dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 182
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U nas na razie skromnie - jest duża piaskownica i jeszcze nie umiejscowiony w konkretnym miejscu stelaż na zjeżdżalnię i huśtawkę które przebywają w garażu.



    Przy okazji mam pytanko, prośbę o poradę: Czy dolny koniec zjeżdżalni wstawilibyście do piaskownicy czy też pozostawili w miejscu gdzie rośnie (lub będzie rosła) trawa? Bo ja nie wiem... z jednej strony jak bedzie na trawie to na pewno zrobi się wydeptany placek a z drugiej strony jak bedzie w piaskownicy to piasek się będzie roznosił po trawie...

  2. #142

    Domyślnie

    Analiena napisze Ci tak: i jedno rozwiązanie i drugie jest bardzo dobre z tą ślizgawką.
    Mając dzieci nie unikniesz bałaganu na działce. Oczywiście nie mówię tu o porozrzucanych wszędzie zabawkach i górkach piasku w kilku miejscach. Bo wiadomo że każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Jednak nie można chodzić za dzieckiem i: "tak nie rób", "takl nie wolno" itp. itd.

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia Zobacz post
    Analiena napisze Ci tak: i jedno rozwiązanie i drugie jest bardzo dobre z tą ślizgawką.
    Mając dzieci nie unikniesz bałaganu na działce. Oczywiście nie mówię tu o porozrzucanych wszędzie zabawkach i górkach piasku w kilku miejscach. Bo wiadomo że każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Jednak nie można chodzić za dzieckiem i: "tak nie rób", "takl nie wolno" itp. itd.
    Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Ogród jest dla całej rodziny a w szczególności dla dzieci . Z resztą projektując ogród zaczynaliśmy właśnie od miejsca zabaw dla córki - piaskownica miała być ala plaża , jest już huśtawka i zjeżdżalnia a w przyszłości bedzie też domek drewniany albo coś ala szałas.. Zastanawiam się tylko które rozwiązanie bedzie lepsze.

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Analiena - a co jest obwódką piaskownicy? Baaardzo fajna taka duża!

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiewióra1976 Zobacz post
    Analiena - a co jest obwódką piaskownicy? Baaardzo fajna taka duża!
    Obwódka piaskownicy jest zrobiona z drewna, z pojedynczych prostokątnych kawałków drewna, zaimpregnowanych. Najprawdopodobniej zrobimy też ją od przodu. Tak łatwiej bedzie utrzymać piasek w ryzach (po intensywnych opadach deszczu piaskownica nam trochę wypływa ).

  6. #146

    Domyślnie

    Mój mały oszalał, jak zobaczył Wasze gotowe projekty. I teraz tylko: "Mamo, ja też taki chcę, proszę....". dodaję tą stronę do zakładek. Z pewnością niebawem się przyda

  7. #147

    Domyślnie

    Trochę to czasu zabrało ale wreszcie jest - plac moich chłopaków:

    [foto]
    Ostatnio edytowane przez JMaciek ; 08-05-2014 o 22:40

  8. #148

    Domyślnie

    JMaciek jestem w szoku

    Jak możesz to napisz coś więcej. Sam robiłeś, czy zamawiałeś? Koszt, jakie drewno, czym malowane.
    Pozdrawiam

    Jak oglądam Wasze place zabaw to na żaden nie mogę się zdecydować buuu buuu buuu

  9. #149

    Domyślnie

    Sam nie robiłem ponieważ nie mam czasu ani zdolności. Musiałem nabyć w drodze kupna a informacje znalazłem tu w tym wątku. Moim wkładem była pomoc przy składaniu które zajęło chyba ze 4 weekendy. Jest to Jungle-Gym, drewno bodajże sosna, odrazu było czymś zaimpregnowane\pomalowane na kolor chyba tik.
    M.

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    JMaciek - niezły zestawik my mamy z Jungle-Gym samą wieżę ze zjeżdżalnią, więcej nie weszło..

  11. #151
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciej75

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej,

    zaczynam z powrotem temat. Chciałem stworzyć plac zabaw dla moich dwóch synów. Już widziałem ofertę Jungle gym. Całkiem fajne. A co Wy o nich sądzicie? i może polecacie jeszcze jakieś inne?

  12. #152

    Domyślnie

    Witam, to może ja pochwalę się zeszłorocznym dziełem mojego męża
    Dawno nie wklejałam zdjęć i nie wiem co z tego wyjdzie Ok próbujemy.
    Ostatnio edytowane przez blada80 ; 17-03-2011 o 22:00

  13. #153

    Domyślnie

    coś nie wyszło
    jeszcze raz




    na zdjęciu nie widać jeszcze piaskownicy.
    Plac zabaw ma być w tym roku powiększony, tylko sama jeszcze nie wiem o jakie elementy. Synek ma 3,5 roku i staramy się na bieżąco powiększyć plac zabaw do potrzeb chłopca w jego wieku.
    Ostatnio edytowane przez blada80 ; 17-03-2011 o 21:56

  14. #154

    Domyślnie trampolina dla dzieci

    Wspólnota mieszkaniowa rozważa zakup trampoliny ogrodowej dla dzieci do placu zabaw, takiej z bocznymi zasłonami (?)
    Pozostaje tylko kwestia ich trwałości - wiadomo że na terenie wspólnoty raczej nikt nie będzie tego co rano rozstawiał a co wieczór składał, więc rodzi się pytanie jak takie trampoliny znoszą:
    1. rozstawienie na całą wiosnę/ lato i jesień a chowanie gdzieś tylko na zimę?
    2. czy są takie, które bez problemu znoszą pozostawienie ich również na zimę na placu zabaw?
    3. jaka jest ogólna trwałość takich trampolin - czy szybko się zużywają i trzeba coś w nich wymieniać?

    Z tego co widziałem, np. decathlon ma w ofercie trampoliny całosezonowe za 1-1,5 kpln, no tylko pozostaje kwestia ich całorocznej trwałości na warunki atmosferyczne - wiadomo że sprzedawca niekoniecznie może zapewnić o jakości towaru (chociażby z tergo powodu, że sam nie wie

  15. #155
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    ja bym bardziej obawiała się o bezpieczeństwo dzieci niz o trwałość sprzętu, do takiego urządzenia nawet nastolatki będą się garnęły, jeśli nie będzie osoby która dopilnuje aby zbyt dużo osób na raz nie skakało to będą się dzieciaki nawzajem uszkadzały
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  16. #156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Żadna trampolina nie zniesie dobrze zimy. Odnośnie siatki po której się skacze to może i będzie trwalsza ta całosezonowa ale reszta materiałów już nie koniecznie. Rozłożenie i złożenie raz w roku nie jest takie pracochłonne. Kup jakaś markową trampolinę. Ja mam athletic24 i już drugi sezon bardzo dobrze się spisuje (widać solidnie wykonane podzespoły i dobry materiał zastosowano, wszystko ładnie pasuje przy montażu). Co do obciązenia to max 150 ale dzieci skakały przy obciążeniu nawet 170-180 i bardzo dobrze znosi. Zresztą nawet przy 2 dorosłych daje radę nie za chudych
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  17. #157

    Domyślnie

    właśnie wróciłam ze szpitala z moją 7 letnią córcią. Efekt: gips do kolana. Powód: wygłupy na trampolinie.Nauczka na przyszłość-rzadna. Gips jeszcze dobrze nie ostygł, a moja córa już prosi, żebym ją na trampolinę wsadziła, "chociaż na pupci sobie poskaczę"...
    (trampolina to super sprawa..szczególnie dla dzieci ze "sprężynką" w pupie)

  18. #158

    Domyślnie

    My już mamy piaskownicę i huśtawkę w ogrodzie, ostatnio dzieciaki gdzieś zobaczyły domki ogrodowe tego typu: http://www.kamai.pl/index.php?keywor...la+dzieci+duzy i zastanawiamy sie nad tym właśnie, tym bardziej, że ogród jest na tyle duży, że go spokojnie zmieścimy, a chyba wole się zgodzić na taki domek niż montować domek na drzewie, bo takie pomysły też już były

  19. #159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rain-men

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań okolice
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    31

    Domyślnie

    ja kupiłem trampoline za 800 pln najpopularniejsza nazwy nie pamiętam. Na zimę zdjąłem siatkę ale cały stelaż został . Stała sobie przez zimę i wszystko jest ok. Podobnie zrobili znajomi

  20. #160

    Domyślnie

    Zabawa na trampolinie to rzeczywiście świetna zabawa dla dzieciaków i nie tylko. Niestety obecnie musimy sobie odpuścić. 3 letni synek właśnie leży na łóżku w gipsie - złamana kość piszczelowa właśnie przez skoki na trampolinie. I widzę że nie jesteśmy pierwsi.
    mateo

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony