dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 902
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 18028
  1. #961

    Domyślnie

    ja mam na ukonczeniu swój buforek 1000 l planuję ocieplenie 10 cm wełny mineralnej powinno wystarczyć jak nie to dołożę jeszcze 5 + folia strecz (tak tymczasowo a potem jakiś pokrowiec na to teściowa uszyje)

    przy okazji pytanie odnośnie zaworu trujdrogowego kupiłem ESBE VRG 130 i nie mam pewności jak go zamontować do bufora - na zasilaniu (to pewne) ale czy jako funkcję mieszania z wodą powrotną przed byforem (w tym wypadku pompa jest za zaworem 3D po stronie "kaloryferów" (ssa wodę z zaworu) czy też jako rozdzielacz na zasilaniu bezpośrednio do bufora (pompa miedzy piecem z zaworem 3D (tłoczy wodę do zaworu)
    oba sposoby są opisane w instrukcji ale ni wiem który będzie leiej działał przy buforku

  2. #962

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    1000l-2200zł
    Ja zamierzałem taki kupić. Do Skarżyska mam ok 50km.

  3. #963
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    jest tu ktoś z Wrocławia albo jeszcze lepiej z Skarżysko-Kamienna ??

    na allegro pojawiła się ciekawa oferta taniego firmowego bufora od firmy F.H.U. RIVEN - technika grzewcza
    800l-1900zł
    1000l-2200zł
    http://pp.allegro.pl/item680343187_b..._10_sztuk.html
    http://pp.allegro.pl/item680345916_b..._10_sztuk.html
    może jest ktoś kto wie coś na ten temat albo widział te bufory na żywo i może je w jakiś sposób promować ??
    O nawet nie drogo taki buforek można zakupić.

  4. #964

    Domyślnie

    Cześć!
    A może wolicie za 1500 + VAT + trasport ???
    Wystarczy skorzystać z promocji dla firm....
    http://www.hot.wroc.pl/
    choć pewnie ktoś kupił na pniu 100 sztuk z promocji...

  5. #965
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    bufor prostopadłościenny - czyli zespawany z płyt stalowych
    uzyskam większą pojemność i z ociepleniem mniejszy problem
    łatwiej wyspawać i zrobić dekiel

    wady :
    - na pewno spawy musza być solidne
    - jakieś rozpórki w środku żeby boku się nie rozjechały
    - gorsza cyrkulacja wody w środku z tych łuków hamburskich
    - inne?

    jaka blaszka była by do tego potrzebna - 4 mm starczy
    co o tym myślicie

    chodzi o to że mam maks wysokości w kotłowni na 220 cm to buforek 1000 okrągły na styk by wszedł bo grubych takich rurek nie robią a taki by się zmieścił większy

  6. #966
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jak kupowałem rurę na swój bufor to mieli średnice nawet 2 m !
    Poszukaj dobrze !

  7. #967
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    dostępność to jedno a ocieplenie i powierzchnia w kotłowni to drugie

    no i czy zadziała takie cuś

  8. #968
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Właśnie, też miałem problem z miejscem na ocieplenie

    Kupiłem węższą rurkę ale musiałem ją wpuścić 30 cm pod posadzkę i zmienić wysokość sufitu!
    A tak w ogóle to gdybym chciał teraz wnieść ten bufor to kotłowni to musiałbym Go rozciąć na pół Wcześniej nie było wylewek i sufitów !

    Pokombinowałem i się udało

  9. #969

    Domyślnie

    małe pytanko do posiadających już buforki.
    testuję właśnie moj i zauwałyłem taką rzecz: pompa która pcha wodę na układ grzejników (za zaworem mieszającym) wydaje się wysysać wodę z bufora nawet zimnego zamiast pobierać ją z pieca (przy różnych stopniach przymykania zaworu mieszającego) czyli robią sią tak jakby 2 układy bufor - grzejniki i piec - zawór termostatyczny ESBE TV 60st (zapewniający ciepły powrót do pieca) - piec.
    w przypadku gdy lekko ograniczę przepływ wody przez bufor (zaworem kulowym na powrocie bufora) to wszystko jest OK bufor sie ładuje pięknie ale przy rozładowywaniu, gdy w piecu wygaśnie, zawór esbe się przymknie i pompa na powrocie kotła się wyłączy - to troche ta kryza ogranicza pompę pchającą wodę na układ przez co pompa ta trochę "szarpie" dodam że pracuje ona na najniższym biegu. przy rozładowywaniu przydało by się więc nie ograniczanie bufora zaworem kulowym.
    nie wiem czy nie jest to winą złego dobrania mocy pomp?
    może sprawę załatwi zamontowanie mocniejszej pompy na powrocie między zaworem ESBETV a piecem zwiększy to ciśnienie przed zaworem mieszającym co pozwoli na ładowanie bufora bez potrzeby kryzowania przepływu
    czy u siebie macie otwarte bufory na maxa czy też je lekko "przykręcacie"
    pozdrawiam wszystkich

  10. #970

    Domyślnie

    Chyba masz coś źle popodłączane. Zapewne połączenie obiegów nie odbywa się w buforze a gdzieś poza nim, na przykład przy tym zaworze trójdrożnym. Obiegi muszą być dwa całkiem osobne, jeden zasilający bufor obejmujący kocioł, pompę i ewentualnie zawór termostatyczny temp. powrotu, a drugi obejmuje grzejniki, drugą pompę i zawór trójdrożny (albo termostatyczny albo z siłownikiem). Każdy obieg należy podłączyć do bufora, do osobnych króćców, łącznie będą więc wykorzystane 4 wejścia bufora.

  11. #971
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    masiek69 może narysuj ja to masz wszystko połączone i wklej na forum to bardziej zobrazuje sytuacje. Z twojego opisu ciężko jest to sobie wszystko wyobrazić i podać dobre rozwiązanie.

  12. #972

    Domyślnie

    załączam schemacik

    NJerzy chyba masz rację ładowanie bufora i rozładowywanie mam na jednym krućcu jak na załączonym schemacie. jak wspomniałem w poprzednim poście przepływ przez byfor ograniczam zaworem kulowym Z gdy przymykam go powiedzmy w 50% wszystko jest OK.
    tylko gdy wyłaczy się pompa P1 to pompa P2 szarpie.
    buforek sobierobiony odkupiony od kogoś faktycznie ma 2 krućce na górze i 2 na dole bez żadnych wężownic w środku.
    Zastanawiałem się czy nie puścić zasilania zaworu 3d z pieca przez bufor tak jak piszesz ale wydawałomi się to trochę nieekonomiczne bo cała górna część bufora no powiedzmy jego 25% musiała by się nagrzać zanim coś poczuję w domu.

  13. #973

    Domyślnie

    Cytat Napisał masiek69
    Zastanawiałem się czy nie puścić zasilania zaworu 3d z pieca przez bufor tak jak piszesz ale wydawałomi się to trochę nieekonomiczne bo cała górna część bufora no powiedzmy jego 25% musiała by się nagrzać zanim coś poczuję w domu.
    No i tu się mylisz - jeśli oba króćce są u samej góry bufora, to praktycznie nie zauważysz opóźnienia w dopływie ciepłej wody z kotła do grzejników, lub co najwyżej kilkuminutowe.

  14. #974

    Domyślnie

    Jerzy - jednak się udało doprowadzić wszystko do ładu bez podłączania tego drugiego króćca na górze. czyli wszystko pozostało tak jak na załączonym schemacie problem tkwił w różnych wydajnościach pomp : ta koło pieca pracowała na 900 obrotach na min a ta podająca wodę na grzejniki na 1400 obr/min. wystarczyło zamienić je miejscami i po kłopocie. Ta nadwyżka jednej pompy znakomicie teraz ładuje bufor. Rozładowywanie następuje tym samym króćcem co ładowanie i nie ma z tym już problemów.
    Pozostanę jednak przy swoim że nie trzeba ładować góry bufora żeby mieć ciepełko w domu. przy moim układzie dufor fakycznie działa jak bufor a nie jak akumulator (zbiera tylko nadwyżki a nie ładuje się bez potrzeby). przejrzałem jeszcze schematyw necie i bufory raczej są na podobnych do mojego układach a zbiorniki akumulacyjne mają przelot przez górę zbiornika.
    pozdrawiam i dzięki za radę.

  15. #975

    Domyślnie

    Witam.
    Robię przeróbkę istniejącej instalacji gdzie był tylko piec gazowy w układzie zamkniętym, chcę dołożyć kocioł na paliwo stale (SAS UWT) do istniejącej instalacji. Ułożenie względem siebie instalacji mniej wiecej tak jak na rysunku, tylko naczynie wzbiorcze ok 7m. W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy latem bez CO jak nabije mój bufor (właściwie mini bufor) to czy wystudzony kocioł go nie rozładuje, ma to działać grawitacyjnie na rurze dwu calowej?
    2. Czy ten syfon przy pompie P1 zapobiegnie wystudzeniu wody CWU wtedy jak bufor będzie pusty?
    3. Czy powroty, oprócz kotła oczywiście, na 2/3 wysokości?
    4. A i najważniejsze czy to w ogóle będzie działać?
    Na razie tyle. Pozdrawiam wszystkich.

  16. #976

    Domyślnie

    witam.

    mam pytanie.
    w mojej instalacji co przewidzianą PC oraz kocioł na paliwo stałe.zastosuje bufor 1000l aby wykorzystać maksymalnie kocioł na paliwo stałe.będzie pracował ten mój kociołek w układzie otwartym z buforem.wężownica wstawiona na górze w buforku będzie odbierała ciepło i tu mam pytanie-jaką powierzchnie w m2 powinna mieć ta wężownica.producent poleca 2,6m2 ale nic mi to nie mówi i proszę o rade.

    dom150m2 (projektant zakłada 30watów na m)
    CO składa sie z;

    100m2 podłogówki i 6 grzejników
    całość wraz z grzejnikami ma pracować jako ogrzewanie niskotempertrurowe

  17. #977
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73
    witam.

    mam pytanie.
    w mojej instalacji co przewidzianą PC oraz kocioł na paliwo stałe.zastosuje bufor 1000l aby wykorzystać maksymalnie kocioł na paliwo stałe.będzie pracował ten mój kociołek w układzie otwartym z buforem.wężownica wstawiona na górze w buforku będzie odbierała ciepło i tu mam pytanie-jaką powierzchnie w m2 powinna mieć ta wężownica.producent poleca 2,6m2 ale nic mi to nie mówi i proszę o rade.

    dom150m2 (projektant zakłada 30watów na m)
    CO składa sie z;

    100m2 podłogówki i 6 grzejników
    całość wraz z grzejnikami ma pracować jako ogrzewanie niskotempertrurowe
    Ale do czego ta wężownica do c.w.u ?
    Jeśli tak to przeczytaj temat od początku jest napisane jakie rurki i jakiej długości należy zastosować.

    Cytat Napisał wojaktoja
    Witam.
    Robię przeróbkę istniejącej instalacji gdzie był tylko piec gazowy w układzie zamkniętym, chcę dołożyć kocioł na paliwo stale (SAS UWT) do istniejącej instalacji. Ułożenie względem siebie instalacji mniej więcej tak jak na rysunku, tylko naczynie wzbiorcze ok 7m. W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy latem bez CO jak nabije mój bufor (właściwie mini bufor) to czy wystudzony kocioł go nie rozładuje, ma to działać grawitacyjnie na rurze dwu calowej?
    2. Czy ten syfon przy pompie P1 zapobiegnie wystudzeniu wody CWU wtedy jak bufor będzie pusty?
    3. Czy powroty, oprócz kotła oczywiście, na 2/3 wysokości?
    4. A i najważniejsze czy to w ogóle będzie działać?
    Na razie tyle. Pozdrawiam wszystkich.
    1. A czy będziesz ładował solariami czy gazowy ??? Kocioł Sas nie powinien znacznie rozładować bufora jeżeli bufor znajduje się wyżej niż kocioł. Ciepło wiadomo idzie do góry.
    2. A co to za syfon ?? Ja bym założył zawór zwrotny na c.w.u. jeżeli masz to z pompki zasilone. To zabezpieczy przed rozładowaniem.

  18. #978

    Domyślnie

    1. A czy będziesz ładował solariami czy gazowy ??? Kocioł Sas nie powinien znacznie rozładować bufora jeżeli bufor znajduje się wyżej niż kocioł. Ciepło wiadomo idzie do góry.
    2. A co to za syfon ?? Ja bym założył zawór zwrotny na c.w.u. jeżeli masz to z pompki zasilone. To zabezpieczy przed rozładowaniem.
    Solary to chyba już nie w tym roku, na razie tylko wężownice, a gazowy to ma byc tylko jak mnie nie nie będzie i bezpośrednio ma grzać dom bez bufora.
    Bufor jak na rysunku wyżej od kotła, znajomy ma tak CWU i jak nie zamknie dzrwiczek od kotła to rozładuje mu w nocy, a jak zamknie to trzyma.
    Faktycznie zawór będzie lepszy tak myśląłem że taki syfon już uniemożliwi rozładowanie CWU.
    Ja bym założył zawór zwrotny na c.w.u. jeżeli masz to z pompki zasilone.
    Właściwie to jeszcze nic nie jest podłączone i można wszystko zmienić, jest tylko piec gazowy.
    PS Zna ktoś może jakiegoś fachowca z okolic Piotrkowa Tryb.?
    Pozdrawiam

  19. #979

    Domyślnie

    witam .
    sorki wężownica ma być do CO.

    MUSZĘ WYJAŚNIĆ O CO MI CHODZI.

    w moim układzie chce zastosować kocioł na paliwo stałe który będzie wspomagał PC.pompa ta będzie pracowała w układzie zamkniętym i tego zmieniać nie będe.

    z moich doświadczeń wynika bo miałem ogrzewanie niskotęparaturowe w obecnym domu że
    1)piec szybko szlak trafia
    2)a komin jeszcze szybciej



    mam już kocioł 20kw i w tym przypadku jeżeli zastosuje wymiennik to pewnie zagotować WODE NIE TRUDNO. chcę w układzie otwartym a ciepło odbierać wężownicą z górnej części BUFORA.

    TYLKO TU WŁAŚNIE MIAŁEM PYTANIE CZY TAKIE COŚ BĘDZIE ODBIERAŁO CIEPŁO W WYSTARCZAJĄCY SPOSÓB i JAKIEJ POWIERZCHNI ZASTOSOWAĆ WĘŻOWNICE

    POZDRAWIAM

  20. #980

    Domyślnie

    wężownica wstawiona na górze w buforku będzie odbierała ciepło i tu mam pytanie-jaką powierzchnie w m2 powinna mieć ta wężownica.producent poleca 2,6m2 ale nic mi to nie mówi i proszę o rade.
    Myślę, że koledze chodzi o wężownice do odbioru ciepła na dom, też o tym myślałem. Pozwoliło by to mi zostawić układ zamknięty na ogrzewanie, ale wężownica to koszt i kłopot wykonania, a powierzchnia to też wydaje mi się że co najmniej powyżej 2 metrów, a u mnie grzejniki także nie wiem czy dała by radę, przy podłogówce myślę że tak. Ja otwieram cały układ, piec gazowy sprawdzałem nie potrzebuje ciśnienia i działa(gorzej jak siądzie i będzie trzeba nowy zakupić-te podobno mają jakieś czujniki).

Strona 49 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony