dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 157 z 903
Pokaż wyniki od 3.121 do 3.140 z 18048
  1. #3121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    RAFI@RAFI
    Poczytałem i mam mieszane uczucia...
    (takie jak się ma, gdy ukochana teściowa rozwali Twój ukochany samochodzik)

    Dom 105m2 i dobrze ocieplony...
    Bufor1600 litrów (zapas na tydzień, jak mrozów nie ma)
    Grzałeczka 6kW, pewnie w nocnej taryfie, kiedy powinno być ze 12kW podawane...
    Wężownica na CZTERY krany ciepłej wody jednocześnie otwarte do oporu... (gdzie Ty tam tyle łazienek na 105m2 zmieścisz?)

    Przemyśl te proporcje, chyba, że po prostu TAK CHCESZ MIEĆ.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #3122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Bogusław_58
    Jak podzielisz rurę fi 22 na większą ilość rurek cieńszych, takich z fi 4-6, to wystarczy ich po jakie 5mb długości , bo ich pojemność wodna jest nikła a powierzchnia duża.
    Wtedy masz tyle ciepłej wody "live" ile chcesz!
    Zaczynasz uprawiać wymyślactwo w zasadzie samej sprzeczne z ideą bufora z grzaniem przepływowym.
    Albo zład, zbiornik, albo przepływowo!
    Byle zrobić to dobrze!
    I tak i tak - to koszt dwa razy a efekt = 1/2

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3123
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    W zasadzie planuję grzanie przepływowe, ze wstępnym podgrzaniem.

  4. #3124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    PO CO?

    CO ma dać podgrzanie wstępne?
    Ma rekompensować niedoskonałość grzania przepływowego?!
    A nie możesz uczciwie i dobrze tego przepływowego zrobić?
    MUSISZ je spieprzyć?
    Kazali?
    Kto?
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #3125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Inaczej, bo chyba ja nie po naszemu gadam...

    Wchodzimy do kuchni...
    WIEMY, ze za 2 dni będą goście i podamy schabowego...
    Wiec.
    Ponieważ surowy nie smaczny - będziemy go piekli!
    To może WSTĘPNIE GO PODGRZAĆ?
    Tak do tych 23stC?
    Położyć na blacie kuchennym na te 2 dni?
    Wtedy chyba lepiej się usmaży?

    (Czym woda zimna, uzdatniona, różni się od tego schabowego? Dla mnie - NICZYM!!!)

    Tyle, że to Twój schabowy i Twoja woda...
    Zrobisz jak zechcesz.
    Chcesz uruchomić niepotrzebne procesy...
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #3126
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jeśli zrealizuję ten pomyśł,to dam znać jak się sprawuje(pewnie się ucieszysz).

  7. #3127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Ucieszyłoby mnie badanie porównawcze wykonane w SANEPIDzie.
    Wody rurzanej, przed układem i tej po podgrzaniu, tej CWU.
    Takie, które powie - ze nic się tam nie namnożyło...
    Że tak się da...

    (bo w sensie temperatur i sprawności procesu przy tym sprzęcie, który jest - to się uda)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #3128
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jeżeli w podgrzewaczu, temperatura nie będzie spadać po niżej 55*C (granica chyba 40*C) i co parę dni podniesie się do 70*C, to nie trzeba chodzić do sanepidu.Jeżeli wynalazek zapewni takie parametry,będzie bezpieczny.

  9. #3129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFI@RAFI Zobacz post
    Panowie
    tak się zastanawiam nad wężownicą CWU plan jest taki bufor 1600l średnica 100 cm chcę zrobić wężownice z fi15 około 50 metrów podzielone na 3 równe odcinki zwinięte w płaskie ślimaki połączone równolegle i przeciwprądowo umieszczone na samym szczycie zbiornika jedna nad drugą dodam że główne zasilanie to grzałka 6 KW załączane w II taryfie alternatywnie kominek i solar tymi ręcami robiony (pozdrawiam Adama) .Zastanawiam się ile uda mi się zagrzać wody w ciągu nocy i czy starczy na ogrzanie 105 mK domku myśle że dobrze ocieplonego podloga 15 cm styro strop 45 welna ściany 24 siporex +20 styro went. mechaniczna z odzyskiem i GWC całość podlogówka
    wszystkie sugestie mile widziane
    Ja poczatkowo miałem 3ślimaki około 30m ale grzanie było mizerne ,dołożyłem kolejne 3 troche pomogło ale nie za wiele w sumie w 60m fi 15, przy ok. 15l na min temperatura spadała dosyć gwałtownie po spuszczeniu około 40l wody przy ok.60 stopniach w buforze, plusem wężownicy z 15 stki jest krótki czas regeneracji u mnie jest to zaledwie parę sekund ,zadowolony dopiero byłem gdy puściłem cwu najpierw przez wężownice solarowa wtedy juz w górną nie waliła woda o temperaturze ok. 10stopni a w przeciwprądy bym tak za bardzo nie wierzył lepiej od razu dołożyć więcej metrów, chyba ze ma ktoś dostęp do środka beż odkręcania wszystkich przyłączy i przesuwania bufora wtedy można poeksperymentować ,mnie niestety ogranicza sufit

  10. #3130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    Adamie
    jesteś pewien co do tej wężownicy u mnie ,bo romano78 ma 60m i pisze że efekt mizerny
    wracając do grzałek to mają one grzać tylko część bufora tak okolo 1/3 reszta to rezerwa na kominek i solar
    i tu pytanie czy 1/3 czyli okolo500-600 litrów wystarczy żeby grzać chalupe przez 12 godzin taka jest przerwa między 2 taryfą

  11. #3131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    A to wyniki sobotniej pracy zewnętrzny domek dla grzałek




    [IMG][/IMG]

  12. #3132
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Wszystko zależy od zużycia CWU.
    Piczmanowi 1000l wysoko grzane starczało na dobę w zeszłym sezonie.
    Dom ma podobnej wielkości, podobnie ocieplony (poczytaj jego dziennik).
    Te 600l przy mrozach może być bardzo i to bardzo na styk, a grzałki 6kW wydają mi się trochę słabowite dla zapewnienia jednocześnie zapotrzebowania na ciepło i ładowanie buforka na zapas.
    W 600l wody użytkowo (zakres temperatury pracy 95 - 35 st) możesz z akumulować około 42kWh energii minus straty, rozbiór CWU.
    Grzejąc grzałą 6kW będziesz potrzebował 7 godzin (przy zerowych stratach - niewykonalne) żeby podnieść temperaturą z 35oC do 95 oC.
    A gdzie bieżące zapotrzebowanie na ciepło?
    Adam sugeruje tak ze 12kW i radzę Go posłuchać.
    Większego praktyka na forum nie znajdziesz.

    Pozdrawiam.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  13. #3133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    Jani_63
    Jasne że posłucham Adama ,uczył mnie składać i używać zestaw propan tlen (przez net) i nadal jestem zdrów i w jednym kawałku więc Mu ufam
    tak sobie dumam tylko i konfrontuje przemyślenia żeby czego nie spie.....lić

  14. #3134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Trzeba sobie zadać poważne pytanie - PO CO MI TO, JAK MA DZIAŁAĆ?

    Bufor to zabawka, która połknie każdy, wybuchowo generowany kotłem, pik mocy.
    Pozwala też na przesunięcie w czasie "tanich" godzin na godziny potrzebne.
    Bufor jest (jak rozumiem) jeden.
    Trzeba więc WYBRAĆ JEDEN SPOSÓB jego pracy.
    MOŻNA wprowadzić blokady i uzależnienia.
    Np.
    Palimy w kotle/kominku - to nie ma możliwości załączenia grzałek.
    Leje się ciepełko z solara - to grzały stop i lampka koło pieca - nie rozpalać!
    To przykłady.

    Jak się ma biedniutkie 1000 litrów (te prawie 100kWh) to ma się komfort NA JEDEN SPOSÓB.
    Dodać mu kolegę? Też tak z 1000 litrów?
    WTEDY starczy pojemności na kilka funkcji naraz...
    ALE....
    Konstrukcja takiego tandemu MUSI być nieco zmodyfikowana, bo tam jest też funkcja CWU, która powinna działać ZAWSZE.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #3135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    A to mój baniaczek przed tiuningiem
    [IMG][/IMG]


    kolejne zdjęcia z operacji wkrótce

  16. #3136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    Adamie
    rozumiem że ten post powyżej to do mnie
    mój bufor ma 1600l i musi wystarczyć do wszystkiego bo na "kolege" to już miejsca braknie (a szkoda) dlatego kombinuje jak to wszystko polączyc żeby działało najlepiej ,
    z tymi blokadami to fajny pomysł muszę pomyśleć jak to wprowadzić w życie

  17. #3137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Wybierz najtańszy sposób naładowania tego bufora a potem go forsuj.
    Blokuj inne możliwości JEŻELI W TEJ CHWILI DOSTĘPNA JEST TAŃSZA.
    Staraj się naładować cały.
    Metoda obojętna.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #3138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    czyli przekażnikologia mnie czeka jak nic

  19. #3139

    Domyślnie

    Witam

    BARDZO będę wdzięczny za poradę w kwestii zbiornika itp.
    Mam domek 150 m2 na dole podłogówka na górze grzejniki. Wprowadzić chciałbym się w czerwcu 2011.
    Chcę palić drewnem i dlatego zastanawiam się nad buforem.
    Chciałbym zbiornik podłączyć do kotła na paliwo stałe i do kotła na gaz ( opcjonalnie w przyszłości ), ponadto do
    solarów .
    Instalacje solarną dostanę z gminy i będzie ona zawierała zasobnik,
    który także będę chciał połączyć ze zbiornikiem.Zasobnik od solarów może
    według mnie spełniać rolę zbiornika na cwu. Gmina zainstaluje mi solary
    prawdopodobnie w 2012 r.

    Proszę o radę :
    1. Czy jest możliwość połączenia tego zasobnika od solarów do bufora i co z cwu do tego czasu?
    2. Co bufor powinien mieć żeby spełniał moje kryteria ( czyli żeby można było go swobodnie podłączyć do wszystkich urządzeń )?
    3. Jakiej moc kocioł powinienem zastosować i jak najmniejszy bufor się opłaca mieć ( sam nie zrobię a ceny porażają mnie - no chyba że ktoś jest chętny żeby mi to zrobić w miarę tanio )?

    I EWENTUALNE INNE RADY

  20. #3140

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    przywołany uzupełniam: moja wężownica to właśnie 50 mb ale 18-tki, zwinięta tak jak się dało i miejsce było, wyszło tak ok. 12-15mb na tym górnej skośno-płaskiej spiralce a reszta w "sprężynce" wzdłuż ścian bufora, oczywiście z zagęszczającym się skokiem ku górze, fotki, parę stron wcześniej były
    sam jestem cholernie ciekaw jak to wyjdzie w praktyce, ale jeszcze trochę muszę zaczekać, jutro chyba wykorzystam sobotę na wyłapanie nieszczelności układu (kotłownia, bufory i cała instalacja), potem izolacja wszystkiego i dopiero odpalenie, a czasu na wszystko wiecznie mało
    w końcu udało si napełnić układ i odpalić kocioł, ciężko cokolwiek naładować bufory, bo w domu już tylko 4 stopnie na parterze a na poddaszu odczuwalnie mniej (nie ma dziwne jak w nocy pod -30 podchodziło ), i gdy na mieszaczu (na razie ręcznie regulowanym) dam coś w okolicy 20st to w bufor już mało co idzie, całą prawie moc odbiera podłogówka
    no ale coś tam ciepełka się dostało do zbiornika i powiem, ze jak narazie miłe zaskoczenie, po 0,5-1h od odpalenia kotła, bezpośrednio po napełnieniu układu kranówką w temperaturze pewnie coś ok. 5-7st, zład wody ok. 2m3, no i po tym czasie w buforze mam jakieś 15-20cm od góry (dennica górna oryginalna wypukła) ciepłej warstwy czyli jak ktoś kojarzy moje wcześniejsze zdjęcie wężownicy to oceniam, że górny stożkowaty "talerz", spiralka był tylko lub już w ciepłym medium, a w kranie (jedynym kranie, który mam uruchomiony na cwu na budowie więc wydajności za bardzo nie sprawdzę) woda przez te kilka minut spuszczania gorąca i na "palec" stała w temperaturze (po drodze ma zawór termostatyczny esbe ustawiony na pół skali), woda w sumie zbyt goraca aby normalnie ręce umyć, temepratury nie mierzyłem, ale też trzeba będzie zawór termostatyczny wyregulować też
    reasumując jak narazie nie wygląda źle, zobaczymy co będzie po rozgrzaniu układu (podłogówki i całego domu), zaizolowaniu buforów, zaizolowaniu rur, wyregulowaniu wszystkiego a i do wydajności ze dwa-trzy krany by się przydały

Strona 157 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony