dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 45
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 886
  1. #581

    Domyślnie :)

    czytam z ciekawością dopiero zaczynam...remont, adaptację czy co tam się uda ... żeby dało się jeździć i latem i zimą.

    zapraszam do oglądania, na razie kilka fotek
    http://picasaweb.google.com/llinczewska

  2. #582

    Domyślnie

    Witamy, witamy LuiLin. A co chcesz tam zrobić??

  3. #583

    Domyślnie adaptacja domku

    właściwie chcę zostawić w większości tak jak jest z charakterem dodając trochę nowoczesności: mikroskopijna łazienka i wc. odremontujemy piec i tak chcemy ogrzewać.
    generalnie ma to być maly domek wiejski do wypoczynku. działka dochodzi do rzeczki, która jest dopływem Bugu, bardzo ładna okolica chodzi o to, żeby można bylo spokojnie odpocząć w wekendy (przynajmniej obecnie jest taki plan).
    zalezy mi też na ładnym ale niewymagającym ogrodzie mam kilka pomyslów, zobacze jak będą się sprawdzać

  4. #584

    Domyślnie

    Też kiedyś przerabialiśmy taki pomysł. Efektem są 3 ha 90 km od mieszkania w W-wie z rozpadającym się domem... W naszym przypadku okazało się, że lepiej wyemigrować. Efekt - skuwanie tynków nad morzem.

  5. #585
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bed
    HenoK kup sobie stary domek w "naszej" okolicy, to będziemy walczyć razem.
    A może wpadłbyś do nas 7 czerwca, jak uda mi się wyrwać z W-wy??
    Chętnie wpadnę jak tylko odnajdę swój wehikuł czasu, ostatnio mi się gdzieś zapodział w okolicy 21 marca .
    Domek jest kilka kilometrów od Słupska.
    Właściwie decyzja już zapadła, teraz tylko pozosało dopiąć sprawy finansowe.
    Jednym z większych walorów tego domu oprócz ładnego, dobrze zagospodarowanego ogrodu jest poddasze nadające się do adaptacji na pokoje:

    Pomieszczenia na parterze troche niskie, ale jest możliwość ich podwyższenia porzez obniżenie podłogi (to na razie daleka przyszłość).

  6. #586

    Domyślnie

    HenoK witaj w klubie. Sądząc po zdjęciu będziesz musiał wykonać te same prace co ja, przynajmniej na górze. A jakie gabaryty? Muszę powiedzieć, że moja kolubryna przeraziła mnie, jak zaczęliśmy liczyć np. 27 okien do wymiany, 260 m2 podłóg wszelakich, 200 m2 dachu do pokrycia, 250 m2 ścian do ocieplenia itd.

  7. #587

    Domyślnie

    Cytat Napisał bed
    HenoK witaj w klubie. Sądząc po zdjęciu będziesz musiał wykonać te same prace co ja, przynajmniej na górze. A jakie gabaryty? Muszę powiedzieć, że moja kolubryna przeraziła mnie, jak zaczęliśmy liczyć np. 27 okien do wymiany, 260 m2 podłóg wszelakich, 200 m2 dachu do pokrycia, 250 m2 ścian do ocieplenia itd.
    Ech widze ze wielu pada na kolana jak sobie policzy ile tego jest. Jak szukałem informacji o mojej chatce zanim ja jeszcze zobaczylem trafilem na te stronke.
    http://www.powiatslupsk.info/peplino.htm
    Pomyslałem sobie- jakie sliczne małe cudeńko
    Po wizji okazało się że cudeńko ma 140m2 u podstawy + pietro + poddasze do zaadaptowania. No i mały budynek mniej wiecej o polowe mniejszy. Co smutniejsze fotka cudeńka jest sprzed kilku lat- kiedy jeszcze stało to o własnych siłach.

    HenoK a to poddasze to już Twoje? Można by sie kiedys poodwiedzac i powymieniać pomysłami- widze że to moze byc podobna chatka do mojej.

    Pozdr
    K

  8. #588

    Domyślnie

    Myślę, że Kris_eS ma dobry pomysł. Podejrzewam, że stworzymy topograficzny trójkąt, byle nie bermudzki.

  9. #589
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Tzn będą tam ginąć domy czy ludzie???
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  10. #590

    Domyślnie

    I domy i ludzie

  11. #591
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Nietkóre domy to faktycznie powinny zniknąć z powierzchni ziemi (..niektórzy ludzie też ). Ale to akurat nie dotyczy Waszych domów!! ...ani Was !
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  12. #592

    Domyślnie

    Chyba będę mieć problem. Obawiam się, że ZE nie wyrobi się do wrzesnia ze zmianą przyłącza z doprowadzonego do budynku, na takie ze skrzynką na granicy działki. A we wrzesniu miało być ocieplanie. Zostawić ocieplanie na później, czy ocieplić wszystko, co się da i zostawić tylko ten kawałek ściany z drutami???????

  13. #593

    Domyślnie

    Cytat Napisał bed
    Chyba będę mieć problem. Obawiam się, że ZE nie wyrobi się do wrzesnia ze zmianą przyłącza z doprowadzonego do budynku, na takie ze skrzynką na granicy działki. A we wrzesniu miało być ocieplanie. Zostawić ocieplanie na później, czy ocieplić wszystko, co się da i zostawić tylko ten kawałek ściany z drutami???????
    ja bym nie patrzyl na nich tylko robil swoje, jak ich znam to przeciagnie sie dluzej niz ci sie wydaje. Za pytaj ich tylko jak to bedzie podlaczone- u mnie jest wszystko zaczepione na haku. Taki hak sam mozesz sobie w scianie osadzic a oni tylko sie do niego podlacza a na przewod tez sobie mozesz wyprowadzic rurke PCV w scianie a pozniej tylko to zapiankujesz i obrobisz tynkiem jaki tam sobie wysniłes.

    pozdr
    K

  14. #594
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Bed - tak jak mówi Kris_eS - rób swoje! ZE i tak nie dotrzyma żadnych terminów ( a po co? czy oni czują oddech jakiejkolwiek konkurencji za plecami... ?). Spróbuj się tylko faktycznie dogadać jak to ma fizycznie wyglądać. U mnie też jest na haku w szczycie domu.
    Nie widzę problemu.
    Bierz się za remont!!
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  15. #595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Bed, od skrzynki z licznikiem do domu i dalej to już Twoja instalacja. Zamontuj kabel takiej długości, żeby dosięgnął projektowanej skrzynki i zostaw zwinięty na ścianie.

  16. #596

    Domyślnie

    Ale ja mam na ścianie takie cuda

    a liczniki w środku

    ZE twierdzi, że układ pomiarowo-rozdzielczy w ogrodzeniu w skrzynce, to standard, tylko nie potrafią powiedzieć, kiedy mi to zmienią.

  17. #597
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bed
    Ale ja mam na ścianie takie cuda

    a liczniki w środku

    ZE twierdzi, że układ pomiarowo-rozdzielczy w ogrodzeniu w skrzynce, to standard, tylko nie potrafią powiedzieć, kiedy mi to zmienią.
    Jeżeli układ pomiarowo-rozdzielczy ma być w ogrodzeniu w skrzynce, to wszystko co z tej skrzynki wychodzi to instalacja zalicznikowa. Możesz to wykonać niezależnie od ZE. Prawdopodobnie będzie to kabel (podziemny). W budynki będzie tylko tablica z zabezpieczeniami poszczególnych obwodów.
    Po odcięciu starej instalacji załatasz fragment w którym wchodzi teraz przyłącze napowietrzne i po kłopocie.

  18. #598
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Witam
    Właśnie jesteśmy z mężem na etapie kupna domu z 1938r.
    Fajnie nam się trafiło, bo cena przystępna. Działka ma ponad 1100m2, mamy dom (120m2 pow. uż.), stodołę (dość nowa) i komórki

    Nie przebrnęłam przez ten wątek, ale chyba zacznę tu częściej zaglądać

    Do roboty mamy dość dużo, ale ogólnie budynek jest w dobrym stanie....
    Chcemy z tych 120m2 pow. uż. zrobić znacznie więcej..... Dach jest nowy, ale nieocieplony i oparty na starych słupach, belkach, mieczach..... Niepewne to. Raczej będziemy to burzyć i kłaść dach od nowa na nieco niższych ściankach....

    Na razie nie mogliśmy obadać dokładnie ścian, fund i reszty, bo nie jesteśmy jeszcze właścicielami. Ale mam nadziję, że w najbliższym miesiacu już to załatwimy

  19. #599

    Domyślnie

    No ten środek, to wygląda tak jak u mnie. A ja zdzieram wszystko do cegły. Gdyby mój dach nie przeciekał, to nie byłoby żadnego problemu. Po co ruszać to co jest w dobrym stanie. Zakładam zresztą, że jak zdejmę tę odstającą blachę, to nie trzeba będzie nic wymieniać w konstrukcji, bo od środka nie widać żadnych ubytków, grzyba próchna kołatek i takich tam.

  20. #600
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Trzebabędzie to obadać. Może wystarczy tylko oczyścić i potraktować impregnatem. Tylko czy to wytrzyma jeszcze setkę?
    I strop trzeba będzie poprawić. Jest oparty na dwuteownikach ale to co pomiędzy może okazać się za słabe.
    Układ ścian na poddaszu zmienimy. Te są krzywe, popękane i beznadziejnie rozmieszczone. Z resztą wyburzając ściany odsłonimy drewniane słupy. Je też trzebabędzie zabezpieczyć....
    Może się okazać, że łatwiej będzie dach rozebrać....
    Z resztą to nasze pierwsze spostrzeżenia. Jak zrobimy inwentaryzację to będziemy mieli lepsze rozeznanie....

    (ps. To gdzie te fotki wklejamy? Tu czy w wątku [Foto] Nasze stare i nowe siedliska...?)

Strona 30 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony