dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 991 z 1144
Pokaż wyniki od 19.801 do 19.820 z 22870
  1. #19801

    Domyślnie

    Witam ,podjąłem decyzje o zakupie kotła na ekogroszek,Skam-plus 12 kw lub Rbr 12 kw,nie wiem który wybrać,nie wiem na który się zdecydować,jaki wybrać sterownik aby później być zadowolonym z użytkowania któregosc kotła,moze ktos poda za i przeciw abym mógł wybrac ten najlepszy.

  2. #19802
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał truskawek36 Zobacz post
    Witam ,podjąłem decyzje o zakupie kotła na ekogroszek,Skam-plus 12 kw lub Rbr 12 kw,nie wiem który wybrać,nie wiem na który się zdecydować,jaki wybrać sterownik aby później być zadowolonym z użytkowania któregoś kotła,może ktoś poda za i przeciw abym mógł wybrać ten najlepszy.
    A co z pompą ?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #19803
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A co z pompą ?
    Odpuść, pewnie już za późno jak u innych.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  4. #19804

    Domyślnie

    Cytat Napisał truskawek36 Zobacz post
    Witam ,podjąłem decyzje o zakupie kotła na ekogroszek,Skam-plus 12 kw lub Rbr 12 kw,nie wiem który wybrać,nie wiem na który się zdecydować,jaki wybrać sterownik aby później być zadowolonym z użytkowania któregosc kotła,moze ktos poda za i przeciw abym mógł wybrac ten najlepszy.
    Najlepiej jednak jak sam oglądniesz wcześniej sobie oba piece (właśnie dowiedziałem się że RBR jest cięty i spawany plazmowo, jak będzie to taki sam mit jak jego badania których nikt nie widział to lepiej bierz ten pierwszy bo jest bardziej wiarygodny i pewnie z badaniami nie będzie problemu aby je zobaczyć przed zakupem).

  5. #19805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Pofilozofuj sobie Maher, pofilozofuj, przyjdzie i na Ciebie pora.

  6. #19806

    Domyślnie

    Tak czytam sobie to forum i coraz większe zdziwienie mnie bierze, o co chodzi z tym kotłem RBR. Sam się nad nim zastanawiałem, jednak bierze mnie coraz większe zniechęcenie. Takiej dozy dezinformacji to trudno znaleźć o jakimkolwiek innym kotle. Na stronie Instalco zero wiadomości o ich sztandarowym kotle (oprócz kilku frazesów), tylko dokładnie opisany sterownik, o którym można sobie również poczytać na setkach innych stron. Dlaczego brak podstawowych informacji o kotle jak np. jakie wymiary, moce itd. Z czego jest wykonany, jak gwarancja? Robią sobie po prostu jaja a poprzez to forum naganiają klientów. Takie odnoszę wrażenie. Może jest to kocioł dobry, a jeżeli tak jest to w czym problem? Dlaczego taka tajemniczość? Opisuję tu moje prywatne odczucia po przeczytaniu kilku wątków o kotle RBR.

  7. #19807
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Tak czytam sobie to forum i coraz większe zdziwienie mnie bierze, o co chodzi z tym kotłem Z czego jest wykonany, .
    Z metalu jak wszystkie węglowe
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #19808

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Z metalu jak wszystkie węglowe
    To nie jest takie pewne. Przy takiej dozie tajemniczości to może być różnie.

  9. #19809
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    To nie jest takie pewne. Przy takiej dozie tajemniczości to może być różnie.
    Widzisz, ma tyle tajemnic w sobie a jednak ludzie go kupują i są zadowoleni poza nielicznymi siedzącymi tutaj dniami i nocami szukającymi dziury w całym.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #19810

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Widzisz, ma tyle tajemnic w sobie a jednak ludzie go kupują i są zadowoleni ....
    Jeżeli ludzie go kupują i są zadowoleni to tym bardziej nie rozumiem postępowania firmy Instalco. Po co to robią (raczej powinno być, dlaczego wszystko ukrywają)? W takim przypadku można wysnuć wniosek, że inna reklama nie jest im potrzebna, gdyż nie są w stanie wyprodukować więcej niż jednego kotła miesięcznie i dwóch sprzedawców ich wyrobu na tym forum (tak mi się wydaje) w pełni zabezpiecza im zbyt. Piszę tak trochę ze złośliwością, ponieważ straciłem kilka dni na tym forum myśląc że dowiem się czegoś konkretnego o różnych kotłach, a tutaj tylko sprzedawcy trzech marek robią nachalną reklamę.

  11. #19811
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Piszę tak trochę ze złośliwością, ponieważ straciłem kilka dni na tym forum myśląc że dowiem się czegoś konkretnego o różnych kotłach, a tutaj tylko sprzedawcy trzech marek robią nachalną reklamę.
    Dobre i jakże prawdziwe
    Jesteś z hanysowa to od niezależnego:
    http://www.hkslazar.pl/
    Gdybym ja miał kupować to tylko to co powyżej,u mnie na pierwszym miejscu w rankingu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-11-2014 o 20:30

  12. #19812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Jeżeli ludzie go kupują i są zadowoleni to tym bardziej nie rozumiem postępowania firmy Instalco. Po co to robią (raczej powinno być, dlaczego wszystko ukrywają)? W takim przypadku można wysnuć wniosek, że inna reklama nie jest im potrzebna, gdyż nie są w stanie wyprodukować więcej niż jednego kotła miesięcznie i dwóch sprzedawców ich wyrobu na tym forum (tak mi się wydaje) w pełni zabezpiecza im zbyt. Piszę tak trochę ze złośliwością, ponieważ straciłem kilka dni na tym forum myśląc że dowiem się czegoś konkretnego o różnych kotłach, a tutaj tylko sprzedawcy trzech marek robią nachalną reklamę.
    Zacznę może od tego,że nikt innych marek stąd nie wywala co nie znaczy,że tutaj nie zaglądają i zbierają różne informacje wykorzystując je w swoich konstrukcjach.
    Gdybym miał sprzedać tylko jednego RBR-a na miesiąc to raczej nie miało by to sensu nie uważasz?

  13. #19813
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    To nie jest takie pewne. Przy takiej dozie tajemniczości to może być różnie.
    Jest cały wątek o RBR-ach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...r-Ekouniwersal
    jak przeczytasz będziesz światły ,wszystko tam już było poruszane .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #19814

    Domyślnie

    Właśnie w wątku o RBR-ach, skutecznie zniechęciłem się do tego kotła, chociaż pasował mi. Szukam kotła do wysokości ok. 120cm i RBR spełnia te kryteria (chociaż żeby poznać wymiary tego kotła to musiałem wynająć biuro detektywistyczne , ma dość dobry sterownik (raczej z górnej półki) i klops. Pomijając moje kryteria przy wyborze kotła, kotły dziesiątek innych firm są zapewne porównywalne z RBR-em jakościowo i konstrukcyjnie, jeżeli nie lepsze, jednak mają tą przewagę nad Instalco, że nie ukrywają tego co produkują oraz nie wciskają klientom pod płaszczykiem wyjątkowości swego towaru.
    Mi osobiście podoba się konstrukcja kotła KGS-R CERAMIK firmy Ekoenergia
    http://www.ekoenergia.eu/?kociol-kgs-r-ceramik,7
    tylko dla mnie jest za wysoki.

  15. #19815
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Dlaczego brak podstawowych informacji o kotle jak np. jakie wymiary, moce itd. Z czego jest wykonany, jak gwarancja? Robią sobie po prostu jaja a poprzez to forum naganiają klientów.
    Wiesz gdybyś naprawdę przeczytał ten wątek o RBR nie musiałbyś już o nic pytać, jest tam wszystko o czym piszesz i to po kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy napisane.
    W czym ktoś Cię nagiął ?
    Co chcesz wiedzieć a czego niema w tym wątku ?

  16. #19816

    Domyślnie

    Wchodząc na stronę firmy instalco, chce mieć podane podstawowe parametry kotła który sprzedają, a tam jest jedno wielkie g.... . Ciekawe co za idiota będzie przeglądał ponad tysiąc stron wątku aby dowiedzieć się kilku podstawowych informacji. Karoka65, jaja sobie ze mnie robisz?
    Wracając do rankingu, podoba mi się oprócz konstrukcji KGS-R CERAMIK firmy Ekoenergia jeszcze EG-DUO MULTI firmy Greń - http://ekogren.pl/produkt/14/eg-duo-multi, tylko tutaj kształt (okrągły) może kłócić się z czyszczeniem popielnika (może być problem).

  17. #19817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Skoro piszesz że czytałeś wątek to chyba Ty coś tu naginasz
    Ja wiem że tam są zawarte wszystkie odpowiedzi na to co Cię interesuje.

    Grenia Minertu prowadzi to pewnie coś o nim wie.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 27-11-2014 o 23:10

  18. #19818
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    podoba mi się EG-DUO MULTI firmy Greń - http://ekogren.pl/produkt/14/eg-duo-multi, tylko tutaj kształt (okrągły) może kłócić się z czyszczeniem popielnika (może być problem).
    Tego molestował Minertu jego pytaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...TI-firmy-GREŃ
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #19819
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lulas

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Liszki
    Kod pocztowy
    32-060
    Posty
    13

    Domyślnie

    Kontynuacja mojego postu, pytanie 2 dotyczyło wyboru sterownika.

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ad 2. To zależy ile i jakie pompy chcesz obsłużyć i czy posiadasz jakieś zawory z siłownikami.
    Będę miał 3 pompy: CO, CWU i cyrkulacyjna, a zawór 4d mogę mieć z siłownikiem lub bez.

    Z tego co widziałem to Bruli i SPP nie obsługują takiej konfiguracji (3 pompy i siłownik), a Iryd PID tak, ale bez dostępu przez internet.
    Nie zależy mi jakoś specjalnie na tym internecie, ale gniazdko w kotłowni sobie zrobiłem lepiej mieć niż nie mieć.

    Jeśli sterowanie zaworem nie jest sprawą kluczową albo arcyskomplikowaną (tzn. reguluje się to samemu raz na jakiś czas, kwestia douczenia) to przeżyję bez tego.
    I zostanie wybór między Bruli a SPP.
    SPP z tego co czytałem jest mniej automatyczny, ale lepiej pali, a Bruli teoretycznie można włączyć i się nie martwić, tyle, że pali różnie.

    Być może skłaniałbym się ku SPP (z bramką), tyle, że nie jestem pewien, czy jest możliwość ustawiania tam stref tygodniowych bez dokupywania tego dodatkowego pilota pokojowego, tzn. tylko przez internet, czy te strefy są zapisywane w pilocie? Dobrze to rozumiem?
    Z drugiej strony nie wiem czy jest mi to niezbędne do życia
    Ostatnio edytowane przez lulas ; 28-11-2014 o 11:32 Powód: wyjaśnienie o co chodzi :)

  20. #19820
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dziubek23
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    175

    Domyślnie

    Są strefy, wejdz na ekotlownia.pl wybierz jeden ze sterownikow kliknij i tam są 4 zakładki z ustawieniami. Do realizacji stref wystarczy bramka BET nie potrzeba panelu domowego PPX.
    Ostatnio edytowane przez dziubek23 ; 28-11-2014 o 15:53

Strona 991 z 1144