dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    MAM PYTANIE W TYM ROKU ZACZYNAM BUDOWĘ I MAM ZAMIAR SIĘ WPROWADZIĆ. NIE WIEM TYLKO CZY OD STRONY TECHNOLOGICZNEJ SA JAKIEŚ PRZECIWSKAZANIA. NP.MOKRE ŚCIANY CZY INNE PRZYKROŚCI.MOŻE KTOŚ MA TAKIE DOŚWIADCZENIE I SIĘ ZE MNA PODZIELI.POZDRAWIAM WIKTOR

  2. #2

    Domyślnie

    przy technolgiach półsuchych jest to możliwe, woda w dużej ilości tylko w stropach

  3. #3

    Domyślnie

    przy technolgiach półsuchych jest to możliwe, woda w dużej ilości tylko w stropach

  4. #4

    Domyślnie

    przy technolgiach półsuchych jest to możliwe, woda w dużej ilości tylko w stropach

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szkielet drewniany, albo dom prefabrykowany

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    UŚCIŚLĘ MOŻE MAM ZAMIAR WZIĄŚĆ KREDYT.BĘDĘ GO POBIERAŁ W TRANSZACH I MUSZĘ JAK NAJSZYBCIEJ BUDOWAĆ ŻEBY WYKORZYSTAĆ CAŁOŚĆ KREDYTU (ŻEBY SPŁACAĆ KAPITAŁ A NIE SAME ODSETKI) A MYŚLĘ O BUDOWANIU Z CERAMIKI(POROTON WINEBERGERA)+ WEŁNA I WŁAŚMIE MNIE STRASZĄ ŻE DOM BĘDZIE MUSIAŁ POSTAĆ Z ROK BEZ OKIEN.EWNTULANIE JAKIE SA KONSEKWENCJE BUDOWY I WPROWADZENIA SIĘ W TYM SAMYM ROKU.(TYLKO ZWIĘKSZONE RACHUNKI ZA OGRZEWANIE CZY ŚCIANY KTÓRE NIGDY NIE ODDADZĄ WILGOCI POZDRAWIAM WIKTOR
    PS BARDZO SZYBKO POJAWIAJA SIĘ ODPOWIEDZI ZA CO DZIĘKI

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Po pierwsze nie krzycz (tzn: wyłącz CapsLock'a)

    Po drugie - nie chodzi o ściany - jeśli chcesz budowac z PTH to będzie budował na tzw.: cienką spoinę - tu nie ma dużo wody technologicznej do odparowania. Znacznie wiecej będzie jej, w:
    1. Posadzce na gruncie
    2. Nadprożach, wieńcach i stropie
    3. Tynkach wewnętrznych i wylewkach

    Jeśli:
    1. Ścianki fundamentowe zrobisz z bloczków, a nie lane
    2. Nadproża prefabrykowane (L), a nie lane
    3. Strop zrobisz terriva (albo inny prefabrykowany), a nie lany
    4. Wylewki tzw.: suche - z miksokreta, a nie lane
    5. Tynki raczej cem-wap, a nie gipsowe (tego akurat nie jestem pewien ale tak słyszałem, że w gipsowych-maszynowych jest znacznie więcej wody do odparowania)
    to troche ograniczyśz ilość wody w budynku.

    Ale i tak przez pierwszy rok będziesz musiał więcej wietrzyć i więcejgrzac aby pozbyć się wilgoci. Jak zrobisz to dobrze to odczujesz to tylko w zwiększonych rachunkach za gaz (czy za to czm będziesz grzał) w pierwszy msezonie grzewczym, a potem będzie już ok.
    Jasiu

  8. #8

    Domyślnie

    wiktor, jak sie wezmiesz jutro do roboty i zrobisz dobry plan robot to na wigilie jestes na swoim.
    powodzenia, trzymam kciuki. znam takich co im sie udalo

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedy zaczynasz? Bo niebawem pokaże się na rynku technologia, która pozwala postawić całkiem fajny dom w ciągu 4 tygodni i nie będzie on z papieru, a woda nie będzia stanowiła żadnego problemu. Mówię ogólnikowo bo trwa proces zastrzegania technologii. chcemy zdążyć na konkurs Dom Dostępny Muratora, czas mamy do końca czerwca. Dodam, że ostrożne (czyli zawyżone) kalkulacje dają nam ok. 1000 zł za 1 m2 domu w stanie surowym zamkniętym z instalacjami (bez podłóg i białego montażu) oczywiście bez działki. Przy większych budynkach jeszcze mniej. Pewne szczegóły są już do pokazania.
    Zapraszałem do nas ludzi z grupy warszawskiej, ale może nie wyraziłem się zbyt dokładnie i nie podchwycili.
    Kontakt do mnie pod wiadomością.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Jeżeli jest to tak świetna technologia to może zechcesz ją pokazać na terenie Wioski Budowlanej - http://www.wioska.com ?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bobik

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Was
    Otóż opowiem o moim przypadku, jak w 1999r powiedziałem znajomym że się wybuduję w ciągu jednego roku i zamieszkam w nowym domu wybudowanym metodą tradycyjną to się stukali po czole
    Dom zacząłem budować w kwietniu a zamieszkałem w nim 3 listopada .Budowałem go z maxa w poprzek i 10 cm styropianu od zewnątrz, strop lany ,ze względu na czas musiałem w środku zastosować tynki z płyt gipsowo-kartonowych, a to dlatego że goście od szalowania stropu grajdali się z robotą cały miesiąc.
    Mieszkam już czwarty rok dom stoi nic się mu nie dzieje.
    Więc jest to możliwe !!!!!Ale trzeba idealnie zsynchronizować pracę ludzi na budowie.
    Życzę powodzenia i pozdrawiam Robert

  12. #12

    Domyślnie

    Jest kwiecień, jeżeli planujesz betonowe stropy i wylewki a wykończenie podłogi drewnem to może być ciężko.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Oloło 1 miesiąca trwa także budowa domu systemowego Praefa.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    jeżeli chcesz budować metodą tradycyjną ,to lepiej się nie spisz woda musi gdzięś odparować . nie docieplaj styropianem przed położeniem tynków wewnętrznych gdyż wilgoć nie będzie mogła odbarować przez sciany . w domu robi się łażniźnia parowa

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Wlasnie otworzylem browara i czytam wasze odpowiedzi ,nieukrywam ze robert napawal mnie optymizmem,ze mnie tez sie smieja ale glownie chodzilo mi oto czy sie da i czy np. nie bede musial zrywac ocieplenia czy cos wtym stylu.bo woda nie odparuje.narazie mam powazny problem z wybraniem projektu.(moze ktos ma fajne strony z projektami)mam jeszcze dwa tygodnie i musze cos wybrac.ale jest ciezko bardzo.pozdrawiam wiktor
    ps cos nie moge pisac polskich liter a w pracy mogBem

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Wlasnie otworzylem browara i czytam wasze odpowiedzi ,nieukrywam ze robert napawal mnie optymizmem,ze mnie tez sie smieja ale glownie chodzilo mi oto czy sie da i czy np. nie bede musial zrywac ocieplenia czy cos wtym stylu.bo woda nie odparuje.narazie mam powazny problem z wybraniem projektu.(moze ktos ma fajne strony z projektami)mam jeszcze dwa tygodnie i musze cos wybrac.ale jest ciezko bardzo.pozdrawiam wiktor
    ps cos nie moge pisac polskich liter a w pracy mogBem

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Jestem żywym tego przykładem ,w 2002 w kwietniu poczynilismy pierwszy ruch na dziełce a wgrudniu 2002 przed świętami zamieszkaliśmy.Technologia-ściany : poromur 36 z ociepleniem styropianem,strop drewniany.Po wprowadzeniu się nie było oznak żadnej wilgoci ,nic z tych rzeczy .Na początku folia na poddaszu była trochę zaparowana ale po ok. 2 tygodniach grzania to zjawisko przeszło samo.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja równiez jestem przekonany, że się da, ale...piszesz, że zastanawiasz się nad projektem. Jak się skończysz zastanawiać (zakładając, że to będzie projekt gotowy) musisz jeszcze zrobic adaptację projektu (chociażby plan zagospodarowania terenu działki) a potem pozwolenie na budowę. Jeśli trafisz na przymulonych urzędników i sąsiadów, którzy oprotestują budowę możesz mieć pecha i zacząć dopiero latem, a wtedy...........

    Powodzenia mimo wszystko

    Arekadly

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    czesc.
    czyli sie da. buduje sie na wsi wiec z tymi pozwoleniami nie bedzie problemow.sasiad wybudowal sie 3,5 metra od mojej posesji wiec z nim tez nie bedzie problemow.
    dalej mam problem z projektem .chce miec z poddaszem uzytkowym ale wszystkie domki maja duze skosy na poddasz(pokoje sa nie ustawne)bede musial chyba wybrac dach dwu spadowy wtedy bedzie mniej skosow.jak ktos ma cos fajnego z duzym salonem (30m min.) na dzialce 22,5*40metrow to prosze o linki.
    pozdrawiam serdecznie i dzieki za slowa otuchy
    teraz jestem pewien ze sie da(oby pogoda byla)
    wiktor

  20. #20

    Domyślnie

    Hej, my też zamierzamy jeszcze w tym roku mieszkać w swoim domku, tak samo nasi sąsiedzi. Zapewniano nas, że jest to mozliwe. Pozwolenie na budowę dostaliśmy niedawno. A więc do dzieła.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony