dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 644 z 1144
Pokaż wyniki od 12.861 do 12.880 z 22870
  1. #12861
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że w tym nowym palniku Kielara właśnie z uwagi na nadmiar powietrza w większości przypadków trzeba będzie zaklejać te górne otwory w ostatnim rzędzie.

  2. #12862

    Domyślnie

    Tak czytam i trochę jestem zszokowany

    Mam domek w zabudowie bliżniaczej taki średnio-ocieplony pustak-cegła-5cm styropian, wełna 20cm na dachu, nowe okna. 160m2 powierzchni użytkowej oraz domek gospodarczy z boku parterowy ściany te same i dach tylko styropian 10cm około 40m2.
    Chcę wymienić piec starego śmieciucha i fachmany mi proponowali moc 30-35KW. Z tego co wyczytałem tutaj to na taki metraż jak mój około 200m2 to OE+ 16KW spokojnie da radę, tak?

    O ile w chłodne dni może być wystarczający to na większe mrozy troche mam stracha że będzie za mały.

  3. #12863

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Skoro o nowościach to po raz drugi wnoszę do rankingu swój żeliwny Kocioł Kilear ECO2 w jego nowszych wersjach.

    Firma Kielar przybrała swój wyrób w nowe wdzianko ...
    ...
    ...

    Ciekawe jak sprawi się nowy palnik Kielara – jak na razie nie ustaliłem w jakich kotłach on był już montowany.
    Jak to na stronie opisał producent kotła „Innowacyjny kształt palnika pozwala także spalać gorsze gatunki węgla oraz miał węglowy” przypomina to pierwsze reklamy brucera.

    W każdym razie Kielar wniósł sporo zmian w swoje dwa sztandarowe modele i robi się ciekawie – szkoda jednak, że nie udało się producentowi zmodyfikować jeszcze wymiennika no ale tu musiałby być zupełnie inny odlew wymiennika.
    Dość ciekawy ten palnik
    Jeżeli cały kocioł jest tak dokładnie zrobiony jak te otwory w palniku to jak wygląda pod tą ładną obudową?
    Ja w domu równiej bym te otwory wywiercił

  4. #12864
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Wydaje mi się, że w tym nowym palniku Kielara właśnie z uwagi na nadmiar powietrza w większości przypadków trzeba będzie zaklejać te górne otwory w ostatnim rzędzie.
    Te otwory w ostatnim rzędzie górne są wiercone pod innym kontem - pionowo i nadmuch odbywa się poza złożem pewnie jako dopalacze gazów .

  5. #12865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Te otwory w ostatnim rzędzie górne są wiercone pod innym kontem - pionowo i nadmuch odbywa się poza złożem pewnie jako dopalacze gazów .
    Raczej wychładzają temp spalin.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #12866
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Raczej wychładzają temp spalin.
    Bardzo możliwe że cześć otworów trzeba zaślepić .

    Dzisiaj w na Aledrogo http://allegro.pl/kotly-futura-bio-5...502882618.html
    znalazłem kociołek na siłę ! i w opisie zabezpieczeń :
    napisano sporo tego ma na wyposażeniu
    · Potrójne zabezpieczenie przed cofaniem paliwa.
    · Podwójne zabezpieczenie termiczne STB.
    · Zabezpieczenie wodne.

    Jak wygląda podwójne zabezpieczenie termiczne STB ?

  7. #12867

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    · Podwójne zabezpieczenie termiczne STB.

    Jak wygląda podwójne zabezpieczenie termiczne STB ?
    Sam jestem ciekaw. Biorąc pod uwagę, że w parametrach napisano "ciśnienie dopuszczalne 2 bary" wygląda na to, że kocioł przeznaczony jest do pracy w instalacji otwartej. Po co tam podwójne zabezpieczenie STB - nie wiem. Tym bardziej, że napisano też :"· Zabezpieczenie wodne.".
    Czyli jak rozumiem naczynie wzbiorcze.

    Oczekuję, że ktoś od Cichewicza włączy się w dyskusję i uzasadni konieczność stosowania "podwójnego zabezpieczenia termicznego STB", albo po prostu napisze, że firma "dmucha na (niedobrze wyszło ale co tam) ZIMNE".
    MArSTER

  8. #12868

    Domyślnie

    Wracając do zaklejania otworów w palniku , na stronach sterownika ecoal w dziale faq znalazłem taki rysunek :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otwory-brucer.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	127232

    z zaleceniem by zakleić silikonem wszystkie otwory na czerwono . Moje pytanie czy rzeczywiście należy zakleić nawet te okrągłe na zewnątrz w celu zmniejszenia mocy palnika ?

  9. #12869

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Te otwory w ostatnim rzędzie górne są wiercone pod innym kontem - pionowo i nadmuch odbywa się poza złożem pewnie jako dopalacze gazów .
    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Raczej wychładzają temp spalin.
    Pewnie robią jedno i drugie a dodatkowo chyba zwiększają prędkość wydalania spalin, bo opory przepływu powietrza przez te otwory będą mniejsze niż przez otwory wewnątrz palnika?

  10. #12870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Wracając do zaklejania otworów w palniku , na stronach sterownika ecoal w dziale faq znalazłem taki rysunek :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otwory-brucer.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	127232

    z zaleceniem by zakleić silikonem wszystkie otwory na czerwono . Moje pytanie czy rzeczywiście należy zakleić nawet te okrągłe na zewnątrz w celu zmniejszenia mocy palnika ?
    A jesteś pewien,że w celu zmniejszenia mocy?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #12871
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sylwia88

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-679
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kinga56 Zobacz post
    Nawiązując do tematu : Ranking kotłów na eko groszek , muszę napisać ,że kocioł Witkowskiego jest niezły . Mam go od jakiegoś czasu i nie mam żadnych zastrzeżeń . Nie psuje się ,wszystko działa jak trzeba . Plusem jest też to ,że łatwo i szybko się go czyści .
    Mój kocioł też łatwo się czyści . A mam od Ekowitt , kocioł z podajnikiem ślimakowym . Dobra blacha , jest wyposażony w palenisko awaryjne – ruszt żeliwny . Wart uwagi .

  12. #12872
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia88 Zobacz post
    Mój kocioł też łatwo się czyści . A mam od Ekowitt , kocioł z podajnikiem ślimakowym . Dobra blacha , jest wyposażony w palenisko awaryjne – ruszt żeliwny . Wart uwagi .
    słup ogłoszeniowy na reklamę i tam możesz śmiało pisać agitować.
    napisze 4 posty i myli że ktoś głupi jest .
    http://forum.budujemydom.pl/Jaki-koc...0&gopid=299440
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 26-07-2012 o 00:08

  13. #12873

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A jesteś pewien,że w celu zmniejszenia mocy?
    Tylko tyle mi możesz na ten temat powiedzieć ? Dobra nie do zmniejszenia mocy a dla lepszego spalania .
    Nie wiem jak to jest ale jak ktoś wywoła poważniejszy problem - to nagle wszyscy na urlopach i nie ma komu odpowiedzieć.

  14. #12874

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    ,,,, Dobra nie do zmniejszenia mocy a dla lepszego spalania .
    Nie wiem jak to jest ale jak ktoś wywoła poważniejszy problem - to nagle wszyscy na urlopach i nie ma komu odpowiedzieć.
    To może ja spróbuje parę słów napisać.

    Z założenia miały być to zapewne otwory dla powietrza wtórnego.
    Powietrze wtórne ma na celu lepsze dopalenie par i gazów termicznego rozkładu węgla.
    Aby sprawić by wszystkie gazy uległy całkowitemu utlenieniu potrzebne jest spełnienie kilku podstawowych warunków, między innymi odpowiednia temperatura procesu spalania, odpowiednio długi czas reakcji spalania, odpowiednia ilość powietrza oraz dobre wymieszanie powietrza z substancjami palnymi.

    Produkty lotne termicznego rozkładu węgla spalają się nad paleniskiem w komorze dopalania przeważnie w sposób dyfuzyjny.
    Spalanie dyfuzyjne polega na tym, że reakcja utleniania przebiega tylko na styku gazu i utleniacza. Aby przyspieszyć procesy spalania dyfuzyjnego należy gazy i powietrze poddać procesowi fizycznego wymieszania aby płomienie dyfuzyjne laminarne zamienić na turbulentne.
    Osiąga się to poprzez montaż nad paleniskiem np. deflektorów czy też ruszto-deflektorów.

    Wracając do tych otworów powietrza wtórnego, to zbyt duże ilości powietrza w stosunku do zapotrzebowania procesu spalania powodują wychładzanie par i gazów, które powinny przecież mieć odpowiednią temperaturę aby ulec całkowitemu spaleniu. Także później spaliny zamiast oddać swoją energię do wymiennika kotła, muszą część swojej energii oddać zbędnym, dodatkowym ilością powietrza.

    ps.
    Tak to na dzień dzisiejszy widzę.
    Jak przypadkiem wpadnie Zawijan, to może posprząta trochę te moje niedorzeczności słowne.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  15. #12875
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    od kiedy to branża martwi się nadmiarem u użytkownika?!
    Powód jest bardziej prozaiczny: na mniejszych mocach przez te otwory ucieka dużo powietrza i spada im spręż, a przez to brzydko i nie równomiernie się pali. Właśnie to widzi palacz i przez to psioczy na forach, więc w odpowiedzi mu zalecają zaklejanie.
    R-290 pod strzechy

  16. #12876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    od kiedy to branża martwi się nadmiarem u użytkownika?!
    Powód jest bardziej prozaiczny: na mniejszych mocach przez te otwory ucieka dużo powietrza i spada im spręż, a przez to brzydko i nie równomiernie się pali. Właśnie to widzi palacz i przez to psioczy na forach, więc w odpowiedzi mu zalecają zaklejanie.
    W ogniwie np nic się nie zakleja ,bo tam po prostu nie ma tych otworów. Z tego co wiem to zależy od producenta kotła czy chce te otwory nawiercać czy nie..

  17. #12877

    Domyślnie Ekonomiczne znaczenie ilości powietrza wprowadzonego do palenisk

    Nawiązując do tych dodatkowych otworów w palniku, powietrza wtórnego a przede wszystkim do zagadnienia nadmiaru powietrza w procesie spalania, o którym to z pewną przekorą tak rozpaczliwie lamentuje kolega Vld, wklejam poniżej tekst z Przeglądu Technicznego z 1900 roku.


    Ekonomiczne znaczenie ilości powietrza wprowadzonego do palenisk.

    Bardzo często się zdarza, że do paleniska kotłów parowych wprowadza się nadmierną ilość powietrza i tą drogą traci się pewną część ciepła, którą to powietrze unosi do komina.
    Wiadomo, iż do spalenia 1 kg węgla potrzeba przeciętnie 8,5 m3 powietrza, zwykle zaś przyjmują ilość podwójną, a niejednokrotnie można napotkać takie instalacje, w których wprowadza się powietrza trzy razy tyle niż tego wymaga teoretyczne obliczenie.
    W takim razie posiadamy już17 m3 nadmiaru, który unosi z sobą ciepło. Przypuśćmy, że gazy te ulatują do komina o temperaturze 300", to strata ciepła dosięga 17 * 1,3 * 0,237 * 300 = 1570 ciepłostek.. Ażeby 1 kg wody o temperaturze 0*C, zamienić na parę o ciśnieniu 6 atm., potrzeba 655 ciepłostek, więc jeden kilogram węgla odparuje 1570 / 655 = 2,4 kg pary mniej.
    Kocioł, który w takich warunkach z 1 kg spalonego węgla daje 6 kg pary, mógłby dać 8,4 kg, czyli, a więc możnaby otrzymać 2,4 / 6 = 40% oszczędności na paliwie.
    W rzeczywistości jednak takiego rezultatu nigdy otrzymać nie można i należy się zadowolić, gdy w gazach kominowych znajduje się 12% kwasu węglowego, przy doprowadzeniu zaś tylko teoretycznej ilości powietrza, otrzymamy kwasu węglowego 18,9%, a zatem potrzeba doprowadzić powietrza 18,9 / 12 , to jest 1,5 do 1,6 razy teoretyczną ilość, nie należy zaś przekraczać 2-krotnej



    ps.
    Tym wpisem chciałem poinformować zainteresowanych forumowiczów, że na forum dyskusyjnym „Info-Ogrzewanie” zapoczątkowałem temat „Ciekawe Zagadnienia Historyczne Związane z Ogrzewaniem”.
    Zapraszam do zajrzenia na stronę http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12876-ciekawe-zagadnienia-historyczne-zwiazane-z-ogrzewaniem/ i nie tylko do biernego czytania o tym jak nasi dziadkowie i pradziadkowie podchodzili do zagadnień technicznych i naukowych związanych z szeroko rozumianym ogrzewaniem, ale także uczestnicząc aktywnie, podrzucając pod podany adres ciekawe artykuły techniczne z historycznych czasów.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  18. #12878

    Domyślnie

    Wracając do mego poprzedniego postu, czy ktoś mógłby wytłumaczyć, mi i gronu forumowiczów co oznacza zapis o ilości kwasu węglowego w gazach kominowych.

    Ja jako analfabeta chemiczny, tego w tej chwili nie ogarniam, a szanowna małżonka moja z wykształcenia podstawowego laborantka, na takie zapytanie odpowiada, abym wziął się do ROBOTY a nie pierdołami zajmował.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  19. #12879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Wracając do mego poprzedniego postu, czy ktoś mógłby wytłumaczyć, mi i gronu forumowiczów co oznacza zapis o ilości kwasu węglowego w gazach kominowych.

    Ja jako analfabeta chemiczny, tego w tej chwili nie ogarniam, a szanowna małżonka moja z wykształcenia podstawowego laborantka, na takie zapytanie odpowiada, abym wziął się do ROBOTY a nie pierdołami zajmował.
    Kwas węglowy ja rozumiem to roztwór dwutlenku węgla w wodzie. Może to dotyczy metody analitycznej stosowanej w tamtych czasach? Nie było elektroniki mierzącej (obliczającej) w sposób ciągły stężenie dwutlenku węgla ale wychłodzić gazy spalinowe (zawierają wodę i CO2) i dokonać analizy skroplin pewnie można było.
    MArSTER

  20. #12880
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    tak jak pisze Wojtek_mazury, jest to stężenie CO2 w splinach
    właśnie dla węgla kamiennego CO2max wynosi 18,8 % przy spalaniu stechiometrycznym.
    Ich zadowolenie z 12% CO2 oznacza lambdę 1,56
    R-290 pod strzechy

Strona 644 z 1144