dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 184
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 3678
  1. #2601

  2. #2602
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Myślę że to ten inny barlinek ponosi winę
    Samo to dziadostwo nie zniknie z pieca i pozostaje zakasać rękawy? Wezmę dla porównania inny pelet. Qrde dostawca ten sam (chyba nawet jedyny na moim terenie), worki barlinkowe.

  3. #2603

    Domyślnie

    uuuu źle to wyglada. A wyglada to na źle wyregulowane podtrzymanie ? możliwe jest że jest to w wyniku przegrzewania podajnika ? lub niedrożne kanały spalinowe lub komin ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #2604
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    uuuu źle to wyglada. A wyglada to na źle wyregulowane podtrzymanie ? możliwe jest że jest to w wyniku przegrzewania podajnika ? lub niedrożne kanały spalinowe lub komin ?
    podajnik mi tak przegrzewało już wcześniej (generalnie tylko w trybie grzania wody - lato). ustawienia od ostatniego sezonu nie były zmieniane. zacznę od kominiarza chociaż byłem dziś na dachu i leci z komina ładnie. a co z tym przeciekaniem, gdzie tego szukać?

  5. #2605

    Domyślnie

    Rzeczywiście wygląda to nieciekawie. Jeśli chodzi o ustawienia - to niewiele tu mogę pomóc, bo kocioł mam stary ze starym sterownikiem. Natomiast nie bardzo wygląda mi to na przeciekanie - masz za nowy kocioł, żeby się przetarł. Bardziej wygląda to na przytkanie kanału spalin - sprawdź czopuch, o ile nie czyściłeś, oraz drogę spalin do komina. Oprócz tego sprawdź tę część kanału między górną ścianką paleniska a czopuchem, przy tylnej ściance /tam, gdzie są krótkie turbulizatory/ bo tam też potrafi się zatkać. Przegrzewanie kotła przy takich temperaturach jak obecnie przy pracy w podtrzymaniu będzie się zdarzać przy ustawionej długiej przerwie przy podtrzymaniu i krótkim czasie podawania. Barlinek jest dobrym peletem i niestety ma tendencję do przenoszenia żaru. Podciekania też wykluczyć się nie da, chociaż moim zdaniem jest na to za wcześnie.
    Przede wszystkim poobserwuj jednak temperaturę kotła podczas palenia i to w dłuższym przedziale czasowym, czy nie spada przypadkiem poniżej tych 50 stopni.
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 03-11-2014 o 17:49

  6. #2606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    electrician napisał mi o sprawdzeniu temp. spalin. czy te podane przez niego 90-110 oC, to kiedy ma być mierzone. mój kocioł generalnie podczas rozpalania ma może koło 100. podczas podtrzymania jakieś 70. mam rozumieć, że za szeroki przekrój komina jest? czy ma znaczenie fakt, że piec jest troszkę przewymiarowany (25kW) i grzeje póki co tylko 130m2 z 240m2 i to większość w podłogowym ogrzewaniu?

  7. #2607

    Domyślnie

    Toż ten kocioł nie ma co robić 25kW na 130 m to lepiej niż za komuny
    Jak pisał Puławiak wyreguluj podtrzymanie

  8. #2608
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Toż ten kocioł nie ma co robić 25kW na 130 m to lepiej niż za komuny
    Jak pisał Puławiak wyreguluj podtrzymanie
    w jaki sposób prawidłowo i w miarę najlepiej mam tego dokonać? wygląda na to, że stary sterownik był chyba lepszy gdyż więcej z tu obecnych taki posiada.

  9. #2609

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek1979 Zobacz post
    w jaki sposób prawidłowo i w miarę najlepiej mam tego dokonać? wygląda na to, że stary sterownik był chyba lepszy gdyż więcej z tu obecnych taki posiada.
    Ja wymieniłem sterownik na nowszy i uważam że jest lepszy.
    Spróbuj wydłużyć czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu.

  10. #2610

    Domyślnie

    OK, to trochę zmienia postać rzeczy. Twój piec teraz, przy tak dodatnich temperaturach, przewymiarowaniu i ogrzewaniu podłogowym pracuje głównie w podtrzymaniu i chyba stąd Twoje kłopoty. Tutaj niewiele pomogę, bo nie wiem, jak pracuje nowy sterownik i jakich wymaga nastaw. Jak pisałem - sprawdź drożność drogi spalin /na wszelki wypadek/ i zobacz tę temperaturę. Taką temperaturę spalin powinien osiągać kocioł w trakcie pracy, t.j. kiedy grzeje. Natomiast temperatura kotła nie powinna spadać nigdy poniżej 50 -55 stopni, bo jeśli jest niższa kocioł przechodzi przez t.zw. punkt rosy gdzie z pary wodnej wytrąca się woda i to też może powodować "zasmołowanie" kotła. Napisz też, jak sterujesz pracą kotła - czy jest to sterownik pokojowy, pogodowy, czy też nie stosujesz żadnego i sterowanie jest tylko za pomocą zaworu czterodrogowego. Zanalizuj też, jak było w poprzednich sezonach grzewczych, czy czasem nie wykorzystywałeś lepiej mocy kotła i temperatury zewnętrzne nie były niższe i piec nie pracował w cięższych warunkach.
    Stare sterowniki nie są lepsze - są po prostu starsze i nie stosują fuzzy logic. Nastawy są prostsze, chociaż podobno nowe bardziej oszczędzają paliwo.

  11. #2611

    Domyślnie

    na poczatek podaj jakie masz parametry podtrzymania ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  12. #2612
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja miałem podobnie jak rura spalinowa od czopucha (górnego) do komina była nie ocieplona i stamtąd szerokim strumieniem spływał syf zalewając mi kocioł i kotłownię - kiedyś zamieszczałem zdjęcia na tym forum. Jak widzę Ty masz czopuch z boku, więc to raczej nie to samo, a temperatury spalin są dostatecznie wysokie.
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  13. #2613
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    OK, to trochę zmienia postać rzeczy. Twój piec teraz, przy tak dodatnich temperaturach, przewymiarowaniu i ogrzewaniu podłogowym pracuje głównie w podtrzymaniu i chyba stąd Twoje kłopoty. Tutaj niewiele pomogę, bo nie wiem, jak pracuje nowy sterownik i jakich wymaga nastaw. Jak pisałem - sprawdź drożność drogi spalin /na wszelki wypadek/ i zobacz tę temperaturę. Taką temperaturę spalin powinien osiągać kocioł w trakcie pracy, t.j. kiedy grzeje. Natomiast temperatura kotła nie powinna spadać nigdy poniżej 50 -55 stopni, bo jeśli jest niższa kocioł przechodzi przez t.zw. punkt rosy gdzie z pary wodnej wytrąca się woda i to też może powodować "zasmołowanie" kotła. Napisz też, jak sterujesz pracą kotła - czy jest to sterownik pokojowy, pogodowy, czy też nie stosujesz żadnego i sterowanie jest tylko za pomocą zaworu czterodrogowego. Zanalizuj też, jak było w poprzednich sezonach grzewczych, czy czasem nie wykorzystywałeś lepiej mocy kotła i temperatury zewnętrzne nie były niższe i piec nie pracował w cięższych warunkach.
    Stare sterowniki nie są lepsze - są po prostu starsze i nie stosują fuzzy logic. Nastawy są prostsze, chociaż podobno nowe bardziej oszczędzają paliwo.
    witam. nie posiadam sterownika pokojowego ani pogodowego choć w ustawieniach pieca gdzieś tam jest informacja o pokojowym i mam tak, ale nie da się tego wyłączyć (może w trybie serwisowym). zawór mam chyba trójdrożny, ale ręki nie dam sobie uciąć (sprawdzę jaki jest). obserwowałem temperaturę powrotu i najniższa jaką stwierdziłem, to była 53. chyba faktycznie muszę pokombinować coś z ustawieniami podtrzymania. czasami pomimo ustawień temperatury na 65 stopni temperatura kotła dochodziła do ponad 80 stopni, też nie wiem czemu. a czy możliwe aby sterownik zgłupiał albo czy można przywrócić ostawienia fabryczne?

  14. #2614

    Domyślnie

    Z nowym sterownikiem możesz spokojnie dać temperaturę 60st.
    Jeśli nadmiernie rośnie w podtrzymaniu to zmniejsz podawanie

  15. #2615
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    na poczatek podaj jakie masz parametry podtrzymania ?
    podt.stop [min] 10
    podt.podaj [min] 10
    podt.dm [sek] 35
    czy to, że mam w ustawieniach regulator pokojowy na tak a faktycznie go nie mam ma jakiś wpływ na prace kotła? patrzę też, że mam jakiś czujnik przypięty przy zaworze trójdrożnym, ale nie jest on podłączony do pieca.

  16. #2616

    Domyślnie

    Wzrost temperatury w podtrzymaniu wtedy, kiedy kocioł rzadko pracuje w trybie grzania - to rzecz normalna. Jeśli zmniejszy podawanie w trybie podtrzymania, to będzie miał jeszcze więcej przegrzań podajnika. Przy braku sterownika kocioł cały czas "mieli" gorącą wodę, bo odcinają ją tylko zawory termoregulacyjne. Dlatego gross czasu pracuje w podtrzymaniu i przy złych ustawieniach tego podtrzymania może "zasyfiać" kocioł. Dlatego jednak szukałbym przyczyn w ustawieniach podtrzymania. Co prawda temperatura kotła 53 stopnie też być może trochę "przysłużyła się" do tego zasmołowania /bo skoro zaobserwowałeś tyle, to nie wykluczone, że poniżej 50 też spadło/. Ja mam ustawioną temperaturę kotła 65 stopni i histerezę 4 stopnie - ale to na starym sterowniku, nie wiem, jak te ustawienia wyglądają na nowym. Popracuj trochę nad ustawieniami sterownika, mam nadzieję, ze ktoś kto ma nowy sterownik tutaj pomoże - bo kocioł zawsze trzeba dostroić do komina i do dynamiki zapotrzebowania ciepła przez budynek. Najprawdopodobniej z nastaniem chłodów wszystko wróci do normy.

  17. #2617

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek1979 Zobacz post
    podt.stop [min] 10
    podt.podaj [min] 10
    podt.dm [sek] 35
    czy to, że mam w ustawieniach regulator pokojowy na tak a faktycznie go nie mam ma jakiś wpływ na prace kotła? patrzę też, że mam jakiś czujnik przypięty przy zaworze trójdrożnym, ale nie jest on podłączony do pieca.
    to podaj - to chyba w sekundach ??????

  18. #2618
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    to podaj - to chyba w sekundach ??????
    podt.podaj jest w min mój błąd

  19. #2619
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    a gdyby tak do grzania wody dać drugi zasobnik cwu bo ten ma chyba 150 litrów generalnie mały jest?

  20. #2620

    Domyślnie

    Wyjaśnijmy do końca - podawanie w podtrzymaniu masz ustawione na 10 minut? Czy sekund? Bo jak podajnik podawałby 10 minut - to od razu masz przyczynę smołowania /ale chyba takiej wartości nie da się ustawić?/. A zasobnik 150 l jest OK /pod warunkiem, ze cały zasobnik jest grzany/ - ja mam 300 l ale dół grzeją solary a tylko połowę, czyli 150 l grzeje kocioł.

Strona 131 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony