Cytat Napisał Jerzysio


... a potem następny sąsiad wybuduje sobie przyłącze, potem następny i za parę latek będziesz miał 20 przyłączy w drodze
I tylko pytanie gdzie się to wszystko pomieści
J

Proponuje nie ograniczać się i z gazem zrobić to samo, a potem jeszcze kanalizacja ....
nie rozumiem Twojej ironii... W ciągu drogi kładzie się po prostu rurę o już dobranej średnicy tak, żeby przepływ i ciśnenienie był wystarczający. Do swojej posesji na złączu (nie wiem jak to się fachowo nazywa) wykonujesz z potrzebną Tobie średnicą, a całość opracowania nazywasz projektem PRZYŁĄCZA, zo pozwala wykonać to na zgłoszenie a nie PnB. Projekt z głową zrobi spec od wody z lokalnych wodociągów. Nie rozumiem co i gdzie ma się mieścić ?? Co do kanalizacji zapewnewiesz, że przepływ jest zależny od spadku podłużnego kanału i wykonanie przyłącza jako takiego jest teoretycznie możliwe, ale wymagałoby wykonania projektu dla CAŁOŚCI sieci kanalizacyjnej a wykonania prac tylko na Twoim odcinku. Oczywiście pod warunkiem że spadek kanału miałbyś OD siebie a nie DO siebie. Nie wypowiadam się o załatwieniu spraw administracyjnych, czyli czy udałoby się uzyskanie pozwolenia ? zgłoszenia? na część kanalizacji. Na gazie nie znam się w ogóle więc pomijam
pozdrawiam

A i jeszcze jedno w kwestii wody, nie wiem jak sobie to wyobraziłeś ale sąsiad nie podłącza się znów do rury, do której ja się podłączyłem, ale do końca rury, którą ja, w ciągu drogi, wybudowałem. Jak sądzę jedna rura w drodze się zmieści