dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 139
  1. #21

    Domyślnie

    [quote="fidel"]Gdyby nie mój Merkury z płaszczem wodnym to płacąc rachunki tylko za olej doznałbym choroby psychicznej.

    Witam - mam pytanie jaki duzy dom ogrzałeś tym Merkurym? Ile wydałeś w sezonie na drewno? a ilew sąsiedzi na gaz?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Dla tych co planują palic drewnem. Jesli ma sie to opłacać i macie się niestresować to zapewnijcie sobie miejsce do skłądowania (mała działka to pomyłka), kupujcie drewno z lasu, ale najlepiej w okresie zimowo-wiosennym - najmniejszy popyt na opał, najwieksza podaż (mam na mysli liściaste).
    I OTTO chodzi.
    Bo jak się nie myœli i czeka nie wiadomo na co, to zawsze wyjdzie po 160 zł za metr a może i więcej.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: Czy ogrzewanie drewnem jest naprawdę tanie?

    Cytat Napisał retrofood
    Na Błękitnej Planecie nie ma gazu? To po co� tam osiadł?
    Jakoś tak wyszło. W niektórych miejscach jest gaz, w innych - nie ma. A w ogóle, to o jakim gazie mówimy?

  4. #24

    Domyślnie

    Casandra 75 . Spaliłem 16 metrów po 120 złotych ale dom nie był ocieplony. W sumie za 2000 pln miałem w miare ciepło i ciepłą wodę . Ale zaznaczam było tego aż 7 miesięcy. Dom nie jest duży i do ogrzania jest 140 metrów razem z poddaszem użytkowym. Drewno pomimo zapowiedzi nie było jednak suche i był to w zasadzie w 3/4 jesion. Póżniej się dowiedziałem że jesion pali się mokry. Na ten rok zaplanowałem 11 metrów no bo mam olej. Teraz już przepalam ale drewno jest suche. Różnica w paleniu jest kolosalna na plus. Największy wpływ ma jak zauważyłem ocieplenie budynku. Co do sąsiadów to wyszło im dwukrotnie więcej tak przynajmniej deklarują , dom mają około 160 metrów ale chyba nie wszystkie pomieszczenia są włączone na pełną moc. Przekonują mnie (sąsiedzi) że do ceny gazu nic nie mają ale koszty przesyłu biją po kieszeni najbardziej. Mam wrażenie że coś z tym gazem nie jest tak. Mieszkam na górce na wsi i widzę że prawie z każdego komina bije dym pomimo że każdy dom ma widoczny wkład kwasiaka. Gazu nie mam, czekam aż sami przyjdą i zaproponują podłączenie. (80 metrów od rury)

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    To ja jeszcze inaczej.

    OGRZEWANIE DRZEWEM JEST NAPRAWDĘ TANIE

    jeśli macie dostęp do drzewa poniżej 100zł/m3.
    Jeden dzień rocznie rąbania i układania.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Piszecie, że drewnem ok, ale jak jest suche. To znaczy, że mokre nie nadaje się do ogrzewania? Pytam bo podczas budowy wyciąłem kupę drzew (liściaste), które planowałem teraz palić. Nie są one niestety suche - czy przez to spadnie efektywność ogrzewania kominkiem z DGP?

    (generalnie planuje rzecz jasna kupować drewno suche, ale tego co mam przecież nie wyrzucę).

  7. #27

    Domyślnie

    po pierwszej zimie palenia drewnem w kominku policzyłam sobie:
    15mp x 140zł = 2.100 i odpuściłam, koszt grzania prądem wyszedł niewiele większy a NIC nie muszę robić

    wolę inny rodzaj ruchu niż noszenie drewna, rąbanie, układanie i... najzwyczajniej nie mam na to czasu

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    Piszecie, że drewnem ok, ale jak jest suche. To znaczy, że mokre nie nadaje się do ogrzewania? Pytam bo podczas budowy wyciąłem kupę drzew (liściaste), które planowałem teraz palić. Nie są one niestety suche - czy przez to spadnie efektywność ogrzewania kominkiem z DGP?

    (generalnie planuje rzecz jasna kupować drewno suche, ale tego co mam przecież nie wyrzucę).

    mokrym możesz palić ale pali się gorzej po prostu

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    Piszecie, że drewnem ok, ale jak jest suche. To znaczy, że mokre nie nadaje się do ogrzewania? Pytam bo podczas budowy wyciąłem kupę drzew (liściaste), które planowałem teraz palić. Nie są one niestety suche - czy przez to spadnie efektywność ogrzewania kominkiem z DGP?

    (generalnie planuje rzecz jasna kupować drewno suche, ale tego co mam przecież nie wyrzucę).
    Jeszcze nie paliłem w kominku, ale z tego co czytałem, to palenie mokrym drewnem daje po prostu mniej ciepła. Czyli - musisz spalić więcej mokrego, żeby otrzymać tyle ciepła, co z suchego. Chyba trochę zamotałem

  10. #30

    Domyślnie

    Inka czy możesz podać jakieś szczegóły tego grzania prądem? Mam póki co tylko kominek z płaszczem. W poprzednim sezonie poszło mi drewna również za 2000 zł z hakiem a więc mamy zbliżone dane wyjściowe Przymierzam się do elektrycznego kotła C.O. (np. Kospel) ale jakbym nie liczył, jakbym nie czytał, równoważne grzanie prądem (w drugiej taryfie) daje minimum 600 zł/m-c w sezonie zimowym. Razy 6, może 6.5 m-ca równa się 4000 zł. Dwa razy drożej niż drewnem... Podaj szczegóły jaki metraż ogrzewasz, jaki kominek, jaki kocioł, jakie ogrzewanie?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał miwol
    Inka czy możesz podać jakieś szczegóły tego grzania prądem? Mam póki co tylko kominek z płaszczem. W poprzednim sezonie poszło mi drewna również za 2000 zł z hakiem a więc mamy zbliżone dane wyjściowe Przymierzam się do elektrycznego kotła C.O. (np. Kospel) ale jakbym nie liczył, jakbym nie czytał, równoważne grzanie prądem (w drugiej taryfie) daje minimum 600 zł/m-c w sezonie zimowym. Razy 6, może 6.5 m-ca równa się 4000 zł. Dwa razy drożej niż drewnem... Podaj szczegóły jaki metraż ogrzewasz, jaki kominek, jaki kocioł, jakie ogrzewanie?

    kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza

    a jeśli chodzi o ogrzewanie elektryczne dom 180m kanadyjczyk, podłogówka elektryczna + piece akumulacyjne
    w najzimniejszym miesiacu zeszłego roku prąd 700zł z czego 150 to inne rzeczy związane z prądem (bojler, agd, oświetlenie). Całkowicie energia elektyczna za rok to 4.500 z tego 150 (zimą nieco więcej) x 12 =1800zł, wiec samo ogrzewanie 2700

  12. #32

    Domyślnie

    A mogę Cię jeszcze zapytać o koszty startowe takiej elektrycznej instalacji? Ile kosztowała ta podłogówka i piece akumulacyjne?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka1
    po pierwszej zimie palenia drewnem w kominku policzyłam sobie:
    15mp x 140zł = 2.100 i odpuściłam, koszt grzania prądem wyszedł niewiele większy a NIC nie muszę robić ;)

    wolę inny rodzaj ruchu niż noszenie drewna, rąbanie, układanie i... najzwyczajniej nie mam na to czasu ;)
    Na twoim miejscu też bym nic nie robił, tylko znalazł faceta który zadba o drzewo po 70 zł za mp. Przyda mu się ruch jak psu buda.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Inka1
    po pierwszej zimie palenia drewnem w kominku policzyłam sobie:
    15mp x 140zł = 2.100 i odpuściłam, koszt grzania prądem wyszedł niewiele większy a NIC nie muszę robić

    wolę inny rodzaj ruchu niż noszenie drewna, rąbanie, układanie i... najzwyczajniej nie mam na to czasu
    Na twoim miejscu też bym nic nie robił, tylko znalazł faceta który zadba o drzewo po 70 zł za mp. Przyda mu się ruch jak psu buda.

    to nie o to chodzi, mnie nie ma cały dzień w domu... kto ma palić???? poza tym nie zostawię palącego się kominka w domu - jeden pożar przeżyłam i wystarczy

    a poza tym jestem wygodna, wolę posiedzieć z dzieckiem a nie zajmować się przykładaniem, paleniem i wynoszeniem popiołu. Palę - jeśli mam ochotę

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Inka zauważyła też ważny aspekt palenia drewnem - trzeba mieć kiedy do kotła podłozyć. Jesli faktycznie ktoś chce by było tanio i nie chce jakiejś wymyslnej instalacji to niech pamięta, że 3-4 razy na dobę w zimie wypada dołozyc.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka1
    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Inka1
    po pierwszej zimie palenia drewnem w kominku policzyłam sobie:
    15mp x 140zł = 2.100 i odpuściłam, koszt grzania prądem wyszedł niewiele większy a NIC nie muszę robić ;)

    wolę inny rodzaj ruchu niż noszenie drewna, rąbanie, układanie i... najzwyczajniej nie mam na to czasu ;)
    Na twoim miejscu też bym nic nie robił, tylko znalazł faceta który zadba o drzewo po 70 zł za mp. Przyda mu się ruch jak psu buda.

    to nie o to chodzi, mnie nie ma cały dzień w domu... kto ma palić???? poza tym nie zostawię palącego się kominka w domu - jeden pożar przeżyłam i wystarczy :evil:

    a poza tym jestem wygodna, wolę posiedzieć z dzieckiem a nie zajmować się przykładaniem, paleniem i wynoszeniem popiołu. Palę - jeśli mam ochotę ;)
    Więc skoro jest to twój wybór, to nie pisz pytajšcemu, że koszty sš te same. Bo on chce zaoszczędzić i może. Ale musi się wysilić. Oczywiœcie, wybór też należy do niego.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Inka1
    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Inka1
    po pierwszej zimie palenia drewnem w kominku policzyłam sobie:
    15mp x 140zł = 2.100 i odpuściłam, koszt grzania prądem wyszedł niewiele większy a NIC nie muszę robić

    wolę inny rodzaj ruchu niż noszenie drewna, rąbanie, układanie i... najzwyczajniej nie mam na to czasu
    Na twoim miejscu też bym nic nie robił, tylko znalazł faceta który zadba o drzewo po 70 zł za mp. Przyda mu się ruch jak psu buda.

    to nie o to chodzi, mnie nie ma cały dzień w domu... kto ma palić???? poza tym nie zostawię palącego się kominka w domu - jeden pożar przeżyłam i wystarczy

    a poza tym jestem wygodna, wolę posiedzieć z dzieckiem a nie zajmować się przykładaniem, paleniem i wynoszeniem popiołu. Palę - jeśli mam ochotę
    Więc skoro jest to twój wybór, to nie pisz pytajšcemu, że koszty sš te same. Bo on chce zaoszczędzić i może. Ale musi się wysilić. Oczywiœcie, wybór też należy do niego.

    wybrałam porównując między innymi koszty - przeczytaj prosze uważnie, gdyby kosztu były nieporównywalnie wysokie - może wróciłabym li tylko do kominka

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka1
    wybrałam porównując między innymi koszty - przeczytaj prosze uważnie, gdyby kosztu były nieporównywalnie wysokie - może wróciłabym li tylko do kominka
    Masz prawo do takiego liczenia kosztów. Ja proponuję jednak inny sposób liczenia. Który sposób wybierze pytajšcy - również kwestia wyboru.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #39

    Domyślnie

    Ja też kupuję drewno w nadleśnictwie, tak więc lukol-bis jestem kolejnym pewnie dla ciebie incydentalnym przypadkiem. Drewno za m przestrzenny w granicach osiemdziesięciu kilku zł i to bardzo dobre bo dąb, grab, brzoza.
    Uważam odrzewanie drewnem za najtańsze, a już na pewno w moich warunkach, ale ja mam bardzo ciepły, energooszczędny dom.
    A o obróbkę drewna się nie martwię. Mam kogoś, kto z przyjemnością się tym zajmuje [/b]

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Lenistwo jest gorsze niż faszyzm - tak mawiał mój dziadek -jest w tym sporo prawdy.
    Jezli na sezon schodzi 20 mp drewna po 50 zł- to daje 1000PLN - to mam pytanie czym taniej ogrzejecie dom oraz cwu przez cały rok???

    Z pełnym szacunkiem dal tych którzy wola odpoczywac i więcej płacic.

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony