dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 1144
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 22870
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał arthek
    Cytat Napisał piotrulex
    elektromet 25KW, podajnik chyba 140kg

    napisze tylko ze jade juz 12-ty dzien na jednym podajniku i pewnie dzis bede wybieral popiol i uzupelnial nowy kompletny wsad

    dom w linku podpisu

    A ja mam "podajnik chyba" tłokowy......
    Poza tym mam zasobnik "chyba" 90 kg.....hmm a może 190 kg ? hhmm....
    W każdym bądź razie 'jadę " na nim 12 dzień....."chyba"...a może 15 - sty...



    Z pozdrowieniami
    co wynika z Twojej wypowiedzi?

    w mojej jest jedno "chyba" ktorego sprawdzic mi sie nie chcialo lecz na stronie producenta wlasnie wyczytalem 180 litrow i 140 kg wiec "chyba" znika

    najlepsze sa wypowiedzi tych ktorym starcza na polowe tego co mi a czasem i mniej. niezle

    zycze bardziej elokwentnych wypowiedzi

    Najważniejsze żebyś był zadowolony.
    Zastanawiam się tylko ile razy jeszcze o tym będziesz pisał.
    Nie musisz zamieszczać tych rewelacyjnych informacji w każdym wątku na tym forum...wystarczy napisać w jednym i wszyscy zainteresowani na pewno to przeczytają.
    Widzisz ja spalam obecnie 76 kg w ciągu trzech dni przy powierzchni 200 m2 starego budownictwa mając w domu stałą temp 20,5-21,5'C i uważam to za wynik rewelacyjny.
    Dla mnie najważniejszy jest komfort cieplny w domu , a dopiero potem zużycie paliwa - ekonomia.
    I można zejść ze zużyciem dobowym o 30%-40% siedząc w temperaturach 17-19'C , tylko jest pytanie:
    Kocioł dla użytkownika czy użytkownik dla kotła ?

    Jeszcze raz "ciepło" pozdrawiam.
    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

  2. #402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał arthek

    Najważniejsze żebyś był zadowolony.
    Zastanawiam się tylko ile razy jeszcze o tym będziesz pisał.

    ....
    zgadza sie i akurat druga sprawa specjalnie mnie nie zastanawia, to tak spontanicznie sie dzieje

    skoro ja jestem zadowolony i Ty jestes zadowolony to tym bardziej nie rozumiem zlosliwosci w Twojej nic nie wnoszacej wypowiedzi

    "optymalnie" pozdrawiam z maks. 20 stopniowego salonu i 17 stopniowej sypialni
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #403

    Domyślnie ...

    kriss77

    Kocioł OPAL, materiały:
    stal kotłowa 4,5,6mm w zależności od pkt. kotła (6 w palenisku)
    deflektory ceramiczne w suficie paleniska i na wejściu w kanał dymny

    palnik, zwany tez płytą paleniska to odlew żeliwny, skośny o gr.35mm, za nim znajduje się żeliwna płyta dopalająca gr.12mm

    od strony kosza żeliwno-stalowa rozeta odcinająca dopływ ognia i żaru do kosza zasypowego.

    Opal wychodzi w 2 wersjach w zależności od miejsca w kotłowni, wysokości czopucha czy wysokości prowadzenia rur.
    a) jest górnokanałowy to typ OPAL Wysoki, ten model ma 4poziome kanały dymne. Ten model ma wysokość korpusu 140cm
    b) jest model niski, to typ OPAL, tutaj są 2 kanały dymne poziome nad paleniskiem i za nimi sa 2 kanały dymne pionowe już za paleniskiem, w pierwszym sa dodatkowo poprzeczne rury. Ten model ma wysokość korpusu 120cm

    Od lutego 2009 zmiana budowy paleniska awaryjnego z wodnego rusztu (który w modelu tłokowym jest mniej wygodny), na prośbę klientów następuje przejście na jedną wkładana żeliwną płytę do awaryjnego palenia.

    Kocioł Skam-p premium z Brucerem
    Palnik żeliwny, żeliwny korpus podajnika, żeliwny ślimak podający (utwardzane żeliwo)
    Wymiennik: stal kotłowa gr.4,5,6mm w zależności od pkt. kotła
    Deflektor zbrojony stalą, zalany ceramiką z gatunku 145.
    Budowa kotła:
    nad palnikiem powieszony deflektor ceramiczny, deflektor wisi na stałym, wodnym ruszcie awaryjnym, który dla konstrukcji ślimakowej sprawdza się znakomicie.
    Ruszt awaryjny wodny w ślimaku jest pierwszym, wysoce wydajnym pkt. odbioru ciepła, następnie spaliny przechodzą przez 2 poziome kanały dymne i ostatecznie trafiają do tzw.grila spalinowego i do komina.

    Jak myślisz o bardziej uniwersalnym wykorzystaniu paliw i orientujesz się w nastawach sterowań to najlepszy do tych celów jest titanic, dla wersji tłokowej liczy %wykorzystania mocy grzania między fazą grzania i fazą przedmuchu. Osobiście do spalania miału czy pellet polecam titanic, jak skoncentrujesz się na ekogroszku to dobry będzie model z pid.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #404
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris77pl

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    mysłowice
    Posty
    5

    Domyślnie

    jarecki

    mam kilka pytań jeżeli chodzi o piec OPAL bo jednak chyba zostanę przy wyborze tłokowca jaki wybrać bo opisywany ruszt wodny był wcześniej bardzo chwalony przez Ciebie a teraz wprowadzają żeliwo chyba do zwiększenia objętości otworu awaryjnego pewnym kosztem ciepła( tylko ze ja chcę wykorzystywać ów ruszt tymczasowo do spalenia np stempli które mi zostały po budowie ) z tego co wiem jest on mały ale jak bardzo może lepiej zostać przy tym starszym wodnym

    Co radzisz

    PS i który jest lepszy wysoki czy niski tu też jest mała różnica

  5. #405

    Domyślnie ...

    kris

    W modelu ślimakowym ruszt jest wodny i taki zostanie, ma dużą pojemnosć i jest wygodny w obsłudze.

    W modelu OPAL ruszt wodny znajdował się za palnikiem w dodatku niżej, część osób narzekała,że jest niewygodny a przy słabszym opale, część spadającej szlaki go przytykała zamiast spadać do pojemnika na popiół. W modelu OPAL ruszt wodny to były tylko 3 rury o większej przerwie między sobą, aby między nimi spadła szlaka i popiół. Zmiana na płytę żeliwna podyktowana jest większą pojemnością tego rozwiązania w takim kotle, szczeliny są gęstsze i można spalac więcej paliw bez prądu, płyta żeliwna jest przedłużeniem palnika, także stało się to wygodniejsze w użytkowaniu. Specjalnie pomyślano o płycie, aby wkładanie i wyjmowanie odbywało się jednym ruchem i aby nie było potrzeby rozkładania pojedynczych rusztów.

    Który lepszy - zależy dla kogo

    Model Wysoki jest wygodniejszy w czyszczeniu (2wyczystki od str.drzwiczek) i wymaga trochę mniejszego ciągu komina, gabarytowo zajmuje mniej miejsca (jest krótszy, ale wyższy). Na długość ta wersja zajmuje z czopuchem 154cm

    Model niski trochę bardziej niewygodny w czyszczeniu, ale odrobinę większa sprawność, dłuższa droga spalin, więc nieco lepsza ekonomika spalania. Czyścimy go od strony drzwiczek - 2kanały poziome oraz od góry -2pionowe kanały dymne, w tym jeden z rurami, to co wyczyszczę z góry muszę wybrać na dole znowu po stronie drzwiczek. Wysokość korpusu to 120cm, także nie jest to wysoce skomplikowane, dostęp tez łatwy. Zajmuje jednak więcej miejsca, na długość ta wersja razem z czopuchem zajmuje 185cm.

    Zatem zależy jakie czynniki są dla Ciebie ważniejsze - wygoda obsługi i zabranie mniejszej ilości miejsca, czy trochę więcej zabawy z czyszczeniem i więcej miejsca ale nieco bardziej oszczędnie przy spalaniu.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #406

    Domyślnie Re: ...

    Jarecki79 napisał:
    .... Osobiście do spalania miału czy pellet polecam titanic, jak skoncentrujesz się na ekogroszku to dobry będzie model z pid.[/quote]

    Czyli jednak wynika, że sterownik PID w przypadku kotła z podajnikiem tłokowym na miał to raczej konieczość , skutkująca pracą kotła w zadawaląjacych/dopuszczalnych warunkach ( dla inwestora , dla którego ustawienia sterownika do czarna magia ) , niż sugerowana zdecydowana poprawa jakosci spalania w porównianiu do tradycyjnego sterownika.
    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris77pl
    jarecki

    mam kilka pytań jeżeli chodzi o piec OPAL bo jednak chyba zostanę przy wyborze tłokowca jaki wybrać bo opisywany ruszt wodny był wcześniej bardzo chwalony przez Ciebie a teraz wprowadzają żeliwo chyba do zwiększenia objętości otworu awaryjnego pewnym kosztem ciepła( tylko ze ja chcę wykorzystywać ów ruszt tymczasowo do spalenia np stempli które mi zostały po budowie ) z tego co wiem jest on mały ale jak bardzo może lepiej zostać przy tym starszym wodnym

    Co radzisz

    PS i który jest lepszy wysoki czy niski tu też jest mała różnica

    Jeśli chcesz się coś blizej dowiedzieć o OPALu od użytkownika (nick Ilbryndal)
    , to zajrzyj do tego tematu :
    "Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?"

    Arthek
    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

  8. #408

    Domyślnie

    Jarecki, trochę ubiegłeś moje pytania odnośnie kotła Sekom P Premium na ekogroszek i miał.
    Ruszt wodny to to samo, co ruszt awaryjny, dodatkowy?
    Co to jest ten palnik Brucera i czy on jest taki dobrym wynalazkiem, co piszą o nim inni? Ślimak i palnik w tym kotle jest żeliwny i jest to zaletą tego kotła, ale w czasie eksploatacji np. nie pęka? Ja nastawiam się na palenie ekogroszkiem i oczekuje od kotła, aby spalał się b.dobrze. Czy oby ten palnik na ekgroszek i miał, dobrze będzie spalał oba te paliwa?
    Ponadto Sekom jest górnokanałowym kotłem i z tego, co pisałeś jest łatwiejszy w czyszczeniu. Także wydaje mi się lepszą alternatywą do HEFA Eko-Plus. No i Hef to konstrukcja stalowa palnika i przez to słabsza. Tylko cena wyższa o ok. 1200 zł.

  9. #409

    Domyślnie ..

    Czyli jednak wynika, że sterownik PID w przypadku kotła z podajnikiem tłokowym na miał to raczej konieczość , skutkująca pracą kotła w zadawaląjacych/dopuszczalnych warunkach ( dla inwestora , dla którego ustawienia sterownika do czarna magia ) , niż sugerowana zdecydowana poprawa jakosci spalania w porównianiu do tradycyjnego sterownika.

    Z tego wynika coś głębszego
    Jak będę w tłoku palił ekogroszkiem, to biorę pid i mam spokój. Jak jednak przyjdzie mi do głowy palenie pellet lub eko z brunatnego albo trafie na słabszy jakościowo miał, to musze wejść w menu kodowe i zmienić początek obliczania dawek w pid i obnizyć dawkowanie powietrza.
    Skoro musze chodzic po menu kodowym, to chyba łatwiej takie korekty dokonać na otwartym sofcie ze strefami, jak ktos taki potrafi obsłużyć.

    PID polecam dla osób, które nie maja pojęcia o nastawach i wybierają palenie ekogroszkiem, polecam szczególnie do retort na ekogroszek albo do retort z głowica obrotową. Z tłokiem jest trochę zabawy i aby wykorzystać pid czasami trzeba wejść w menu kodowe i coś zmienić.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    Jarecki, trochę ubiegłeś moje pytania odnośnie kotła Sekom P Premium na ekogroszek i miał.
    Ruszt wodny to to samo, co ruszt awaryjny, dodatkowy?
    Co to jest ten palnik Brucera i czy on jest taki dobrym wynalazkiem, co piszą o nim inni? Ślimak i palnik w tym kotle jest żeliwny i jest to zaletą tego kotła, ale w czasie eksploatacji np. nie pęka? Ja nastawiam się na palenie ekogroszkiem i oczekuje od kotła, aby spalał się b.dobrze. Czy oby ten palnik na ekgroszek i miał, dobrze będzie spalał oba te paliwa?
    Ponadto Sekom jest górnokanałowym kotłem i z tego, co pisałeś jest łatwiejszy w czyszczeniu. Także wydaje mi się lepszą alternatywą do HEFA Eko-Plus. No i Hef to konstrukcja stalowa palnika i przez to słabsza. Tylko cena wyższa o ok. 1200 zł.
    Tak ruszt wodny oznacza ruszt awaryjny. Ruszt awaryjny w kotle może być albo wkładany żeliwny - do ślimaka są to pojedyncze ruszta osobno wkładane, a ruszt wodny w ślimaku jest na stałe, jest wygodniejszy, w ślimaku jest pierwszym pkt. odbioru ciepła, znajduje się nad palnikiem.

    Brucer nie pęka, to jest utwardzane żeliwo. w/g konstruktorów obliczeniowa wytrzymałość tego ślimaka pozwala na założenie, że przewyższa on stalowe podawanie żywotnością i trwałością podobno 4krotnie. Zeliwo jest bardziej wytrzymałe na wysokie temp. jak stal, żeliwo nie lubi tylko nagłych skoków temperatur. Jak zamierzasz w brucerze palić ekogroszkiem to w ciemno polecam pid, ale jak myślisz o dobrym spalaniu zarówno ekogroszku jak i miału, to raczej Titanica ze strefami (pid daje radę do pewnego poziomu jakości miału, później trzeba go lekko skorygować w menu kodowym)

    Na priva prześlę adres www z fotkami palnika Brucer
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #411

    Domyślnie Re: ..

    Cytat Napisał Jarecki79
    Czyli jednak wynika, że sterownik PID w przypadku kotła z podajnikiem tłokowym na miał to raczej konieczość , skutkująca pracą kotła w zadawaląjacych/dopuszczalnych warunkach ( dla inwestora , dla którego ustawienia sterownika do czarna magia ) , niż sugerowana zdecydowana poprawa jakosci spalania w porównianiu do tradycyjnego sterownika.

    Z tego wynika coś głębszego
    Jak będę w tłoku palił ekogroszkiem, to biorę pid i mam spokój. Jak jednak przyjdzie mi do głowy palenie pellet lub eko z brunatnego albo trafie na słabszy jakościowo miał, to musze wejść w menu kodowe i zmienić początek obliczania dawek w pid i obnizyć dawkowanie powietrza.
    Skoro musze chodzic po menu kodowym, to chyba łatwiej takie korekty dokonać na otwartym sofcie ze strefami, jak ktos taki potrafi obsłużyć.

    PID polecam dla osób, które nie maja pojęcia o nastawach i wybierają palenie ekogroszkiem, polecam szczególnie do retort na ekogroszek albo do retort z głowica obrotową. Z tłokiem jest trochę zabawy i aby wykorzystać pid czasami trzeba wejść w menu kodowe i coś zmienić.
    No dobra,
    Ale jak ktoś się decyduje już na podajnik tłokowy to nie po to aby palic eko groszkiem ( rzadziej) tylko po to aby zdywersyfikować ( modne ostatnio słowo ) sobie źródło opału, najczęściej jest to miał. .
    Więc nie rozumiem zasadności dopłacania do PID'a w tłoku, którego stopień wykorzystania moze być niewielki lub żadny. (miał, pellety, brudas) .
    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

  12. #412

    Domyślnie

    Tłokowiec PROTECH KARO 25KW

  13. #413
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris77pl

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    mysłowice
    Posty
    5

    Domyślnie

    do Artchek

    czytałem te fora wcześniej fajny gość (ilbrydal) i ma fajny dom ale dzięki


    do Jarecki

    dziękuje za obszerną informacje

  14. #414
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris77pl

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    mysłowice
    Posty
    5

    Domyślnie

    do ARTHEK mój błąd sorry

  15. #415

    Domyślnie ..

    arthek
    Suchy dobry miał czy ekogroszek to nic nie grzebiesz w pid

    Jak chcesz jednak spalić eko z brunatnego to może (choć tez nie musi dla niższych nastaw) zajść potrzeba zmiany algorytmu

    Na 100% algorytm jednak trzeba zmienić dla pellet.

    Przy zakupie kotła każdy ma wybór jaki model chce zakupić i jaki dobrać sterownik, nic na siłę. Moim zdaniem lepiej powiedzieć wszystko otwarcie.

    Kotły tłokowe w zależności od producenta mają podane paliwo podstawowe. OPAL jest jednym z tego typu kotłów, w którym paliwem podstawowym jest ekogroszek. Spala jednak bez problemu suchy i dobry jakościowo miał.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #416

    Domyślnie

    Śledzę wypowiedzi na tym forum i mam coraz więcej wątpliwości jaki kocioł wybrać.Najpierw wybór padł na cichewicz futura econo 25KW, ale niedokładne spalanie podanej mieszanki, brak deflektora spalin oraz niezrozumiały sterownik trochę mnie zniechęciło.Drugi wybór to ogniwo eko 24KW, posiada sterownik z PID, deflektor spalin, palnik brucera( futura także) ale mało znany producent (przynajmniej dla mnie).

    Posiadam dom 170m2 z maxa 29cm+10cm styropianu.
    Jeśli ktoś może mi pomóc to z góry dziękuje.

  17. #417

    Domyślnie Ranking kotłów na ekogroszek

    Witam, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o kotle Galmet GT - KW M 30 kW. Czy ktoś eksploatuje taki kocioł, słyszał opinie o nim?? Czy może nie podrażać kosztów i zakupuć model Galmet GT - KW P 30 kW na sam ekogroszek?? Pozdrawiam

  18. #418

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek038
    Śledzę wypowiedzi na tym forum i mam coraz więcej wątpliwości jaki kocioł wybrać.Najpierw wybór padł na cichewicz futura econo 25KW, ale niedokładne spalanie podanej mieszanki, brak deflektora spalin oraz niezrozumiały sterownik trochę mnie zniechęciło.Drugi wybór to ogniwo eko 24KW, posiada sterownik z PID, deflektor spalin, palnik brucera( futura także) ale mało znany producent (przynajmniej dla mnie).

    Posiadam dom 170m2 z maxa 29cm+10cm styropianu.
    Jeśli ktoś może mi pomóc to z góry dziękuje.
    Ach tam producent, ja kupiłem od całkowicie nieznanego producenta, użytkuję drugi sezon i jest super.

  19. #419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79
    Cytat Napisał VIP Jacek
    Jarecki, trochę ubiegłeś moje pytania odnośnie kotła Sekom P Premium na ekogroszek i miał.
    Ruszt wodny to to samo, co ruszt awaryjny, dodatkowy?
    Co to jest ten palnik Brucera i czy on jest taki dobrym wynalazkiem, co piszą o nim inni? Ślimak i palnik w tym kotle jest żeliwny i jest to zaletą tego kotła, ale w czasie eksploatacji np. nie pęka? Ja nastawiam się na palenie ekogroszkiem i oczekuje od kotła, aby spalał się b.dobrze. Czy oby ten palnik na ekgroszek i miał, dobrze będzie spalał oba te paliwa?
    Ponadto Sekom jest górnokanałowym kotłem i z tego, co pisałeś jest łatwiejszy w czyszczeniu. Także wydaje mi się lepszą alternatywą do HEFA Eko-Plus. No i Hef to konstrukcja stalowa palnika i przez to słabsza. Tylko cena wyższa o ok. 1200 zł.
    Tak ruszt wodny oznacza ruszt awaryjny. Ruszt awaryjny w kotle może być albo wkładany żeliwny - do ślimaka są to pojedyncze ruszta osobno wkładane, a ruszt wodny w ślimaku jest na stałe, jest wygodniejszy, w ślimaku jest pierwszym pkt. odbioru ciepła, znajduje się nad palnikiem.

    Brucer nie pęka, to jest utwardzane żeliwo. w/g konstruktorów obliczeniowa wytrzymałość tego ślimaka pozwala na założenie, że przewyższa on stalowe podawanie żywotnością i trwałością podobno 4krotnie. Zeliwo jest bardziej wytrzymałe na wysokie temp. jak stal, żeliwo nie lubi tylko nagłych skoków temperatur. Jak zamierzasz w brucerze palić ekogroszkiem to w ciemno polecam pid, ale jak myślisz o dobrym spalaniu zarówno ekogroszku jak i miału, to raczej Titanica ze strefami (pid daje radę do pewnego poziomu jakości miału, później trzeba go lekko skorygować w menu kodowym


    Na priva prześlę adres www z fotkami palnika Brucer
    jak zdecyduję się na Sekoma z Brucerem, to wezmę go z PID-em.
    Zamierzam palić na zmianę ekogroszkiem i miałem lub miksować. A z tego co się orientuję to miał jest u mnie po 560 zł/t a ekogroszek- 750 zł.
    A czy trudno jest przestawić PID-a do spalania miału? I czy jak miksuję opał, to też trzeba przestawiać sterownik?
    Kto jest producentem palników Brucera? Słyszałem o firmie na "Ak..." ale dalej zapomniałem. Oni robią dla Sekoma.

    Trochę kocioł ten zamieszał mi w głowie, bo już zdecydowany byłem na HEF-a. Tylko ta cena wysoka.
    Dzięki za foty.

  20. #420

    Domyślnie ...

    Palnik BRUCER
    Głównym dystrybutorem na płn. Polskę jest Archimedes Toruń, jak zamawia się specyfikację od nich, to jest to palnik oparty o dostarczane przez nich przekładnie. Sekom wysyłając kocioł w okolice Torunia opiera się na Archimedesie,ale w inne regiony Polski Brucer jest składany z przekładnią Ewmar-Ness.

    Palnik został opracowany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu (na podstawie doświadczeń z palnikiem azp-mr) a głównym producentem jest odlewnia Centrozap.
    Fabrycznie palnik dostarczany jest bez deflektora. Sekom sam dorobił deflektor, jest on zbrojony stalą i zalany ceramiką. Kształtem dobrany do otworu palnika, tak, aby przy dłuższej przerwie w dostawie prądu można nim zatkać palnik i swobodnie palić na ruszcie awaryjnym bez obaw,że jakiś syf będzie wpadał do palnika.

    PID do groszku i dobrego miału nie musi być przestawiany, tym bardziej do mieszanki.

    Przy trochę gorszym miale może zajść taka konieczność. Jest to prosta czynność, sekom dołącza instrukcje serwisowa z kodami i wyjaśnieniami kodów. Generalnie chwile przytrzymuje się guzik, wprowadza numer kodu, zmienia początek wyliczania algorytmu, aby lepiej dopalić paliwo. Np. jak paliwo ma ciężki zapłon, to przesuwa się początek liczenia z 35sekund na np.45sekund, jak będzie to np. eko z brunatnego to korygujemy z 35sekund na ok.30 może 25sekund, dalej już palnik radzi sobie bez problemów.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 21 z 1144