dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 1144
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 22870
  1. #101

    Domyślnie

    skoro ranking, to mże jest ktoś, kto użytkuje, słyszał o użytkowaniu pieca Cichewicza Futura econo.

    w naszym "rankingu" wachamy się między Stąprkowem a Cichewiczem i jest jeszcze Pleszew

  2. #102

    Domyślnie

    Odnowię trochę stary temat.
    Czy możecie coś powiedzieć o firmie HKSLAZAR. Robią kotłu żeliwne z zasypnikiem na groszek EKO-PERFEKT z żeliwa czeskiego Viadrusa.Jak wyglądają w porównaniu z kotłami FAKORY?
    pawloo

  3. #103
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emefe

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    To i ja sie dolacze. Czy ktos z Was slyszal o kotlach firmy Energo-System z Pleszewa?
    Konkretnie interesuje mnie model KPR, ktory dziwnym trafem nie jest opisany na stronie www producenta: http://www.energosystem.isnet.pl/energosystem/ ale za to mozna go znalezc na stornie rosyjskojezycznej:
    http://www.energosystem.spb.ru/kpr.php

    Ciekaw jestem Waszych opinii.

  4. #104

    Domyślnie

    Ja mam swojego faworyta, oprócz nich jeszcze nikt tego nie produkuje.To kocioł który rozpala groszek węglowy automatycznie. To jest wielki krok w przód w spalaniu węgla. Pomyślcie jakie daje to możliwości.....

  5. #105

    Domyślnie

    zdzisiek0000 napisał:
    <Ja mam swojego faworyta, oprócz nich jeszcze nikt tego nie produkuje.To kocioł który rozpala groszek węglowy automatycznie. To jest wielki krok w przód w spalaniu węgla. Pomyślcie jakie daje to możliwości>

    A można jaśniej?

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #106

    Domyślnie

    znalazłem na http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-0486.html
    w 2 minuty rozpala węgiel, poważnię się nad nim zastanawiam.

  7. #107

    Domyślnie

    NIe chciałbym Ci podcinać skrzydeł, ale tutaj:
    http://www.varmo.pl/
    znali to wcześniej.

    A nawiasem mówiąc to kostrzewę także poważnie rozważam, ale z uwagi na jego uniwersalność.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #108

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Varmo to dzwoniłem do nich na początku roku i mówili że będzie w sprzedaży w marcu 2007 potem w czerwcu potem we wrześniu a ostatnio handlowiec powiedzia że jest jeszcze w fazie badań. Myślę że to kolejny chwyt marketingowy jaki stsują niektóre firmy aby pozyskać klienta. Rozmawiałem z dysrtrybutorem Varmo i powiedział mi że to rozwiązanie rozpalania (chodzi o grzałkę) po kilku dniach przestaje działać. Grzałka kosztuje ok. 500 zł. Więc od nich takiego kotła dziś nie kupisz...
    Grzałka u kostrzewy kosztuje 60 zł a rozwiązanie rozpalania mają sprawdzone ponieważ produkują kotły na pelety z zapalarką od kilku lat.

  9. #109

    Domyślnie

    Witam. Ja również rozważam Kostrzewę Pellets Lambda Control
    http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla.html
    i jestem ciekawy opinii użytkowników na jego temat. Ogólnie na forum mało osób rozważa tą firmę !! Czy to ze względu na cenę czy może z innych powodów ??

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Petroniusz
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Piec na eko-groszek

    Od tygodnia jesteśmy posiadaczami i użytkownikami piecyka Ling 25 firmy Klimosz. Jak na razie jesteśmy zadowoleni ,pracuje cichutko ,dobrze spala groszek ,w kotłowni czysto. Zakupiliśmy jeszcze termostat pokojowy Immergas -niedługo będzie podłączony.
    Polecamy
    Pozdrawiamy
    Beata i Petroniusz
    Zbudować dom i.......nie zwariować...?????
    Zwariowałem, zbudowałem ,a teraz leżę do góry ...kołami .

  11. #111

    Domyślnie

    Pytanie do uzytkowników pieców na ekogorszek.
    Na co należy zwrócić uwage przy wyborze pieca? Jakie parametry musi mieć, czego się wystrzegać
    Do ogrzania ok 160m2
    Mam kotłownie niewielką 180x286 i musze wstawić tam jakis piec. W poblizu mam Pleszew (30km) ale czy ktoś użytkouje te piece i jak się sprawują?

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aguu
    Witam!
    Mam pytanie do użytkowników pieców z podajnikiem ślimakowym i tłokowym. Jak bardzo głośne są owe podajniki podczas pracy? Czy w specyfikacji pieca podawana jest głośność w dB?
    Wiem z mojego doświadczenia im dalej od pieca to mieszkaniu słychać takie buczenie, ale to tylko wieczorem jak jest cisza. Za ścianą kotłowni mam sypialnie tego pieca wogóle nie słychać nawet buczenia,tylko czasami słychć jak ekogroszek wejdzie w ślimak i go tam zmieli. , ale słyszę to średnio około 3-4 razy tygodniu, gólnie to nie przeszkadza

  13. #113

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktos użytkuje niemiecki piec na ekogroszek firmy heiztechnik?
    Czy jest lepszy od Hefa ?


  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana27
    Witam

    Czy ktos użytkuje niemiecki piec na ekogroszek firmy heiztechnik?
    Czy jest lepszy od Hefa ?

    hahaha... Niemiecki!!??A robią go w Skarszewach!!!!I to od niedawna!!!!

  15. #115

    Domyślnie

    tego to nie wiedzialam

    dzieki

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hazaj
    Cytat Napisał Ana27
    Witam

    Czy ktos użytkuje niemiecki piec na ekogroszek firmy heiztechnik?
    Czy jest lepszy od Hefa ?

    hahaha... Niemiecki!!??A robią go w Skarszewach!!!!I to od niedawna!!!!
    Ohoho widać chyba, że pan Zdzisław K. opuścił firmę produkującą kociołki... Heitz w Połchowie i założył swoją Heiztechnik ?
    No chyba , że właściciel z Połchowa pan Andrzej zmienił miejsce produkcji.
    Czyżby podobny numer jaki podwykonawca wykręcił Ferrum z FEX-em?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #117

    Domyślnie

    Podniosę trochę temat, może się ktoś wypowi na temat pieców z Pleszewa?
    Ma ktoś, użytkuje? Czy polecacie piece z Castoramy czy innych marketow budowlanych?

  18. #118

    Domyślnie

    Witam
    Przed 2 laty stałem podobnym dylematem. Z racji tego że miałem w przeszłości do czynienienia z kotłami żeliwnymi (miałem taki w poprzednim miejscu zamieszkania) i wiedziałem że są to dobre kotły ze względu na swoją trwałość wymiennika, jak i wysoka sprawność wybór padł na Linga Combi. Piec pracuje już 2 sezon. groszkiem pale przez 5 dni w tygodniu w weekendy pale drewnem (mam dużo darmowego drewna pozostałego po remoncie). Trochę kurzy się przy zasypywaniu zasobnika i przy czyszczeniu pieca ale to normalne przy kotłach na paliwo stałe. Mam podłączony termostat pokojowy i podajnik starcza mi na 4 dni palenia groszkiem. Powierzchnia domu to 160m. nie wiem czy to dużo czy mało ale ja jestem zadowolony.

  19. #119

    Domyślnie

    Moje doświadczenie z Lingiem Combi jest krótsze niż Mario74, ale jestem zadowolony z zakupu.Argumenty przemawiające za tym piecem to: żeliwo,cena,jakość wykonania,nowoczesny sterownik A3000D (wykorzystany przeze mnie w małym stopniu bo nie mam jeszcze podłączonej pogodówki). Piec kupiony miesiąc temu.Pozdrawiam Wszystkich.

  20. #120

    Domyślnie

    Wszyscy podniecacie się kotłami stalowymi ,a prawda jest taka ,że najgorszy kocioł żeliwny i tak będzie najlepszy od dobrego stalowego.Spytacie dlaczego?
    Przypatrzcie się dobrze członom żeliwnym i komorze spalania ,i nie ważne w którym ,ponieważ jest ich na rynku dużo .Wyobrażcie sobie teraz retortę pracującą pod rusztem ,który rozbija płomień do rozbudowanej komory spalania a następnie poprzez mnogośc radiatorów ciepło jest pochłaniane ,i jak taki kocioł ma 3 ciąg spalinowy to macie obraz dobrego kotła.Nie chcę pisać żle o kotłach stalowych ponieważ tak nie jest ,ale ustepują żeliwnym w kwesti długowieczności jak i sprawności ,choć to jest problematyczne ,ponieważ zależy od sposobu badań atestowych i rodzaju użytego paliwa.

Strona 6 z 1144