dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 75
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1492
  1. #1021
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Masz w tym wątku 52 strony doświadczeń Nic tylko czytać.
    Wymieniłeś 3 firmy z czołówki w kraju. Gdyby któraś z firm była wyraźnie odstająca od pozostałych jakością czy trwałością to byłoby o niej głośno.
    Najlepszym wyborem może okazać się nie tyle sama brama, co doświadczenie montażystów, bo poprawne, dokładne złożenie zdecyduje o kulturze pracy bramy (cicho, płynnie, niezawodnie).
    kolejny raz się zgodzę

    i kolejny raz zaapeluję - drodzy inwestorzy kupujcie USŁUGĘ a nie produkt !!!

    Okno, Brama, Drzwi to nie fotel, który jeżeli okaże się wygodny w salonie meblowym tak samo wygodny będzie w domu i pozostaje tylko ustawić go sobie w najdogodniejszym miejscu przed TV


    Pozdrawiam

  2. #1022

    Domyślnie

    Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedzi i wskazówki Po 5 godzinach studiowania tego forum i całej tej dyskusji, rzeczywiście jestem o wiele mądrzejszy Ale w dalszym ciągu nasuwają mi się pewne pytania Nr 1)Czy biorąc bramę w danej firmie najlepiej jest zamówić też "ich" napęd? Przeglądając niektóre wątki w dyskusji było poruszane, że niektórzy producenci krzywo patrzą na obce napędy i później są problemy z gwarancją na bramę. Moje pytanie brzmi, czy dalej tak jest? ( niektóre posty mają ładnych kilka lat i od tego czasu coś się mogło zmienić) Ewentualnie co w przypadku samodzielnego montażu bramy? Czy producenci dają wtedy w ogóle gwarancję? Bo powiedzmy,że mam kogoś kto się tym trochę zajmuje tylko,że nieoficjalnie ale nie chciałbym,żeby dla paru stówek oszczędności nie mieć później w ogóle gwarancji 2) W punkcie sprzedaży bram Wiśniowskiego powiedzieli mi, ze montują napędy MIDO albo OPTIMUM, który wg Was jest lepszy, czy są to raczej porównywalne konstrukcje? Zwłaszcza że w katalogu znalazłem informacje tylko o OPTIMUM 3)I trzecia i chyba najważniejsze sprawa, jak znaleźć dobrą ekipę montującą Wiem,że są długo na rynku, więc chyba coś tam potrafią skoro się w dalszym ciągu utrzymują. A na co patrzeć/zwracać uwagę przy samym montażu? Bo przecież nie będę cały czas stał i patrzył im na ręce co robią Czy po montażu taka brama powinna od razu śmigać, czy musi się coś tam "dotrzeć" i dopiero po jakimś czasie robi się regulacje? A i jeszcze jedno, bardzo dla mnie ważna sprawa, zakładamy, że coś się po jakimś czasie zepsuje. Która z tych 3 firm jeżeli chodzi o koszty naprawy/ wymiany/serwisu, wychodzi w tym względzie najkorzystniej? (Gdzieś ktoś napisał że H to kosmos i ze lepiej wymienić całą bramę) Pozdrawiam

  3. #1023
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_m

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-005
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał emzet84 Zobacz post
    Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedzi i wskazówki Po 5 godzinach studiowania tego forum i całej tej dyskusji, rzeczywiście jestem o wiele mądrzejszy Ale w dalszym ciągu nasuwają mi się pewne pytania Nr 1)Czy biorąc bramę w danej firmie najlepiej jest zamówić też "ich" napęd? Przeglądając niektóre wątki w dyskusji było poruszane, że niektórzy producenci krzywo patrzą na obce napędy i później są problemy z gwarancją na bramę. Moje pytanie brzmi, czy dalej tak jest? ( niektóre posty mają ładnych kilka lat i od tego czasu coś się mogło zmienić) Ewentualnie co w przypadku samodzielnego montażu bramy? Czy producenci dają wtedy w ogóle gwarancję? Bo powiedzmy,że mam kogoś kto się tym trochę zajmuje tylko,że nieoficjalnie ale nie chciałbym,żeby dla paru stówek oszczędności nie mieć później w ogóle gwarancji 2) W punkcie sprzedaży bram Wiśniowskiego powiedzieli mi, ze montują napędy MIDO albo OPTIMUM, który wg Was jest lepszy, czy są to raczej porównywalne konstrukcje? Zwłaszcza że w katalogu znalazłem informacje tylko o OPTIMUM 3)I trzecia i chyba najważniejsze sprawa, jak znaleźć dobrą ekipę montującą Wiem,że są długo na rynku, więc chyba coś tam potrafią skoro się w dalszym ciągu utrzymują. A na co patrzeć/zwracać uwagę przy samym montażu? Bo przecież nie będę cały czas stał i patrzył im na ręce co robią Czy po montażu taka brama powinna od razu śmigać, czy musi się coś tam "dotrzeć" i dopiero po jakimś czasie robi się regulacje? A i jeszcze jedno, bardzo dla mnie ważna sprawa, zakładamy, że coś się po jakimś czasie zepsuje. Która z tych 3 firm jeżeli chodzi o koszty naprawy/ wymiany/serwisu, wychodzi w tym względzie najkorzystniej? (Gdzieś ktoś napisał że H to kosmos i ze lepiej wymienić całą bramę) Pozdrawiam
    W zeszłym roku kupiłem bramę Hormanna i wszystko chodzi bez problemowo. Miałem jeszcze regulacje jej w marcu tego roku po położeniu płytek. Wybrałem H bo już wcześniej miałem ich bramę w moim poprzednim domu i działa bezproblemowo od 12 lat. Ja polecam. Pozdr

  4. #1024

    Domyślnie

    Ja bym jednak nie ryzykował i montaz bramy powierzył fachowcom. ja uzytkuje brame uchylna hormanna 6. rok i nie mialem zlych doświadczen. jednak w warunkach gwarancyjnych jest zapis, ze gwarancja nie obejmuje szkód spowodowanych przez niefachowy montaz. co w zsadzie wydaje sie dosc logiczne, ze producent chroni swoje interesy.
    czy trzeba wymieniac cała bramę? - e, to chyba jednak przesada lekka warunki gwarancyjne mają nastepujące: 10 lat na bezpieczne dzialanie bramy garażowej. 5 lat gwarancji na sprezyny, liny stalowe, rolki biezne itp przy normalnym uruchomieniu czyli chyba 5 cyklach bramy dziennie.
    więc z tą wymianą całej bramy to jednak mity.

  5. #1025

    Domyślnie

    A tu przydatny link z muratordom - na co zwrocic uwage przy prawidlowym montazu. taki skrotowiec, dobre zrodlo wiedzy dla wszystkich, ktorych czeka mointaz bramy:

    http://muratordom.pl/budowa/drzwi-br...,113_3614.html

    Przy okazji masz dodatkowe info na temat gorącej promocji bram Hormanna

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78konopiel Zobacz post
    Ja bym jednak nie ryzykował i montaz bramy powierzył fachowcom. ja uzytkuje brame uchylna hormanna 6. rok i nie mialem zlych doświadczen. jednak w warunkach gwarancyjnych jest zapis, ze gwarancja nie obejmuje szkód spowodowanych przez niefachowy montaz. co w zsadzie wydaje sie dosc logiczne, ze producent chroni swoje interesy.
    czy trzeba wymieniac cała bramę? - e, to chyba jednak przesada lekka warunki gwarancyjne mają nastepujące: 10 lat na bezpieczne dzialanie bramy garażowej. 5 lat gwarancji na sprezyny, liny stalowe, rolki biezne itp przy normalnym uruchomieniu czyli chyba 5 cyklach bramy dziennie.
    więc z tą wymianą całej bramy to jednak mity.
    ale jak podjedziesz za blisko aoutem i zlamiesz klameczke? spytaj ile taka klameczka kosztuje i ile sie czeka. mi przeszla ochota na hormana po tych inf. a pozatym to staram sie budowa wspierac przemysł polski a nie krzyżacki. Mysle ze powinnismy sie tak zachowywac...

  7. #1027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jaką klameczkę? Bo ja żadnej nie mam
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Masz w tym wątku 52 strony doświadczeń Nic tylko czytać.
    Wymieniłeś 3 firmy z czołówki w kraju. Gdyby któraś z firm była wyraźnie odstająca od pozostałych jakością czy trwałością to byłoby o niej głośno.
    Najlepszym wyborem może okazać się nie tyle sama brama, co doświadczenie montażystów, bo poprawne, dokładne złożenie zdecyduje o kulturze pracy bramy (cicho, płynnie, niezawodnie).
    Heheh racja, można czytać i czytać Sam przeglądałem ten wątek z pół godzinki Wracajac jednak do bram, moja jest z Gerdy, kupiłem ją w zeszłym roku w salonie Makra w Łodzi. Porządna brama, nie mogę narzekać. Przetrwała już nawet małe starcie z moim samochodem, tak to jest jak się da kobiecie usiąść za kierownicą

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    ale jak podjedziesz za blisko aoutem i zlamiesz klameczke? spytaj ile taka klameczka kosztuje i ile sie czeka. mi przeszla ochota na hormana po tych inf. a pozatym to staram sie budowa wspierac przemysł polski a nie krzyżacki. Mysle ze powinnismy sie tak zachowywac...
    Moja brama tez nie ma klameczki. Ale nie wydaje mi się, żeby na jakąkolwiek klameczkę trzeba było czekać wieki. Bez przesady. To po pierwsze. A po drugie: dlaczego powinniśmy się tak zachowywać? W sensie, że mamy jakiś obowiązek "wspierania przemysłu polskiego"? Czy to znaczy, że mam popierać buble albo gorszą jakość, tylko dlatego, że to przemysł rodzimy? Przemysł powinien być wspierany przez jakość. Jak chcę kupić przyzwoitą bramę, to kupuję bramę, a nie orła w koronie. Mam wybór między - jak to określił brylekpl - między "krzyżackim" hormannem a polskim produktem, do którego mam zastrzeżenia jakościowe - biorę hormanna i sprawdzam jakość bramy, a nie pochodzenie producenta.
    Na internetowej stronie jednego z producentów bram jest zakładka "Brutalne zdjęcia z miejsc montażu"
    Po oględzinach materiału zdjęciowego człowiek nie ma ochoty na eksperymenty, na wspieranie czegokolwiek - chce sprawdzonej jakości i tyle.
    Nie oszukujmy się: nawet kupowanie warzyw i owoców u lokalnych producentów też nie tyle ma związek z "wspieraniem " czegokolwiek, bo nasze, bo polskie, ale z jakością. Wolę kupić marchew i ziemniaki na rynku od polskiego chłopa, nie dlatego, że polskie, a nie "krzyżackie" - tylko dlatego, że nie umęczone transportem, nie przechowywane, nie duszone pod foliowym opakowaniem w realu. Lepsze. I fakt, czy nasze nie ma nic do rzeczy. Podobnie jak bliżej nie wytłumaczone "powinności" wobec rodzimego przemysłu.

  10. #1030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chyba chodzi o wspieranie przy podobnej jakości. Nikt przecież nie jest masochistą

    Dla tego też mam zamiar przerzucić się na bramę Wisiowskiego, A miła być normstahl. Jakość podobna. Zresztą jednego wisniowskiego już mam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Chyba chodzi o wspieranie przy podobnej jakości. Nikt przecież nie jest masochistą
    Mam nadzieję Chociaż ja od takiej na przykład idei popierania, bo ze swojego podwórka, zdecydowanie wolę inną argumentację. Mnie jednak przekonuje co innego. Myślę sobie tak: skoro taka "krzyzacka" firma jak hormann siedzi na rynku kilkadziesiąt lat i kilkadziesiat lat pracuje na własną pozycję,to ma za duzo do stracenia (w sensie opinii). tym bardziej dziś, kiedy na takie rynki jak nasz wchodza nowe firmy i ich, nie oszukujmy sie, podstawowym atutem musi byc cena. dla mnie, użytkownika krzyżackiej bramy, obecność innytch producentów bram jest korzystna - bo wiem, że taki hormann będzie sie teraz pilnowal, wiedząc, że pilnuje też tych 60 czy wiecej lat, kiedy pracowal na opinie niemieckiej jakosci. takie wybory podpowiada logika. Poza tym mozna by sie spierac, czy kupno normstahla czy hormanna nie ejst popieraniem wlasnego przemyslu: dealer jest rodzimy, on zarabia to i wydaje, raczej na miejscu. i mimo wszystko, gdybym mial kasę, wolalbym mercedesa niz fso
    pzdr

  12. #1032

    Domyślnie

    U mnie od 3 lat rodzima produkcja na "W" zamontowana i jak dotąd nie mam z nią problemu i mam nadzieję, że tak pozostanie. Jest wystawiona na promienie słoneczne i całkiem nieźle zaizolowana. Z zewnątrz gorąca a w środku zimna czyli spełnia swoje zadanie.
    Jeżeli chodzi o mnie to jeżeli mam do wyboru dwa produkty "nasz" i "obcy" no i powiedzmy nasz jest takiej samej jakości lub nieznacznie gorszy wybieram oczywiście naszą produkcję. Oczywiście o ile różnicę rekompensuje cena . Do tego oczywiście dochodzą opinie na forum choć to dosyć często mało jest miarodajne.

  13. #1033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dokładnie o tym myślałem
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #1034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78konopiel Zobacz post
    wiem, że taki hormann będzie sie teraz pilnowal, wiedząc, że pilnuje też tych 60 czy wiecej lat
    Niestety H poszedł także w "taniochę" wg mnie niegodną takiego producenta. Zobacz kto firmuje bramy w marketach budowlanych...

  15. #1035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    wspierac przemysł polski a nie krzyżacki. Mysle ze powinnismy sie tak zachowywac...
    Ciekawe ile jest materiałów z Polski w tych rodzimych bramach

  16. #1036

    Domyślnie

    Hormann od zawsze sprzedaje swoje rzeczy w marketach, i śmiem twierdzić, że jakościowo wciąż jest niezły. Ćwiczę ich castoramiane drzwi od jakichś 10 lat i jestem z nich bardzo szczęśliwy - parafrazując Opanię - oraz rewelacyjnie cenną bramę garażową od kilku miesięcy - na razie wszytko z nią OK, a faktem jest, że była to jedyna marka polecana przez znajomych montażystów i serwisantów.

  17. #1037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Hormann od zawsze sprzedaje swoje rzeczy w marketach, i śmiem twierdzić, że jakościowo wciąż jest niezły. Ćwiczę ich castoramiane drzwi od jakichś 10 lat i jestem z nich bardzo szczęśliwy - parafrazując Opanię - oraz rewelacyjnie cenną bramę garażową od kilku miesięcy - na razie wszytko z nią OK, a faktem jest, że była to jedyna marka polecana przez znajomych montażystów i serwisantów.
    Porównaj bramę H z marketu z taką od "normalnego" przedstawiciela i znajdź podobieństwa (różnice byłoby za łatwo).

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Niestety H poszedł także w "taniochę" wg mnie niegodną takiego producenta. Zobacz kto firmuje bramy w marketach budowlanych...
    Nie wydaje mi się, żeby sprzedaz w marketach była czymś, co jest dyshonorem. Nie tylko Hormann sprzedaje w castoramie itp. Powiem tak: wydaje mi się, że jesli ktoś chce kupic w castoramie np. drzwi przeciwpozarowe Hormann za sensowną cenę, to marke traktuje jako gwarant, ze kupiony towar, pomimo korzystnej=niskiej ceny, nie okaze się bublem.

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Porównaj bramę H z marketu z taką od "normalnego" przedstawiciela i znajdź podobieństwa (różnice byłoby za łatwo).
    ?

    A nie jest tak, że "normalny" przedstawiciel handluje jednak innymi typami bram?? Niz oferta marketowa? To chyba oczywiste nie tylko w przypadku Hormanna ale innych producentow, sprzedajacych w marketach. Więc co tu porownywać, skoro to dwie różne, przede wszystkim pod względem cenowym, oferty.
    To jakbyś chciał znajdować podobieństwa między solidnym krzesłem drewnianym, najprostszym, bez bajerów, a krzesłem thonet i to w wersji wypas.

  20. #1040
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Agadoll

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał emzet84 Zobacz post
    Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedzi i wskazówki Po 5 godzinach studiowania tego forum i całej tej dyskusji, rzeczywiście jestem o wiele mądrzejszy Ale w dalszym ciągu nasuwają mi się pewne pytania Nr 1)Czy biorąc bramę w danej firmie najlepiej jest zamówić też "ich" napęd? Przeglądając niektóre wątki w dyskusji było poruszane, że niektórzy producenci krzywo patrzą na obce napędy i później są problemy z gwarancją na bramę. Moje pytanie brzmi, czy dalej tak jest? ( niektóre posty mają ładnych kilka lat i od tego czasu coś się mogło zmienić) Ewentualnie co w przypadku samodzielnego montażu bramy? Czy producenci dają wtedy w ogóle gwarancję? Bo powiedzmy,że mam kogoś kto się tym trochę zajmuje tylko,że nieoficjalnie ale nie chciałbym,żeby dla paru stówek oszczędności nie mieć później w ogóle gwarancji 2) W punkcie sprzedaży bram Wiśniowskiego powiedzieli mi, ze montują napędy MIDO albo OPTIMUM, który wg Was jest lepszy, czy są to raczej porównywalne konstrukcje? Zwłaszcza że w katalogu znalazłem informacje tylko o OPTIMUM 3)I trzecia i chyba najważniejsze sprawa, jak znaleźć dobrą ekipę montującą Wiem,że są długo na rynku, więc chyba coś tam potrafią skoro się w dalszym ciągu utrzymują. A na co patrzeć/zwracać uwagę przy samym montażu? Bo przecież nie będę cały czas stał i patrzył im na ręce co robią Czy po montażu taka brama powinna od razu śmigać, czy musi się coś tam "dotrzeć" i dopiero po jakimś czasie robi się regulacje? A i jeszcze jedno, bardzo dla mnie ważna sprawa, zakładamy, że coś się po jakimś czasie zepsuje. Która z tych 3 firm jeżeli chodzi o koszty naprawy/ wymiany/serwisu, wychodzi w tym względzie najkorzystniej? (Gdzieś ktoś napisał że H to kosmos i ze lepiej wymienić całą bramę) Pozdrawiam
    Zacznę nie po kolei
    ad.3 Polecam zajrzeć do artykułu np. http://www.budujemydom.pl/garaz/1051...ram-garazowych
    lub ten - http://www.budujemydom.pl/garaz/1341...ramy-garazowej
    ad.1. Montaż i gwarancja -
    Według gwarancji np. WIśniowskiego jest zapis, że "Gwarancja udzielona jest pod warunkiem, że montaż odbywał się zgodnie
    z Instrukcją Obsługi i Montażu oraz zasadami sztuki budowlanej", całość zasad przydzielania gwarancji do poczytania znajdziesz np. tu - http://www.orno.pl/hurtownia/wisniow..._ogr_przem.pdf
    Jeżeli chodzi o ceny - polecam zajrzeć również do oferty obecnej Wiśniowskiego - mają bramy w promocyjnych cenach

Strona 52 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony