dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 29
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 576
  1. #481
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Niestety, na forum Muratora twoją wątpliwa wiedza będzie punktowana.
    Niestety - szkoda tylko, że przez Tobie podobnych "wątpliwych" punktujących bez żadnej wiedzy.

  2. #482
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post

    Kanadyjczyk to chyba jedyna technologia budowy domów, gdzie jest sens stosowania styropianu. Tania technologia=tanie ocieplenie=tani dom.
    To może jakieś obliczenia wilgotnościowe takiej przegrody zapodasz? Skoro brniesz w te głupoty?

  3. #483
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    To może jakieś obliczenia wilgotnościowe takiej przegrody zapodasz? Skoro brniesz w te głupoty?
    Praktycznie każdy to może zbadać sam. Sprawa jest banalnie prosta. Mnie jakoś nie zależy by akurat Ciebie indywidualnie uświadamiać.To nie korepetycje. Ty już masz swoją interpretację na wszystko co ja tu podam.Twierdzisz, że wszystko absolutnie to głupoty i jak dla mnie możesz pozostać z takim stanem wiedzy jaki masz. W ogóle przyznam, że nie widzę żadnego sensu w dalszej rozmowie z Tobą śliczny skośnooki anonimowy avatarku.Dobrej nocy.

  4. #484
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ależ chętnie przekonam się, że mylę się panie sprzedawco. Proszę o obliczenia wilgotnościowe twoich rewolucyjnych pomysłów, a jeśli nie masz ich ( bądź nie potrafisz tego zrobić) to nie doradzaj ludziom czegoś czego później będą żałować.

  5. #485
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    To co w kanadyjczyku nie można stosować styropianu ?
    Dlaczego on w takim razie był w projekcie mojego domu?

  6. #486
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał escone Zobacz post
    To co w kanadyjczyku nie można stosować styropianu ?
    Dlaczego on w takim razie był w projekcie mojego domu?
    Ogólnie uważam, że styropian jest kiepskim materiałem. Jednak jego obecność jeśli już ma się pojawić do właśnie najbardziej uzasadniona jest w technologii kanadyjskiej. Pisałem o tym w innym wątku. Po prostu ściana zewnętrzna w technologii kanadyjskiej zbudowana między innymi przy użyciu folii oraz płyty OSB jest ścianą dyfuzyjnie zamkniętą i to że docieplimy taką ścinę właśnie styropianem jest właśnie wystarczające, ponieważ docieplenie takiej ściany wełną nie sprawi że ściana stanie się dyfuzyjnie otwarta. Kanadyjczyk z typowym układem warstw ściany to jedyna technologia przy której zasadne jest stosowanie styropianu. Tak więc w tym przypadku nie ma o co się martwić. Istotne by budynek wewnątrz bardzo dobrze wentylować i istotne by nie doprowadzić do zawilgocenia wełny w warstwie ściany zewnętrznej. Pozdrawiam.

  7. #487

    Domyślnie

    firewall Adam ma rację, teoretycznie styropian w książkowo zbudowanym domu kanadyjskim nie powinien zrobić nic złego.

    EDIT:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	271454
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 23-07-2014 o 20:54

  8. #488
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    firewall Adam ma rację, teoretycznie styropian w książkowo zbudowanym domu kanadyjskim nie powinien zrobić nic złego.

    EDIT:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	271454
    Tak dzięki folii (fuj) dla jasności . Styropian i folia - co za połączenie... A ludzie kupują i dają wiarę, że to ekologiczne i zdrowe i drewniane . Co to lobby robi z ludźmi ...

  9. #489
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    A folia i styropian wydzielają jakieś toksyczne opary ?? Chyba raczej nie.
    Jak już to wełna, wydzielająca szkodliwy formaldehyd, no ale teraz niby też są takie wełny tego pozbawione

  10. #490

    Domyślnie

    Cytat Napisał escone Zobacz post
    A folia i styropian wydzielają jakieś toksyczne opary ?? Chyba raczej nie.
    Jak już to wełna, wydzielająca szkodliwy formaldehyd, no ale teraz niby też są takie wełny tego pozbawione
    Pewnie między innymi jest ta nieszczęsna folia, ja jako "mocny alergik" nie widzę jakoś innego rozwiązania. Dlatego też bardzo dobrze czuję się w takim domu w którym jest tylko płyta g/k i farba, taki komfort psychiczny że nic mnie nie uczula

  11. #491
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Pewnie między innymi jest ta nieszczęsna folia, ja jako "mocny alergik" nie widzę jakoś innego rozwiązania. Dlatego też bardzo dobrze czuję się w takim domu w którym jest tylko płyta g/k i farba, taki komfort psychiczny że nic mnie nie uczula
    Kolego - domy szczelne ofoliowane bez super sprawnej wentylacji do doskonała wylęgarnia grzybów - co nie jest zalecane alergikom.Nie jestem pewien czy ta folia dodaje Ci zdrowia, a nawet przypuszczam, że jest dokładnie odwrotnie. Sam również jestem alergikiem i nie polecam takim osobom "owijania się styropianem". Badaliśmy ten problem niejednokrotnie.

  12. #492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Kolego - domy szczelne ofoliowane bez super sprawnej wentylacji do doskonała wylęgarnia grzybów - co nie jest zalecane alergikom.Nie jestem pewien czy ta folia dodaje Ci zdrowia, a nawet przypuszczam, że jest dokładnie odwrotnie. Sam również jestem alergikiem i nie polecam takim osobom "owijania się styropianem". Badaliśmy ten problem niejednokrotnie.
    To aż taki duży problem zrobić sprawną wentylację?

  13. #493
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    To aż taki duży problem zrobić sprawną wentylację?
    No w domu szkieletowym jak się często okazuje w praktyce łatwa sprawa to nie jest.

  14. #494
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    No wystarczy dziurka w ścianie i kratka , a w łazience wentylatorek i po sprawie

  15. #495
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaśka_L

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-068
    Posty
    19

    Domyślnie

    A w ile można wybudować dom kanadyjski? Bo kiedyś nam taki pomysł chodził o głowie.

  16. #496

    Domyślnie

    W telewizji to nawet w 7dni

  17. #497
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    Mogę coś na ten temat powiedzieć . Budowa domu trwa ok 2 miesięcy, jasne że są tacy co mówią że krócej ale osobiście nie polecam. Ogólnie uważam że im dłużej buduje się taki dom (zwłaszcza gdy używa się drewna) tym lepiej bo ma czas żeby "oddychać". Druga sprawa do tego typu domu używa się wyłącznie wełny mineralnej (chodzi mi o docieplenie ). Jak coś to można do mnie pisać chętnie pomogę

  18. #498
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta34 Zobacz post
    Mogę coś na ten temat powiedzieć . Budowa domu trwa ok 2 miesięcy, jasne że są tacy co mówią że krócej ale osobiście nie polecam. Ogólnie uważam że im dłużej buduje się taki dom (zwłaszcza gdy używa się drewna) tym lepiej bo ma czas żeby "oddychać". Druga sprawa do tego typu domu używa się wyłącznie wełny mineralnej (chodzi mi o docieplenie ). Jak coś to można do mnie pisać chętnie pomogę
    Co tam ddycha"?
    Jaki jest przekrój warstw w tej ścianie?

  19. #499
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    O i oto kolejny spór! Ja jako, że startuje z budową kanadyjczyka (trwało to wieki, ale wreszcie zaczynamy ) czytam i czytam i czytam i, gówno wiem,
    Rozmawiałem mailowo z panią Lipką (inez domy kanadyjskie) i ona twierdzi, z resztą jak wiele innych osób, że styro jest be. Jak robiłem obliczenia dla przegrody też wyszło mi, że jest be bo zamykam skroplinę (o ile jakaś będzie) w ścianie (teoretycznie odparuje), a przy wełnie w płytach nic takiego sie nie dzieje. Mądrzy ludzie powiedzcie wreszcie jak z tym jest?
    Ostatnio edytowane przez scrabie ; 23-09-2014 o 07:38

  20. #500
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    a ile dajesz tego styropianu tak w ogóle?

Strona 25 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony