dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 36
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 703
  1. #601

    Domyślnie

    To i ja dorzuce 5 groszy i zapytam Co lepsze.. Koramic czy Roben.
    Czały czas waham sie z dachówką między Koramci l15 a Roben Piemot.
    Roben w moim przypadku wychodzi jakies 4 tys taniej na całym dachu -nibt nie dużó ale będzie na komin!

    Przy okazji czy ktoś w Krakowie lub w daleszej okolicy ma położone Koramic L15 brąż (angoba) albo Roben Piemot brąz *angoba - bądz Piemot Tobaga glazurowana?? Chętnie podjechał bym żeby zobaczyć jak to wygląda na większym dachhu niż pare dachówek koło siebie na skłądzie

  2. #602
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to zapraszam, jak śnieg zjedzie z dachówek...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  3. #603
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daann

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Po dość długiej analizie wstępnie jestem za dachówkami Roben Monza Plus lub Roben Piemont - obie dachówki w kolorze czarno-brązowej tobago glazura. Który z wymienionych modeli jest Waszym zdaniem lepszy w sensie technicznym. Jeśli chodzi o wygląd to w sumie dla mnie bez znaczenia. Dziękuję za sugestie. Pozdrawiam.

  4. #604

    Domyślnie

    jedno i to samo, wybierz która tańsza.

  5. #605
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A monze jeszcze produkują? Jeśli nie to będzie problem z ew dokupieniem
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  6. #606

    Domyślnie

    Czy ktoś z wątkowiczów ma może u siebie Robena w wersji tobago (brązowo-czarna / ciemno brązowa) w glazurze? Wychodzi cenowo fajnie, kształt ma OK, kolorek również by mi pasował. Jak ona się ma do dachówek już obecnych na rynku dłużej, np. Bornholm albo Monza plus? Te 3 modele w sumie patrzą podobnie, ale czy jest coś co je jakoś tam różni, np. technicznie? Rozumiem, że te modele są produkowane w Polsce i temu właśnie zawdzięczają swoją, jakby nie patrzeć, lepszą cenę. Porównanie do innych holenderek w glazurze daje taki właśnie a nie inny wynik cenowy, co tu dużo mówić.
    Ostatnio edytowane przez kater-acme ; 04-04-2013 o 11:54

  7. #607

    Domyślnie

    Jak dobrze poszukasz to dostaniesz Nelskampa w takiej samej cenie co Robena. Sam jestem na etapie wycen i tak właśnie wychodzi, tyle że ja chcę brązową angobę.
    Piemont jest na rynku stosunkowo krótko, wiec trudno o opinie jak sie spisuje w dłuższym okresie.

  8. #608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A co się ma spisywać skoro jest z tej samej gliny co inne wyroby. Natomiast jego forma pozwala na duże przesunięcia w pionie i w poziomie stąd pozwala idealnie pokryć dach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #609

    Domyślnie

    Pulse, za Twoją radę poczytałem nieco o Nelskampie i taka F7 b fajnie się prezentuje, faktycznie. No mi osobiście duże dachówki się podobają i na mój dach taka zapewne ładnie przypasi. Prosty, spory dach, duża połać, zero wypierduszy. I również jak Ty chciałbym coś w brązie, ciemnym brązie najlepiej. Ale jednocześnie zależy mi na tym, by dachówka trochę chociaż się świeciła, jak przy glazurze. Wg zapewnień sprzedawcy Nelskampa, one mają jakąś lepsiejszą angobę i tak powłoka zapewnia trochę błysku. Czy ktoś może to potwierdzić / obalić?
    W sobotę jadę w 3-4 miejsca popaczeć na dachówki, pomacać itd. ale po pierwsze chyba tylko w 1 miejscu będą mieli Nelskampa, po drugie jeśli już to zapewne kilka sztuk tylko, i to na półce, a po trzecie to jestem mało cierpliwy i do soboty nie zdzierżę

    O Piemoncie dziś od jednego sprzedawcy usłyszałem, że jest gorszy niż Monza Plus, ponieważ jest delikatniejszy, nie trzyma tak wymiarów i kształtu i ogólnie nie jest sprawdzony. A Monza owszem. Mi tam Monza w ciemnej czekoladzie z polewą się b podoba w sumie, a cena też niezła. No ale wszedł w to wszystko Nelskmap i jeszcze bardziej namotał...

  10. #610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Angoba zwykła jest matowa natomiast angoba szlachetna jest błyszcząca u każdego producenta. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #611

    Domyślnie

    Na 95% kupię Roben Monza Plus tobago glazurowana. Wbrew temu co można przeczytać na www Robena, i ewentualnie usłyszeć od sprzedawcy (któremu się wcześniej powiedziało, że szuka się ciemnego brązu), Monza Plus tobago NIE jest (przynajmniej w moich oczach i w tych warunkach, w jakich ją oglądałęm) brązowo-czarna, ale praktycznie czarna. Dachówkę widziałem w 3 składach, na dworze i w pomieszczeniu, no i przede wszystkim na kilku dachach (dostałem adresy). Jeśli jest tam brąz to naprawdę w śladowych ilościach. Glazurowanie robi swoje, właśnie takie "coś" chcielibyśmy mieć na dachu. Dach niemały, 2-spadowy, prościutki, więc i duża (10 szt/m2) dachówka ładnie się komponuje. No i cena. To właściwie ona, szczerze mówiąc, zadecydowała. Wcale się nie dziwię popularności Robena.

    Piemont również b ładnie wygląda, cenowo to samo. Co ciekawe, Piemont w wersji tobago jest faktycznie brązowo-czarny, a nie sam czarny. W glazurce też fajnie wygląda. I te 5% niezdecydowania to właśnie ten Piemont Sprzedawcy jednak bardziej polecają Monzę, twierdząc że po to po prostu lepszy, bardziej dopracowany i sprawdzony produkt. Oczywiście nikt nie mówi, że Piemont jest złyt, ale że Monza lepsza. Być może mają lepszą przebitkę na Monzie, a być może faktycznie Piemont jeszcze nie zasłużył na takie pochwały.

    B ładnie też Creaton Harmonica w ciemnym brązie i glazurze patrzy. Ale jest znaaacznie droższy

    I tym sposobme pewnie wykonałem trasę dużej części inwestorów - zaczyna się od Creatona reńskiego albo płaskiego, potem szukamy tańszej reńskiej, potem pojawia się Tondach, potem Roben, na chwilę wskakuje Nelskamp albo Bogener, a i tak kończy się na Robenie
    Ostatnio edytowane przez kater-acme ; 08-04-2013 o 10:57

  12. #612

    Domyślnie

    A ja koncze na nelskampie, cena 10% nizsza jakosc wydaje sie wyzsza

  13. #613
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malinusia66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.Czy ktoś z forumowiczów ma Robena Piemont kolor titan glazurowana?? Będę wdzięczna za zdjęcia umieszczone

  14. #614

    Domyślnie

    Pierwszy raz w życiu założyłem konto na forum żeby móc się wypowiedzieć, a właściwie przestrzec wszystkich przed pseudoproduktem Roben.
    Dachówka Piemont (średzka falista), kolor miedziany.
    Zaczęło się od tego, że ten kto nazwał ten kolor prawdopodobnie w życiu nie widział (albo widziała) miedzi. Ale ktoś powie OK - miał prawo nazwać jak chce. Tyle tylko, że przykładając zdjęcie z katalogu do dachówek w realu spotkała mnie duża niespodzianka. OK, może powinienem był sprawdzić to gdzieś w realu (myśląc w ten sposób, w życiu nie powinno się kupić nic w internecie ani jechać za granicę, bo a nuż zamiast żółwi żyją tam smoki.
    Ale kolor i w ogóle estetyka dachówki prawie w ogóle mnie nie interesują, więc do rzeczy:
    Postępując zgodnie z instrukcją wykonania łaty kalenicowej i osadzenia gąsiorów, straciłem trzy dni na ponowne rozłożenie łat - osoba, która ją wykonywała nigdy nie miała tego w ręku i nie sprawdzała - tego się tak nie da zrobić jak rysują i opisują we wszystkich instrukcjach technicznych i katalogach.

    No i na koniec dramat, który trwa od kilku tygodni - o ile dachówka podstawowa jest jako taka, to straciliśmy kilka pięknych dni na przekładaniu, testowaniu różnych kombinacji i w żaden sposób nie da się ułożyć skrajnych dachówek - ani lewych, ani prawych. Finałem jest zniszczona od wielokrotnego przekładania dachówek membrana dachowa, zmarnowane dni naszej pracy, i kilkaset złotych na opnie dekarzy, z których jeden ujął, może mało poetycko, acz trafnie to, do czego doszliśmy przed ekspertyzą (a w co trudno nam było uwierzyć) w słowach "z gówna bicza pan nie ukręci".

    W tej chwili, już na pierwszy rzut oka widzę, która dachówka ma szansę leżeć w miarę prosto na dachu. Pojechałem do składu wymienić większość tego badziewia, które NIGDY NIE POWINNO OPUŚCIĆ FABRYKI (skoro ja po kilku dniach przy świeczce widzę, że dachówka jest krzywa i nie ma szans na jej ułożenie, to na pewno wie o tym robotnik i ewentualnie kontrola jakości) ale niestety w partii, która czekała na innego klienta były jeszcze bardziej krzywe. Żal pomyśleć, że ktoś inny będzie przechodził to samo albo pokłóci się z dekarzami albo coś podobnego.

  15. #615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Taki jest efekt kupowania w ciemno choć to tylko opis. Dokonując tak poważnej inwestycji jak krycie dachu warto przed zakupem zamiast oglądania katalogów obejrzeć przynajmniej jeden dach pokryty wybranym produktem. Może warto wrzucić parę zdjęć? Żaden szanujący się dekarz nie zacznie łacenia dachu nie mając dachówki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #616
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Widze, że z Robenem dalej to samo co 5 lat temu PrzemekMarcin, wrzuć jakieś zdjęcia...
    Ostatnio edytowane przez bracki88 ; 28-12-2013 o 22:39

  17. #617

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie (do tych co już maja ROBEN-a) czy to jest be różnicy jak zacznę kalenice na lukarnie czy :
    - http://www.roben.pl/upload_module/ka...dachowe/16.jpg
    - http://www.roben.pl/upload_module/ka...dachowe/23.jpg

    Czy ma to jakieś znaczenie ??? Ja już zakupiłem te pierwsze denko (bo roben nazwał je początkowym) , ale teraz tam myśle czy te denko drugie (nazwane u robena końcowym) nie było by bardziej estetyczne i lepsze ???

    Może to bez znaczenia ???

  18. #618

    Domyślnie

    Ale **** ze mnie inaczej nie da się zamontować klamer od gąsiora http://www.youtube.com/watch?v=hnaofWugDUU bo przykręcana jest pod następnym gasiorem jak bym zaczoł od drugiego gąsiora to było by bardzo utrudnione dojscie (nie możliwe) przykręcenie klamry do gąsiora

  19. #619
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    A zdjęć dalej brak.

  20. #620

    Domyślnie

    Ja postawiłem na roben-a zresztą już go mam na budowie (mi się dachówka poprostu podoba) wiem że kiepskie zamki itd. ale oglałem kilka dachów i nie zauważyłem żeby było cos krzywego. A ceny innych firm rosły prawie 10 000 pln do góry i to nie przez cenę dachówki bo ta wychodziła może max 3tys wiecej ale przez dodadki na 4 dodatkach takich jak dachówka went 12x i kominek went 1x (do pionu kanal), trójnik gasiora 3x, cena wychodziła 3500 WIECEIJ !!!
    Roben trójnik coś koło 150 a inne firmy to 550 SZOK !
    Kominek zresztą podobnie ..

Strona 31 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony