dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 400 z 1144
Pokaż wyniki od 7.981 do 8.000 z 22870
  1. #7981

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomorzanin Zobacz post
    Ja wiem ile mój kocioł spala przy -5 i -25.
    Wiec co? Codziennie sledzisz prognozy pogody w miejscu zamieszkania i na kalkulatorze przeliczasz ile piec mogl zuzyc wegla w ciagu ostatniej doby? Wegiel przed wyjazdem tez przesiewasz, zeby pozbyc sie ewentualnych przedmiotow mogacych spowodowac zerwanie zawleczki?

    Cytat Napisał pomorzanin Zobacz post
    Gdy niema mnie dłużej to znajomi muszą przyjść codziennie żeby nakarmić kota. Kup kota a problem dozoru kotła będziesz miał z głowy.
    No tak, mam odpowiedz na moje pytanie ale ja wole kota przygarnac. Zrobilem to nawet dwa razy. Zazwyczaj gdy wyjezdzam koty wedruja do rodziny. Jak widzisz nie rozwiazales mi problemu dozoru.

    Cytat Napisał pomorzanin Zobacz post
    A tak na poważnie to ile czasu wytrzymasz bez komóry i neta?
    Czasami bardzo krotko, czasami bardzo dlugo, taka praca. Tylko co to ma do rzeczy? Czy Ty myslisz, ze podlaczylem sterownik do inetu, zeby codziennie siedziec z nosem w wykresach? Zle rozumowanie. Dla mnie jest to po prostu wiekszy komfort jego uzytkowania. Wyjezdzajac nie musze prosic ani rodzicow ani znajomych, zeby przy duzych mrozach zagladali co drugi dzien albo nawet czesciej i dogladali czy wszystko jest w porzadku. W zeszlym roku jeszcze nie mieszkalem w domu ale juz musialem zaczac grzac. Piec podlaczony do inetu zaoszczedzil mi kupe forsy na dojazdy (budowa po drugiej stronie miasta), kupe czasu i kupe nerwow zwiazanych z parszywym dojazdem. Czy moglem sie bez tego obyc? Oczywiscie, ze moglem. Tylko po co? Mozna miec kuchnie bez zmywarki? Mozna. Ale zmywarka podwyzsza komofort mieszkania. Tylko tyle i az tyle.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  2. #7982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Ale ja wiem, że to jest gadżet i nie upieram się,że jest czymś niezbędnym do pracy kotła, sterownika.
    A ktos sie przy tym tutaj upiera? Czy duzy, kolorowy wyswietlacz w Cobra jest niezbedny do pracy kotla? Nie. To dlaczego go w takowy wyposazono?

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Mam go, bo jest wygodny, w moim domu się sprawdza, domownicy zadowoleni,
    Ooooo widzisz, mamy odpowiedz. Komfort. Wszystko sprowadza sie do komfortu.


    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie zmieni to jednak faktu,że będzie to dodatek.
    Klimatyzacja w samochodzie tez.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Zgadzam się jedynie z tym,że powinien byc wybór
    Oczywiscie. Do tego prostego faktu sprowadza sie wolny rynek. I nie rozumiem czemu spora grupa ludzi sama siebie chce sie go pozbawic.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  3. #7983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Niech Pan tak nie czaruje, 100% sterowań nie jest podłączonych do neta.
    Niby tyle "tysięcy" użytkowników jest ukrytych?

    Też się Pan będzie upierał, że to jest niezbędne do sterowania kotłem? Przecież NIE
    To dodatek, aktualna przewaga konkurencyjna wyrobu na tle innych produktów i tyle.

    Jest wybór - jest dobrze
    Ja mam OEP16 i nie ma mnie na esterownik.pl (nie mam do niego dostępu przez internet) ale to nie znaczy że tego bym nie chciał. Po prostu budując dom nie przewidziałem, że będą tak zaawansowane kotły i nie doprowadziłem netu do kotłowni. Na razie to się nie zmieni (inne priorytety) ale w przyszłości na pewno. Myślę, że takich użytkowników jak ja jest całkiem sporo. To genialnie wygodny dostęp do informacji o tym co się dzieje na kotle i jego ustawień.

  4. #7984

    Domyślnie

    Zwykły Access Point za klika zł i masz dostęp bez kabli zresztą, po radiu..

  5. #7985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Zwykły Access Point za klika zł i masz dostęp bez kabli zresztą, po radiu..
    A to wiem, ale sam Internet jak na razie mam tylko w iPlusie na służbowym notebooku

  6. #7986

    Domyślnie

    to pogadaj z kol darase on teraz cos kombinował z tel kom....

  7. #7987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    to pogadaj z kol darase on teraz cos kombinował z tel kom....
    To nie w tym problem, że nie wiem jak to zrobić ale w tym że ten iPlus za często i za długo w domu nie jest więc do puki nie mam stałego łącza to na razie nie ma sensu zestawiać tego internetu z kotłem.

  8. #7988

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomorzanin Zobacz post
    Ja wiem ile mój kocioł spala przy -5 i -25. Gdy niema mnie dłużej to znajomi muszą przyjść codziennie żeby nakarmić kota. Kup kota a problem dozoru kotła będziesz miał z głowy.
    Rozumiem, że to rozwiązanie proponujesz użytkownikom sterowników Cobra/Puma, bo przecież ecoal i bruli mają powiadamianie SMS Panie Włodku proszę sobie odpuścić moduł SMS i w zamian proponować kupienie kota
    I reklama: Zdalny nadzór nad kotłem: Kot 2.0

    Informacja co do niektórych bez poczucia humoru: to żart !
    Ostatnio edytowane przez _marianek_ ; 14-10-2011 o 08:11

  9. #7989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

    Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
    Tobie net był potrzebny i OK.

    Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

    Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

    Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI
    Ale sam napisałeś, że te sterowniki działają podobnie, a skoro tak to czym sugerować się przy wyborze sterownika jak nie dodatkami ? Skoro w tej samej (bardzo zbliżonej) cenie mam dobre sterowanie procesem spalania, a w eCoalu mam ponadto: sms, panele na Androidzie, internet - to wybieram eCoala.
    To moja opinia o sterownikach.

  10. #7990

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marianek_ Zobacz post
    Rozumiem, że to rozwiązanie proponujesz użytkownikom sterowników Cobra/Puma, bo przecież ecoal i bruli mają powiadamianie SMS Panie Włodku proszę sobie odpuścić moduł SMS i w zamian proponować kupienie kota

    Informacja co do niektórych bez poczucia humoru: to żart !

    Kupując Pumę otrzymasz kotka gratis...
    Gorzej jak i z tego kotka urośnie puma...



    ps. żart afkors... sam przecież mam Pumę...

  11. #7991

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marianek_ Zobacz post
    Ale sam napisałeś, że te sterowniki działają podobnie, a skoro tak to czym sugerować się przy wyborze sterownika jak nie dodatkami ? Skoro w tej samej (bardzo zbliżonej) cenie mam dobre sterowanie procesem spalania, a w eCoalu mam ponadto: sms, panele na Androidzie, internet - to wybieram eCoala.
    To moja opinia o sterownikach.
    I to jest piękne w wolnym rynku. Na chwilę obecną eCoal oferuje użytkownikom więcej niż Cobra/Puma, więc Elektro-Miz pracuje nad brakującą integracją z siecią. Inna sprawa to to komu zależy na tej integracji. Ze wszystkich moich znajomych / rodziny tylko ja jestem tym zainteresowany Na razie jest to jeden wielki gadżet, który interesuje co bardziej "nowoczesne" osoby. Ile osób ma telefon za ponad 1 tys. z androidem? To dopiero gadżet, ale gadżety się przyciągają
    Dlatego też uważam, że Cobra/Puma aż tak bardzo nie przegrywają w walce z eCoalem, przynajmniej na razie.

    Czekam na możliwość połączenia mojej Pumy z siecią, niestety w czasie gdy robiłem instalację w domu, eCoal był "przywiązany" tylko do jednego typu kotła na który nie miałem ochoty Teraz eCoal jest trochę lepiej dopracowany i bardziej otworzył się na rynek, ale nie będę przecież wymieniał dobrze działającego sterownika - poczekam na innowacje

  12. #7992

    Domyślnie

    Ze wszystkich moich znajomych / rodziny tylko ja jestem tym zainteresowany
    A ile osób wie o czymś takim??? jeszcze 3-4lata temu mało kto słyszał o kotłach na ekogroszek......

  13. #7993

    Domyślnie

    "Ile osób ma telefon za ponad 1
    tys. z androidem?" żartujesz? Telefony z androidem są już taniutkie chyba że chcesz wypasiony dwurdzeniowy, 3d

  14. #7994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A ile osób wie o czymś takim??? jeszcze 3-4lata temu mało kto słyszał o kotłach na ekogroszek......
    Dlatego też myślę, że to kwestia czasu, że taki dostęp stanie się standardem we wszystkich urządzeniach. Inna sporawa czy grzanie ekogroszkiem będzie wtedy opłacalne

  15. #7995

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    "Ile osób ma telefon za ponad 1
    tys. z androidem?" żartujesz? Telefony z androidem są już taniutkie chyba że chcesz wypasiony dwurdzeniowy, 3d
    Mam na myśli cenę samego aparatu wolnego od wszelkich umów. Jak mam kupować chiński badziew po atrakcyjnej cenie to wolę nie mieć żadnego lub poczekać na lepszą koniunkturę Prawda jest taka, że ten sprzęt jest jeszcze dużo za drogi względem jego rzeczywistej wartości.

  16. #7996

    Domyślnie

    Ppietrz nie myślałem o chińskich podróbkach, teraz operatorzy nie zakładają smoków na alledrogo jest masa telów.

  17. #7997

    Domyślnie

    Cytat Napisał woma4 Zobacz post
    Ja mam OEP16 i nie ma mnie na esterownik.pl (nie mam do niego dostępu przez internet) ale to nie znaczy że tego bym nie chciał. Po prostu budując dom nie przewidziałem, że będą tak zaawansowane kotły i nie doprowadziłem netu do kotłowni. Na razie to się nie zmieni (inne priorytety) ale w przyszłości na pewno. Myślę, że takich użytkowników jak ja jest całkiem sporo. To genialnie wygodny dostęp do informacji o tym co się dzieje na kotle i jego ustawień.
    W sumie o to mi chodzi, a ataków reszty nie rozumiem.
    Jorgo, zapytałeś jak mam u siebie, to Ci odpowiedziałem.
    Potwierdziłem,że zarówno net jak też panel domowy węgla nie wrzucą, popiołu nie wyniosą oraz kotła nie wyczyszczą.

    W każdej wypowiedzi powtarzam,że wyboru nikomu nie bronię, ale pisanie,że internet musi mieć każdy i bez tego żyć się nie da jest trochę niepoważne.
    W mojej sytuacji nie ma problemu, cały czas ktoś jest w domu. Mi wystarcza panel na górze i podobnie jak Ty nie latam do kotłowni, bo widzę na piętrze co się dzieje. Podobny panel ma też VLD w innym wyrobie z tego co kojarzę.

    Chochla, duży i czytelny wyświetlacz Cobry jest właśnie dla użytkowników, którzy z panelu, netu nie korzystają, w porównaniu z małym 2x16znaków jego czytelność jest dużo wyższa. Tego za gadżet nie uważam, czytelność to podstawowa funkcja. Nie chodzi tu konkretnie o Cobrę, bo duży i czytelny, choć nie kolorowy wyświetlacz ma też Plum.

    Piotrek acces point bezprzewodowy z czyms się musi łączyć, mury to lekka przeszkoda, ja mam głównego neta na piętrze, podpięty pod stacjonarny acces point bezprzewodowy łączy z netem, raptem pół piętra niżej a już połączenie zrywa... więc następne g.wno musiałbym ciągnąć na dół do kotłowni. Bo na dole złapać sygnał z bezprzewodówki to już prawdziwy cud a prędkości pracy wręcz powalające.

    Szanuję osoby, które sobie życia bez internetu nie wyobrażają, po to ktoś może mieć wybór, ale wmawianie, że tego potrzebuje każdy to mocna przesada.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 14-10-2011 o 09:51
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #7998

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marianek_ Zobacz post
    Panie Włodku proszę sobie odpuścić moduł SMS
    Obawiam się,że to niemożliwe, są już prototypy.
    Produkt będzie dostępny, bo o takie coś było więcej zapytań.
    Komórkę ma każdy a net niekoniecznie w kotłowni jest.....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #7999
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    dla mnie w tym panelu pokojowym niemal wszystko jest dodatkowym gadżetem, sterfy, profile, poziom paliwa, zdalne sterownie i wyświetlacz. Ale jedna funkcja jest rewelacyjna i niezastąpiona: to korekta krzywej grzewczej w zależności od różnicy zadana - aktualna na panelu. W przypadku np wiatru, wietrzenia, czy przejścia z temp nocnej na dzienną podwyższana jest temperatura za zaworem by szybko osiągnąć temp zadaną, a w miarę jej osiągania temperatura za zaworem jest zmniejszana, aż do temp równowagi. To samo dzieje się w przypadku aktualnie wyższej temperatury niż zadana. Według wzoru (temp zadana - aktualna) x współczynnik/10. Jest to moim zdaniem duża różnica miedzy termostatem dwustanowym, który grzeje tak samo, aż do osiągnięcia zadanej i działa w oparciu o histezę.

  20. #8000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Piotrek acces point bezprzewodowy z czyms się musi łączyć, mury to lekka przeszkoda, ja mam głównego neta na piętrze, podpięty pod stacjonarny acces point bezprzewodowy łączy z netem, raptem pół piętra niżej a już połączenie zrywa... więc następne g.wno musiałbym ciągnąć na dół do kotłowni. Bo na dole złapać sygnał z bezprzewodówki to już prawdziwy cud a prędkości pracy wręcz powalające.
    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Mam nadzieję jednak,że przy Cobrze dedykowanej już typowo pod retorciaki i tłoki będzie to wyglądało inaczej, ja czekam niecierpliwie na opcję WiFi w Cobrze, jak dla mnie... może to być eCobra..., Cobra WiFi.... czy jaką tam nazwę wymyślicie wspólnie z Elektro-Miz.
    Byle jej cena nie wyskoczyła ponad PUMĘ.
    Hmm kolego Jarecki po co wam w Cobrze Wifi skoro nie będzie działać w piwnicy ?
    To firma E-S znowu was wyprzedziła bo zastosowała internet kablowy (żart
    Musi się Pan zdecydować czy to wifi w sterownikach jest potrzebne czy nie.


    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Szanuję osoby, które sobie życia bez internetu nie wyobrażają, po to ktoś może mieć wybór, ale wmawianie, że tego potrzebuje każdy to mocna przesada.
    Ale nikt tutaj nie wmawia, że to jest potrzebne, tylko tyle że jest to dodatek extra, który przemawia na korzyść ecoala.

Strona 400 z 1144