dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 601 z 1144
Pokaż wyniki od 12.001 do 12.020 z 22870
  1. #12001

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Vasko wstyd
    Jesteś na forum i nie wiesz że Bruli i eCoal jest dziełem tego samego producenta?
    Bruli jest dostępny dla wszystkich, eCoal dla wybrańców i eCoal z najnowszym softem będzie miał to co Bruli. Poczytaj trochę

    Z podanych kociołków wybrałbym Ogniwo.
    Dostajemy w standarcie ster. eCoal i wg kolegi z forum najlepszy palnik Burner-s.
    Oj tam, oj tam Chyba nie sądzisz że przeczytałem 650 zakładek o piecach. Człowieku, ja dom buduję, nie mam za wiele czasu

    A wracając do tematu, kwestię sterownika możemy pominąć, skoro są te same.
    Czyli skupmy się na samych piecach. Ceny tych kotłów są niemal takie same.
    Jakie są różnice konstrukcyjne pomiędzy SKAM a RBR?
    Coś mi świta że w RBR nie trzeba dawać zaworu 3drogowego, bo ma wlot wody z boku i dużą pojemność wody w środku, w SKAM też tak jest?

  2. #12002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    sterowniki nie są te same ani takie same, eCoal, bruli i Cobra to różne konstrukcje,
    co do kotłów zapytaj karoki jareckiego i minertu podeślą Ci kwity to sobie porównasz konstrukcje chociaż i one były porównane w tym wątku tylko trochę wcześniej i dość burzliwie zresztą
    Co do zaworu n-drogowego to raczej Twoja instalacja a nie konstrukcja kotła determinować będzie konieczność jego montażu. wielu użytkowników nie posiada zaworu 3D, 4D i nic złego się z tego powodu nie dzieje w ich układach, możesz wykorzystać pompę CWU jako mieszającą jeśli zajdzie potrzeba. wszystko zależy od tego jak złożona będzie Twoja instalacja(jakie temperatury powrotu będą)
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #12003

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    sterowniki nie są te same ani takie same, eCoal, bruli i Cobra to różne konstrukcje,
    co do kotłów zapytaj karoki jareckiego i minertu podeślą Ci kwity to sobie porównasz konstrukcje chociaż i one były porównane w tym wątku tylko trochę wcześniej i dość burzliwie zresztą
    Co do zaworu n-drogowego to raczej Twoja instalacja a nie konstrukcja kotła determinować będzie konieczność jego montażu. wielu użytkowników nie posiada zaworu 3D, 4D i nic złego się z tego powodu nie dzieje w ich układach, możesz wykorzystać pompę CWU jako mieszającą jeśli zajdzie potrzeba. wszystko zależy od tego jak złożona będzie Twoja instalacja(jakie temperatury powrotu będą)
    A Ty Timon, jaki sterownik byś wybrał do swojego domu? Ja już się mentalnie nastawiłem na eCola, ale chcę mieć najmniej obsługowy, bo często wyjeżdżam na parę dni i lepiej aby żona nie majdrowałą nic przy piecu

    A przy okazji, w jaki sposób można wykorzystać pompę CWU jako mieszającą?
    Poproszę o wytłumaczenie, takie łopatologiczno-fizyczne.

  4. #12004

    Domyślnie

    Vasko jeśli masz blisko pieca zbiornik Cwu to ustawiasz pracę pompy Cwu jako Cwu+mieszająca i jedna pompa robi za dwie tzn. dogrzewa Cwu do np. 50st i pilnuje tem. powrotu

  5. #12005

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Vasko jeśli masz blisko pieca zbiornik Cwu to ustawiasz pracę pompy Cwu jako Cwu+mieszająca i jedna pompa robi za dwie tzn. dogrzewa Cwu do np. 50st i pilnuje tem. powrotu
    A tak fizycznie, mamy rurę wychodzącą z piecyka i rurę do niego powracającą
    mamy też Boilej CWU z pompką tuż obok piecyka, a teraz co z czym połączyć aby było dobrze?

  6. #12006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vasko Zobacz post
    A tak fizycznie, mamy rurę wychodzącą z piecyka i rurę do niego powracającą
    mamy też Boilej CWU z pompką tuż obok piecyka, a teraz co z czym połączyć aby było dobrze?
    Jeśli masz jedno zasilanie to musisz zrobić odczep na obieg CWU. W kotle RBR-Ekouniwersal masz standardowo dwa wyjścia i dwa powroty.
    Na jednym zasilaniu podłączasz CO a na drugim osobny obieg na CWU, na tych obiegach 2 pompki.
    Tak jak napisał ci darase możesz pompkę CWU wykorzystać dwojako czyli jako samą CWU lub zaznaczyć w parametrach CWU+mieszająca i wtedy pilnuje ci tepm. CWU a dodatkowo temp. powrotu. W kotle RBR nie ma jakiegoś minimum temp. powrotu i nie trzeba montować zaworu N-drożnego.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #12007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Vasko DTRki tych kotłów znajdziesz na mojej stronie pod opisami kotłów.

  8. #12008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Aby pompa CWU + mieszająca działała sprawnie wtedy powrót powinien być wspólny.
    Czujnik powrotu musi mierzyć sumę powrotów wtedy zadziała prawidłowo CWU+mieszająca.
    Zawór 4D nie jest wymogiem ale lepiej można doregulować temp wody w układzie.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #12009
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vasko Zobacz post
    A Ty Timon, jaki sterownik byś wybrał do swojego domu? Ja już się mentalnie nastawiłem na eCola, ale chcę mieć najmniej obsługowy, bo często wyjeżdżam na parę dni i lepiej aby żona nie majdrowałą nic przy piecu

    A przy okazji, w jaki sposób można wykorzystać pompę CWU jako mieszającą?
    Poproszę o wytłumaczenie, takie łopatologiczno-fizyczne.
    ja zaczynałem od zwykłego sdwustanowego z obsługa jednej pompy, potem był również dwustanowy ale bardziej rozbudowany, teraz jest jak w stopce. a jak będzie nowy kociołek to zapewne na rynku pojawi się coś nowszego niż to co do tej pory lub te konstrukcje się rozwiną. będę wybierał na pewno coś co da mi możliwość wyboru trybu pracy(automat+ dwustanowo)
    ale to dla Ciebie nie powinno żadnego mieć znaczenia co ja chcę. To jest Twój wybor i ma odpowiadać Twoim preferencjom i oczekiwaniom. Jeśli jak piszesz będziesz często wyjeżdżał to weź eCoala lub Bruli- masz dostęp przez internet z kazdego miejsca. Cobry kontrolować tak nie możesz na razie ale ona również pracuje w automacie i nie będzie musiała Twoja połowica w niej grzebać.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  10. #12010

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Vasko DTRki tych kotłów znajdziesz na mojej stronie pod opisami kotłów.
    Właśnie przeglądałem DTRkę RBRa i mam pytanie, jak się czyści kanał wylotu spalin z tyłu pieca? Dostęp zerowy a syfki i smoła mogą osiadać.

  11. #12011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vasko Zobacz post
    Właśnie przeglądałem DTRkę RBRa i mam pytanie, jak się czyści kanał wylotu spalin z tyłu pieca? Dostęp zerowy a syfki i smoła mogą osiadać.
    Z tyłu kotła jest czyszczak.Taki przesuwny drążek,przesuwamy go tam i z powrotem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #12012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vasko Zobacz post
    Oj tam, oj tam Chyba nie sądzisz że przeczytałem 650 zakładek o piecach. Człowieku, ja dom buduję, nie mam za wiele czasu
    Dobre, miałem to samo odczucie gdy tu pierwszy raz zajrzalem

  13. #12013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vasko Zobacz post
    Właśnie przeglądałem DTRkę RBRa i mam pytanie, jak się czyści kanał wylotu spalin z tyłu pieca? Dostęp zerowy a syfki i smoła mogą osiadać.
    Jeśli chodzi ci o kanał pionowy wymiennika to tak jak pisze minertu a jeśli o samą rurę wylotu spalin do komina to jest na kolanie otwór rewizyjny z zaślepką na dwie śrubki.

  14. #12014
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A ja odwrotnie,zanim zacząłem budować "uczyłem się" budowy dwa lata...
    Dzięki temu nie mam...komina w kotłowni
    Bo masz komin w salonie...

  15. #12015

    Domyślnie

    Hmm, a ten czyszczak dobrze czyści? Czasami nie wystarcza delikatnie przeciągnąć.
    Jak wygląda sprawa ze spalinami nie wydostają się przez otwory dźwigni czyszczaka?

    Tak jak napisałem wcześniej brak dostępu do kanału pionowego to dla mnie minus.

  16. #12016
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Arturo
    nie dość że masz komin w salonie suszarnię(czy pralnię-dla mnei bez różnicy bo to Twój dom-będzie) w kotłowni to z chwilę mieć będziesz kotłownię w sypialni
    skoro kominek dla ozdoby to trzeba było narysować albo fototapetę sobie strzelić
    zaoszczędziłbyś na kolejnym kominie i na koszcie kominka.
    zejdź na ziemię i wróć jak zbudujesz i pierwszy raz odpalisz kominek bo Twoje urządzenie grzewcze nie da rady albo będzie Ci zimno w pierwszej taryfie

    darase
    ja też się zastanawiam jak ten "czyścik" da radę po kilku sezonach zwlaszcza gdy nie będzie ktoś palił suchym eko i zanieczyszczenia mocno okleją wymiennik.
    poczekam jednak z ferowaniem wyroków na opinie użytkowników za sezon lub dwa. mam jeszcze czas bo moja bestia ma się całkiem nieźle na razie.

    Vasko
    uwierz mi lub nie ale ja przez cały ten watek przebrnąłem i jeszcze kilka innych zanim wogóle pisać zacząłem. czasem warto się poświęcić żeby potem nie pluć sobie w brodę że się nie próbowało
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  17. #12017

    Domyślnie

    Z waszych wypowiedzi widzę, że powinienem się raczej skupić na 6 kotłach tj.
    -RBR Ekouniwersal
    -Skam Premium
    -Ogniwo Eko Plus
    -Opal uni
    -Cichewicz mini
    -EKR Tilgner
    czy jeszcze coś z podanej przeze mnie listy jest godne uwagi, zgodnie z parametrami które podałem?
    Ostatnio edytowane przez 81marek ; 21-06-2012 o 22:20

  18. #12018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    RBRa, Skam-p Premium i Sztokera możesz zobaczyć u mnie jak chce ci się podjechać, nie masz daleko.

  19. #12019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Do mnie masz za daleko aby cokolwiek oglądać.
    Większość kotłów jest w mojej ofercie.
    Godny uwagi jest jeszcze kocioł EKOGREŃ.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #12020

    Domyślnie

    EKOGREŃ? Dlaczego jest godny? Ma sterownik z dostępem przez internet? W czym jest lepszy? Ma lepszy palnik od Burner-S?
    Wybacz, polecasz bo masz go w ofercie, bo masz najlepszą marżę?

    Opinie handlujących są mało wiarygodne

Strona 601 z 1144