dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 29
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 576
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    O i oto kolejny spór! Ja jako, że startuje z budową kanadyjczyka (trwało to wieki, ale wreszcie zaczynamy ) czytam i czytam i czytam i, gówno wiem,
    Rozmawiałem mailowo z panią Lipką (inez domy kanadyjskie) i ona twierdzi, z resztą jak wiele innych osób, że styro jest be. Jak robiłem obliczenia dla przegrody też wyszło mi, że jest be bo zamykam skroplinę (o ile jakaś będzie) w ścianie (teoretycznie odparuje), a przy wełnie w płytach nic takiego sie nie dzieje. Mądrzy ludzie powiedzcie wreszcie jak z tym jest?
    Daj wełnę, będziesz spał spokojnie.

  2. #502
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    W prawidłowo zbudowanym domu styropian nic złego nie robi, zarówno jak i wełna. Każdy materiał wymaga swojej prawidłowej technologii montażu i wszystko będzie działać.

  3. #503

    Domyślnie

    Styropian nic złego nie zrobi gdy będzie tak jak masz Ty, czyli na macie drenażowej, lub będzie to styropian przykręcony na listwach które zapewnią szczelinę wentylacyjną albo będzie to styropian ryflowany. Wełna może być przykręcona bezpośrednio do płyty osb, więc nie wpuszczamy zimnego powietrza pod izolację tym samym mamy lepszy współczynnik U przegrody.

  4. #504
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Dlatego też piszę o prawidłowych technologiach

  5. #505

    Domyślnie

    Teoretycznie styropian kręcony bezpośrednio do płyty osb nie zrobi nic złego, ale czy praktycznie rzeczywiście tak wyjdzie, tego nie wiem...

  6. #506
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Odnośnie prawidłowego stosowania styropianu na macie drenażowej polecam ten filmik:
    http://www.stucoflex.com/rainscreen_drainage_mats.html

    Moim zdaniem jest to rozwiązanie idealne, najważniejszy + to taki że "lewe powietrze" pod sytropianem jest minimalne no i wentylacja ściany odbywa się w każdym kierunku (w filmiku mowa o tym w 1:15)


    A tu test wodny maty drenażowej:
    https://www.youtube.com/watch?v=kdZ-IQnZ7Oc
    Ostatnio edytowane przez escone ; 25-09-2014 o 19:59

  7. #507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Głowa boli jak patrzy się na te wymysły ... zamiast zająć się na poważnie problemem to robi się niczym średniowieczny cyrulik.
    Przychodzi upuszczać krew... to jest po prostu wynalazek.
    Pierwsze trzeba zapobiegać .. a nie leczyć skutki.
    Zapobieganie jest proste, pierwsze musi być paroizolacja szczelna i sprawdzona testem szczelności ...
    Na elewację trzeba dać tyle izolacji aby temperatura między izolacją a płytą OSB była na tyle wysoka by tam nic się nie miało prawa skraplać.
    A najważniejsze jest trzymać w domu wilgotność w ryzach.
    Ile izolacji ? co najmniej 15cm styropianu.. były wyniki z U werta ... z termiki...

    Z innej strony, jakkolwiek kondensacja wewnątrz przegrody jest nie dopuszczalna i tu nie ma dyskusji, problem to nie tylko budownictwo szkieletowe, ale też murowane domy... gdzie wody odchodzą ... a tylko przez słaby opór dyfuzyjny farby wewnątrz.

  8. #508
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    A czy zamiast płyty osb można użyć płyty p5 ?

  9. #509

    Domyślnie

    "Zastosowanie budowlane:

    -jako materiał konstrukcyjny w budownictwie szkieletowym
    -na ściany, stropy
    -na podłogi
    -do produkcji belek stropowych
    -jako płyty wykończeniowe na ścianach i stropach
    -do pokryć dachowych i na średnioterminowy szalunek
    -do budowy budynków gospodarczych
    -do tymczasowego zamykania otworów w budynkach"

  10. #510

    Domyślnie

    Zadusić kanadyjczyka raczej jest bardzo ciężko, musiałby stać dość długi czas z płytą osb na wierzchu aby ta nasiąkneła wodą. Para na oknach to po prostu słaba wentylacja lub lipne okna.

    EDIT: Grzyb zazwyczaj robi się w miejscu w którym jest brak izolacji termicznej lub przegroda jest nieprawidłowo wentylowana.
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 01-10-2014 o 13:36

  11. #511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czytałem, że przy budowie takiego domu łatwo jest popełnić błąd przy izolowaniu i go "zadusić"- zimą para na oknach od wewnątrz, wilgoć, grzyb. Nawet niektóre firmy zajmujące się budową tego niby szybko i fachowo tak robią. Stąd większość negatywnych opinii o kanadyjkach chyba.
    Ma być uduszony niczym garotom!! szczelność ma być bezwzględna ... inaczej to po jakiego grzyba robisz wentylację ?
    Jak chcesz robić źle to na pruj się tanim winem(tylko uważaj na palce ... i montuj "kanadyjczyka" będzie masa szczelin i dom lewym powietrzem będzie się wentylować .. a czy oto chodzi ? na pewno nie ... w domu będzie 20-30% wilgotności ...

    Kolega wyżej napisał ... na zimnej ścianie grzyb się robi... ale zimna ściana to tylko kwestia głębokości ... w środku ściany może być już na tyle zimno że wody odejdą ...

  12. #512

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    O i oto kolejny spór! Ja jako, że startuje z budową kanadyjczyka (trwało to wieki, ale wreszcie zaczynamy ) czytam i czytam i czytam i, gówno wiem,
    Rozmawiałem mailowo z panią Lipką (inez domy kanadyjskie) i ona twierdzi, z resztą jak wiele innych osób, że styro jest be. Jak robiłem obliczenia dla przegrody też wyszło mi, że jest be bo zamykam skroplinę (o ile jakaś będzie) w ścianie (teoretycznie odparuje), a przy wełnie w płytach nic takiego sie nie dzieje. Mądrzy ludzie powiedzcie wreszcie jak z tym jest?
    Czy ta Pani zna sie na pewno na budowie domów szkieletowych

  13. #513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta, wełna nie stanowi żadnego oporu dla pary wodnej, czyli nie może być zakończona czymś co ma ten opór większy.
    Bo to nic się nie dzieje w wyobraźni tej pani ... sobie wyobraziła wspaniałą wełnę ... tylko zapomniała o tynku.
    Że wpuściła tam parę wodną, tylko nie pomyślała czy ta para wyjdzie równie ochoczo.
    EPS jest w tym wypadku lepszy, ale tylko w tedy kiedy jest go odpowiednia grubość, która daje odpowiedni opór termiczny.
    Przy 20cm izolacji z EPS'u jest i ciepło i sucho.

  14. #514

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Mam pytanie do posiadaczy domów szkieletowych.
    Chciałbym postawić sobie taki domek głównie dlatego że koszt budowy jest stosunkowo tani.
    Prosiłbym o wyrażenie opinii na temat poniższej rozpiski technologicznej, dom ma 110m2 parter z dachem 2 spadowym, firma wyceniła budowe na 250 tys pod klucz.

    - Ściana zewnętrzna budynku oraz nośna wykonania z profilu drewnianego wypełnionego wełna 150mm od zewnątrz płytą mfp 15mm oraz elewacja ze EPS 10mm
    - Wewnątrz folia paroizolacyjna z płytą mfp 12mm oraz płytą gkb z tynkiem gipsowych

    Reszta to standardowe informacje na temat wykończenia
    Cena może sie wydawać dużo bo wliczono w nią koszt elektrowni solarnej przeznaczonej do zasilenia domu w prąd oraz ogrzewanie
    Uważacie że konstrukcja jest dobra ?

    Nie planuje budować dwóch domów w życiu, chciałbym żeby ten był tym pierwszym i ostatnim

  15. #515
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał sony24 Zobacz post
    Witam serdecznie
    Mam pytanie do posiadaczy domów szkieletowych.
    Chciałbym postawić sobie taki domek głównie dlatego że koszt budowy jest stosunkowo tani.
    Prosiłbym o wyrażenie opinii na temat poniższej rozpiski technologicznej, dom ma 110m2 parter z dachem 2 spadowym, firma wyceniła budowe na 250 tys pod klucz.

    - Ściana zewnętrzna budynku oraz nośna wykonania z profilu drewnianego wypełnionego wełna 150mm od zewnątrz płytą mfp 15mm oraz elewacja ze EPS 10mm
    - Wewnątrz folia paroizolacyjna z płytą mfp 12mm oraz płytą gkb z tynkiem gipsowych

    Reszta to standardowe informacje na temat wykończenia
    Cena może sie wydawać dużo bo wliczono w nią koszt elektrowni solarnej przeznaczonej do zasilenia domu w prąd oraz ogrzewanie
    Uważacie że konstrukcja jest dobra ?

    Nie planuje budować dwóch domów w życiu, chciałbym żeby ten był tym pierwszym i ostatnim
    1.To że dom szkieletowy jest tani w budowie to bzdura...Prawdą jest natomiast że jest dużo tańszy w eksploatacji (wiem z autopsji bo mam taki dom)
    2. 10mm EPS to zdeczydowanie za mało...a jak już stosują EPS to ważne jest jak to robią.....czy jest wiatroizolacja, szczelina wentylacyjna czy bez szczeliny itd.

  16. #516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Bez 15cm EPS .. nawet bym nie ryzykował .. co później ? trzymanie w domu posuchy ?
    Trzeba założyć proste założenie przy 50% wilgotności wewnątrz i +20st nie powinna nastąpić nigdzie kondensacja.
    Czyli tak czy siak, musi być opóźniacz pary/ (paroizolacja) opóźniacz lepiej pokazuje rolę tego czegoś.
    Dodatek alu wskazany ... większe opóźnienie.
    Przy 15 cm izolacji lambda 0,04 ... temperatura między EPS / OSB wynosi 12 st z malutkimi groszami.
    Przy -20 na zewnątrz. Plus jeszcze obcięcie dostaw pary wodnej przez opóźniacz i można spać spokojnie.

  17. #517

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Bez 15cm EPS .. nawet bym nie ryzykował .. co później ? trzymanie w domu posuchy ?
    Trzeba założyć proste założenie przy 50% wilgotności wewnątrz i +20st nie powinna nastąpić nigdzie kondensacja.
    Czyli tak czy siak, musi być opóźniacz pary/ (paroizolacja) opóźniacz lepiej pokazuje rolę tego czegoś.
    Dodatek alu wskazany ... większe opóźnienie.
    Przy 15 cm izolacji lambda 0,04 ... temperatura między EPS / OSB wynosi 12 st z malutkimi groszami.
    Przy -20 na zewnątrz. Plus jeszcze obcięcie dostaw pary wodnej przez opóźniacz i można spać spokojnie.
    Nie bardzo rozumiem,
    Czyli wg Ciebie kwestia aby styropian był grubszy?
    Za dopłatą można to zmienić a czy zwrócić uwagę na coś jeszcze ?
    W domu jest montowana także rekuperacja, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w tym przypadku ?

  18. #518

    Domyślnie

    aaa, przepraszam, mój błąd w technologii napisane jest EPS 100mm...

  19. #519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Rekuperacja ma znaczenie, a bardziej utrzymanie wilgotności w ryzach .. zobacz sobie wykres moliera ... wuj google pomoże.
    15cm izolacji to takie minimum, Osobiście chciał bym mieć w takim przypadku te 20cm EPS'a ...

  20. #520

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Rekuperacja ma znaczenie, a bardziej utrzymanie wilgotności w ryzach .. zobacz sobie wykres moliera ... wuj google pomoże.
    15cm izolacji to takie minimum, Osobiście chciał bym mieć w takim przypadku te 20cm EPS'a ...
    A reszta jest w porządku ? Wełna nie jest za cienka ?

Strona 26 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony