dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 999 z 1144
Pokaż wyniki od 19.961 do 19.980 z 22870
  1. #19961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Pozdrowienia dla pana Malina321 ja również nie otrzymałem tutaj zadnej rady ani rzeczowej informacji na temat kotła tylko propozycje sprzedazy kotłow w/w firm

  2. #19962
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Pozdrowienia dla pana Malina321 ja również nie otrzymałem tutaj rzeczowej informacji na temat kotła tylko propozycje sprzedazy kotłow w/w firm
    A to nie była odpowiedź na temat tamtego kociołka.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6707185
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #19963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No to może panowie powiedzcie jakich odpowiedzi oczekujecie ?
    Przecież ja, animuss, kobra, an2lec, silwer staś czy obojętnie który z tu piszących nie powie: bierz ten czy ten bo po co to komu.
    Musicie sami podjąć decyzje, piszą chłopaki: wystrzegaj się rusztu wodnego, za dużego kotła mocą, kotła tłokowego itp.
    Czy to nie porady ?
    Piszą jakie moce, podają linki do kalkulatora gdzie chociaż pobieżnie można sobie sprawdzić ile tej mocy potrzebujecie.
    Jeśli nie podoba się Skam, RBR, czy co innego to przecież nikt Was nie zmusza żeby je kupić.
    To Wasze pieniążki i Wasze decyzje.
    Poczytać trochę wątek albo napisać o co Wam chodzi, jakich porad jeszcze oczekujecie.

  4. #19964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Tak pierwszy list byl jaki piec kupic i u kogo dzieki za takie rady i prosze sie nie wybiela
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 19-12-2014 o 09:48

  5. #19965
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Powinno byc zaznaczone ze to forum sprzedawców kotłów RBR i Skam wtedy nie było by mnie tu jak mogłem zadac pytanie o inny piec Przepraszam
    ty piszesz i proponujesz już po raz 20 chyba i za każdym razem wywlekasz kolejną porcję głupot przy tym.
    boisz się podjąć decyzję? nikt tego za Ciebie nie zrobi. o kotłach masz napisane tyle że w rok nie przeczytasz. wystarczy chcieć. w innych tematach tez prosisz o pomoc kolegów albo sasiada?
    weź kup gazowy i bedziesz miał spokój albo podejmij męska decyzję- cyfry znasz, o kotłach wiesz ile trzeba- jak ci malo przeczytaj mój poradnik. a jak nadal będziesz miał problem to posłuchaj artura72 i niech żona według koloru wybierze ale daruj już kolejne pytania

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Pozdrowienia dla pana Malina321 ja również nie otrzymałem tutaj zadnej rady ani rzeczowej informacji na temat kotła tylko propozycje sprzedazy kotłow w/w firm
    załóżcie kółko wzajemnej adoracji uciśnionych . napisał Ci Delphion1 prawdę. nikt tu decyzji nie podejmie za was. można tylko opisac wady i zalety danej konstrukcji a reszta należy do was. to wy z tym wyborem będziecie na długie lata
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  6. #19966
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Nic dodać nic ująć

    Trzeba delikatnie naprowadzić zbłądzonego na kociołki tych panów
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 19-12-2014 o 09:51

  7. #19967
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Tak pierwszy list byl jaki piec kupic i u kogo dzieki za takie rady i prosze sie nie wybielac

    Pierwsze info do pana
    "Pomogę ziomkowi w wyborze pieca
    Pierwsze co zrobisz to tu jest link http://cieplowlasciwie.pl do obliczenia sobie przyblizonej mocy pieca jakiego bedziesz potrzebował,zapoznaj się z tym i staraj się w miare dokładnie wypełnić.
    daleko masz do mnie?
    Max 17 kw przewiduje dla ciebie ale wylicz najpierw i sobie pogadamy potem,wyślij mi wynik"
    Napisał pan że wyszło 12 kw a lazar nie ma w ofercie tak małych,prawda?Już się nie odzywam,proszę sobie kupić co pan uważa.
    Kolego ześląska, niestety tutaj są prawie sami sprzedawcy i ich poplecznicy. Jak słusznie zauważyłeś mają nawet swojego MODERATORA, który nie dość, że cenzuruje niepochlebne, lub niezgodne z nurtem posty to jeszcze na PW wysyła oferty konkretnego kotła i sprzedawcy A potem twierdzi, że jest obiektywny i sprawiedliwy Proponuje zgłosić sprawę Redakcji - dowody masz w ręku. Skończmy z handlem, kolesiostwem i poplecznictwem na tym forum, bo rzygać się już chce jak się to czyta
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #19968

    Domyślnie

    Map78 użyte słowo doradzą.Czytaj że zrozumieniem.
    Usunalem swoje wypowiedzi i pw prywatne .
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 19-12-2014 o 09:52

  9. #19969
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Map78 użyte słowo doradzą.Czytaj że zrozumieniem
    To forum służy temu żeby doradzać i wymieniać doświadczenia, więc jeżeli nie masz nic do ukrycia to rób to publicznie, a nie na PW. Unikniemy wtedy domniemań o tzw poplecznictwo. Praca moderatora powinna być transparentna, a jego reputacja niczym nie zachwiana, a chyba sam zdajesz sobie sprawę, że u Ciebie nie wygląda to tak różowo. Przeczytaj ostatnie posty w tym wątku, oraz obu o RBR'ach i przemyśl, czy aby na pewno nie masz sobie nic do zarzucenia Bo chyba nie tylko ja to widzę i umiem dodać dwa do dwóch...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  10. #19970
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Kolego ześląska, niestety tutaj są prawie sami sprzedawcy i ich poplecznicy. Jak słusznie zauważyłeś mają nawet swojego MODERATORA, który nie dość, że cenzuruje niepochlebne, lub niezgodne z nurtem posty to jeszcze na PW wysyła oferty konkretnego kotła i sprzedawcy A potem twierdzi, że jest obiektywny i sprawiedliwy Proponuje zgłosić sprawę Redakcji - dowody masz w ręku. Skończmy z handlem, kolesiostwem i poplecznictwem na tym forum, bo rzygać się już chce jak się to czyta
    Jest coś na rzeczy,chociażby przykład kol.@funky_koval z 14.12.2014.
    Zadał pytanie,czy po za Polską,produkowane i użytkowane są kotły z podajnikiem na węgiel.
    Jego postu nie ma i mojej odpowiedzi też nie ma,w której napisałem,że niektórzy producenci nawet eksportują swoje kotły do Czech i na Słowację.
    Wskazałem też link do strony konkretnego producenta w języku czeskim,dla potwierdzenia tej wypowiedzi.
    Mój wpis zniknął w przeciągu niecałej godz.
    Zachowała się jedynie tylko odp. kol.@Minertu na postawione wcześniej pytanie.
    Jak to rozumieć?
    Nie zgodna (wygodna)z głównym nurtem wypowiedz?

  11. #19971
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    No może bali się, że u Pepików te kotły tańsze są Przeliczałeś z koron na nasze Bo tak sobie myślę, że jak u nich węgiel 2x tańszy to czemu nie kotły? A to byłby poważny cios dla naszych kochanych forumowych sprzedawców
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  12. #19972
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Jest coś na rzeczy,chociażby przykład kol.@funky_koval z 14.12.2014.
    Zadał pytanie,czy po za Polską,produkowane i użytkowane są kotły z podajnikiem na węgiel.
    Jego postu nie ma i mojej odpowiedzi też nie ma,w której napisałem,że niektórzy producenci nawet eksportują swoje kotły do Czech i na Słowację.
    Wskazałem też link do strony konkretnego producenta w języku czeskim,dla potwierdzenia tej wypowiedzi.
    Mój wpis zniknął w przeciągu niecałej godz.
    Zachowała się jedynie tylko odp. kol.@Minertu na postawione wcześniej pytanie.
    Jak to rozumieć?
    Nie zgodna (wygodna)z głównym nurtem wypowiedz?
    Jest tutaj :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6704885
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #19973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Praca moderatora powinna być transparentna, a jego reputacja niczym nie zachwiana, a chyba sam zdajesz sobie sprawę, że u Ciebie nie wygląda to tak różowo. P
    chyba wlasnie mu Red. Moda zabrala

  14. #19974
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    To gdzie jest jego oryginalny wpis i moja odpowiedz?
    Dlaczego tylko w "dymku"?
    W takim razie po co ta manipulacja?
    Ostatnio edytowane przez grabpa58 ; 19-12-2014 o 10:23

  15. #19975
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    To gdzie jest jego oryginalny wpis i moja odpowiedz?
    Dlaczego tylko w "dymku"?
    Wystarczy ,jak ktoś czyta to będzie wiedział ,po co piętrzyć posty , cześć postów ,moich też ,zostało przeniesione do pomp przez wpisy Arturo.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...O-i-CWU/page57

    To jego oryginał:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6704746
    A to twój wpis :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6704776
    Wszystko jest tylko podziękuj za to Arturo
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 19-12-2014 o 10:35
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #19976
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Jaki związek ma z pompami mój wpis?
    Na wątki o pompach nie wchodzę,bo mnie to nie interesuje i nie muszę wiedzieć gdzie mój wpis został przeniesiony i dlaczego.
    To wszystko w tym temacie.

  17. #19977
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Tydzien temu był gość który napisał ze ceny defro nie sa złe przyznaje ze była to reklama jakich tu w wykonaiu RBRa i Skama ale chciałem się z nim porozumieć ale do 2 godz jego post zniknoł to sa fakty ktoś rzadzi tym forum osobiście to zglosze proszę mi podac jak to zrobić jeżeli ktoś chce sobie sprzedawac kotly to proszę proszę sobie tam zalozyc forum mogliście napisac nawet negatywne opinie na temat Lazara obojętnie jakie doradzać klamac obojętnie ale nie chce tu kupować kotla!!!!

  18. #19978
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Jaki związek ma z pompami mój wpis?
    To wszystko w tym temacie.
    Możesz go zawsze usunąć i zadać tu ponownie.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #19979
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Tydzien temu był gość który napisał ze ceny defro nie sa złe przyznaje ze była to reklama jakich tu w wykonaiu RBRa i Skama ale chciałem się z nim porozumieć ale do 2 godz jego post zniknoł to sa fakty ktoś rzadzi tym forum osobiście to zglosze proszę mi podac jak to zrobić jeżeli ktoś chce sobie sprzedawac kotly to proszę proszę sobie tam zalozyc forum mogliście napisac nawet negatywne opinie na temat Lazara obojętnie jakie doradzać klamac obojętnie ale nie chce tu kupować kotla!!!!
    A może to był sprzedawca Defro i byś przepłacił.
    Tu masz oryginalną stronę firmy:
    http://www.defro.pl/
    A tu cennik z ich strony:
    http://www.defro.pl/pliki/cennik.pdf
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 19-12-2014 o 10:45
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #19980
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Jaki związek ma z pompami mój wpis?
    Na wątki o pompach nie wchodzę,bo mnie to nie interesuje i nie muszę wiedzieć gdzie mój wpis został przeniesiony i dlaczego.
    To wszystko w tym temacie.
    To niestety świadczy tylko o kolejnej nieudolnej moderacji. Nasz kolega moderator chcąc oczyścić wątek węglowy wrzucił wszystko jak leci do pierwszego lepszego tematu związanego z pompami ciepła - bo tam przecież może być burdel, nie I teraz w temacie o kosztach grzania pompą możemy poczytać o eksporcie polskich kotłów i imporcie czeskiego węgla - Brawo
    Jak Arturek szkodzi to go na Burkina Faso odesłać jak w Nikosiu Dyzmie, a wątek przenieść na jakiś moderacyjny śmietnik, a nie do bogu ducha winnego tematu o pompach, który kolega Pyxis założył sobie żeby się dzielić swoimi spostrzeżeniami, raczej nie na temat czeskiego węgla
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

Strona 999 z 1144