dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 903
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 18054
  1. #1401
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Czujnik DS1820 mierzy temperaturę z rozdzielczością 0,5 st.
    Wsuń go do jakieś rurki alu zalanej w betonie.
    Będziesz miał odczyt temperatury i możliwość w razie czego wymiany czujnika.

    Jani_63
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  2. #1402
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Daga&Adam z tego co pamiętam to zacząłem palić w dniu przeprowadzki, trwało to 2x dłużej niż teraz, max 8 godzin.
    Ale Ja mam beton komórkowy i strop drewniany .
    Jak Ty chcesz zagrzać bufor jak nieocieplony ?
    Serwis24 zaizolowałem bufor zasypując go wełną w granulacie, baniak stoi w rogu kotłowni, zrobiłem ścianki z k-g na stelażu. Grubość to od 15-30 cm z przewagą 30 . W narożach jeszcze więcej .

    "Ile masz miejsca na buforem ? "

    powtórz pytanie ale dokładniej bo nie wiem o co ci chodzi ?

  3. #1403
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Piczman jaki wysoki masz ten bufor i czy dużo miejsca zostało jeszcze na buforem ? Pytanie odnośnie przegrzewania ponad 95 stopni. Może byś tam jeszcze zmieścił jakiś zbiornik dodatkowy ? Jakie wymiary ma ta cała zabudowa 150x150 czy więcej ? Bufor masz na jakiś stopach, izolacja od dołu również ? pozdr adam

  4. #1404
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Dziękuję za odzew. Komputer z monitorem stale podłączony to chyba dużo prądu będzie brał Czy jest możliwe zrobienie tego bez komputera, jakiś układ elektroniczny z np.10 calowym wyświetlaczem (wiem, że to już prawie komputer) tak aby mniej prądu to brało?, a może komputer wcale tak duzo nie bierze ? (200 W ? czy więcej ? ) pozdr adam
    Jeśli radzisz sobie z elektroniką to zrób układ z rejestratorem,
    i raz dziennie ściągaj wyniki na komputer.
    Już mniej prądu żeby to pędzić to się chyba nie da

    Jani_63
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  5. #1405
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Generalnie to dobrze sobie wszystko obmyśliłem trzeba było kombinować bo oczywiście nie miałem miejsca na tak duży zbiornik !
    Bufor ma wysokość 260 cm i stoi na 10 cm stopkach.
    Pod nim jest 10 cm styropianu ale ,,,

    Stoi na chudziaku, podłoga jest jakieś 40 cm wyżej więc bufor jest postawiony 30 cm niżej od "0" .
    Poza tym sufit w całym domu mam na 250 cm a w kotłowni specjalnie pod bufor 270 cm.
    Poza tym nad miejscem zabudowania bufora nie robiłem sufitu, jest dziura i dzięki temu izolacja termiczna od góry jest bardzo dobra, jakieś 60-70 cm. Do tego mam dostęp do odpowietrznika od strony poddasza.

    I najważniejsze, jeśli najpierw zrobiłbym strop w domu a potem chciał wnieść bufor to by była lipa, znaczy było by to niemożliwe !!!

    Lekko nie było ,,,

  6. #1406
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63
    Czujnik DS1820 mierzy temperaturę z rozdzielczością 0,5 st.
    DS18B20 nawet z rozdzielczością 0,0625K .

  7. #1407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Daga&Adam z tego co pamiętam to zacząłem palić w dniu przeprowadzki, trwało to 2x dłużej niż teraz, max 8 godzin.
    Kluczowe pytanie to kiedy sie wprowadzales, jakie byly wtedy temp na zewnatrz i w srodku ?
    pozdr.

  8. #1408
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    26 Września , jeszcze przed przymrozkami !
    Nie pamiętam jakie były temp.

    Wyprodukujesz z 200 Kwh energii i wszystko się zmieni, zobaczysz

    Tylko nie wiem dlaczego nie możesz naładować bufora, chyba masz zbyt mały zapas mocy w kominku albo palisz kiepsko. Spróbuj wysokokalorycznym brykietem, np. ołówkiem ze słonecznika albo drewna liściastego.

  9. #1409
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sadlos

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie bufor w połaczeniu z elektrownią wiatrową

    szok. szybko tu leci temat . co wy ludzie w pracy przy kompach siedzicie.


    Ok. podsumuję to co przeczytałem , a wy potwierdźcie lub poprawcie.

    - CWU przez górną wężownice,
    - zasilanie podłogówki bezpośrednio z zładu bufora
    - lądowanie bufora z kotła podpięte u góry wyjście na dole
    - 2000l zbiornik
    - 3 grzałki załączane kolejno

    -Pytanie czy muszę wykonać ten lejek w zbiorniku.
    -gdzie instalować czujniki, który ma dawać informację dla pieca żeby zaczął grzać lub się wyłączył
    - jakiej długości lub dokładnie pojemności ma być wężownica na podgrzewanie CWU (żeby nie przedobrzyć )

    no i na ile może starczyć taki zbiornik w lato dla 5 osób.

  10. #1410
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie Re: bufor w połaczeniu z elektrownią wiatrową

    Cytat Napisał sadlos
    szok. szybko tu leci temat .
    Spoko, tak trafiłeś i tyle.

    Cytat Napisał sadlos
    no i na ile może starczyć taki zbiornik w lato dla 5 osób.
    Od tygodnia do dwóch, zależy od potrzeb.
    U mnie przy 2 os dorosłych + dziecko i 1000 L myślę że na 5-7 dni, doświadczenia jeszcze nie mam ale wszystko na to wskazuje.

    Co do wężownicy to do dziś nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na to pytanie.
    mogę jedynie napisać że 25 mb fi 18 daje w kranie temp. ponad 40 C przy buforze naładowanym do 50 stopni.
    U mnie wężownica biegnie od dołu do góry bufora zagęszczając się .

    Pozdr.

  11. #1411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Napiszcie jeszcze prosze ja Was ile zuzyliscie opalu / energii na "rozbujanie" calego ukladu przy pierwszym odpaleniu kotlowni! Ja poki co grzeje (narazie tylko w kominku 15kW) czwarty dzien i temp. wzrosla dopiero z 10 do ok 17,5 st C. Widac progres - codziennie rano jak przychodze temperatura powrotu jest coraz wyzsza, zasilania rowniez. Ale spalilem poki co jakies 100-150kg drewna i 50kg brykietu z wegla brunatnego. Pale, pale, pale, na zasilaniu (podlogowki, z bufora) doszedlem narazie dopiero do 23st C. Z kominka wylatuje ~40st C.....
    Witam

    Kilka dni temu uruchomiłem nową kotłownię w nowym obiekcie.
    Pow. 136m2 (100% podłogówka)
    budynek z ytong`u
    jednokondygnacyjny, poddasze 30 cm wełna, podłoga 10 cm styropian.
    Piec z podajnikiem 18kW, bufor 500l.
    Grzanie od temperatury ok.7-8 st. przez trzy dni do temp. pomieszczeń 22st.
    spaliłem 250 kg pellet`u
    Bufor nieocieplony robi za kaloryfer (na razie).
    Czas stagnacji temp. pomieszczeń w dużej mierze zależy od wilgotności ścian, podłogi. Bufor ładuję do temp. 60 st. cały (wyżej trochę się boję -budynek bez nadzoru)

  12. #1412
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie Re: bufor w połaczeniu z elektrownią wiatrową

    Cytat Napisał sadlos
    szok. szybko tu leci temat . co wy ludzie w pracy przy kompach siedzicie.


    Ok. podsumuję to co przeczytałem , a wy potwierdźcie lub poprawcie.

    - CWU przez górną wężownice,
    - zasilanie podłogówki bezpośrednio z zładu bufora
    - lądowanie bufora z kotła podpięte u góry wyjście na dole
    - 2000l zbiornik
    - 3 grzałki załączane kolejno

    -Pytanie czy muszę wykonać ten lejek w zbiorniku.
    -gdzie instalować czujniki, który ma dawać informację dla pieca żeby zaczął grzać lub się wyłączył
    - jakiej długości lub dokładnie pojemności ma być wężownica na podgrzewanie CWU (żeby nie przedobrzyć )

    no i na ile może starczyć taki zbiornik w lato dla 5 osób.
    Z lejka w twoim przypadku bym nie rezygnował.
    Poprawi znacznie skuteczność ładowania przez grzałki,
    i skróci czas dostępu do ciepła które one wyprodukują.
    Ewentualnie innym rozwiązaniem jest rozmieszczenie grzałek na rożnych wysokościach.
    Tak w 1/3 od góry, i na dole bufora.
    Te górne włączałaby się w pierwszej kolejności żeby grzać mniejsza ilość zładu,
    czyli skrócić czas dostępu do pracy jaka wykonają.

    Sterowniki kotłów CO maja swoje czujniki, a instrukcja producenta mówi
    gdzie ma być zainstalowany.
    Długość wężownicy musisz policzyć w zależności od temperatur jakich się spodziewasz w buforze,
    ilości osób korzystających z CWU
    ilości wody jaka jednorazowo chcesz pobrać.
    Wanna i natrysk ma rożny pobór.

    Jani_63
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  13. #1413
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sadlos

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie bufor w połaczeniu z elektrownią wiatrową

    dzięki za info .

    teraz poważnie podchodząc do sprawy muszę zrobić rysunek w oparciu na zbiornik który jest dostępny na rynku(no ewentualnie coś może znajde u siebie w firmie z odpadów). Już nawet znalazłem taki na allegro http://allegro.pl/item815004023_bufo...inek_1000.html

    tylko 2000l będzie trzeba kupić , obetnę potem górę i wmontuje lejek i wężownice i parę otworów np. na grzałki.

    Jak zrobię szkic z opisem i wymiarami to umieszczę na forum i będę czekał na cenne jak złoto uwagi.

  14. #1414
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie


  15. #1415
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sadlos

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie bufor w połaczeniu z elektrownią

    no u mnie nie będzie tak źle ja mieszkam "na dalekiej północy" Suwalszczyzna no i dom będzie stał na otwanertej przestrzeni na wysoczyźnie. Podał bym konkret wyniki badań ale mój kolega miał przesłać tylko, że jak zawsze nie ma czasu.

    na innym forum otrzymałem wyliczenie:
    "A teraz trochę teorii/faktów:
    1. Moc jaką możemy uzyskać z wiatrak jest proporcjonalna do trzeciej potęgi prędkości wiatru: Vł
    2. Producent podaje moc maksymalną np dla wiatru 14m/s.

    No i mamy problem:
    5kW przy wietrze 14m/s
    Wiaterek w Polsce wieje średnio 5m/s (to musisz zmierzyć koniecznie u siebie przed zakupem wiatraka).
    5/14≈0,36
    (5/14)ł≈0,046
    5kW*0,046=226W"


    no a mój wiatrak 5kw osiągnie przy 8m/s co daje wynik 1.220W. To chyba dobra średnia powyżej 20% procent sprawności . No ale liczę na więcej. Po za tym w odróżnieniu do paneli pozytywną stroną jest że zimą rzadko kiedy świeci słońce ale wiatr wieje jak diabli . i wtedy doceniamy zysk energii osiągnięty z elektrowni. Bo powiedzmy sobie szczerze w takich momentach jest ona nam najbardziej potrzebna.

  16. #1416
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. Czyli wiatraki tylko dla bajeru we wsi

    HenoK jeśli kupię gdzieś takie czujniki i je zamontuję to później można będzie do czegoś takiego dorobić jakiś układ z wyświetlaczem i będzie to działało ?
    Na początku chciałbym trochę tych czujników zamontować nawet bez elektroniki więc te by się nadawały pozdr adam

  17. #1417
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Ogólnie chińskie wiatraki są zbudowane na wiatry powyżej 10m/s prędkości wiatru. A to ze względu na zastosowaną prądnicę, która wymaga do osiągnięcia znamionowej mocy dość wysokich obrotów ok min 500 obr/min.

    Na elektrodzie jest temat odnośnie budowania amatorskiej elektrowni wiatrowej. Są tam pokazane konstrukcje które działają w zakresie wiatrów od 2m/s.
    Wiadomo, moce osiągane przy małym wietrze są nie za duże ale można liczyć już na realne 500W przy wietrze 3-4m/s.
    Cała tajemnica jest w prądnicy by była dostosowana do obrotów max 200 wtedy może być umieszczone śmigło bezpośrednio na wale prądnicy. Drugim elementem jest rodzaj śmigła napędzającego.
    Fajne śmigła ma gość na allegro o średnicy ok 3m i wydajności koła wiatrowego coś ok max 4kW. Do tego prądnica zwana amerykanką 3kW którą robimy samemu lub też można kupić na allegro.
    Jakby to kupować to koszt ok 4000 zł. do tego maszt i gondola z kawałków profili i z grubsza mamy wydajną elektrownię wiatrową.
    Jeszcze jedna sprawa to dopasowanie odbiornika do prądnicy. Najlepiej wykorzystamy siłę wiatru właśnie do bezpośredniego grzania wody w buforze.
    Obciążenie musi być jedynie włączane dynamicznie wraz ze wzrostem mocy na wiatraku i odłączane gdy moc spadnie.
    Temat obserwuję już od 3 lat i także myślę nad budową "tymi rencami" ale dopiero po budowie domciu. Jednak instalacje już staram się przystosować do tej alternatywnej metody pozyskiwania energii.

  18. #1418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    HenoK jeśli kupię gdzieś takie czujniki i je zamontuję to później można będzie do czegoś takiego dorobić jakiś układ z wyświetlaczem i będzie to działało ?
    Na początku chciałbym trochę tych czujników zamontować nawet bez elektroniki więc te by się nadawały pozdr adam
    Tu masz wszystkie szczegóły na ten temat : http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...526&highlight=

  19. #1419
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    robdk a masz już gotowy system automatycznego dynamicznego dostosowywania obciążenia grzałek w stosunku do prędkości wiatru ??
    Na razie nie mam nic przygotowane...
    Zacznę od zakupu śmigła i prądnicy, później chcę zrobić całą konstrukcję a dopiero brać się za sterowanie. Planuję bardzo prosty sterownik, nawet gdzieś już podglądałem schemacik. To by się składało z takich modulików gdzie każdy załącza przekaźnik sterujący grzałką w zależności od ustawionego napięcia.
    Np. na początek wiatrak jest bez obciążenia więc rusza bez problemów, po przekroczeniu napięcia na prądnicy ustalonego dla pierwszego stopnia załącza I grzałkę, oczywiście musi być jakaś histereza by nie było pulsacyjnego załączania obciążenia, bo to może uszkodzić nasz wiatrak. I tak dla każdego następnego modułu tyle, że przy innym napięciu.
    Stawiam na prostotę wykonania.

  20. #1420
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sadlos

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie bufor w połaczeniu z elektrownią

    do robdk właśnie próbuję stworzyć taki układ instalacji zapraszam do dyskusji na
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1498839.html

    Ja też będę budował dom w przyszłym roku i juz teraz staram się zaprojektować najefektywniejszą instalację.

    Przyłączam się również do pytania o automatyke do sterownia grzałkami.

Strona 71 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony