dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 240
  1. #201

    Domyślnie

    Jeśli ktoś rozważa płot betonowy do ogrodzenia nieruchomości z domkiem to lepiej nie przemyśli to jeszcze raz. Jak ktos prowadzi skup surowców wtórnych lub działalność gospodarczą gdzie estetyka nie odstarszy klientów to ok. Pamiętać należy, że dziwnym trafem bardzo często mimo utwardzenia gruntu k/płotu po jakimś czasie zaczyna ona tańczyć (wtedy nie pasuje już nigdzie)

  2. #202

    Domyślnie

    Jejku, ten straszny wątek znowu wrócił. Betoniakom mówimy nie!

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    zdecydowanie....nie

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Sąsiad uraczył mnie niestety betonowym ogrodzeniem wyjątkowej urody, a w ogródku postawił monument, z którego dumnie spogląda sztuczny bażant .

    W związku z tym intensywnie poszukujemy szybko i gęsto rosnącego żywopłotu ...
    Może coś zasugerujecie?...

  5. #205

    Domyślnie

    W Grodzisku Mazowieckim "rządzi i dzieli" w obecnym czasie pan Grzegorz Benedykciński - b.fajny pan: odpowiada na pytania "ludu", słucha go...ale przede wszystkim jest WROGIEM NR 1 OGRODZEŃ BETONOWYCH ! Nie wiem czy będzie to do końca zgodne z prawem i czy nie naruszy się tutaj jakichś wolności, ale (sam to czytałem) pan ten zapowiedział ostrą walkę z "betonami", od zakazu budowania począwszy po nakaz rozbiórki ogrodzeń już istniejących, a już na pewno postawionych bez zezwolenia (o właśnie, a czy w świetle nowych przepisów jest ono jeszcze potrzebne?). Cóż, narobię sobie pewnie wrogów, ale ja tego pana popieram.
    ...bo też jaką szczególną funkcję pełni taki beton? Czy nie można zamiast niego zastosować ogrodzenia: siatka + żywopłot z głogu, śliwki, akacji czy też innej rośliny z kolcami? Co skuteczniej powstrzyma złodzieja: betonik czy 1,8m wysoki i 1m szeroki żywopłot z głogu?

    Pozdrawiam

    Pearl

  6. #206

    Domyślnie

    Mój sąsiad ogrodził się betonem w zeszłym roku z dwóch stron. Pomiędzy nami jest stara siatka w złym stanie. Troszkę przewraca się na stronę sąsiada. Sąsiad chciałby ją wymienić na betonowe ogrodzenie na swój koszt. Na razie tylko o tym przebąknął. Nie mam zamiaru godzić się na betonowe ogrodzenie między nami, ale boję się że będzie to powodem naszych nieporozumień sąsiedzkich.
    Nie stać mnie na razie na remontowanie 90m ogrodzenia i wolałbym aby sąsiad poczekał troszkę. Jak finansowalibyśmy je wspólnie to musiało by się ono podobać obydwu stroną, a tak mogę nie mieć nic do gadania.

  7. #207

    Domyślnie

    Każdy ma prawo do swojego gustu. Akurat ja jestem przeciwniczką, nie widze nic ładnego w tego typu ogrodzeniach. A jak widziałam działkę niemal w lesie, otoczoną pięknymi drzewami i ogrodzoną betonowym płotem w kiście winogron (!!!), to adrenalina mi wzrosła... Ale widziałam ładne ogrodzenie, i to nawet z betonu. Są to elementy DecoFlo (chyba taka nazwa) firmy Jadar. W środek wlewa się beton. Ogrodzenie można komponować w dowolny sposób, łączyć z drewnem lub metalem... Polecam, bo naprawdę robi wrażenie. Pozytywne.
    Pozdrawiam

  8. #208

    Domyślnie

    Heeey ludziska !

    A to ja co by nowego wątku nie zaczynać postanowiłem nabazgrolić tutaj kilka słówek.
    Betonowe płoty również mi się nie podobają ale o gustach się nie dyskutuje.
    Ponieważ też zastanawiam się jakie ogrodzenie wybrać tak sobie kombinuję co wybyło fajne „inne” i nie za drogie.

    Kiedyś widziałem płot słupki i murek zrobione z pustaków betonowych.
    W sumie nie wiem czy to dobra nazwa pustak
    Gotowe elementy kształtki betonowe wymiary około 30x30 wysokie z ok. 20cm
    Z zewnątrz wtopione „wduszone” malutkie kamyczki prawie jak nad morzem na plaży ,
    Cały system tego jest elementy na słupki , na murki , daszki itd…
    Te bloczki zalewa się betonem , z zewnątrz widać tylko ładne malutkie kamyszki

    Tylko nie wiem jak to się nazywa fachowo, i gdzie to można kupić , szperałem po necie ale znajduje mi same strony z betonowymi płytami na płot a tego co chce nie mogę poszukać.
    Może ktoś z Was ma taki płotek (słupki, murek) jak się to nazywa gdzie to kupić ?
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamaej

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam chyba dokładnie taki płot, o jaki Ci chodzi. Gotowe elementy robi firma STYL BET. Na ich stronie internetowej można zobaczyć.

  10. #210

    Domyślnie

    no idelanie to !!!
    o to mi loto dzieki ! przesyłam virtualne piwko
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Cytat Napisał magmi
    Ja jeszcze w kwestii jednolitość kontra indywidualność.

    Istnieje taka gałąź architektury, która zwie się urbanistyka - i zajmuje się planowaniem przestrzennym całych kompleksów budowlanych wraz z organizacją terenów zielonych. Nieprzypadkowo osiedla zaprojektowane w całości przez dobrych urbanistów są właśnie tymi najładniejszymi osiedlami, choć pewnie dla osób o poglądach takich jak MBZ urbanistyka to wymysł komunizmu .

    A pole dla indwywidualizmu przecież zawsze jest: jednolitość niekoniecznie oznacza jednakowość - to jest tylko najprostyszy sposób uzyskania jednolitości estetycznej, ale przecież nie jedyny.

    Przykład pierwszy: 4 domy dostępne Muratora wybudowane obok siebie. Każdy według innego projektu, dwa parterowe, dwa z poddaszem, z różnych materiałów, z różnymi detalami (np. oknami). A jednak pasują do siebie, bo zachowano tę samą kolorystykę - czerwone dachy, żółte elewacje. To jest jedna (bardzo prosta) metoda.
    Inna metoda i inny przykład - osiedle składające się z domów w zupełnie różnych kolorach, ale wszystkie dachy są pokryte tym samym materiałem i mają ten sam kąt nachylenia połaci, elewacje też w różnych kolorach, ale wszystkie z tych samych materiałów - np. tynk + oblicówka drewniana. Efekt: różnorodnie (jest pole do własnej inwencji), ale w jednym stylu. I dzięki temu całość świetnie wygląda!

    Dlaczego o tym piszę? Bo indywidualizm ma swoje pułapki. Jest mnóstwo osiedli (zwłaszcza tych nowych), które składają się z domów będących właśnie popisami indywidualności swoich właścicieli. Każdy dom z osobna jest nawet ładny i wykonany z porządnych materiałów, ale całość robi wrażenie pokoju umeblowanego kompletnie nie pasującymi do siebie meblami. Dachy: różne kolory, ilość połaci, materiał pokrycia, kąt nachylenia... Elewacje: siding, drewno, klinkier, tynk... O oknach i ogrodzeniach nawet nie wspominam. Efekt: całe oseidle jest po prostu brzydkie, mimo ładnych elementów składowych. A przecież patrzymy codziennie nie tylko na własny dom i ogród, ale też ulicę i osiedle.

    Jeśli ktoś uważa, że to co buduje jest wyłącznie jego własną sprawą, to nie powiniem budować wśród ludzi, tylko w okolicy gdzie jego JEDYNY dom będzie mógł olśnić oczy oglądających swoją niezwykłością...

    Popieram w całej rozciągłości. Betonowym płociskom, krasnalom, bażantom, lwom gipsowym, mówimy NIE. Dostosowanie estetyki swojego domu i podwórka do charakteru okolicy, nie jest pozostałością komunizmu (jak niektórzy twierdzą) ale efektem dobrze pojętej demokracji i szacunku dla innych.
    Pozdrawiam serdecznie

  12. #212

    Domyślnie

    Kształtki z betonu szlachetnego na ogrodzenia - bardzo estetyczne, wręcz ekskluzywne - robi Semmelrock. Są trzy kolory - granit (szary), żółty (jak piaskowiec) i czerwono-brązowy.

  13. #213

    Domyślnie

    Klaniam sie wszystkim!

    Kurde a mnie za ladna siateczke ( panele ocynk + proszek ral ), brame, furtke powiedzieli..........................25 tyś.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...za 14 arów.


    DaroMan

  14. #214

    Domyślnie

    Witam,
    W gminie Grodzisk Mazowiecki - w kazdym nowo uchwalanym planie zagospodarowania jest zakaz stosowania betonowych ogrodzen.
    A ceny (nawet zwyklej siatki) sa zabojcze, niestety.
    Pozdrawiam
    Mirek

  15. #215

    Domyślnie

    Do mnie jak ma przyjechać ktoś i pyta o drogę , to mam prostą sprawe , sręcisz pan zaraz za takim burackim płotem betonowym , z reguły to wystarcza , ale jak ktoś nie załapie , to tłumacze, na dole malowany na czerwono (imitacja cegły) , a na górze na śnieżnobiałe lilijki harcerskie .
    Przeważnie to wystarcza.Słysze pisk opon , znaczy facet jest u mnie zaraz.

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Mówcie co chcecie ale ogrodzenie betonowe to najochydniejsze ogrodzenie jakie widziałem.
    Jedynym domem który mógłbym ogrodzić betonowym jest dom teściowej

    A tak poważnie Beton to beton
    Zawsze będzie brzydki i tyle
    No tak, beton będzie zawsza brzydki, a drewno ładne jak nowe, potem przegoni beton w tej brzydocie.

  17. #217

    Domyślnie BETON

    Zgadzam się z przedmówcami, że beton nie zdobi. Ale działkę ogrodzic muszę, jak większośc z nas liczę pieniądze i chcę wydac jak najmniej, zatem decyduję się na ogrodzenie betonowe, proste, 1,50m. Długośc ogrodzenia 150 m. Wykonanmy to sami, kupuję tylko materiał. Pozdrowienia.

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Cytat Napisał jabko
    A tak poważnie Beton to beton
    Zawsze będzie brzydki i tyle
    No tak, beton będzie zawsza brzydki, a drewno ładne jak nowe, potem przegoni beton w tej brzydocie.
    Taaa, wszystko zależy od gustu ale zobaczcie np. to:
    http://www.bruk-bet.pl/pl2005/index1...=produkt&id=71

    Niby beton, ale jak dla mnie wygląda świetnie....
    I bloczki na ogrodzenia też mają..... Np.:

    http://www.bruk-bet.pl/pl2005/index1...=produkt&id=54
    Pozdrawiam
    Bartek

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sowa (monikaka)

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    A ja będę miała za płotem dwa pitbule i nie mam zamiaru ryzykowac utraty paluszków przez mojego malutkiego synka gdy zechce pogłaskac pieska. Do spółki z włascicelem psów postawimy ogrodzenie betonowe na długości 120m (cała długośc mojej działki wynosi 400m).
    Nie podoba mi się bardzo takie ogrodzenie,ale zdecydowałam się bo zabezpieczy moje dzieci,a problem brzydoty postaram sie rozwiązac zasłaniając beton zieleninką.
    Pozdrawiam

  20. #220

    Domyślnie

    Nowe oblicze betonowych ogrodzeń to kształtki na słupki i podmurówki - np. Semmelrock. Imitują kamień (piaskowiec) i są badrzo ładne w kolorze piaskowym, rudym i poielatym z fakturą kamienia. Zalewa się je w śrdoku betonem, a przęsła w środku można dobrać metalowe lub drewniane. Wypadają taniej niż naturalny kamień i klinkier, są estetyczne, nic nie mają współnego wizualnie z ohydztwami z odlewanego betonu (chociaż są oczywiście droższe).

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony