dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 1144
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 22870
  1. #1201

    Domyślnie

    Może są tu na forum użytkownicy kotłów które wyżej wymieniłem a więc: SKAM-P Premium, RBR Ekouniwersal firmy Instalco, kocioł typu EKR pana Tilgnera i podzieliliby się doświadczeniami (radościami i problemami) z eksploatowania tych kotłów.
    Cenię sobie rady pana Jareckiego i pana zawijana, jednakże to są eksperci w swojej dziedzinie, oczywiście mogą doradzić zakup kotła, jednakże przeciętny "Kowalski" w tym ja, nie posiada takiej wiedzy i praktyki w dziedzinie kotlarstwa i energetyki cieplnej. Zdecydowanie radości i troski przeciętnego Kowalskiego pozwolą na 100% przekonanie co do wyboru danego kotła...

  2. #1202

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemc Zobacz post
    Dziękuję za szybką odpowiedź... ale czy 25 KW to jest odpowiednia moc dla mojego domu (bo ten dobór to z moich domyśleń po tym co przeczytałem na forach)?
    jakie są wymiary tego kotła?
    i gdzie taki kocioł mógłbym obejrzeć? bo jednak przekonałem się, że gdy ogląda się te kotły na stronach internetowych to wydają się być one takie niewielkie, natomiast w rzeczywistości, moc 25KW to jest już dość dużych wymiarów kocioł...
    Jeżeli ten dom z linku:
    http://www.dobredomy.pl/projekt/amalteaII

    to Twój projekt, to 25kW jest zdecydowanie za duży.

    Czy masz już projekt w domu, czy określona jest w nim moc kotła grzewczego? lub czy określono starty ciepła budynku np. 80W/m2?

    Jak pow. użytkowej, grzewczej ma być 129m2, to zakres mocy między 12-17kW
    Nawet doliczając pełne ogrzewanie strychu 22,3m2 oraz garażu 36,2m2 moc 17kW z palcem w nosie sobie z tym poradzi razem z potrzebami CWU.

    Odezwę się na priva.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #1203

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil777 Zobacz post
    To forum bez dwuch zdan jest jedyne w swoim rodzaju i napweno swoja decyzje podejme dzieki waszej pomocy i napewno nie bede jej zalowal,mam mala kotlownie wiec szukam czegos dobrego i niezawodnego.
    ODEGREE polecił mi wzgledem niego super piec co o nim myslicie
    http://firmainstalco.pl/index.php?art=32
    Miałem okazje osobiście rozmawiać z właścicielem tej firmy i stad tez wiem ze w swojej ofercie maja tez kociołek 17kw o ile pamiętam. Kocioł ten jednak nie posiada wężownicy CWU jak jego więksi bracia..Sam kiedyś zainteresowałem sie tym modelem i wydaje mi sie ze tez jest to ciekawy temat do rozważenia.. Jesli Cie zainteresował to mam gdzies przekroj tej 17-ki i jej DTR...podaj poczte na pw to Ci przesle ...Pozdrawiam.

  4. #1204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Może dlatego,że ten kocioł już zna, może dlatego,że najbliższy sąsiad taki ma....
    Suspenser w swojej okolicy ma 3szt. tego modelu, dlatego widział na żywo jak kocioł wygląda.
    advocatus diaboli
    Widzę, że oprócz SKAMP-ów handlujesz także SUSPENSER-ami.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #1205

    Domyślnie

    Zawijan, nie bądź złośliwy, cofnij się kilka stron, przecież na wiosnę chciałeś jechać do tego sąsiada i badać kocioł.

    Po co się zatem dziwnie pytasz skąd Suspenser zna kocioł SEKOM?
    Jeszcze kilka stron temu chwaliłeś Suspensera za wysoki poziom wiedzy fachowej a teraz na niego naskakujesz, bo miał czelność napisać, że kocioł Skam-P firmy SEKOM jest bardzo dobry.

    Daj spokój i reklamuj spokojnie swoje Ogniwo bez tych dziwnych gierek.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #1206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Zawijan, nie bądź złośliwy,
    Spoko. To tylko taki żarcik.
    Życzę Ci wszystkiego najlepszego.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #1207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Może dlatego,że ten kocioł już zna, może dlatego,że najbliższy sąsiad taki ma....
    Suspenser w swojej okolicy ma 3szt. tego modelu, dlatego widział na żywo jak kocioł wygląda.
    Tylko wczoraj nie zajrzałem na forum a tu już taka zadyma

    Co do Skam-P Premium to dzisiaj byłem u sąsiada powyjaśniać mu co jak ustawiać (piec już pracuje na ustawieniach fabrycznych - na szczęście w Sekom-ie nastawiono odpowiednie wartości, bo Tatarek produkując sterowniki zaprogramowuje jakieś kosmiczne wartości).

    Sąsiad na początek kupił kilka worków ekogroszku w PSB - sam stwierdził, że to straszny syf - masa mokrego miału itp., a tu niespodzianka piec spala go świetnie, popiół idealny i zero problemów (mój Enka przy takim paliwie zapycha się jak diabli).

    Do zalet tego pieca dołączam także dużą szufladę w popielniku (o połowę większa niż u mnie, więc pewnie bez problemu wystarczy na pełny zasyp zasobnika).

  8. #1208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Dlaczego polecasz akurat ten model? Masz jakieś doświadczenia z tym modelem czy tylko znasz go z teorii? Pytam z ciekawości bo widzę ze dość często stawiasz ten model ponad wszystkie inne.. Nie twierdze ze jest zły tylko zastanawiam się w czym jest lepszy od np. ogniwo Eko 15KW który teoretycznie do mieszkania kamil777 będzie mocą dobrany o wiele lepiej niż Skam-P 17KW? ( i nie mówmy o kanałach poziomych i pionowych bo to co dla jednego jest wada dla innych może być zaleta}
    Mam doświadczenie z tym modelem bo poleciłem go już kilku znajomym i działają u nich świetnie (mam porównanie z kilkoma innymi piecami tzn. Enka [mój], Hef, KW-EKOCENTR - ustawiałem w nich parametry pracy bo po doświadczeniach z moim już co nieco potrafię).

    Ja opisałem szczegółowo jak czyszczę u mnie kanały poziome - może ktoś opisze jak "łatwa i czysta" jest ta czynność przy pionowych (może się czepiam jak nagar wymiennika, ale miałem do czynienia z tymi dwoma rodzajami) ?

    Co do Ogniwa to właśnie te kanały mnie nie przekonują, ale jak sam możesz sprawdzić na poprzedniej stronie napisałem:
    "Podsumowując: czy wybierzesz Skam-P Premium czy Ogniwo z eCoal to wybierzesz wśród najlepszych."

    Może są także inne bardzo dobre piece- chętnie je zobaczę gdy wrzucicie linki - np. ten RBR jest interesujący chociaż mam wątpliwości czy łączenie pieca z podgrzewaczem wody to dobry pomysł - może Jarecki lub zawijan podpowiedzą coś na ten temat ?

  9. #1209

    Domyślnie

    [

    Może są także inne bardzo dobre piece- chętnie je zobaczę gdy wrzucicie linki - np. ten RBR jest interesujący chociaż mam wątpliwości czy łączenie pieca z podgrzewaczem wody to dobry pomysł - może Jarecki lub zawijan podpowiedzą coś na ten temat ?[/QUOTE]

    No dla mnie ten np jest Ciekawy ale zobacz sam-http://www.weberht.pl/

  10. #1210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    [

    No dla mnie ten np jest Ciekawy ale zobacz sam-http://www.weberht.pl/
    Ten piec widziałem już dawno - sterowanie, kanały, ogólnie wykonanie ma bardzo ciekawe, ale maja tylko już trochę przestarzałe obrotowe retorty w palnikach a dzisiaj mamy przecież do wyboru już 2 generację Brucerów i to z żeliwnymi ślimakami i dlatego o nim nie wspominałem.

    Na palenie drewnem ma trochę mało miejsca na ruszcie (wysokość) i jest dość drogi jak na ekogroszkowca - no chyba, że ktoś planuje palić pellety wtedy jest tani (tylko palenie pelletami jest o ponad 20% droższe niż węglem).

  11. #1211

    Domyślnie

    witam.
    Czytajac to forum mozna stwierdzic ze Ogniwo czy Skam P, to dobre piece a RBR http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 to mieszankia Ogniwa ze Skam,tylko jak kolega wyzej napisal czy ta wezownica w nim jest na jego kozysc czy na minus,i nie znalazlem zadnych informacji dotyczacych rusztu awaryjngo,czy wogole jest a jesli tak to jaki staly wodny czy wymienny.Dla mnie najlepszym piecem byłby Skam P Premium tylko ze sterownikiem z Ogniwa eCoal.Czasu mam coraz mniej a decyzja coraz trrudniejsza.
    Pozdrawiam

  12. #1212

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil777 Zobacz post
    witam.
    Czytajac to forum mozna stwierdzic ze Ogniwo czy Skam P, to dobre piece a RBR http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 to mieszankia Ogniwa ze Skam,tylko jak kolega wyzej napisal czy ta wezownica w nim jest na jego kozysc czy na minus,i nie znalazlem zadnych informacji dotyczacych rusztu awaryjngo,czy wogole jest a jesli tak to jaki staly wodny czy wymienny.Dla mnie najlepszym piecem byłby Skam P Premium tylko ze sterownikiem z Ogniwa eCoal.Czasu mam coraz mniej a decyzja coraz trrudniejsza.
    Pozdrawiam
    Jak już gdzieś napisałem - od tego sezonu palnik BRUCER (ulepszony) może być kupowany łącznie z eCoalem. Każdy producent kotłów może kupić ten zestaw.
    Ukłony dla Redakcji

  13. #1213

    Domyślnie

    Dzieki zawijan za odpowiedz,szkoda ze mam taka miniaturowa kotlownie,bo twoje ogniwo rozwiazalo by problem

  14. #1214

    Domyślnie

    :wiggle:
    Ostatnio edytowane przez kamil777 ; 17-09-2010 o 21:05

  15. #1215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    przem potrzebujesz coś znacznie mniejszego max 15 kw, ja mam o 50 m wiekszy dom i Ogniwo eco 15 kw doskonale daje sobie radę. Jest to piec godny uwagi szcególnie przez ludzi zagoniownych i niezbyt zorganizowanych. Spala wszystko od miału po groszki. Możesz je mieszać, wrzucać w dowolnej kolejnosci i proporcjach sterownik ecoal sam dostosuje tempo podawania i nadmuch. Doskonale mi się sprawdził w trybie lato nie wygasa i jest oszczędny.
    W zeszłym sezonie dałem mu ostro w kośc bo paliłem w nim wszystkimi rodzajami groszku i miału jakie miał okoliczny "szemrany" skład a przywoziłem to p"paliwo" w workach w bagażniku. Nieraz paliłem resztką miału a dosypywałem np pieklorza itp lepsze węgle żadnych problemów, wszystko było dobrze dopalone. Raz na samym początku wtym składzie kupiłem tzw miał, który był mieszanka miału z hasiem z eletrociepłowni to tego nie dało się spalić. W tym roku jestem lepiej przygotowany mam węgiel od czerwca
    GREG

  16. #1216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jak już gdzieś napisałem - od tego sezonu palnik BRUCER (ulepszony) może być kupowany łącznie z eCoalem. Każdy producent kotłów może kupić ten zestaw.
    A ile taki zestaw cenicie dla detalu? tzn ecoal + nowy brucer
    GREG

  17. #1217

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAPROCIAK Zobacz post
    przem potrzebujesz coś znacznie mniejszego max 15 kw, ja mam o 50 m wiekszy dom i Ogniwo eco 15 kw doskonale daje sobie radę. Jest to piec godny uwagi szcególnie przez ludzi zagoniownych i niezbyt zorganizowanych. Spala wszystko od miału po groszki. Możesz je mieszać, wrzucać w dowolnej kolejnosci i proporcjach sterownik ecoal sam dostosuje tempo podawania i nadmuch. Doskonale mi się sprawdził w trybie lato nie wygasa i jest oszczędny.
    W zeszłym sezonie dałem mu ostro w kośc bo paliłem w nim wszystkimi rodzajami groszku i miału jakie miał okoliczny "szemrany" skład a przywoziłem to p"paliwo" w workach w bagażniku. Nieraz paliłem resztką miału a dosypywałem np pieklorza itp lepsze węgle żadnych problemów, wszystko było dobrze dopalone. Raz na samym początku wtym składzie kupiłem tzw miał, który był mieszanka miału z hasiem z eletrociepłowni to tego nie dało się spalić. W tym roku jestem lepiej przygotowany mam węgiel od czerwca
    Witaj...
    Do tej pory korespondowałem na prv z panem Jareckim gdyż tylko on zainteresował się tematem.
    Ale widzisz... do tego mojego projektu podają powierzchnię użytkową 129,3 m2, ale tak naprawdę co tak powierzchnia ma wspólnego z powierzchnią do ogrzania?? Przecież obliczając powierzchnię użytkową dla domów ze stromymi dachami (dwuspadowe czy kopertowe - ten jak u mnie) to przyjmuje się z pomieszczenia tylko do miejsca gdzie wysokość od posadzki do sufitu wynosi (tak mi się wydaje) 1,9m. Natomiast w rzeczywistości dalej też jest pomieszczenie tyle, że niższe. A może do wyliczenia mocy kotła przyjmuje się powierzchnię użytkową?? nie wiem... jeszcze nigdy nie dopierałem kotła bo do tej pory mieszkałem w bloku i temat mnie jakby nie dotyczył. I dlatego próbuję to ustalić bo niestety muszę w najbliższym czasie zdecydować się na jakiś kocioł. Piszesz o Ogniwo Eko... jednakże jak już wspomniałem, Ogniwo nie chce zrobić z wyjściem czopucha do góry i tu jest problem, bo ja z uwagi na wymiary kotłowni przygotowałem się na takie rozwiązanie ze względu na to, że jednak kocioł zajmie trochę mniej miejsca.
    Po wyliczeniu powierzchni pomieszczeń (po ścianach) to mam łącznie 195m2 (w tym około 8 m2 kotłowni i 10m2 garderoby) do tego jeszcze zasobnik CWU około 150litrów i 36m2 garażu który nie miałby być ogrzewany do temperatury takiej jak w domu, ale jakiś tam powiedzmy "zaletniany". Więc jak widzisz powierzchnia a powierzchnia użytkowa, niewiele mają ze sobą wspólnego (no chyba że mówimy o pomieszczeniach na parterze lub domów ze stropodachem - wówczas te powierzchnie będą takie same lub bardziej zbliżone). Pan Jarecki stwierdził, że wystarczy kocioł o mocy 17KW (odnosząc się do kotła SKAM-P Premium) podając że może on pracować w przedziale mocy od (tu nie pamiętam jaka wartość) do 21 KW, ale przecież z tymi górnymi mocami, kocioł może pracować tylko okresowo a nie przez cały sezon. Zresztą jak się czyta różne fora dotyczące doboru kotła, to można zgłupieć bo dla tych samych powierzchni i warunków różne osoby podają różne moce i to nie np. 23KW i 25KW, tylko właśnie np. 17 KW a 25 KW a to już dość duża różnica w mocy. Także czas działa na moją niekorzyść i biegnie nieubłaganie, wcale mnie nie przybliżając do wyboru... no może już nie aż tak bardzo kotła, jak jego mocy... Powiem szczerze że bardzo mi się podoba kocioł SKAM-P Premium chociaż kusi mnie sterownik ecoal któy montowany jest w RBR Ekouniwersal Instalco. Z drugiej jednak strony czy elektronicznie zaprogramowany moduł ecoal może równać się z ciągle dla niego niedoścignionym umysłem człowieka?Jeśli znajdzie się jeszcze ktoś kto zechce pomóc w tym trudnym wyborze... to będę wdzięczny...

  18. #1218

    Domyślnie

    prostuję powyższą wypowiedź... mam dach dwuspadowy

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jak już gdzieś napisałem - od tego sezonu palnik BRUCER (ulepszony) może być kupowany łącznie z eCoalem. Każdy producent kotłów może kupić ten zestaw.
    Ideałem (w mojej ocenie) by było umożliwienie montowania sterownika ecoal do kotłów z palnikiem "typu Brucer" a nie tylko i wyłącznie Brucer.

  20. #1220

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil777 Zobacz post
    witam.
    Czytajac to forum mozna stwierdzic ze Ogniwo czy Skam P, to dobre piece a RBR http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 to mieszankia Ogniwa ze Skam,tylko jak kolega wyzej napisal czy ta wezownica w nim jest na jego kozysc czy na minus,i nie znalazlem zadnych informacji dotyczacych rusztu awaryjngo,czy wogole jest a jesli tak to jaki staly wodny czy wymienny.Dla mnie najlepszym piecem byłby Skam P Premium tylko ze sterownikiem z Ogniwa eCoal.Czasu mam coraz mniej a decyzja coraz trrudniejsza.
    Pozdrawiam
    Zagladnij do naszego poradnika, do najnowszych komentarzy. Tam jeden z użytkowników pisze o f-mie instalco i jej kotle RBR
    http://zawijan.wordpress.com/ciekawe...1/#comment-665
    Ukłony dla Redakcji

Strona 61 z 1144