dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 432 z 1144
Pokaż wyniki od 8.621 do 8.640 z 22870
  1. #8621
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asica_85

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    a mogę jeszcze zapytać z jakim powinnam wziąć palnikiem bo stalkot ma chyba 3 rodzaje. przypominam,że chcę uniwersalny na każdy opał.

  2. #8622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Suspenser jak tam przygoda z HT Tronic 500 (alias menuet)?
    znalazłeś podbicie?

    Tak znalazłem - teraz działa super, dzięki za podpowiedź
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #8623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał paryslondyn Zobacz post
    Jaki jest lider, taki tiptop, mercedes??
    Jeden lubi Mercedesa, drugi Audi a trzeci BMW, podobnie z kotłami nie ma jednego lidera - jest czterech o czym już było niedawno - wystarczy przeczytać kilka stron wstecz
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #8624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał asica_85 Zobacz post
    a mogę jeszcze zapytać z jakim powinnam wziąć palnikiem bo stalkot ma chyba 3 rodzaje. przypominam,że chcę uniwersalny na każdy opał.
    Co do palnika to zwykła retorta fajkowa jest bardzo dobrym i bezawaryjnym palnikiem, wadą jest to że niestety ale jesteśmy skazani na stosowanie bardzo dobrego paliwa a z tym ostatnio bywa różnie.
    Tego kwadraciaka nie widziałem jak pracuje i co to jest. Rynnowy to chyba coś trochę podobnego do tego co ma sztoker ale na ten temat to może jarecki coś by dodał.
    Na pewno mniejsze opory podawania i mniejsze zagrożenie zrywania zabezpieczenia ślimaka, można zadać paliwo o trochę grubszej frakcji o raz z większą mieszaniną miału.
    Pewnie lubi trochę przykopcić czasami i "brudniej" spalić.

  5. #8625
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał asica_85 Zobacz post
    a mogę jeszcze zapytać z jakim powinnam wziąć palnikiem bo stalkot ma chyba 3 rodzaje. przypominam,że chcę uniwersalny na każdy opał.
    Ja wybrałbym ten ostatni "eko pal" bo obiecują, że jest najbardziej uniwersalny - ciekawe jak działa w praktyce.

    Ciekawe jest to, że dają 5 lat gwarancji, ale czy na pewno na wszystko ?

    "Niesamowite funkcje" sterownika Lider co podali w opisie mnie rozbawiły a może o czymś nie wiem
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #8626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post

    Ciekawe jest to, że dają 5 lat gwarancji, ale czy na pewno na wszystko ?

    "Niesamowite funkcje" sterownika Lider co podali w opisie mnie rozbawiły a może o czymś nie wiem
    Nie znam producenta który daje gwarancję na wszystko.
    To "na wszystko" kończy się na szczelności spawów.
    Wszystkie podzespoły ( palnik z motoreduktorem, sterownik i dmuchawa mają gwarancję ich producentów na 2 lata.
    Myślę że się nie mylę, jeśli tak to proszę żeby ktoś mnie poprawił.
    Co do Lidera to Twoja reakcja była prawidłowa.

  7. #8627

    Domyślnie

    Witam

    Spotkałem się w tym wątku z pytaniem o kotły firmy Termiko z Jarocina (www.termiko.eu) niestety nie było odpowiedzi.

    Czy chociaż jedna osoba ma taki kociołem i może coś napisać?

  8. #8628
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    at123

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Nie chcę siać wrogiej propagandy, ale jakiś czas temu byłem pod tym adresem (fizycznie) i nie było tam żadnego kociołka, co by go można było obejrzeć, na firmę produkującą też nie wyglada. Bardziej wygląda mi to na jakiegoś przedstawiciela Dziubarczyka (wygląd kotła taki sam - przynajmniej na zdjęciach - tylko kolor zamiast niebieskiego, czerwony)

  9. #8629

    Domyślnie

    Rzeczywiście bliźniaczo podobne- nawet strona www jakaś podobna (oferta kotłów)
    ale za to cena termiko 2tys mniejsza

    Ktoś powie, że oszczędzają na materiałach, a więc na jakości- możliwe.
    Wiecie też, że reklama kosztuje niemało i kto za to płaci? My!!!

    Parametry kotłów dziubarczyka, a termiko są te same- nawet masy kotłów takie same!!!
    Ostatnio edytowane przez kozikpl ; 06-12-2011 o 18:22

  10. #8630

    Domyślnie

    A co ty karoka65 na wytwórców napadłeś czy jak??? nie dosć że masz na stanie sterowniki z e-miz to widzę nawet bruliego??? e-coala też sprzedajesz?? hehe nawet sztoker sie trafił , widzę że sprzedajesz rzeczy dwóch konkurujących firm...sądząc po niku to twoja aukcją....http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4031318

  11. #8631
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozikpl Zobacz post
    Witam

    Spotkałem się w tym wątku z pytaniem o kotły firmy Termiko z Jarocina (www.termiko.eu) niestety nie było odpowiedzi.

    Czy chociaż jedna osoba ma taki kociołem i może coś napisać?
    Są osoby użytkujące takie kotły, wystarczyło by poczytać kilka ostatnich stron tego wątku, albo pofatygować się i wpisać w wyszukiwarkę :dziubarczyk/termiko, znajdziesz tam opinie choćby moją na temat tych kotłów
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  12. #8632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A co ty karoka65 na wytwórców napadłeś czy jak??? nie dosć że masz na stanie sterowniki z e-miz to widzę nawet bruliego??? e-coala też sprzedajesz?? hehe nawet sztoker sie trafił , widzę że sprzedajesz rzeczy dwóch konkurujących firm...sądząc po niku to twoja aukcją....http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4031318
    Widzisz jak mnie lubią
    Dwaj wielcy i ja malutki po środku.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #8633
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A co ty karoka65 na wytwórców napadłeś czy jak??? nie dosć że masz na stanie sterowniki z e-miz to widzę nawet bruliego??? e-coala też sprzedajesz?? hehe nawet sztoker sie trafił , widzę że sprzedajesz rzeczy dwóch konkurujących firm...sądząc po niku to twoja aukcją....http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4031318
    Byłem ostatnio w markecie. Półki uginają się pd ciężarem
    produktów z konkurujących firm.

    Np. masło - są 4 gatunki... i leżą obok siebie!!!!
    Czy to jest moralne?

  14. #8634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Np. masło - są 4 gatunki... i leżą obok siebie!!!!
    Czy to jest moralne?
    zdecydowanie NIE powinien być jeden gatunek od 4 róznych krów

  15. #8635
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Jednak w ubiegłym tysiącleciu było prościej - wchodziło się do sklepu jak akurat było masło to się kupiło - zawsze było tylko jedno jedynie słuszne :

    Nie pamiętam jak to było z kotłami ale też się zapewne kupowało tylko ten który akurat był w sklepie --- no tragedia bo nie było "rankingu kotłów" a najlepszy był ten który udało się kupić

  16. #8636

    Domyślnie

    I każdy się cieszył z tego co kupił Zawsze można było to zhandlować za co innego...

  17. #8637

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co do palnika to zwykła retorta fajkowa jest bardzo dobrym i bezawaryjnym palnikiem, wadą jest to że niestety ale jesteśmy skazani na stosowanie bardzo dobrego paliwa a z tym ostatnio bywa różnie.
    Tego kwadraciaka nie widziałem jak pracuje i co to jest. Rynnowy to chyba coś trochę podobnego do tego co ma sztoker ale na ten temat to może jarecki coś by dodał.
    Na pewno mniejsze opory podawania i mniejsze zagrożenie zrywania zabezpieczenia ślimaka, można zadać paliwo o trochę grubszej frakcji o raz z większą mieszaniną miału.
    Pewnie lubi trochę przykopcić czasami i "brudniej" spalić.
    Ich rynna jest długo na rynku, ale jest "słaba" łagodnie mówiąc, mocno kopci i produkuje sadze. Nie ma dysz powietrza wtórnego.
    Nie rwie jednak zawleczek i cicho pracuje.

    eko-pal, to jak w privie pisałem Zawijanowi palnik wzorowany na brucerze, kwadratowy z przeciwzwojem, żeliwnym paleniskiem z poziomymi szczelinami i na górze na około otworki jak z dużej wersji brucera. Choć bardziej palenisko wyglądem przypomina palnik z płd. Polski, bodajże oferowany przez Żywca.

    Miałem okazje widziec jak pracuje, chodzi ładnie i cicho, ślimak jest w nim wykonany ze stali. Jest to jednak duży palnik i do kotła <25kW raczej będą zabawy z doborami parametrów pracy sterownika.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 07-12-2011 o 14:43
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #8638

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktos ma u siebie zamontowany kociol z podajnikiem firmy DEFRO? prosze o opinie
    Ja mysle nad takim http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm-uni lub http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm
    Ola i Krzysiek

  19. #8639
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Jednak w ubiegłym tysiącleciu było prościej - wchodziło się do sklepu jak akurat było masło to się kupiło - zawsze było tylko jedno jedynie słuszne :

    Nie pamiętam jak to było z kotłami ale też się zapewne kupowało tylko ten który akurat był w sklepie --- no tragedia bo nie było "rankingu kotłów" a najlepszy był ten który udało się kupić
    Na węgiel w GS-ach też trzeba było polować,ale przynajmniej był tani i nie oszukiwali na jakości wiadomo co się kupowało .

  20. #8640
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Byłem ostatnio w markecie. Półki uginają się pd ciężarem
    produktów z konkurujących firm.

    Np. masło - są 4 gatunki... i leżą obok siebie!!!!
    Czy to jest moralne?
    Nie!!! jest to nienormalne i chore..... powinny być rozdzielone kostkami smalcu.

Strona 432 z 1144