dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 75
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1492
  1. #981
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dlaczego po tynkach wstawiamy brame ? Ja bym się troche bał robić instalacje którą robi sie oczywiście przed tynkami, i nie mieć bramy.

    Ktoś kto ogarnia montaż bramy - proszę o komentarz do moich zdjęć z poprzedniej strony. Nie wiem czy zgłaszać to do Wiśniowskiego jakich mają montażystów
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 31-03-2013 o 12:57
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  2. #982

    Domyślnie

    Ja zabiję garaż blachą i dechami, i uruchomię system alarmowy.
    Tak samo zresztą robię z drzwiami zewnętrznymi. Nie wstawię drzwi za 7 czy 8 koła przed tynkami, wolę nie ryzykować :]

  3. #983

    Domyślnie

    Był wątek, zresztą niejeden, dlaczego lepiej po tynkach...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-PILNE-PYTANIE

  4. #984

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Ktoś kto ogarnia montaż bramy - proszę o komentarz do moich zdjęć z poprzedniej strony. Nie wiem czy zgłaszać to do Wiśniowskiego jakich mają montażystów
    No coż sprawa wygląda tak, że jeśli świadomie zamówiłeś bramę 5000x2100 pomino, że otwór jest szerszy o ok. 100 mm (tak na moje oko), to tu nie ma co reklamować.
    Natomiast jeśli firma zrobiła błąd pomiarowy i na siłe szukała sposobu, aby bramę zamontować, to jak najbardziej trzeba to reklamować.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #985
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Sami wcześniej robili pomiary, z tym że był to ktoś inny niż ten co montował, a ściana na której brama jest osadzona jest otynkowana. Poziom wylewki jest już ustalony, więc montaż bramy na tym etapie myśle że nie jest problemem.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  6. #986

    Domyślnie

    Czy prawdą jest, ze w dalszym ciągu w bramach Krispol-u powyżej 500 cm górny panel sie odgina ( czytałem gdzieś o tym)??
    Czy już poprawili ten feler?

  7. #987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jackie1888

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-039
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Sami wcześniej robili pomiary, z tym że był to ktoś inny niż ten co montował, a ściana na której brama jest osadzona jest otynkowana. Poziom wylewki jest już ustalony, więc montaż bramy na tym etapie myśle że nie jest problemem.
    Jeśli "zero" (docelowy poziom wylewki) jest ustalone nie stanowi to problemu dla prawidłowego montażu. Jak wcześniej wspomniałeś ścianę na której jest montowana brama jest otynkowana to ewidentnie jest to błąd w pomiarze - reklamuj.
    Tu pewności nie mam ale Wiśniowski nie autoryzuje montażystów jak np. Porta , Polskone w drzwiach jest natomiast w instrukcji montażu napisane ,że montażu powinna dokonać "OSOBA KOMPETENTNA". Interpretacja tego zapisu to temat rzeeeeeeeka.

  8. #988
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jackie1888

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-039
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał top1988 Zobacz post
    Jak o brama bedize nie typowa? od kiedy to robi sie otwor pod brame, logika mowi ze robi sie brame pod otwor nie sadzis?
    Robiąc otwór pod bramę można zaoszczędzić kilkaset złotych -warto.
    Temat otworów pod bramy zaczyna upodobniać się do otworów pod drzwi wewnętrzne.
    Po za tym osobiście twierdzę ,że to doskonała weryfikacja umiejętności wykonawcy "wcelowac" w wymagany wymiar.

  9. #989
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jackie1888

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-039
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Ja zabiję garaż blachą i dechami, i uruchomię system alarmowy.
    Tak samo zresztą robię z drzwiami zewnętrznymi. Nie wstawię drzwi za 7 czy 8 koła przed tynkami, wolę nie ryzykować :]
    Wystarczy otynkować ścianę na której montujesz bramę (nadproże+lewa i prawa str. otworu). Montażysta musi ją do czegoś przykotwić. Jak na zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	063.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	180711
    Ostatnio edytowane przez Jackie1888 ; 02-04-2013 o 12:43

  10. #990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin i Agata Zobacz post
    Orientuje się ktoś w aktualnych cenach bram garażowych? Ja za bramę segmentową z napędem wymiary 2750 x2125
    Dostałem wycenę hoorman 4.600 plus 125 maskowanie ościeżnicy i 130 zł dodatkowo za każdy pilot.
    Wiśniowski 4.100 plus 80 zł pilot. Ceny już po rabacie wydaje mi się to lekkim przegięciem.
    Co ciekawe w cenie już montaż bramy, który kosztuję 700 zł a ekipy, które chcą wykończyć dom proponują ok 250 zł za zamontowanie bramy.
    Ceny zakładam, że są brutto z 8% VAT-em. Jeśli wystarczy Ci brama kolor brąz w strukturze woodgrain i zwykłym przetłoczeniu poziomym to cena jest rzeczywiście wysoka. Dziwi mnie to trochę, szczególnie, że nadal mamy tak jakby okres zimowy... Ale oczywiście również dobrze może być to brama w jakiejś ładnej okleinie drewnopodobnej bez przetłoczeń z gładką powierzchnią i cena już jest jak najbardziej w porządku.

    P.S. cena za montaż bramy 700 zł brutto nie aż tak wysoka, można targować na 600-650 zł
    Ostatnio edytowane przez Tomasz S1 ; 04-04-2013 o 15:46

  11. #991

    Domyślnie

    Cytat Napisał okojan Zobacz post
    Czy prawdą jest, ze w dalszym ciągu w bramach Krispol-u powyżej 500 cm górny panel sie odgina ( czytałem gdzieś o tym)??
    Czy już poprawili ten feler?
    Podbijam !

  12. #992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Napisałeś post sugerując komuś słabą jakość - specjalistą był kiedyś pewniej śp. poseł za co został chyba prawomocnie skazany, dlatego udałem że nie widzę. Poza tym nie pamiętam takiego postu w odniesieniu do tego producenta.
    Jak widzisz nie sypnęły się tu żadne potwierdzenia Twojej tezy, więc pewnie to nie prawda.
    Przynajmniej od 2010r do szerokich bram są dawane "omegi" które usztywniają panele.

  13. #993

    Domyślnie

    finlandia - nie sugerowałem nic złego o producencie. Była taka wzmianka na form. Ty osobiscie swoimi postami naprawde dużo mi pomogłes w moich decyzjach. Jesli nikt tego nie potwierdza (o słabych panelach) to jest sprawa dla mnie jasna, ale pozwoliłem sobie podbić jeszcze raz to zapytanie.
    Dziekuje i pozdrawiam

  14. #994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    A dla mnie post zabrzmial tak sobie. Teraz jeszcze raz go przeczytalem i... w cenniku wymiary koncza mi sie na 5m i kiedyts pytalem o szersza brame - odmowili.
    Czasem widuje w projektach wymiar 5,5mb. Takie robi Horman, Nowovoferm. Ale Krispol czy Wisniowski proponuje juz wtedy drozsze bramy przemyslowe.

  15. #995
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RBX

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś miał do czynienia z najtańszą obecnie dostępna linia bram segmentowych Normstahl - Basematic? Czy to jest warte rozważenia? Potrzebuję niewielkiej bramy segmentowej (2375x2125) pozbawionej jakiejkolwiek automatyki (koniecznie bez!), grafitowej lub w zbliżónym kolorze, do garażu wolnostojacego.
    Po krótkim przejeździe przez okolicznych dilerów okazało się, ze wzmiankowany Normstahl jest zdecydowanie najtańszy. Jednak czy będzie jako tako działał... (podobno jest tam jedna sprężyna, pojedyńcze rolki itp.).
    Pzdrw.
    RBX
    Ostatnio edytowane przez RBX ; 21-05-2013 o 05:50

  16. #996

    Domyślnie

    Ktoś zna napęd HG 1000 ??
    Można go montować? Jeden przedstawiciel mi go proponuje.Czy lepiej dopłacić do Somfy, Came czy Maranteka ( dopłata nie mała)?

  17. #997

    Domyślnie

    Witam

    mam ofertę na bramę 3000X2375 z :

    Krispola brama K2 RSS lub RFS z silnikiem HG600 (lub marantec comfort 270, ale to już sporo droższy silnik);

    lub Normstahl g60 z silnikem magic 600;

    Norstahl cenowo wychodzi lepiej nawet zestawiając z Krispolem z HG 600, ale nie wiem czy te bramy są porownywalne. co lepiej wybrać?

  18. #998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mokoc Zobacz post
    Norstahl cenowo wychodzi lepiej nawet zestawiając z Krispolem z HG 600, ale nie wiem czy te bramy są porownywalne. co lepiej wybrać?
    Normstahl na pewno nie jest gorszym wyborem niż Krispol. Osobiście uważam, że jest nawet lepszym.

  19. #999

    Domyślnie

    Dwa pytania:

    1. Sprzedawca ktory do tej pory mial Normstahla teraz ma Wisniowskiego. Mowi, ze powodem jest fakt, ze Normstahl wychodzi z Polski. Zakladam, ze sciemnia zeby miec "mocna" argumentacje?

    2, Inny sprzedawca poleca mi bramy Interflexu (do tego naped Somfy).
    Twierdzi, ze bramy Interflexu sa bardzo dobre jakosciowo i lepsze termicznie od Hormanna z uwagi na grubość - sa znacznie grubsze.
    Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z Interflexem?

  20. #1000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ad. 1 - Prawdopodobnie Normstahl wypowiedział mu umowę z jakiegoś powodu i gość dorabia legendę Normstahl nigdzie się z PL nie wynosi. Proponuję potwierdzić u źródła.
    Ad. 2 - Interflex to jedne z najtańszych bram na rynku (resztę proszę czytać między wierszami).

Strona 50 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony