz mój wpis na tym wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...29#post4493929
    Ten wpis pozostał praktycznie bez komentarzy. Albo go przeoczyliście, albo nie zrozumieli. Dmuchawa DM32SF nie została wybrana jako lek na obniżenie gorączki. Została wybrana jako najmniejsza z występujących na rynku dmuchaw dających sensowny spręż. I tak jest ona jeszcze za duża, więc trzeba także modyfikować palniki w zależności od zakładanej mocy nominalnej kotła, zmniejszając sumaryczną powierzchnię otworów wlotowych powietrza nadmuchowego.

    Czy może to zrobić użytkownik/operator kotła? Teoretycznie może, ale nie ma instrumentów do określenia (zmierzenia) skutków swoich działań. Ma więc raczej duże szanse niepowodzenia. Natomiast powinien takie działania wykonać producent kotła, bo to on wie do jakiego kotła chce zastosować palnik. OGNIWO to zrobiło.

    To nie koniec. Ciąg dalszy nastąpi. Po Waszych komentarzach.
    zawijan.......po przeczytaniu Twoich postów dot. dmuchaw mam rozumieć, że w palniku BURNER - S , przy małym zapotrzebowaniu na moc, dmuchawa pracuje cały czas z wydajnością na 100 % czy ta wydajność jest zmieniana? Bo jeśli jest zmieniana - a ma być zachowane to samo ciśnienie ( by nie spadło przy 35% wydajności dmuchawy do zera - jak na tym wskazanym wykresie http://zawijan.files.wordpress.com/2...wentylator.png ) ....to powietrze nie jest podawane do wszystkich dysz palnika ???? Obrazowo i łopatologicznie to podam taki przykład: dmuchamy w torebkę która ma wiele dziurek szybciej nam braknie oddechu a strumień powietrza będzie słaby a ciśnienie w torebce małe, natomiast gdy dmuchamy w torebkę w której jest mało dziurek to możemy dłużej dmuchać, strumień powietrze wylatujący z tych dziurek będzie stosunkowo silniejszy a tym samym ciśnienie w torebce większe.....dobrze kombinuje?
    Zaznaczam że jestem laikiem w tych tematach, więc proszę o wyrozumiałość jeśli używam nie fachowych zwrotów lub nazewnictwa.
    Chciałbym jednak - jako potencjalny użytkownik - poznać te wszystkie zależności jakie mają wpływa na spalanie i obsługę kotła.

  11. #3011

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    zawijan.......mam rozumieć, że w palniku BURNER - S , przy małym zapotrzebowaniu na moc, dmuchawa pracuje cały czas z wydajnością na 100 % czy ta wydajność jest zmieniana?

    ...podam taki przykład: dmuchamy w torebkę która ma wiele dziurek szybciej nam braknie oddechu a strumień powietrza będzie słaby a ciśnienie w torebce małe, natomiast gdy dmuchamy w torebkę w której jest mało dziurek to możemy dłużej dmuchać, strumień powietrze wylatujący z tych dziurek będzie stosunkowo silniejszy a tym samym ciśnienie w torebce większe.....dobrze kombinuje?
    Palnik BURNER-S ma inną ilość i rozkład otworów nadmuchowych w zależności od mocy nominalnej kotła, w którym ma być zastosowany (czyli jest jakby kilka różnych palników Burner-S). W każdym z tych przypadków palnik na mocy nominalnej pracuje na 100% obrotów (i na wysokim ciśnieniu). Na mocy nominalnej - nie na małym zapotrzebowaniu na moc. Dla mniejszych zapotrzebowań mocy obroty są zmniejszane. I w każdym z tych przypadków obszar regulacji w dół zaczyna się od 100% obrotów dmuchawy, a nie np. od 40%, przy czym te 100% obrotów w każdym przypadku daje inną moc (bo inne są otwory nadmuchowe).

    Ten Twój przykład z torebką świadczy, że zrozumiałeś to dobrze. Tak to jest. Wylatujące z otworów nadmuchowych powietrze o niskim ciśnieniu nie ma siły przejść przez całe złoże paliwa, znajduje więc sobie w złożu jakiś kanał o najmniejszych oporach przepływu i tamtędy uchodzi (ma małe ciśnienie i jest go mało). Jeśli ciśnienie powietrza jest duże - ma ono siłę dotrzeć wgłąb złoża.
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 19-01-2011 o 06:58
    Ukłony dla Redakcji

  12. #3012

    Domyślnie

    Cytat Napisał seboolba Zobacz post
    ludzie a ja chce miec tylko cieplo bez zbednych problemow! czy 50 zeta w ta czy tamta to nie gra znaczenia prawie dla wszystkich w zwiazku ze spalaniem,czy nie ma innych problemow z kotlami?cos bardziej zyciowego panowie a nie puste wykresy teorie i inne gowna.\ludzi bardziej martwi dlugowiecznosc kotla,czestosc schodzenia do niego itp a nie czy pokrywka bedzie 2 cm wiecej otwarta bo i tak w kazdym miejscu polski moga byc inne warunki pogodowe ze nie wspomne o samum domu.Ludziska dajcie zyc nie jestesmy w laboratorium!
    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie znam się na takich wycenach, zgadzam się jednak z Pana opinią,że bardziej interesujące jest jak kotły czyścimy, jak radzimy sobie, gdy są jakieś kłopoty z ciągiem kominowym czy wentylacją kotłowni, co robimy jak trafi się gorszy opał.. to są sprawy, z którymi spotykamy się podczas eksploatacji.
    Całkowicie zgadzam się też, że w różnych domach kotły mają inne warunki pracy.
    Kolego seboolba
    Odpowiedź jest prosta. Nie chcesz - nie czytaj.
    Ale myślę, że warto czasem wiedzieć, czy producenci produkujący kotły, czy eksperci doradzajądzy na forum ludziom takim jak Ty, lub inni mędrcy wyrażający na forum swoje opinie, wiedzą o czym piszą. Bo te ich produkty i te ich rady nie zawsze są zgodne z poprawnością techniczną.

    Jarecki
    Myślę, że przyznasz mi rację w tym, co napisałem powyżej.
    Ukłony dla Redakcji

  13. #3013

    Domyślnie

    W nieco inny sposób opisałem to samo w przypadku porównania z tamą, co tu przyznawać?
    Narysowałem też wykres, pisałem,że do brucera dobrałeś dmuchawę, aby na 100%mocy osiągała cele, które sobie wyznaczyłeś
    Napisałem,że dużo zależy od sterownika i charakterystyki dmuchawy, którą obsługuje, ale też od sposobu pracy.

    Mimo tej pięknej historii i zapewnień z Twojej strony o prawidłowym doborze nadmuchu masz z Brucerami dokładnie ten sam problem, co inni uzytkownicy tego palnika na różnych dmuchawach i sterownikach. Przypominam,że dla małych mocy w Ogniwie brucer nie ma otworów na około a także szczelin na krótkiej ściance i mimo tego na małych mocach jest ten sam problem co u wszystkich innych. Czyli palimy bliżej kosza, a na końcu nie dopalamy.

    Wspominałem także,że mam swoje rozwiązania, które się sprawdzają.

    Napisałem,że do tego samego celu prowadzą inne drogi.

    chciałbym ponowić moje wcześniejsze pytanie, czy Ewmar może produkowac palnik, który wykonali? Ma mniejsze wyjście dla węgla i sprawdza się to na kotłach mniejszej mocy.
    Wymiar dyszy paleniska 26,5 x 29cm po zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 19-01-2011 o 08:54
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #3014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Przypominam,że dla małych mocy w Ogniwie brucer nie ma otworów na około a także szczelin na krótkiej ściance i mimo tego na małych mocach jest ten sam problem co u wszystkich innych. Czyli palimy bliżej kosza, a na końcu nie dopalamy
    A może to nie problem z ilością nacięć ale ich kształtem i powierzchnią? Nacięcia o szerokości 1mm co 10mm powoduje inne napowietrzanie niż nacięcia o szerokości 2mm co 20mm, mimo że ich sumaryczna powierzchnia jest jednakowa. Podobnie wypadnie porównanie otworów i nacięć o tej samej powierzchni. Czy ktoś robił takie eksperymenty? Zmieniał rozmieszczenie i kształt bez zmiany powierzchni?

  15. #3015

    Domyślnie

    Tak robiliśmy testy z innymi wzorami "zaklejenia"
    Mamy dobrane 2 sprawdzone typy zaklejenia w zależności od danego przypadku. O czym wcześniej wspominałem.

    Problemem jest za duża powierzchnia paleniska, aby spalanie było dobre na małej mocy.
    Powietrze nie dociera do końca paleniska na malutkiej mocy, bo wystarcza jak tylko lekko pyka od strony kosza, aby przy minimalnym paleniu utrzymać temp. zadaną.
    Przy mniejszym palenisku równie małe dmuchanie utrzymuje płomień bliżej środka mniejszego wyjścia i lepiej dopala dany typ węgla

    Na rynku są 2mniejsze palniki tj. mała Ekoenergia a także palnik Ewmar, o który pytam Zawijana.
    Mniejsze palniki wyglądają tak, dla porównania ostatnia fotka przedstawia dziurę wyjściową w brucerze:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eko2.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	38975   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ewm palenisko wymiar.JPG
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	38976   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palenisko nowe.JPG
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	38977  
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 19-01-2011 o 10:10
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #3016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    1. Mimo tej pięknej historii i zapewnień z Twojej strony o prawidłowym doborze nadmuchu masz z Brucerami dokładnie ten sam problem, co inni uzytkownicy tego palnika na różnych dmuchawach i sterownikach. Przypominam,że dla małych mocy w Ogniwie brucer nie ma otworów na około a także szczelin na krótkiej ściance i mimo tego na małych mocach jest ten sam problem co u wszystkich innych. Czyli palimy bliżej kosza, a na końcu nie dopalamy.

    2. Wspominałem także,że mam swoje rozwiązania, które się sprawdzają.

    3. chciałbym ponowić moje wcześniejsze pytanie, czy Ewmar może produkowac palnik, który wykonali? Ma mniejsze wyjście dla węgla i sprawdza się to na kotłach mniejszej mocy. Wymiar dyszy paleniska 26,5 x 29cm po zewnątrz.
    1. Ja nie mam problemów z Brucerem, bo nie jestem ani użytkownikiem ani producentem. Dmuchawa DM32FS została wybrana, bo jest najmniejszą z występujących na rynku dmuchaw z sensownym sprężem. Tak napisałem. Nie napisałem, że jest ona prawidłowa - napisałem, że jest ona także za duża. Napisałem także, co zrobić, żeby nadmuch był bardziej prawidłowy - mimo tego, że jest ona za duża.
    Czy palenie bliżej kosza na małych mocach jest problemem, czy nie? Jak przeczytamy wpisy na forach to wychodzi, że dla jednych tak, a dla drugich nie. Ale niezależnie od tego - w Brucerze rzeczywiście występują problemy z nadmuchem z powodu zbyt dużych dmuchaw. Ale nie tylko z powodów dmuchaw. Obiecałem, że napiszę o prawdziwych wadach Brucera i wywiążę się z tej obietnicy. Cierpliwości.

    2. Ponownie gratuluję Ci Twoich rozwiązań, które się sprawdzają. To dobrze, kiedy producenci myślą i udoskonalają swoje wyroby, a nie tylko narzekają.

    3. Jeśli masz aktualne (tzn. ze świeżych dostaw) fotki palnika Ewmar, to pokaż je. Tak, żeby było widać cały system otworów nadmuchowych i sposób przejścia przeciwzwojów z jednego w drugi. I żeby było widać dno korpusu palnika w rejonie paleniska. Wtedy będę mógł jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Te palniki, które widziałem kilka miesięcy temu - naruszały nasze zastrzeżenia patentowe. Nie podejmowaliśmy żadnych działań, bo patentu jeszcze nie było. Jak Ci pisałem, w grudniu otrzymaliśmy z Urzędu Patentowego informację o udzieleniu patentu i rozpoczniemy teraz weryfikację palników brucero-podobnych pod kątem naruszeń zastrzeżeń patentowych.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #3017

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post

    3. Jeśli masz aktualne (tzn. ze świeżych dostaw) fotki palnika Ewmar, to pokaż je. Tak, żeby było widać cały system otworów nadmuchowych i sposób przejścia przeciwzwojów z jednego w drugi. I żeby było widać dno korpusu palnika w rejonie paleniska. Wtedy będę mógł jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Te palniki, które widziałem kilka miesięcy temu - naruszały nasze zastrzeżenia patentowe. Nie podejmowaliśmy żadnych działań, bo patentu jeszcze nie było. Jak Ci pisałem, w grudniu otrzymaliśmy z Urzędu Patentowego informację o udzieleniu patentu i rozpoczniemy teraz weryfikację palników brucero-podobnych pod kątem naruszeń zastrzeżeń patentowych.
    Mam dłuższy wyjazd, fotki będę mógł dorobić w nowym tygodniu.
    Od spodu są takie żebrowania wzmacniające, ślimak ma przeciwzwój w kształcie literki U
    Nacięcia i dziurki jak w brucerze, tyle,że całość bardziej w kwadrat, mniejsza gabarytowo dysza, mniejsze wyjście węgla.
    Mocowanie zbiornika pod kosze zasypowe w/g rozstawu palników pancerpol, większy zsyp z kosza poprawia kłopot z zawieszaniem wilgotnego paliwa
    Mocowanie dmuchawy w prostokącie, tyle,że dalej wysuniętym, dmuchawa bardzie odstaje od kotła.

    W kwestii tego palnika interesuje mnie, czy jest szansa, aby ten palnik był wytwarzany, czy ten producent może się z Wami jako instytutem dogadać?
    Byłby taki "Brucer" małej mocy jako równoważnia do małej ekoenergii.

    Może nie warto niszczyć czy walczyć z tym , skoro może to być uzupełnienie oferty? Jest w nim lepiej na małej mocy....
    Zamiast walczyć może wykorzystać fakt,że udało się zrobić coś mniejszego, poprawnie pracującego?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #3018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    W kwestii tego palnika interesuje mnie, czy jest szansa, aby ten palnik był wytwarzany, czy ten producent może się z Wami jako instytutem dogadać?
    Byłby taki "Brucer" małej mocy jako równoważnia do małej ekoenergii.

    Może nie warto niszczyć czy walczyć z tym , skoro może to być uzupełnienie oferty? Jest w nim lepiej na małej mocy....
    Zamiast walczyć może wykorzystać fakt,że udało się zrobić coś mniejszego, poprawnie pracującego?
    Oczywiście, że jest szansa. Wystarczy kupić prawa do produkcji i sprzedaży, podpisując stosowną umowę licencyjną. Mam tu na myśli oczywiście producenta palnika - nie hurtownika.
    Ukłony dla Redakcji

  19. #3019

    Domyślnie

    witam czy miał moze ktos kontakt z kociołkiem Reto Duo firmy WEBER Heiztechnik ciekaw jestem jak sie spisuje ten duet czyli podajnik z obrotowa retorta Trio sterowany ecoMAX 800 R

  20. #3020

    Domyślnie

    Witam. Bardzo proszę o pomoc w wyborze kotła co, jestem zainteresowany kupnem kotła duo. W trakcie rozglądania się zaoferowano mi kocioł Protechu Eko plus duo oraz firmy Klimosz Ling Duo. Proszę o Waszą opinię czy te piece są warte zainteresowania, gdyż każdy ze sprzedawców zachwalał swoje. Ponadto jaka moc kotła do ogrzania małego domku o pow. 140 m, oraz dostępność serwisu na terenie woj. świętokrzyskiego. Za okazaną pomoc z góry dziękuję.

Strona 151 z 1144