dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    mi też zalewa działkę....ale sąsiad....ma podwyższony grunt( ma do tego oczywiście prawo)...a woda z jego działki spływa na moją i zalewa mi fundamenty..odwoływałam się i co??? i nic...ponoć mój problem... Nikt nic nie może zrobić....że lepiej pogadac z sąsiadem..a sąsiad co zrobił??
    wkopał wiadro w ziemię
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał jag_24
    mi też zalewa działkę....ale sąsiad....ma podwyższony grunt( ma do tego oczywiście prawo)...a woda z jego działki spływa na moją i zalewa mi fundamenty..odwoływałam się i co??? i nic...ponoć mój problem... Nikt nic nie może zrobić....że lepiej pogadac z sąsiadem..a sąsiad co zrobił?? wkopał wiadro w ziemię wyżłobił sobie rów który skierował na moją posesję.... O tak..napewno się dogadamy
    Na to jest paragraf...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #23

    Domyślnie

    on ma w nosie...to typ tzw wrzoda na d...e z którym ciężko sobie poradzić, dzwoniłam po wszelakich urzedach...za każdym razem słyszłam że najlepiew sprawa cywilna...ale mi zalezy na czasie...a nie na bieganiu po sądach
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał jag_24
    on ma w nosie...to typ tzw wrzoda na d...e z którym ciężko sobie poradzić, dzwoniłam po wszelakich urzedach...za każdym razem słyszłam że najlepiew sprawa cywilna...ale mi zalezy na czasie...a nie na bieganiu po sądach
    Mur ? Betonowy ( beton na tamy ?)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    vib

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    195

    Domyślnie

    zacznij mu odpompowywac te wode na jego budynek - jesli oczywiscie cisnienie pompy pozwoli, ewentualnie pod jego brame itp itd

    Pzdr.
    vib

  6. #26

    Domyślnie

    no cóż sąsiad robi wszystko...najtańśzym kosztem, co widać po rynnie no i podmurówce ..........ale nie żebym się czepiała
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Castor

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co zrobić skoro po każdym średnim deszczu na terenie mojej działki stykającej się od strony małego ogródka z kilkoma sąsiadami, zbierają się spore kałurze ? Działka i dom są położone nieco niżej .Budowa jeszcze nie została zakończone, choć termin odbioru jest już blisko . Czy zrobienie odpływu należy do firmy deweloperskiej czy też będziemu musieli to zrobić we własnym zakresie sami czy też może w porozumieniu z sąsiadami ?

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No właśnie - a czy paragraf na bycie zalewanym przez drogę gminna jest taki sam? Po remoncie drogi wszystkie wody opadowe schodzą na moją działkę - rozmawiałem na razie z gościem gminy, który sam przyznał, że taki remont był bez sensu (bo drodze brakuje jakiegokolwiek odwodnienia itp.). Do kogo najlepiej zwrócić się w tej sprawie - do samej gminy? Do tego część wody pochodzi z drogi krajowej przebiegającej powyżej - czy tutaj odwoływać się przez gminę, bezpośrednio do lokalnego oddziału GDDKiA, czy jeszcze jakoś inaczej? Chciałem ruszać z budową jeszcze w tym roku no i może być ciężko w sytuacji, kiedy cała ta woda przelewa mi się przez murek na działkę.

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    carramba

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    No właśnie - a czy paragraf na bycie zalewanym przez drogę gminna jest taki sam? Po remoncie drogi wszystkie wody opadowe schodzą na moją działkę - rozmawiałem na razie z gościem gminy, który sam przyznał, że taki remont był bez sensu (bo drodze brakuje jakiegokolwiek odwodnienia itp.). Do kogo najlepiej zwrócić się w tej sprawie - do samej gminy? Do tego część wody pochodzi z drogi krajowej przebiegającej powyżej - czy tutaj odwoływać się przez gminę, bezpośrednio do lokalnego oddziału GDDKiA, czy jeszcze jakoś inaczej? Chciałem ruszać z budową jeszcze w tym roku no i może być ciężko w sytuacji, kiedy cała ta woda przelewa mi się przez murek na działkę.
    Ja mam ten sam problem. Dom już wybudowany .
    Nie mam pojęcia jak do tego podejść, ale jak tylko mocniej pada z odcinka 100m drogi cała woda wali do mnie na działkę.
    W Krakowie to chyba ZIKiT jest za to odpowiedzialny, ale nie wiem na jakie przepisy się powołać.
    Pomocy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony