dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 239
  1. #161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Wbrew pozorom i temu, co napisał doktorek hybris, nie jest to napisana przez prawnika 8 pkt. arialem 19 stronicowa umowa, przypominająca te z Providentu, a zaledwie półtorej strony napisanej przeze mnie czytelnie 11 pkt. arialem
    Umowa jest rzeczywiście trywialna. Widać, że prawnik nawet jej nie oglądał przed podpisaniem - zapisy z zadatkiem uznałby z błędne (nie może być zadatku na zakup materiałów; na to może być przeznaczona zaliczka; zadatek to zabezpieczenie wykonania umowy; w przypadku zerwania umowy przez wykonawcę powinien on zadatek zwrócić w podwójnej wysokości - to wszystko wynika z Kodeksu cywilnego).
    Taką umowę wykonawca powinien bez problemów podpisać.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia134
    ale wszyscy wierzą, że pan Trojak nie zawinił nic.
    Nie, Kasiu, wszysct wiedzą, że pan Trojak nie zawinił nic. Jedna literka, a ile zmienia !

    Cytat Napisał Kasia134
    kiedy ktoś pisze "Panie Araszkiewicz, zobaczy Pan, jaką kampanię zafunduję Panu po orzeczeniu sądu. Ale będzie Pan sławny! "
    Ja też swojemu partaczowi zafundowałem kampanię. I wiesz co ? TAK, TO JEST ZEMSTA ! Smakuje wybornie !

    Cytat Napisał Kasia134
    hahahahahha właśnie sie dowiedzialam, ze mam 20 lat
    Gratuluję. Oceniając po twoich tekstach - nie dałbym ci tyle.

    Cytat Napisał Kasia134
    i chodzi tylko o to, że zszargał Pan moje nazwisko, dlatego mój tata chciał usunięcia paru rzeczy..
    ROTFL ! Usprawiedliwieniem dla partaczy ma być dobro nazwiska ich dziatek ? No to naprawdę logika godna matematyka po uniwersytecie !
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  3. #163

    Domyślnie

    izuś, darling
    nienienie, to nie ja. ja jestem tu: www.hybris.pl i tu: www.historiamoichniedoli.pl

    a ten link z targów z lipska, który podałaś, to zdjęcie feliksa i jego syna.
    ale z ciebie detektyw izuś, fiu, fiu. równać się możesz tylko ze wszystkich-i-wszystko-pozywającym zbusiuniusiem.

    ps.

    oznajmiam, że jestem gejem, żydem i masonem.
    wiesz izuś jakie to piękne? geje się myją, ładnie pachną i nie walą w mordę, tylko machaja łapką i mówią: "a fuj!", co niniejszym czynię.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał hybris
    izuś, darling
    nienienie, to nie ja. ja jestem tu: www.hybris.pl i tu: www.historiamoichniedoli.pl

    a ten link z targów z lipska, który podałaś, to zdjęcie feliksa i jego syna.
    ale z ciebie detektyw izuś, fiu, fiu. równać się możesz tylko ze wszystkich-i-wszystko-pozywającym zbusiuniusiem.

    ps.

    oznajmiam, że jestem gejem, żydem i masonem.
    wiesz izuś jakie to piękne? geje się myją, ładnie pachną i nie walą w mordę, tylko machaja łapką i mówią: "a fuj!", co niniejszym czynię.
    "Mądrzy ludzie mówią, bo mają coś do powiedzenia.
    Głupcy, bo muszą coś powiedzieć."
    - Platon

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał hybris
    równać się możesz tylko ze wszystkich-i-wszystko-pozywającym zbusiuniusiem.
    nie doceniasz mnie
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  6. #166

    Domyślnie

    Hybris, po przeczytaniu Twoich tekstów, zastanowiłbym się dwa razy czy od Ciebie coś kupić. Aż tak bardzo nienawidzisz swojej firmy...?

  7. #167

    Domyślnie

    izuś, najdroższe ty moje dziewczę słodziutkie!

    ty pierwsza zdemaskowałaś mnie jako geja, stąd moja wdzięczność. Doceniam twoją typowo polską manierę tropienia wszędzie gejów, semitów, masonów. Tu nie ma nic do docenienia, tu jesteś całkiem normalna, przeciętna, zwykła, polska. W swojej zwyczajności dorównujesz zbysiuniusiowi, którego relacje z innymi ludźmi - czego dał dowód - są także typowo polskie.

    Z socjalistycznym enerdowsko-erefenowskim pozdrowieniem

    ps.

    oczywiście, całuski i ciasteczka i uściski
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  8. #168

    Domyślnie

    oj hybris, nie zrozumiałeś mnie z tym docenianiem
    walczę w sądach z partaczami różnego kalibru (ja cały czas w temacie, nie interesują mnie Twoje zainteresowania, narodowość czy wyznanie)
    bez znaczenia jest czy pozywam o 3 tys czy o 300 tys PLN
    kaliber nie ma znaczenia i to właśnie musisz zrozumieć
    z KAŻDYM partaczem trzeba walczyć, napiętnować itp itd, tak ku potomnym
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  9. #169

    Domyślnie

    izuś,

    teraz - kiedy już nie interesujesz się moicm wyglądem, ani orientacją seksualną oraz długością napletka - z przyjemnością z tobą podyskutuję.

    otóż nie zgodzę się z tobą w sprawach piętnowania za 300 zł / 3000 zł ludzi / wykonawców, którzy spartolą robotę. Takie napiętnowywanie kryje w sobie nieludzki absurd, mianowicie moznaby w myśl tejże zasady odcinać dłonie dzieciakom za kradzież złotówki na lizaka. wszak zasada jako taka nie zna litości, to człowiek ma wiedzieć czym jest litość, wyrozumiałość i gdzie są granice. gdyby wszyscy prezentowali twoje podejście i styl rozwiązywania sporów a'la zbysiuniusiu, wówczas życie w społeczeństwie stałoby się nieznośne. nie dlatego, że stosunki międzyludzkie nagle stałyby się sterylne, krystalicznie czyste, ale dlatego, że aktywność władzy sądowniczej spowodowałaby aktywność władzy wykonawczej - a to spowodowałoby pojawienie się kategorii lęku. ja bym się bał sąsiada, ty byś się bała, on i oni też by się bali. nie chodzi o to, że kazdy łamie prawo, ale o to, że sposób życia, który próbujesz przemycić - taki hugowski javertyzm - potrzebuje symbiotycznie przestępcy, łamacza prawa. bez tego ów modus vivendi nie ma racji bycia.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  10. #170

    Domyślnie

    jeżeli wykonawcy będą wykazywać się odpowiedzialnością, nie będą oszukiwać, naciągać, wyłudzać, wykonywać dzieło zgodnie z umową i zgodnie ze sztuką, to nie będzie spraw sądowych
    to chyba proste i nie ma nad czym dyskutować
    a ponieważ nie toleruję lekkoduchów, oszustów, naciągaczy i partaczy pozywać ich będę i ścigać do grobowej deski
    litość, wyrozumiałość ma zastosowanie ale nie dla powyższych typów ludzi
    a przykład dziecka i lizaka zupełnie nietrafiony
    amen
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  11. #171

    Domyślnie

    ależ jak najbardziej trafiiony przykład. zatkał się tobie odpływ w toalecie. wzywasz hydraulika (umawiacie się na 50 zł / przepchanie). pan czyści, czyści, przepycha, kręci żmijką, kręci. następnie po 10 min. odchodzi, kasując cię na 50 zł. ty, ufna w moc żmijki oraz fachowość hydraulika, idziesz w końcu zrobić kupę. siadasz, bierzesz ulubioną gazetkę do ręki, słyszysz charakterystyczne plusk, plusk (cudowna onomatopeja) i po 5 min. gotowe. dopiero po naciśnięciu srebrnego przycisku orientujesz się, że woda się wylewa tobie na podłogę i podchodzi pod kostki.
    dzwonisz do fachowca, reklamujesz usługę, ale pan odpowiada: "Nie trzeba było jeść tyle gorzkiej czekolady". Następnie słyszysz jeszcze charakterystyczne "he,he,he" w słuchawce, po którym następuje : "beeep, beeep, beeep". Innymi słowy: fachura cię olał. I teraz dochodzimy do sedna sprawy:
    1) czy pozwiesz go do sądu?
    2) czy opublikujesz jego dane na forum muratora?
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  12. #172

    Domyślnie

    widać postępujesz z ludźmi tak jak opisałeś powyżej
    smutne to
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  13. #173

    Domyślnie

    izuś, a fuj! nie odpowiedziałaś na pytania! nie pisz o tym, co widać, czy też co się tobie wydaje, że widać, ale odpowiedz na dwa proste pytania. Jeżeli czegoś nie zrozumiałaś, to śmiało zapytaj, wszystko tobie wytłumaczę. Krok po kroku.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  14. #174

    Domyślnie

    ps.

    powiedz, czy pozwałaś firmę RUST? zdaje się to ty miałaś do nich jakieś pretensje, o ktorych tu pisałaś.

    widzisz, łatwo sobie znaleźć starszego stolarza na Allegro, a następnie ciągać go po sądach za 3000 zł i straszyć kolejnymi pozwami. Nic bardziej trywialnego! Ale jak już trafi się na RUSTA, to cienko człowiek piszczy, co nie Izuś? Powiedz jak to jest? jak tam twoje principia walki z wykonawcami-partaczami! zdradź mi dalszy bieg sporu z RUST!?Plizzzzzz ...
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  15. #175

    Domyślnie

    wracając do meritum wątku.....
    Zbych jako wykonawca, nigdy nie postąpił tak jak opisałeś to w swoim przykładzie, bo to nie jest jego poziom
    gdyby wszyscy moi wykonawcy byli tak solidni i odpowiedzialni nie byłoby spraw w sądzie
    Twoje dywagacje nadają się więc do jakiegoś innego wątku, bo Zbych to zły adres
    człowiek, który tak postępuje ze swoimi klientami oczekuje tego samego od swoich wykonawców, rzetelności i odpowiedzialności
    jeśli coś schrzanisz napraw to
    każdy normalny człowiek oczekuje tego, nie macha ręką na 20 ekip, które go naciągnęły, oszukały czy coś spartoliły, bo jest tak dobroduszny, cierpliwy i przyjmuje na siebie razy oraz za nic ma swoją ciężko zarobioną kasę
    dla jednych 3 tys to góra szmalu dla innych drobnostka, ale nie o to chodzi w tym wszystkim
    jeszcze coś Ci wyjaśnić krok po kroku??
    jeśli chodzi o RUST'a to na szczęście nie miałam z nimi przyjemności

    Ps. a takiego hydraulika spuściłabym razem z tą kupą (mam nadzieję, że zrozumiesz przenośnię)
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  16. #176
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MarcinIKS
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    301
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał hybris
    Innymi słowy: fachura cię olał. I teraz dochodzimy do sedna sprawy:
    1) czy pozwiesz go do sądu?
    2) czy opublikujesz jego dane na forum muratora?
    Hybris, muszę Ci podziękować za nicka na forum zbieżnego z nazwą firmy, w której pracujesz. Dzięki temu uniknąłem zapewne kolejnych problemów zakupowych sądząc po Twoim lekceważącym podejściu do "niewielkich" przekrętów.
    Mi jeden taki Bogu ducha winny "nieborak" wisi ponad 16tyś. To już jest według Ciebie kwota kwalifikująca do ciągania po sądach czy jeszcze nie? Od razu mówię - nie znam jego wieku, wiec nie wiem czy jest starszym człowiekiem.
    Odpowiadając na powyższe (nie do mnie) pytania:
    1. Nie - przy takiej kwocie poświęciłbym ją dla przyjemności osobistego "wymierzenia sprawiedliwości" takiej gnidzie.
    2. Jak najbardziej TAK, i nie tylko na tym forum
    Swoją drogą to przypadek wzięty z Twojej praktyki zawodowej?

  17. #177

    Domyślnie

    izuś, izuś, czy miałabyś ochotę porozmawiać np. o marchewce, o gotowaniu rosołu albo o istocie niedzielnych obiadków u teściów i o tym, jaką torebkę zabrać do czerwonych bucików na obcasie?


    wiesz, juz o co mi chodzi? zauważ, że nie pisze o zbysiuniusiu, ani o stolarzu - pisze o zasadach, które są różne od twojej makiawellicznej doktryny: pozywaj choćby o złotówkę. powtórzę: nie robi się miazgi z człowieka, nie ciąga się go po forach internetowych za 3000 zł.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał hybris
    izuś, izuś, czy miałabyś ochotę porozmawiać np. o marchewce, o gotowaniu rosołu albo o istocie niedzielnych obiadków u teściów i o tym, jaką torebkę zabrać do czerwonych bucików na obcasie?
    jak tego zapragnę, to będę wiedziała do kogo się zgłosić

    Cytat Napisał hybris
    wiesz, juz o co mi chodzi? zauważ, że nie pisze o zbysiuniusiu, ani o stolarzu - pisze o zasadach, które są różne od twojej makiawellicznej doktryny: pozywaj choćby o złotówkę. powtórzę: nie robi się miazgi z człowieka, nie ciąga się go po forach internetowych za 3000 zł.
    a dlaczego nie??
    skoro ktoś robi ze mnie miazgę zostawiając mnie z problemem, i zaciera ręce, że znalazł jelenia, to dlaczego mam bezwolnie na to przystawać??
    kwota nie ma tu nic do rzeczy
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  19. #179

    Domyślnie

    właśnie, że ma dużo do rzeczy kwota.

    poza tym, czy:

    1) budując swój drugi dom w życiu, szukałabyś wykonawców na allegro?
    2) czy wybierałabyś najtańszych wykonawców do swoich cudownych schodów? czy najlepszych? czy sprawdziłabyś referencje? czy nie?

    -----------------
    a teraz uwaga ogólna:

    czytając forum odniosłem wrażenie, że jest tutaaj prowadzony jakiś rodzaj wojny: inwestor-wykonawca, klient indywidualny-hurtownik, producent-kupiec. I naważniejsze są w tym wszystkim nie ofiary: czyli zawsze iinwestorzy, klienci indywidualni, kupcy, którzy albo to przepłacili, albo zostali oszukani, ale trofea: czyli kolejne dane osobowe publikowane na forum muratora. zadziwia mnie to jak zbiegają się forumowicze pod takie wątki, z jakim zaangażowaniem dyskutują, z jakim to wyczuciem sprawiedliwości wyrokują, przesądzając o winie lub o jej braku.


    pewnie można to jakoś uzasadnić psychologicznie, ale o wiele ciekawszy jest mechanizm stada kurzego, który tu działa. gdybym cię zapytał izuś: jak to się stało, że taka wyga forumowa jak ty, nagle zajęłaś miejsce zbysiuniusia, to co bys odpowiedziała?

    i to wszystko o 3000 zł.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał hybris
    właśnie, że ma dużo do rzeczy kwota.

    poza tym, czy:

    1) budując swój drugi dom w życiu, szukałabyś wykonawców na allegro?
    2) czy wybierałabyś najtańszych wykonawców do swoich cudownych schodów? czy najlepszych? czy sprawdziłabyś referencje? czy nie?

    ...........
    gdybym cię zapytał izuś: jak to się stało, że taka wyga forumowa jak ty, nagle zajęłaś miejsce zbysiuniusia, to co bys odpowiedziała?

    i to wszystko o 3000 zł.
    ad. 1 TAK, a dlaczego by nie?? allegro to taki sam portal ogłoszeniowy jak inne
    ad.2 schody mam cudowne i zdziwiłbyś się, że tak TANIO mam je zrobione
    referencji stolarza nie sprawdzałam

    doprecyzuj końcowe pytanie, bo nie rozumiem o co w nim chodzi
    fraza "nagle zajęłaś miejsce zbysiuniusia, to co bys odpowiedziała?" nie jest dla mnie zrozumiała


    ps. już tak nie zdrabniaj Zbycha, bo to nawet nie jest jego imię i brzmi naprawdę śmiesznie
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony