dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 511 z 1144
Pokaż wyniki od 10.201 do 10.220 z 22870
  1. #10201

    Domyślnie

    Skoro zostało to wywołane do tablicy...

    SEKOM-Łucki jest rodzinna firmą produkcyjną powstałą w 1973r, jedną z pierwszych kilku na terenie powiatu Pleszewskiego, pewnie jedną z ok trzech działających do dzisiaj.
    Sam znam tylko jedną starszą firmę - obok zakładu p.Henryka Wrońskiego jest jedną z najstarszych w regionie.

    Początkowo były wykonywane kompleksowe prace budowy szklarni wraz z kotłem oraz układem centralnego ogrzewania.
    Obecnie zajmuje się produkcją kotłów, jest autoryzowanym regionalnym dystrybutorem materiałów spawalniczych Metalweld, prowadzi też sprzedaż sterowań, dmuchaw, palników.

    Co do palnika, masz prawo do takiego zdania, ja nie muszę zdradzać, jakie rozwiązania sa szykowane dla nas. Mogę jedynie powiedzieć,że są lepsze od dostępnych standardowo. Uważam też,że mniejsze wyjście na paliwo do strefy spalania ma równie duże znaczenie przy kotłach małych mocy.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #10202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Z tego co się dowiedziałem - burner s ma dekiel przykręcany srubami. Czy podczas czyszczenia palnika nie będzie po paru latach problemów z odkręceniem? Nie widziałem schematu jednego i drugiego , ale tak wole zapytac z ciekawości.......
    BURNER-S nie trzeba czyścić w środku. Wysokie ciśnienie powietrza wydmucha wszystko na zewnątrz.
    Jakby jednak taka potrzeba się zdarzyła - to kilka złotych kosztują nowe śruby.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #10203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To można przynajmniej zrobić krótkie porównanie słynnej trójki (o najmniejszych mocach), na stronach producentów jak nie ma tych informacji to może zweryfikować ktoś z forumowiczów - właściciela kotła. Proszę o kopiowanie wpisu i ewentualne poprawianie i uzupełanianie i ewentualnie dodawanie dodatkowych punktów. Pewnie to bardzo pomorze takim forumowiczom jak ja w wyborze kotła

    1. OGNIWO EKO PLUS 10KW
    a. Atestowana blacha kotłowa P265GH
    b. palnik BURNER S
    c. sterownik e-coal
    d. wysokość załadunku ????
    e. gwarancja na korpus kotła 4lata
    f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????
    g.wylot spalin z boku wysokość 855mm
    h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

    2.RBR EKOUNIWERSAL 11KW

    a. blacha ??????
    b. palnik brucer lub ekoenergia dopłata ok.700zł do BURNER S
    c. sterownik e-coal
    d. wysokość załadunku ????
    e. gwarancja na korpus kotła 4lata
    f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????
    g.wylot spalin z góry wysokość ????
    h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

    3. SKAM-P 12 KW

    a. blacha ??????
    b. palnik brucer
    c. sterownik OGNIK PID dopłata do ecoal ????
    d. wysokość załadunku ????
    e. gwarancja na korpus kotła ????
    f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????
    g.wylot spalin z góry wysokość ????
    h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????
    Panowie a moglibyście uzupełnić te dane??? tak dla potomnych...

  4. #10204

    Domyślnie

    Tatrzan zejdź już z drzewa Dawno temu przyjęliśmy na forum żeby się nie mylić będziemy pisać piec z kanałami pionowymi lub poziomymi

  5. #10205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Co do wielkości gardzieli to na moim przykładzie mogę potwierdzić to co napisał Jarecki.
    Jak już co niektórzy wiedzą cały sezon mój kocioł OGNIWO EKO 24kW przepracował z palnikiem BRUCER
    z nasadką ,którą otrzymałem od ICHPW , napowietrzanie dopracowałem sam.
    Palnik radzi sobie wyśmienicie co widać na wykresach.
    Palnik już przetestowany.
    Obecnie testuję nowy deflektor.
    Konstrukcji nie zdradzę-na razie
    Dodam,że pasuje do 15kW , 24kW oraz 35kW
    Może jakiś patent?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #10206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Odyn1

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    wysoka
    Kod pocztowy
    52-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ello, jak miło z powyzszych postów naprawdę mozna juz cos pownioskować. Dziękuje wszystkim za czas poświęcony na odpisywanie. Co nie zmiena faktu że mam dalej wode zamiast mózgu w tej kwestii Wyjdzie na ten przykład rzut kostka i którys kupię Podpinam sie pod poprzednika z pytaniem o ten palnik. Aha z czego wynika różnica w wadze między rbr a ogniwo? Rbr ma ponoc grubsza blache - 6mm - ogniowo ponoc 5 ale czy to akurat ma wpływ na wagę?

  7. #10207

    Domyślnie

    Odyn różnica między 1m2 blachy 5mm a 1m2 blachy 6mm to ok. 8kg. Prównaj również ilość wody w kotłach potem weź dwa zbiorniki o różnych pojemnościach i je zważ zakładając że grubość blach jest taka sama.

    Nie szukałem to nie wiem czy do wagi kotła wlicza się np. palnik.

    Szkoda że wymienniki nie są budowane z aluminium , rdza nie byłaby straszna
    Ostatnio edytowane przez darase ; 19-03-2012 o 13:26

  8. #10208

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Odyn różnica między 1m2 blachy 5mm a 1m2 blachy 6mm to ok. 8kg. Prównaj również ilość wody w kotłach potem weź dwa zbiorniki o różnych pojemnościach i je zważ zakładając że grubość blach jest taka sama.

    Nie szukałem to nie wiem czy do wagi kotła wlicza się np. palnik.

    Szkoda że wymienniki nie są budowane z aluminium , rdza nie byłaby straszna
    właśnie

  9. #10209

    Domyślnie

    Xerses "Aluminium bardzo "nie lubi" związków
    siarki " może dlatego

  10. #10210

    Domyślnie

    Podejrzewam że długo by nie powalczył w kotłowni Swoją drogą patrząc na to wszystko - to chyba tak naprawde wybór tego kotla a nie innego to rzecz gustu i subiektywnej oceny pewnych aspektów. Różnice są i może ale każdy ma jakieś zalety i wady. Kwestia gustu i szczęścia. Odyn podejdź do tego jak do zakupu samochodu - z jednej półki jakościowej (marek nie bede wymieniał) - Kwestia który wpadnie w oko. Parametry zbliżone a rozwiązania, no cóz jedni wolą mieć włącznik świateł mijania w kierunkowskazie inni na desce. A jakość....... cóż nawet u najlepszych zawsze sie trafi czarna owca Dobrze że można sobie skorygować wiedze i zrozumieć że znana marka nie zawsze idzie w parze z dobrym produktem. Ot tyle mojej filozofii......

  11. #10211

    Domyślnie

    Tak było od pokoleń znana marka lub nie znana może wyprodukować bubel, dlatego jest gwarancja i rękojmia

  12. #10212

    Domyślnie

    A tak z innej beczki troche - kto palił owsem w takich piecach i czy to jest wogóle opłacalny interes - oczywiście ma tu na mysli mieszanke z eko lub tym podobną.....

  13. #10213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie takich mieszanek a w szczególności jak trafisz na jakiś paskudny groszek czy miał.

  14. #10214
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    to może ja byłem. Mój instalator mówił, że wymieniał niedawno kocioł Ogniwo, który po 7latach strzelił. Ale obecne modele nie są w produkcji od tamtego czasu i nie wiem czy to przydatna informacja, czy może niepotrzebny szum.
    Może chodziło mu o model S8WC,w mojej okolicy instalatorzy też twierdzą że ten typ strzela jakby częściej (mieszkam 40 km od Biecza, więc tych kotłów jest mnóstwo w sąsiedztwie). W jesieni mój znajomy wymieniał wspomniany model z podajnikiem po CZTERECH latach użytkowania, pękł wymiennik. Palił mokrym eko, instalacja bez zaworu mieszającego, więc większą część sezonu kocioł pracował na temperaturach ok 42-45 stopni.
    O awariach kotłów eko lub eko plus z Ogniwa jak dotąd nie słyszałem
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  15. #10215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Szkoda że nie byliście teraz na targach w Sosnowcu, był producent RBR-a i można było na żywo zobaczyć jak pracują te kotły. Jeden był odpalony ma eko groszku a drugi na samym owsie.
    Obecnie kolega Tesel na kotle Skam-p Premium pali mieszanką czeskiego eko z owsem i widać że zadowolony.

  16. #10216
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    A tak z innej beczki troche - kto palił owsem w takich piecach i czy to jest wogóle opłacalny interes - oczywiście ma tu na mysli mieszanke z eko lub tym podobną.....
    Ja palę mieszankami, już dwa sezony za mną. A mieszanka to miał 70%, owies 30% domieszka owsa wspomaga spalanie miału - lepsze napowietrzanie paleniska w efekcie mniejsze spieki.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  17. #10217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Szkoda że nie byliście teraz na targach w Sosnowcu, był producent RBR-a i można było na żywo zobaczyć jak pracują te kotły. Jeden był odpalony ma eko groszku a drugi na samym owsie.
    Obecnie kolega Tesel na kotle Skam-p Premium pali mieszanką czeskiego eko z owsem i widać że zadowolony.
    Z jęczmieniem.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  18. #10218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Z jęczmieniem.
    Nie byłem pewny, wiem że dają też żyto, ktoś dostał resztki z czyszczenia rzepaku też palił, ktoś pestkami także pomysłowość ludzka nie zna granic a najważniejsze że można to z powodzeniem spalić przy pomocy dobrego sterownika.

  19. #10219

    Domyślnie

    Palenie owsem jest nie opłacalne ze względu na słabą kaloryczność. Tak jak koledzy napisali, jedynie mieszanka żeby uszlachetnić marne paliwo.

  20. #10220

    Domyślnie

    Opłacalność zależy od ceny za dany opał. jak ktoś ma dostęp do taniego zboża to palenie mieszanek z miałem może być całkiem sensowne. Ważne żeby palnik był w miarę wszystkożerny

Strona 511 z 1144