dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 551 z 626
Pokaż wyniki od 11.001 do 11.020 z 12519
  1. #11001

    Domyślnie

    a ma ktoś z Was parapety z mdf-u i mógłby wyrazić opinie

  2. #11002

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie czy przy ocieplaniu dawaliście listwę narożnikową z kampinosem

  3. #11003
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michur

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Malopolska
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Napisał elaj Zobacz post
    a można wiedzieć ile wyszło za całość z góry dzięki
    408zł

  4. #11004

    Domyślnie

    przejście do garażu będzie przez fioletową ścianę na wprost do kuchni a całe pomieszczenie pod schodami obniżone do poziomu garażu. Michur meble wstawione "od czapy" dla lepszej wizualizacji. Domek stoi i dość fajnie się prezentuje Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	216886 . Od poniedziałku ocieplenie stropo-dachu 2x10 styropian i między krokwy 10 zalane siatka klej. Co myślicie o ociepleniu fundamentów styropianem 10cm ?

  5. #11005
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    mWilq czy rozumujesz się trochę w tych bramkach NOT, XOR, AND, OR, Generatorach, etc. ?

  6. #11006

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    mWilq czy rozumujesz się trochę w tych bramkach NOT, XOR, AND, OR, Generatorach, etc. ?
    Raczej tylko w teorii, a z czym walczysz?

  7. #11007
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Ogólnie teraz walczę na kilku frontach co do bramek to uruchomiłem sterownik oświetenia, i muszę go poustawiać ale dla mnie to czarna magia i muszę się tego nauczyć. Dziś wygrałem bitwę z przepływem wody w pompie ciepła bo miałem za mało. Teraz jak mam ok 2300l/h to się okazało, że studnia chłonna nie daje rady i chyba część wody zasili rów melioracyjny

  8. #11008
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    mWilq ile godzin na dobę pracuje Ci pompa ciepła? Pytam bo u mnie sporo trwa zanim podłoga się nagrzeje. Ale dziś tak nakotłowłem, że aż się nie dało robić.
    Napisz jeszcze jaką masz temperaturę dolnego źródła na wejściu do pompy. U mnie przy przepływie wody 1500l/h mam stałą temp. 3stC natomista przy 2300l/h jest prawie 6st. Teraz zastanawiam się czy mi to dużo da jeśli będzie te prawie 6st. Na pewno COP wzrośnie alke czy się opłaca dokładać dodatkowe 250W (dodatkowa pompa obiegowa)...

  9. #11009

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was montował orynnowanie Inguri? Rynny stalowe. Jakieś opinie. Sprawa pilna

  10. #11010

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    mWilq ile godzin na dobę pracuje Ci pompa ciepła? Pytam bo u mnie sporo trwa zanim podłoga się nagrzeje. Ale dziś tak nakotłowłem, że aż się nie dało robić.
    Napisz jeszcze jaką masz temperaturę dolnego źródła na wejściu do pompy. U mnie przy przepływie wody 1500l/h mam stałą temp. 3stC natomista przy 2300l/h jest prawie 6st. Teraz zastanawiam się czy mi to dużo da jeśli będzie te prawie 6st. Na pewno COP wzrośnie alke czy się opłaca dokładać dodatkowe 250W (dodatkowa pompa obiegowa)...
    W trybie grzania wody pracuje 24/7/365. W trybie grzania chaty 24/7 przez okres grzewczy (jeszcze w tym roku nie ruszyłem). W trybie chłodzenia ani razu, na razie zagryzam zęby i zbieram na spłatę chaty, chłodzenie traktuję jako luksus, bez którego jestem w stanie na razie się obejść.

    Co do tego przepływu to musisz mnie pokierować. Ty masz pompę powietrzną?

  11. #11011
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    nie nie. Mam pompę woda-woda. U ciebie jeśli się nie mylę jest kolektor z glikolem w ziemi. U mnie bezpośredni przepływ wody ze źródła na 28 metrach ta pobrana woda przepływa przez wymiennik w pompie i leci do drugiej studni tzw spustowej. Łącznie ok 2000l/h. Przez moją pompę przeleciało już 100 000 litrów wody, a działa dopiero może z miesiąc i to tak dorywczo.

  12. #11012

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów rozliczył już VAT (po 2011 roku) za wkład kominkowy powietrzny. Zastanawiam się czy kupić wkład na 23%, ale na fakturze nie chcą mi wpisać PKWiU i nie wiem co US na to. Czy kupić z montażem. Różnica w cenie gdyby udało się odliczyć VAT to prawie 700 zł. Wkład żeliwny monolit.

    Pozdrawiam i gratuluję postępów. U nas 2 do przody 3 do tylu - ciągle jakieś schody.

  13. #11013

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    nie nie. Mam pompę woda-woda. U ciebie jeśli się nie mylę jest kolektor z glikolem w ziemi. U mnie bezpośredni przepływ wody ze źródła na 28 metrach ta pobrana woda przepływa przez wymiennik w pompie i leci do drugiej studni tzw spustowej. Łącznie ok 2000l/h. Przez moją pompę przeleciało już 100 000 litrów wody, a działa dopiero może z miesiąc i to tak dorywczo.
    Nie mam instalacji ziemnej, mam pompę powietrzną. Zestaw składa się z jednostek wewnętrznej i zewnętrznej i zbiornika na wodę użytkową.

  14. #11014

    Domyślnie

    Cytat Napisał RozAnia Zobacz post
    Witam.
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów rozliczył już VAT (po 2011 roku) za wkład kominkowy powietrzny. Zastanawiam się czy kupić wkład na 23%, ale na fakturze nie chcą mi wpisać PKWiU i nie wiem co US na to. Czy kupić z montażem. Różnica w cenie gdyby udało się odliczyć VAT to prawie 700 zł. Wkład żeliwny monolit.

    Pozdrawiam i gratuluję postępów. U nas 2 do przody 3 do tylu - ciągle jakieś schody.

    RozAnia,

    U nas w rodzinie każdy coś odlicza, a jedna osoba często kontaktuje się z US, dzwoni czy może to czy tamto odliczyć i nęka US, jeśli coś jest nie jasne. Nie musisz mieć PKWiU na fakturze. Ważne, żeby to było w wykazie materiałów nadających się do odliczenia. Ja nie miałam na wszystkich materiałach PKWiU, bo nie wszystkich udało mi się zmusić do wstawienia tego. A niektóre miałam nawet błędnie wpisane. W naszym US dostałam informację, że jak coś, to oni to będą sobie sprawdzać, najwyżej zanegują niektóre materiały wydaną decyzją.
    A jeśli masz wątpliwości, to najlepiej zadzwoń do swojego US. Jeśli panie będą tak miłe jak w naszym, to wyjaśnią wszystko dokładnie.
    Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.

  15. #11015
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    No i Longinusy zamontowane. Muszę przyznać, że kupiłem je nie widząc ich na żywo ale wyglądają extra. Nawet monter mówił że kawał porządnych drzwi.



  16. #11016

  17. #11017
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemas791

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Podpowiedzcie, jaką blachę macie jako obróbkę blacharską?
    a jeśli Możecie to pokażcie na zdjęciach.
    Pozdrawiam

  18. #11018

    Domyślnie

    Czy ktoś się może orientuję jak dalej będzie z rozliczaniem vat-u budowlanego. Czy ten rok jest ostatnim rokiem gdzie można się rozliczyć na starych zasadach a od 2014 już nie?

  19. #11019

    Domyślnie

    z tego co się orientuję to można rozliczać się do 2017 roku ale tylko z materiałów kupionych do końca tego roku. za materiały kupione po nowym roku juz nie bedzie mozna odliczyć podatku vat

  20. #11020

    Domyślnie

    Czym izolowaliście piwnicę?

Strona 551 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony