dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minkiel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    ja tez poskladalem taka instalacie a czy dobrze ?
    sterowanie rozwiazalem tak
    1.uklad otwarty
    -piec weglowy 10 kw
    - pompa "a"naczynie wyrownawcze
    -wymiennik 15 kw

    2. uklad zamkniety
    -piec gazowy 2 funkcie
    -pompa "b"w piecu orginalna
    -pompa "c" dodatkowa
    -wymiennik w/w
    -instalacia do co
    pompa "a" i "c" pracuja jednoczesnie w momencie palenia w weglowym .piec gazowy wlaczona tylko funkcja cw
    pompy a i c sterowane sa włacznikiem temperaturowym np. 30 sto.
    w momencie uzywania wegluwki pompa "b" obsluguje tylko cw
    mam nadzieje ze jest ok bo proba dopiero w sobote


    'b





    -

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostt
    greg98 wszystko fajnie tylko poco jak dales 2 pompe wsadziles elektrozawor ? to nieco przerost tresci nad forma
    zregoly daje sie albo zawor albo 2 pompe
    Dlatego, że sama pompa nie stanowi oporu i póki nie było elektrozaworu, to woda skracała sobie obieg grzejąc mi w kółko cwu, a na grzejniki jak szła, to marna resztka.
    Zresztą to się zgadza także u kolegi, który nie ma odcięcia nitki cwu woda w zbiorniku pulsuje mu od 40 do 60st, bez żadnego wpływu ustawień na kotle.
    Pozdrawiam,

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg98
    Cytat Napisał ghostt
    greg98 wszystko fajnie tylko poco jak dales 2 pompe wsadziles elektrozawor ? to nieco przerost tresci nad forma
    zregoly daje sie albo zawor albo 2 pompe
    Dlatego, że sama pompa nie stanowi oporu i póki nie było elektrozaworu, to woda skracała sobie obieg grzejąc mi w kółko cwu, a na grzejniki jak szła, to marna resztka.
    Zresztą to się zgadza także u kolegi, który nie ma odcięcia nitki cwu woda w zbiorniku pulsuje mu od 40 do 60st, bez żadnego wpływu ustawień na kotle.
    Dwie pompy równolegle przy każdej zawór zwrotny i on da ci ten opór o którym piszesz

  4. #64

    Domyślnie

    a jak dasz jeszcze zawor zwrotny nie równolegle z pompa tylko w szereg za pompa a do tego jak zastosujesz sprężynowy zawor zwrotny to wychamujesz resztkowy obieg grawitacyjny

    elektrozawor jest drogi i zawodny ale jak go juz dales to 2 pompa jest niepotrzebna
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  5. #65

    Domyślnie

    się rozwineło ale nie w tą strone

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorek.
    no to juz zupełnie nic nie wiem

    ale zauwazyłem pare fajnych pytań
    1. czy grzanie cwu odbywa sie tez przez wymiennik ?
    bo (sry) ktoś napisł ze ma w ukladzie zamknietym
    2.czy w przypadku ukladu otwartego- pieca naczynie wzbiorcze moze być w kotłowni przy suficie ???
    1.cwu mozesz se podlaczyc dowolnie albo przez wymiennik albo bezposrednio do pieca czyli w ukladzie otwartym

    2.naczynie wzbiorcze powinno byc jak najwyzej ale moze byc w kotlowni w tym przypadku
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  7. #67

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostt
    a jak dasz jeszcze zawor zwrotny nie równolegle z pompa tylko w szereg za pompa :D a do tego jak zastosujesz sprężynowy zawor zwrotny to wychamujesz resztkowy obieg grawitacyjny :lol:

    elektrozawor jest drogi i zawodny :cry: ale jak go juz dales to 2 pompa jest niepotrzebna

    . Chodziło mi o wyjaśnienie jak zrobić by nie stosować elektrozaworu a uniknąć odwrócenia obiegu przez pompę c.o. gdy włączy się pompa ładująca zasobnik to miałem na myśli. Oczywiście pompa na c.o. na obejściu z zaworem różnicowym.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoo
    Chodziło mi o wyjaśnienie jak zrobić by nie stosować elektrozaworu a uniknąć odwrócenia obiegu przez pompę c.o. gdy włączy się pompa ładująca zasobnik to miałem na myśli. Oczywiście pompa na c.o. na obejściu z zaworem różnicowym.
    No, nie bardzo. Ja nie walczyłem z odwrotnością obiegu, tylko ze skróconym obiegiem (przez zbiornik). Po prostu mam w obieg co wpięty obieg do cwu. Woda grzewcza krążąc wybiera krótszą drogę i idzie przez cwu, bo sama pompa do ładowania zbiornika nie stanowi oporu. Stąd pojawił się pomysł elektrozaworu odcinającego (gdy nie ma zapotrzebowania cwu) krótszą pętlę cwu. W przypadku grzania co cała woda musi płynąć wtedy przez grzejniki.
    Ot i tyle. Zawory zwrotne są oczywiście potrzebne, ale nie do całkowitego zamknięcia przepływu.
    Układ wygląda tak:

    Pozdrawiam,

  10. #70

    Domyślnie

    szkoda ze zdjęcie sie nie wkleiło
    bo naprawde niewiem o co ci chodzi
    prosta zasada stosujesz zawory sprezynowe za pompami i stosujesz 2 pompy
    w ten sposob ze zasilanie z pieca podlaczasz przez trójnik na wejscia obu
    pomp
    jesli stosujesz elektrozawor to podlaczasz je za pompa i stosujesz 1 pompe
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maniek-83

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    50-555
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam wszystkich serdecznie czy ktos tu jeszcze zaglada? bo ja planuje sam załozyc sobie instalacie powiedzcie z doswiadczenia czy laik da rade??

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony