dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 108
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2142
  1. #221

    Domyślnie

    Witam.
    Dziękuję Agato za info. Fajnie Ci wychodzi ta budowa. Teraz widzę, ze tez mogłem położyć siatkę pod beton posadzek. Wprawdzie kierownik twierdził, że są zbędne, ale kto wie. Może tak, na wszelki wypadek.....
    U mnie sciany rosną. Zmiany jeszcze robię na bieżąco. Podniosłem poziom parapetu w kuchni, poszerzyłem okna i chyba najważniejsza zmiana jakiej dokonałem. Przesunąłem sciankę przy kotłowni tak, że wejście do WC mam niewidoczne od strony przesionka. Denerwowała mnie perspektywa drzwi na wprost salonu. Tak jakby wszyscy siedzący przy stole musieli obserwować kto tam wchodzi i wychodzi.
    Przy okazji - plootto - u mnie wyszło 16 wywrotek zasypki, ale też podwyższałem fundamenty o jeden poziom bloczków.
    Pozdrawiam wszystkich

    [/img]

  2. #222

    Domyślnie Re: zasypka... ile wywrotek?


  3. #223

    Domyślnie

    mi weszło 19 wywrotek, ale faktycznie mniejsze... tam jest 9 kubików, czyli 16 ton. Faktem też, że ja mam "murki" na 7 bloczków i to w całym domu i garażu - robię na jednym poziomie. Ponadto okalałem od razu taras, też na 7 bloczków, więc zapewne z tego się wzięła taka duża różnica...
    I naszła mnie mała refleksja... co murarz, to inna szkoła. Mój mówił, że lepiej pójść trochę wyżej, bo jak się inni wyżej pobudują, to potem woda będzie do mnie spływać... tym bardziej, że ja mam wodę na -1,5 metra. Czyli w miarę wysoko...
    No cóż, coś kosztem czegoś..., ale dlaczego to ciągle ja płacę...?

    plootto[/img]

  4. #224

  5. #225

    Domyślnie

    taaaak, tarasy to to na czym nam bardzo zależało... powiększyliśmy taras do szerokości 2,5 metra (zachodni) a od północy mamy 2 metry. Część tarasu będzie zadaszona - ten szerszy, po to, aby w ciepły, ale deszczowy dzień też móc posiedzieć o podelektować się świeżym powietrzem... i szumem deszczu...

  6. #226

    Domyślnie

    dziś położyłem kanalizę.
    Do standardowego zestawu jaki jest w projekcie (ale jedna łazienka na dole) dołożyłem jeszcze pralkę (będzie w kotłowni), zlew w garażu, kanalizę do kominka (będzie z płaszczem wodnym, może zajść sytuacja, że będzie trzeba spuścić wodę, albo nie daj Boże coś pęknie...), rura do wprowadzenia wody do domu, rura jako czerpnia powietrza do kominka. Razem 1700 zł z robocizną.
    A ile wynoszą Wasze wydatki??
    [/img]

  7. #227
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lila83

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    tez podoba mi sie ten projekt mam pytanie do osob ktore juz wybudowaly domek ile wyniosl ich ogolny koszt budowy odp prosze na adres [email protected]

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    To w miare nowy projekt, chyba jeszcze nikt go nie wybudowal?

    Ponoc o orientacyjnie cene jakiegokolwiek w miare "normalnego" domku to 3000zl za kazy metr powierzchni calkowitej (wliczajac w to garaz, strych, pomieszczenia gospodarcze itp. To jest stan "do wprowadzenia", wykonczony lecz bez szalenstw.

    Jesli "nasz" domek ma 180m2 powierzchni calkowitej, to wychodzi jakies 540 tysiecy. I co Wy na to, drodzy forumowicze??

    Przyznam, ze mnie te koszty na tyle wystraszyly, ze zastanawiam sie nad rezygnacja z garazu - i zbudowania go osobno.

    A moj program jest do... dziobania maku, jak mawiala moja Mama
    Jeszcze z nim deczko powalcze.

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał azalka
    To w miare nowy projekt, chyba jeszcze nikt go nie wybudowal?
    Na projekcie jest data lipiec 2006, wiec faktycznie nowy i pewnie jeszcze nigdzie go nie ma w realu.
    Będę Was jeszcze męczyć w sprawie schodów. Przymierzam się do wprowadzenia pewnych zmian tj. dodatnia dodatkowego schodka aby zmiejszyć wysokość stopnia do 17 cm. I wyrzucamy ściankę działową pomiędzy schodami. Czy ktoś myslał o tym?

  10. #230

    Domyślnie

    CZy mówisz o ściance między schodami a salonem?......a Przy okazji pytanie też związane ze schodami.... jak rozwiązaliście oświetlenie schodów?..........

  11. #231

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jiri
    CZy mówisz o ściance między schodami a salonem?......a Przy okazji pytanie też związane ze schodami.... jak rozwiązaliście oświetlenie schodów?..........
    Chodzi mi o ściankę :

    Cały czas myslę o schodach, bo dopiero teraz zwróciłam uwagę, że są trochę wąskie.
    Ty Jiri chyba nie będziesz miał tego dylematu bo będziesz miał schody drewniane, - o ile dobrze zrozumiałam.
    Co do oświetlenia to marzy mi się takie ( zdjęcie znalazłam gdzieś na muratorze):

    albo takie też fajne, tylko, że nie niebieskie:


    (zdjęcia z wątku )
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...=o%B6wietlenie

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A ile jeden bieg ma szerokosci?
    Nie wiem, czy ta scianka nie jest niezbedna dla uniesienia konstrukcji schodow, a na pewno dla zamkniecia pomieszczenia gospodarczego.

  14. #234

    Domyślnie

    do uniesienia to na pewno nie. Schody opierają się z jednej strony o piętro, a z drugiej o półpiętro, które jest zakotwiczone z trzech stron w ścianach nośnych. Ścianka jest tylko dekoracyjno - zamykająca (piwniczkę). Ale przecież zamknięcie piwniczki można zrobić POD schodami uzysukując w ten sposób przestrzeń do ich poszerzenia.

  15. #235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Przestrzen do poszerzenia gdzie? z przodu biegu? Mialyby sie zwezac blizej spocznika? Nie do konca rozumiem
    Pamietajcie o "duszy" schodow (pustce, nawet niewielkiej, miedzy schodami). Nawet niewielka jest bardzo korzystna w odbiorze przestrzeni (lepszy ciut wezszy bieg z malutka dusza niz jej calkowity brak). Przy usunieciu scianki zrobi sie wlasnie taka "duszka"

  16. #236

    Domyślnie koszty

    policzyłem z grubsza te same pozycje co Agahat. Z grubsza, bo jak kupowałem stal to od razu na całą budowę... więc troszkę ciężko teraz liczyć każdy zużyty kilogram - dlatego założyłem, że poszło mi połowę, choć pewnie nie...
    kwota jaka mi wyszła to: 39.633 zł. Ale mam od razu taras i podwójny garaż... trochę drożej, ale i większa powierzchnia...
    czyli pewnie w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy powierzchni koszty nam wyszły bardzo zbliżone... powierzchnia dołu z tarasami wyszła mi 166 m.kw. czyli prawie 239 zł za jeden m.kw. A jak u Was to wychodzi??

  17. #237

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Jejejej! To TWOJA piwniczka????
    Alescie poszybowali
    Bieg "naszych" schodow ma ok 100-104 cm szerokosci, czy tak? Ba na skanach, ktore mam to nie jest b. wyrazne

  19. #239

  20. #240
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Kolejne pytanko
    Czy strych nad garazem jest ogrzewany? Planuje w tymze miejscu pralnie + suszarnie i ew. szafy.
    Projekt przewiduje ciepelko, czy tez nie?

Strona 12 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony