dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Jeden z fachowców oświecił mnie w kwestii kupowania materiałów. Stwierdził, że każdy fachowiec ma upust w określonej hurtowni, sklepie, a różnicę bierze do własnej kieszeni. Na tym zarabia i dlatego opłaca mu się samemu kupować (rachunki bierze na mnie). Co wy na to i jak sobie radzicie?
    Pozdrawiam
    Mariusz

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    To oczywiste że tak jest. Detalista nigdy nie będzie miał takich takich rabatów jak firma. Nawet nie musi kupować, wystarczy że poinformuje hurtownie że zakupiłeś towar w hurtowni wskazanej przez niego i dostaje prowizje.

  3. #3

    Domyślnie

    Kupowanie drobiazgów można powierzyć fachowcom ale większe ilości materiału lepiej jest kupować samemu i samemu też negocjować ceny.
    A do dobrych wykonaców co nie kombinują i nie partaczą i nie...to trzeba mieć chyba szczęście. Generalnie, jeśli sam osobiście wszystkiego nie dopilnujesz, to zawsze znajdą się tacy co coś wymyślą .

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze żaden fachowiec nie kupował niczego na moją budowę!
    Na początku wybrałem hurtownię w której jestem stałym klientem, sam mam upusty a fachowcy są od wykonywania TWOICH poleceń bo za to TY im płacisz!!!
    Pozdrawiam!


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Krystian dnia 2003-05-11 22:29 ]</font>

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    A jak sobie radzisz z pozostałościami materiałów? Hurtowania przyjmuje od Ciebie np. 20 mb kabla?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Ile trzeba materiału to powinien obliczyć fachowiec i jego możesz uczynić "odpowiedzialnym" za zagospodarowanie znaczącej nadwyżki. Co do 20 m kabla elektrycznego to proponuje nie zawracać sobie tym głowy tylko dokupić końcówki i zrobić sobie przedłużacz.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Na początku zaczęłam materiały kupować sama.Zatrudniłam firmę, której szef twierdził, że ma w pobliskiej hurtowni duże rabaty i przekonał mnie, że tak tanio jak u nich, to nie dostanę nigdzie. Spróbowałam. Dostałam fakturę na której nie było ani 1% rabatu! Okazało się, że mój wykonawca to może i ma rabaty, ale ja to już nie. Wpadłam w szał. Pan fakturę poprawił, obniżył ceny o 5%. Zaczęłam sprawdzać ceny. Okazało się, że materiały, które kupiłam z 5% rabatem były i tak o ok.10-20% droższe niż w innych hurtowniach. Teraz robię tak. Mam wybrane 4 hurtownie i gdy czegoś potrzebuję, to robię swego rodzaju przetarg na dostawę. Niestety wymaga to dużo czasu, ale udaje się na jednej pozycji zaoszczędzić nawet 250 zl.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony