dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    No popatrz, taki sam filtr maję te Chinki w LM.
    No to tylko, brać!
    Cytat Napisał darek63
    Chciałbym podłšczyć się do tego wštku, bo zauważyłem, że zaglšda tu wielu znajacych zagadnienie. Mam pytanie: co sšdzicie o piłach firmy Shindaiwa i Dolmar. Ostatnio namawiano mnie na piłę i wykaszarkę Shindaiwy powołujšc się na solidnš japońskš robotę.
    I jedna i druga marka nie jest jakimś syfem. Powiem podobnie jak wcześniej. Sprawdź dostępność części zamiennych i serwisu. Jeżeli chodzi o pilarkę, byłbym jednak za Dolmarem. Natomiast odnosnie kosy, to nie wiem sam. Newralgicznymi punktami takich urządzeń są przekładnie kątowe. Warto też sprawdzić ciężar, i to czy uchwyt do trzymania jest na amortyzatorach. Jeżeli ich nie ma, to po jakiejś godzinie koszenia potem długo czuć w rękach mrowienie No i popatrz czy na wyposażeniu są szelki, to ułatwia pracę.
    Tu była reklama.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    Cytat Napisał Marzin
    W pilarakch droższych filtr, to taka siateczka z tworzywa sztucznego. Tutaj można posłuzyć się sprężonym powietrzem, dmuchając od środka, lub też wyprać..
    No popatrz, taki sam filtr maję te Chinki w LM.
    Jesteś pewny ze to ten sam czy tylko wygląda na taki sam?

    A jesli chcesz to kupuj te Chińskie... przeciez nikt tu Ci nie zabrania.

  3. #43

    Domyślnie

    Zdecydowanie odradzam chińczyka pod jakąkolwiek postacią, głównie hipermarketową. Zaczynając własną działalność i mając krucho z kasą bazowałem na chińczyku. W krótkim czasie w kącie garażu znajdowała się spora "kupka" złomu, głównie szlifierki kątowe, wiertarki i młoty udarowe. Stwierdziłem wtedy że lepiej wziąść kredyt i kupić sprzęt profesjonalny. Robota zrobiona szybciej, lepiej, nie traciłem czasu na ciągłe wizyty w serwisach. Od chińczyka na tą chwilę lubię tylko jedzenie.
    Chyba nic gorzej nie wk..... jak mam coś nowe nawet tanie ale jeszcze się tym nie nacieszę a to się już psuje.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ja kupiłem jakiś parę lat temu jakiś hamerykański szit, fajna lekka, taka bardziej gałęziówka, ale nawet spore drzewo ją ściołem. Firma chyba partner, czy jakoś tak. Potem chciałem kupić do niej w husqvarnie gąbkowy filtr powietrza i był bez problemu. Następnie w wyniku "błędu operatora" musiałem dokupić obudowę górną do niej, myślałem że będzie ciężko bo sprzet z USA, bez problemu okazało się iż to jakiś bliźniaczy model husqvarny. Tylko za mniejszą kasę. Teraz niedawno w markecie widziałem te piły, chyba jeszcze w jakiś inne firmie, identyczne z tą husqvarną, tylko tańsze niż sprzęt "markowy"
    Miałes szczęście bo ten jak piszesz szit to nic innego jak produkt Husqwarny ja kupiłem kose partner razem z kosiarką Husqvarny.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoo
    Zdecydowanie odradzam chińczyka pod jakąkolwiek postacią, głównie hipermarketową. Zaczynając własną działalność i mając krucho z kasą bazowałem na chińczyku. W krótkim czasie w kącie garażu znajdowała się spora "kupka" złomu, głównie szlifierki kątowe, wiertarki i młoty udarowe. Stwierdziłem wtedy że lepiej wziąść kredyt i kupić sprzęt profesjonalny. Robota zrobiona szybciej, lepiej, nie traciłem czasu na ciągłe wizyty w serwisach. Od chińczyka na tą chwilę lubię tylko jedzenie.
    Chyba nic gorzej nie wk..... jak mam coś nowe nawet tanie ale jeszcze się tym nie nacieszę a to się już psuje.
    Ojciec ma sklep z takimi różnymi własnie sprzętami. Wygląda na to, że nie tylko Ty doszedłeś do takich słusznych wniosków. Kiedyś nie szło sprzedać nic porządnego, każdy, nawet Ci używajacy sprzętu do celów zarobkowych, zaopatrywali się w gów@#$. Nauczeni doświadczeniami, ludziska zaczeli brać elektronarzędzia Makity, Metabo, Hilti, tartaki do prac w halach markowe, mocne piły elektryczne, drwale w końcu trochę droższe piły profesjonalne, no i wogóle schodzą rzeczy droższe i porządne: spalinowe pompy wodne hondy, agregaty prądotwórcze hondy, itp itd, w zależności kto tam czym handluje.

    Jest chyba takie powiedzenie: tanio kupujesz, dwa razy kupujesz. Czasami zdarza mi się o nim zapomnieć, ale długo nie trzeba czekac, żeby taniość się przypomniała.
    Tu była reklama.

  6. #46

    Domyślnie

    Temat dotyczy spalinówek, ale ja chciałem zapytać o elektryczne. W markecie znalazłem Bosch AKE 40-17s, cena promocyjna (ok. 450 pln), ale nie o cenę idzie. Warto takiego Boscha sobie sprawić, czy tylko li Husquarna i Stihl są komilfo?

  7. #47

    Domyślnie

    Panfucy. Ja osobiście mam uraz do Boscha zielonego (tego taniego). Nie miałem do czynienia z piłą, tylko innymi narzędziami, ale to chyba dotyczy całej zielonej linii - do sporadycznej pracy.
    Ja mam elektryczną Makitę trzy sezony. Troszkę już popracowała (zużyte dwa łańcuchy - teraz jadę na trzecim). Jedyna wizyta w serwisie na początku - po godzinie pracy brak smarowania, ale okazało się, że te "typy" tak mają. W serwisie przykleili wężyk i od tej pory OK.
    Pozdrawiam, Heniek

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał Duży Boban
    Cytat Napisał Marzin
    W pilarakch droższych filtr, to taka siateczka z tworzywa sztucznego. Tutaj można posłuzyć się sprężonym powietrzem, dmuchając od środka, lub też wyprać..
    No popatrz, taki sam filtr maję te Chinki w LM.
    Jesteś pewny ze to ten sam czy tylko wygląda na taki sam?
    .
    Wiesz o czym piszesz czy tylko tak podtrzymujesz konwersację? Widziałeś kiedyś filtr gąbkowy lub siatkowy?

  9. #49

    Domyślnie

    Pafnucy - mój ojciec ma MAKITE, jakis podstawowy model od 5 lat. Przeszła całą moją budowę i poza wymianą łańcucha (poszły 2 sztuki) nie było żadnych problemów. Jedynie cena - ostatnio oglądałam coś podobnego, ale cena bliżej 800,00PLN.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    Pafnucy - mój ojciec ma MAKITE, jakis podstawowy model od 5 lat. Przeszła całą moją budowę i poza wymianą łańcucha (poszły 2 sztuki) nie było żadnych problemów. Jedynie cena - ostatnio oglądałam coś podobnego, ale cena bliżej 800,00PLN.
    no właśnie, ja mam/mogę mieć co roku ok. 6-8 mp drewna do obrobienia i to wszystko. nie wiem, czy 800 pln to uzasadniony wydatek. znalazłem makitę za ok. 500 pln w internecie, ale w Bielsku u źródła jej nie mają. Inna sprawa, że do nikogo nie można się tam dodzwonić. Ja mam kilka urządzeń zielonego Boscha i nei jest źle, no ale nie wiem, czy eksploatowanie pilarki łańcuchowej w takim zakresie, jak planuję ja zakończy się dla niej pomyślnie. A ten Bosch to może być nawet bliżej 400 pln

  11. #51

    Domyślnie

    Witam
    Więc tak jak obiecałem napiszę jak cos kupię .
    Pojechałem do sklepu serwisowego Husqvarny z zamiarem kupna tego McCullocha 438 lub Dakoty 442 ,ale niestety nie mieli na stanie .
    Powiedziałem że poczekam bo chcę kupić nie droższą niz 600 zł .
    Sprzedawca polecił mi piłę Wood Shark 2275 (jakaś odmiana Partnera)powiedział że to jest to samo co McCuloch i kupiłem .
    Dostałem godzinne przeszkolenie użytkowania i konserwacji piły jestem bardzo zadowolony z obsługi .
    Serwis też oczywiście jest na miejscu .
    Zobaczymy teraz jak się będzie sprawowała piła
    Co o niej sądzicie bo nie było tu o niej mowy czy dobrze zrobiłem ?
    Acha cena też mnie satyswakcjonowała -550 zł
    Pozdrawiam
    Przepiura

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przepiura
    Dostałem godzinne przeszkolenie użytkowania i konserwacji piły jestem bardzo zadowolony z obsługi .
    I to jest zasadniczy powód żeby kupować u dilerów.

  13. #53

    Domyślnie

    Witam
    Żeby nie sprzedawca to w życiu bym nie wiedział jak obsługiwać piłę żeby chodziła cały czas dobrze .
    Chodzi mi tu np. o naciąganie łańcucha ,smarowanie itd.
    Pozdrawiam
    Przepiura

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przepiura
    Co o niej sądzicie bo nie było tu o niej mowy czy dobrze zrobiłem ?
    Acha cena też mnie satyswakcjonowała -550 zł
    Pozdrawiam
    Przepiura
    Przecież nie napiszemy Ci teraz, że Twoja nowa piła jest do nieczego... Spoko, dbaj o nią, nie pożyczaj, nausz się dobrze ostrzyć łancuch (ważne!!!), a będzie słuzyła Ci latami.
    Tu była reklama.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Przymierzam sie do zakupu piły spalinowej, stąd moje zainteresowanie tym wątkiem. Początkowo chciałem kupić jakąś piłę w Castoramie lub Obi, ale po waszych uwagach chyba jednak odwiedzę dilera Husqvarny lub innego markowego dostawcy.
    Niedawno kupiłem spalinową wiertnicę do gruntu firmy DOLMAR. Ponieważ miałem wątpliwości co do jej obsługi (instrukcja nieco różniła się od stanu faktycznego) poszedłem do punktu serwisowego (mam na nią 2 lata gwarancji). Wyjaśnili moje wątpliwości, doradzili jak konserwować i obsługiwać. Jestem zadowolony. Może u nich właśnie kupię piłę spalinową ?

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukas548

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam tego chinola homelite 4520 a nawet powaliłem sosnę o średnicy pnia 1 metra i pociełam 6 metrów debiny już zarobił chinol na siebie 3 razy nalezy kupic teraz jakiegoś stichla ms230

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukas548

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ta ms170 stihle to reklamówki nie nadające śie do ścinki grubych drzew

  18. #58

    Domyślnie ms250

    230 to za wiele drzew nie zetniesz ale gałęzie można obcinać . Ja mam 250 i przy domu daje radę.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony