dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 108
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 2142
  1. #441

    Domyślnie

    Do : Iwonka i Tomaniu
    Jeśli chodzi o Pana Sarnę to śmiało możemy polecić go innym. Dobrze się dogadujemy. Rzetelne wykonawstwo i rozliczanie za zakończone etapy budowy.
    POzdrawiamy

  2. #442
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    iwonka i tomaniu

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    283

    Domyślnie

    P.Sarna również nam budowal...podobne mamy zdanie jak wy....rzetelnie wykonywal obowiazki, rozliczanie po zakonczonym etapie...
    Dobry rzemieslnik.....

  3. #443

    Domyślnie

    Jaki ten świat mały To prawda zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie, ale muszę powiedzieć, że jak posłucham historii "z dreszczykiem" o wykonawcach, to cieszę się, że dobrze trafiliśmy... Oby tak dalej. Na wiosnę zahaczymy o Gniewomirowice, to będziemy wypatrywać waszego domku.

  4. #444
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    iwonka i tomaniu

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    283

    Domyślnie

    Zapraszamy...


    na wiosne chcemy tynki, posadzki, a we wrzesniu wprowadzamy sie

  5. #445

    Domyślnie

    Wszystkim budującym i mającym zamiar... spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, wytrwałości i ukończenia budowy według planów życzą Aga i Robert

  6. #446

    Domyślnie Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia


  7. #447

    Domyślnie Zbiornik na nieczystości płynne-szambo

    Witam
    mam pytanie do osób które mają już pozwolenie na budowę.
    W ostatnich dniach oddaliśmy projekt do architekta by nam zrobił adaptację warunków zabudowy.
    Architekt powiedział nam że zbiornik musi być zakopany 7.5 metra od granicy działki .
    Ta odległość powoduje że usytułowanie domu które zakładaliśmy niestety musi ulec zmianie a jest to nam bardzo nie na rękę.

    Poszukałem w necie informacji na ten temat i:
    W ustawie jest napisane w jednym paragrafie że 7.5 metra a w innym że 2 metry.
    Producent szamb i przydomowych oczyszczalni na swojej stronie pisze że 2 metry.
    Że 2 metry od granicy napisane było również w artykule na portalu gazeta.pl dotyczącym co trzeba zrobić by postawić dom.

    Dzwoniłem do gminy by dowiedzieć się u źródła ale gościa od pozwoleń dziśnie było, inna pani powiedziała że 2 metry

    I teraz sam już nie wiem ????????

    Mamy pytanie do was , czy spotkaliście się z tym problemem i ile metrów od granicy działki macie (bądź będą) zakopane zbiorniki
    Agnieszka & Mariusz & i synek Marcinek

  8. #448
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Głowy sobie uciąć nie dam ale wydaje mi się , że 7,5 m obowiązuje (albo nawet obowiązywało) dla zabudowy inne niż jednorodzinna . Dla jednorodzinnej , zagrodowej i indywidualnej rekreacyjnej jest 2 metry.
    No chyba , że macie wieeelkie szambo , bo w przepisach jest też podana max. objetość zbiornika , której dotyczą te odległości.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #449
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie wiem, czy miałam okazję się przywitac z Tobą, jeżeli nie, to mówię "Witam" .
    Cytat Napisał k_bichta
    a to okienko sama zamurowałam luksferami :l
    Chylę czoła do samej ziemi. Na prawdę super!
    My również zdecydowalismy się na drzwi potrójne z tarasu. Jak rozwiązujecie sprawę kaloryfera w salonie? Gdzie będzie stał? ile daliscie styropianiu na posadzkę?
    Pozdrawiam

  10. #450

    Domyślnie SYMPATYK FORUM

    KOCHANI JESTEŚCIE WSPANIAŁĄ GRUPĄ OSÓB DZIELĄCYCH SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAM PRZY BUDOWIE WYMARZONEGO DOMU.TO MIAŁO DUŻY WPŁYW NA PODJĘCIE DECYZJI O WYBORZE PROJEKTU.MAMY Z MĘŻEM TYLKO MAŁY DYLEMAT CZY MA TO BYĆ 49.12 CZY 27.12a.GABARYTOWO BARDZIEJ NAM ODPOWIADA 49.12, ALE NIE MAMY POMYSŁU NA ODPOWIEDNIE WEJŚCIE DO KOTŁOWNI, KTÓRĄ CHCIELIŚMY ZAMIENIĆ Z POKOJEM.PRZEWIDUJEMY TRADYCYJNE OGRZEWANIE(WĘGIEL,DRZEWO) A TO WYMAGA ODPOWIEDNIEGO ZABEZPIECENIA WEJŚCIA(2X DRZWI.MOŻE KTOŚ WPADNIE NA GENIALNY POMYSŁ ROZWIĄZANIA TEGO PROBLEMU.POZDRAWIAM

  11. #451

    Domyślnie RATUNKU!!!

    Witam wszystkich budujących W-49.12 Kochani całymi wieczorami siedze i przeglądam ten projekt i naprawde mi sie bardzo podoba lecz boje sie ze pomieszczenia nie są zbyd wielkie,chce przestronny domek mam dosc klitek!!!Bardzo prosze mi powiedziec czy taki jest bo nie wiem co mam zrobic RATUNKU!!! Bardzo mi sie podoba i prosze mi odpisac jak ony wygląda wewnatrz!!!POZDRAWIAM EWA

  12. #452

    Domyślnie

    Hm, czy duży czy mały to pojęcie względne, dla nie ooogrooomny(ktoś inny powie że to maluszek - 147 m plus garaż). My będziemy budować 90 , gdyż ograniczają nas fundusze, bo przecież każdy metr rtrzeba wykończyć . Więc jesli dla ciebie to nie problem , a chcesz mieć akurat taki domek to już decyzja należy do ciebie i nikt ci tu nie doradzi

  13. #453

    Domyślnie

    Dziekuje Ci Kasiu za odpowiedz a masz moze jakies foteczki?jesli tak to poprosze była bym bardzo Ci wdzieczna.
    Pozdrawiam Ewa

  14. #454

    Domyślnie

    Ewo, może niepotrzebnie się wcięłam, bo piszesz do ludzi którzy ten dom budują, ja go nie buduję, chociaż bardzo mi się podoba, ja buduje mały domek z agrobispu wb-0059

  15. #455

    Domyślnie

    Witamy , witamy.......zastanawialiście się, czy nie można przenieść kotłowni do schowka za garażem? Wtedy wystarczą pojedyńcze drzwi. A jeszcze gdyby garaż był dwustanowiskowy, to wtedy chyba byłoby jeszcze lepiej. Czyszczenie pieca też nie wymagałoby przechodzenia przez cały dom.... ale to tylko pomysł.... pozdrawiam i zapraszam do częstszych wizyt...

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandglass@
    Nie wiem, czy miałam okazję się przywitac z Tobą, jeżeli nie, to mówię "Witam" .
    Cytat Napisał k_bichta
    a to okienko sama zamurowałam luksferami :l
    Chylę czoła do samej ziemi. Na prawdę super!
    My również zdecydowalismy się na drzwi potrójne z tarasu. Jak rozwiązujecie sprawę kaloryfera w salonie? Gdzie będzie stał? ile daliscie styropianiu na posadzkę?
    Pozdrawiam
    Również gorąco Cię witam
    Nad grzejnikiem w salonie długo myśleliśmy, ponieważ dowiedzieliśmy się, że przez to właśnie duże wyjście na taras przydałby się gdzieś obok jeszcze jeden grzejnik. Ale niestety nijak nigdzie mi tam nie pasował. Wymyśliliśmy zatem, że oprócz tego grzejnika pod oknem (jak w projekcie) damy dodatkowo pod drzwiami tarasowymi pas gresu, tak ok 1 metra lub 1,5 a pod nim ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu będziemy mieć i ogrzewane drzwi tarasowe i zabezpieczenie parkietu przy samym wyjściu, w razie jakby nie daj Boże coś kiedyś nam podciekło. Podłogówkę chcemy dać jeszcze w kuchni, holu i łazienkach. Reszta podłóg będzie w drewnie, więc tam tradycyjnie.
    Posadzek jeszcze nie zaczęliśmy robić. Styropianu chcielibyśmy dać z 10, ale niestety nie dopilnowaliśmy tego wcześniej i zostawili nam 15 cm, tak jak w projekcie, a tam przewidziany jest styropian 8cm. Więc, nie wiem, chyba zostanie ta 8, chyba, że można dać mniej jastrychu, ale tego nie wiem, trzeba będzie pogadać z jakimś fachmanem. A może ktoś z tego forum by wiedział coś na ten temat ???
    Pozdrawiam
    Kasia i Piotr

  17. #457
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych , którzy zamierzają zainstalować piec na eko-groszek. Mam zamiar zainstalować go w miejscu zaznaczonym na projekcie gdyż wg mnie nie ma innej sensownej lokalizacji. Zacząłem przyglądać się gabarytom tych piecy i okazało się, że przejście z garażu do witrołapu via kotłownia będzie mocno utrudnione. W optymistycznej wersji wolne miejsce między piecem, a ścianką składu opału wyniesie ok. 60 cm.
    Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jedyne co mi przychodzi do głowy to zamówienie pieca gabarytowo dopasowanego do wymiarów kotłowni
    Proszę o pomoc i poradę...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  18. #458

    Domyślnie

    Witamy ponownie!
    Projekt 49.12 wygrał, pokonał wszystkich rywali. Dziękujemy za poradę z kotłownią za garażem. Pomysł godny przemyślenia,tylko zastanawiamy się wtedy co z wentylacją łazienki?.Mamy pytanie do kogoś kto już postawił ten domek,czy pokoje na górze przy wysokości ścianki kolankowej 50 cm będą wystarczająco wysokie (mamy syna 190cm wzrostu).Jaka powierzchnia pokoików 15.50 jest z normalną wysokością.
    Dziękujemy i pozdrawiamy!

  19. #459
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Przenoszę z poprzedniej strony bo zależy mi na szybkiej odpowiedzi:
    Mam pytanie do tych , którzy zamierzają zainstalować piec na eko-groszek. Mam zamiar zainstalować go w miejscu zaznaczonym na projekcie gdyż wg mnie nie ma innej sensownej lokalizacji. Zacząłem przyglądać się gabarytom tych piecy i okazało się, że przejście z garażu do witrołapu via kotłownia będzie mocno utrudnione. W optymistycznej wersji wolne miejsce między piecem, a ścianką składu opału wyniesie ok. 60 cm.
    Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jedyne co mi przychodzi do głowy to zamówienie pieca gabarytowo dopasowanego do wymiarów kotłowni
    Proszę o pomoc i poradę...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  20. #460

Strona 23 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony