dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 1144
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 22870
  1. #141
    Vd**
    Guest
    Vd**

    Domyślnie

    dzięki za pozdrowniena. Obserwuje co się dzieje i chyba raczej wypowiadać się nie będę. Ja wybrałem mojego faworyta, to kocioł stalowy Ling Duo. Kocioł stalowy po prostu jest ekonomiczniejszy A chyba to najważniejsze.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał VdK
    dzięki za pozdrowniena. Obserwuje co się dzieje i chyba raczej wypowiadać się nie będę. Ja wybrałem mojego faworyta, to kocioł stalowy Ling Duo. Kocioł stalowy po prostu jest ekonomiczniejszy A chyba to najważniejsze.
    Nie o to chodzi, że krytykuję piece stalowe.Są super. Sam miałem kupić stalowego Linga.Na sto procent też bym był zadowolony.Jednak nagły przypływ gotówki spowodował kupno żeliwniaka(+1500-2000zł).Nie żałuję!!!.Przez 5 miesięcy spaliłem 2.5t grochu.Może na stalowym byłoby o 0.5t mniej.Ale jeszcze raz powiem:KAżDA SROKA SWóJ OGONEK CHWALI...
    P.S.ALE JAK KTOś PISZE O GAZOWYCH żELIWNYCH...............

  3. #143

    Domyślnie

    Planujemy kupno pieca na ekogroszek. W kotlowni mamy trojnik zamontowany na wysokosci ok. 1m od podlogi Co z wyjsciem spalin z pieca? Czy nie bedzie to za nisko? Sa jakies zasady montowania takiego trojnika i jego prawidlowej wysokosci? Zestresowalam sie wlasnie ta wysokosci otworu ...


  4. #144
    Vd**
    Guest
    Vd**

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:ZABA:.
    Planujemy kupno pieca na ekogroszek. W kotlowni mamy trojnik zamontowany na wysokosci ok. 1m od podlogi Co z wyjsciem spalin z pieca? Czy nie bedzie to za nisko? Sa jakies zasady montowania takiego trojnika i jego prawidlowej wysokosci? Zestresowalam sie wlasnie ta wysokosci otworu ...

    Witam. Z tego co się orientuję to norma opisuje tylko minimalną wysokośc wyczystki 0,3m od podłogi. Co do samego komina nie ma żadnych wytycznych. Jedynie, że ma być około 0,4m nad wyczystka. Jeśli znajdziesz kocioł z czopuchem na wysokości 1m to chyba Twój problem przestanie istnieć. Ja bym Ci jednak radził powęszyć już za kotłem i póki masz jeszcze taką mozliwość, w razie jakiegoś problemu przebudować trójnik.

  5. #145

  6. #146
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ola&tomek
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    553
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    witam

    też mam zamiar kupić kocioł na ekogroszek ale trujnik w kominie mam zabudowany za wysoko tzn na wysokości około 1,5m i szukam kotłów z pionowym wyjściem spalin. czy ktoś może zna taki kocioł lub go użytkuje

    ja znalazłem taki kocioł jest nim : kocioł stalowy stałopalny ALTECH TYTAN
    czy ktoś może wie coś na temat tego pieca?wyłącznym dystrybutorem tego kotła jest firma TADMAR i tu również mam pytanie o tą firme bo nie znalazłem nic o niej?

  7. #147
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał ola&tomek
    witam

    też mam zamiar kupić kocioł na ekogroszek ale trujnik w kominie mam zabudowany za wysoko tzn na wysokości około 1,5m i szukam kotłów z pionowym wyjściem spalin. czy ktoś może zna taki kocioł lub go użytkuje

    ja znalazłem taki kocioł jest nim : kocioł stalowy stałopalny ALTECH TYTAN
    czy ktoś może wie coś na temat tego pieca?wyłącznym dystrybutorem tego kotła jest firma TADMAR i tu również mam pytanie o tą firme bo nie znalazłem nic o niej?
    popatrz na stalmarka fakt że podajnik ma tłokowy, ale wylot spalin do góry i w opalu firmy secom też tak jest
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #148
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ola&tomek
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    553
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    witam

    a czy ma ktoś kocioł marki KOSTRZEWA te ż mają piec z wylotem spalin do góry Pellets Lambda Control ?

  9. #149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A co za problem wypuscić ze zwykłego Plusa kolano z rura do góry? Kostrzewa ma wentylator wyciągowy więc nie ma problemu z ciągiem.
    Dodatkowo można ocieplić rurę, zapobiegając osadzaniu sadzy.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  10. #150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ola&tomek
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    553
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    witam

    dzięki za odpowiedź ale dwa kolanka jedno po drugim to problem z czyszczeniem na przyszłość droga do komina powinna byc jak najkrutsza i jak najprostsza bo czy dojde tam jak sie mi nazbiera sadzy pomiędzy kolankami. z tego samego powodu odradzał mi to jeden wykonawca c.o.

    a tak na marginesie to najbardziej interesuje mnie opinia kogoś kto ma taki piec i wie jak sie sprawuje w urzytkowaniu jaki po prostu najlepiej wybrać

  11. #151

    Domyślnie

    Witam, ostatnio zaczalem sie interesowac kotlami na eko groszek z podajnikiem... po przeczytaniu paru rzeczy i odwiedzeniu kilku sklepow dowiedzialem sie ze:

    1. dodatkowe ruszty to wiecej czyszczenia i mniejsza sprawnosc w skutek osadzania sie pylow.
    2. im ciezszy kociol tym lepszy
    3. jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego co pewnie wiaze sie z pierwszym punktem.
    4. dobrze jezeli ma system blokujacy prace kotla (zapadki czy cos tam) np. gdy do podajnika dostanie sie kamien...
    Poprawcie mnie jesli sie myle.

    Czy slyszeliscie o takiej firmie jak dom-gaz i kotlach z tej firmy? Na internecie nieza czesto pojawia sie ta nazwa. Czy to ze wzgledu na bezawaryjnosc tych kotlow czy moze slabosc?

    Mam takie pytanie odnosnie budowy samego kotla na eko groszek czy lepszy jest kociol pokroju Ling, ktory patrzac od dolu ma dwie pary dzwiczek a gore kotla zajmuje blizej nie okreslona przestrzen...
    Czy lepsze sa kotly pokroju EKO-CENTR, Eko-Tech, SAS ktore to maja trzy pary dzwiczek ( te gorne na dodatkowe palenisko zapewne ). Natomiast sa tez kotly z tymi trzema parami dzwiczek ktore maja tylko opcje wstawienia dodatkowego rusztu a patrzac od gory maja duzaaaa przestrzen, tak jakby kotly EKO-CENTR, Eko-Tech, SAS tyle ze bez tego dodatkowego rusztu...

    Czy taka przestrzen powoduje lepsze spalanie eko groszku (bardziej ekonomiczne), czy moze piec wymaga rzadszego czyszczenia wzwiazku z wieksza powierzchnia do osadzania...

    Moglby mi ktos wyjasnic jak to jest z ta budowa?

    Pozdrawiam!

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał ola&tomek
    witam

    dzięki za odpowiedź ale dwa kolanka jedno po drugim to problem z czyszczeniem na przyszłość droga do komina powinna byc jak najkrutsza i jak najprostsza bo czy dojde tam jak sie mi nazbiera sadzy pomiędzy kolankami. z tego samego powodu odradzał mi to jeden wykonawca c.o.
    Też mam podobny problem. U mnie trójnik jest na wysokości 1,6m (murarz zrobił za wysoką podstawę i było za późno na poprawkę, bo pół komina już stało). Najlepiej byłoby kupic piec, który ma czopuch jak najwyżej i go przedłużyć. To prawda, że będą się gromadzić zanieczyszczenia na tym odcinku, ale na to nie ma rady. Nawet przy krótkim czopuchu trzeba ten odcinek czyścić co jakiś czas... chociażby przy przepustnicy.

    Tu jest np piec, który ma czopuch na wysokości 133,5cm: http://kotly.com/product_info.php?cP...roducts_id=310
    Dla mnie pozostaje 30cm na czopuch, dla Ciebie 20cm, więc nie ma jakieś wielkiej tragedii, chociaż zawsze mogłoby być idealnie...

    A to znalezione w gdzieś w sieci:
    "Długość czopucha nie może przekroczyć 25% wysokości komina i być większa niż 7,0 m. Czopuchy należy tak konstruować aby miały, jak najmniej załamań i łuków, a także żeby były możliwie najkrótsze od kotła do komina. W przypadku pionowego wylotu spalin z kotła, należy zastosować pionowy odcinek czopucha o długości co najmniej 0,22 m, odcinek poziomy czopucha między kominem a kotłem powinien mieć minimalny spadek 5% w kierunku kotła. Zmiana kierunku czopucha powinna się dokonywać pod kątem 90° i 135°. Na wszystkich załamaniach czopucha należy montować otwory rewizyjne wyczystne. W czopuchu powinien być wykonany otwór sondażowy o średnicy 10,0 mm oddalony od miejsca włączenia kotła o równowartość dwóch średnic czopucha."

    Tu dopisuję:
    Znalazłem piec idealny dla trójnika w kominie na wysokości 1,6m (czli tak jak u mnie). Jest to piec Cichewicza Futura Econo Mini 21kW, którego czopuch wychodzi z góry pieca, a jego koniec jest na wysokości 1,52m. Może piec nieco za duży na ogrzewanie 140m2 (pow. podłóg: 202m2) (o dużej kubaturze), ale mały nadmiar nie zaszkodzi. Całkowita powierzchnia domu 186m2.
    Jak widać na każdą wysokość trójnika w kominie coś się znajdzie

  13. #153

    Domyślnie

    Witam

    Chciałbym wrócić do kwestii hałasu z pieców na groszek.
    Pewnie ta kwestia interesuje wszystkich, którzy planują kotłownie na poziomie parteru (brak piwnicy). Obawiam się, że w nocy praca kotła może być słyszalna i denerwująca.
    Czy ktoś wyciszał ściany kotłowni ? Z jakim skutkiem ?

    pozdrawiam

  14. #154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ola&tomek
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    553
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    witam

    mam takie pytanie gdzie najlepiej na śląsku kupić dobry eko-groszek?
    najlepiej prosto z kopalni w przystępnej cenie?

  15. #155
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ola&tomek
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    553
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jz
    Cytat Napisał ola&tomek
    witam

    dzięki za odpowiedź ale dwa kolanka jedno po drugim to problem z czyszczeniem na przyszłość droga do komina powinna byc jak najkrutsza i jak najprostsza bo czy dojde tam jak sie mi nazbiera sadzy pomiędzy kolankami. z tego samego powodu odradzał mi to jeden wykonawca c.o.
    Też mam podobny problem. U mnie trójnik jest na wysokości 1,6m (murarz zrobił za wysoką podstawę i było za późno na poprawkę, bo pół komina już stało). Najlepiej byłoby kupic piec, który ma czopuch jak najwyżej i go przedłużyć. To prawda, że będą się gromadzić zanieczyszczenia na tym odcinku, ale na to nie ma rady. Nawet przy krótkim czopuchu trzeba ten odcinek czyścić co jakiś czas... chociażby przy przepustnicy.

    Tu jest np piec, który ma czopuch na wysokości 133,5cm: http://kotly.com/product_info.php?cP...roducts_id=310
    Dla mnie pozostaje 30cm na czopuch, dla Ciebie 20cm, więc nie ma jakieś wielkiej tragedii, chociaż zawsze mogłoby być idealnie...

    A to znalezione w gdzieś w sieci:
    "Długość czopucha nie może przekroczyć 25% wysokości komina i być większa niż 7,0 m. Czopuchy należy tak konstruować aby miały, jak najmniej załamań i łuków, a także żeby były możliwie najkrótsze od kotła do komina. W przypadku pionowego wylotu spalin z kotła, należy zastosować pionowy odcinek czopucha o długości co najmniej 0,22 m, odcinek poziomy czopucha między kominem a kotłem powinien mieć minimalny spadek 5% w kierunku kotła. Zmiana kierunku czopucha powinna się dokonywać pod kątem 90° i 135°. Na wszystkich załamaniach czopucha należy montować otwory rewizyjne wyczystne. W czopuchu powinien być wykonany otwór sondażowy o średnicy 10,0 mm oddalony od miejsca włączenia kotła o równowartość dwóch średnic czopucha."

    Tu dopisuję:
    Znalazłem piec idealny dla trójnika w kominie na wysokości 1,6m (czli tak jak u mnie). Jest to piec Cichewicza Futura Econo Mini 21kW, którego czopuch wychodzi z góry pieca, a jego koniec jest na wysokości 1,52m. Może piec nieco za duży na ogrzewanie 140m2 (pow. podłóg: 202m2) (o dużej kubaturze), ale mały nadmiar nie zaszkodzi. Całkowita powierzchnia domu 186m2.
    Jak widać na każdą wysokość trójnika w kominie coś się znajdzie
    witam

    czy interesowałeś się jaka jest cena tego pieca?

  16. #156

    Domyślnie

    Jeszcze nie, ale dowiem się i dam znać

  17. #157

    Domyślnie

    Witam, od 2 miesiecy uzytkuje kociol 16kW dom-gazu i jestem bardzo zadowolony ) Aktualnie sluzy do podgrzewania wody i sprawdza sie swietnie.

    Mam kotlownie na parterze obok salonu i powiem tak... moze to kwestia przyzwyczajenia, zazwyczaj nie reaguje na prace kotla, czasami jak zwroce na to uwage to owszem slychac, ale nie jest to dzwiek denerwujacy, odstraszajacy, od taki sobie... Zazwyczaj nei zwracam na to uwagi.

    W nocy jakby sie sqpic to mozna uslyszec kociol nawet na drugim pietrze w pomieszczeniu nad kotlownia, mi to nie przeszkadza...

    Wlacza sie zreszta w stanie podtrzymania na kilka sekund 3 razy w ciagu godziny. Wiec ogolnie nie narzekam na halas.

    Pozdro!

  18. #158

    Domyślnie

    Jestem przed wyborem kotła retortowego więc czytam niemal wszystkie posty na ten temat. Który lepszy, wytrzymalszy, prostszy w obsłudze, tak naprawdę można zwariować. Jedni chwalą termotecha, niezły jest ogniwo a żeliwny to dopiero jest to ... . Przepraszam, ale musiałem trochę z siebie spuścić. Ogólnie piece retortowe są dość drogie i człowiek chciałby kupić coś trwałego i dobrego. Rozmawiam z ludźmi, którzy mają trochę o tym pojęcia i ich stwierdzenia są następujące: każdy kocioł żeliwny będzie trwalszy od stalowego - i tym na nim góruje, ale chyba tylko tym. Kotły stalowe mają mniejszą bezwładność a w związku z tym większą kontrolę temperatury, są łatwiejsze do czyszczenia, mniej kamienieją, a z ich wytrzymałością jest tak, że przy tak sprecyzowanej kontroli spalania i utrzymaniu w miarę stałych temperatur wody, powinny wytrzymać naprawdę długi okres eksploatacji. Choć ... to tylko opinia teoretyczna i koło się zamyka, który wybrać? O to jest pytanie. Pozdrawiam.

  19. #159

    Domyślnie Buderus?

    Witam wszystkich. A co sądzicie o kotłach Buderus na ekogroszek. Nikt o nich nie pisze. Pomijam fakt że nie są tanie.

    http://www.buderus.pl/?page_id=3484

  20. #160

    Domyślnie Re: Buderus?

    Cytat Napisał gerald_
    Witam wszystkich. A co sądzicie o kotłach Buderus na ekogroszek. Nikt o nich nie pisze. Pomijam fakt że nie są tanie.

    http://www.buderus.pl/?page_id=3484
    a konkretnie ile takie "cuda" kosztują?
    bo parametry ani funkcje nie powalają, jka wydawać kasę to może na coś takiego:
    http://www.kostrzewa.com.pl/promocja-3421.html
    ma rozbudowane sterowanie automatyczne nie tylko ręczne ustawienia (jak poczytałem na forum o problemach z tymi nastawami to się trochę przestraszyłem), zapalarka na wszystkie paliwa (poza drewnem), i co dla mnie np. jest ważne ma naprawdę możliwość palenia opałem alternatywnym do ekogroszku czy li np. drewnem, porządny otwór załadowczy z góry a nie drzwiczki z boku 10x20cm, ekogroch drożeje, drewna w Polsce dużo, kto wie co będzie, a tu możliwość zawsze będzie zmieniać paliwo bez wymiany pieca,
    jak na razie jest on moim (i mojej żony która to chciałaby mieć coś najmniej obsługowego) faworytem, oczywiście jeśli finanse pozwolą...
    z tym że zakup pewnie w przyszłym roku wiec może już odezwą sie użytkownicy tego urządzenia, bo to chyba nowość jest w tej wersji i ciekawi mnie bardzo jak sie w praktyce sprawdzi i czy po sezonie grzewczym będą zadowoleni z zakupu i użytkowania

Strona 8 z 1144