On 2003-06-01 16:59, james brown wrote:
Czesc Maly !

Mam kilka pytan:
1. Czy jestes w posiadaniu schematow zalecanego przez twojego producenta podlaczenia kotlow ?nie to indywidualna sprawa klienta-nie wymaga stosowania drogich urządzeń
2. Czy jest w kotle mozlliwosc regulacji ciagu kominowego?tak klapką kominowa(ma kilka regulacji),w razie słabego ciągu komina można powiększyć komorę dopalania wybijając dwie zastawki
3. Czy posiadaja one programowalny programator z obnizeniem temperatury dziennej/nocnej i programowaniem roznych wartosci temperatur na wyjsciu cieplej wody?wentylator pozwala na reg.temp.wody w kotle,wł/wył pompy,reg.przedmuchów(czas i częstotliwość),wyłączenie kotła po wypaleniu paliwa
4. Czy komora zaladowcza/spalania wylozona jest szamotem? Jesli nie, to jak jest ona zbudowana?szamot jest tylko w komorze dopalania,komora jest w kształcie prostopadłościanu(załadunek od góry)
5. Jaka jest grubosc blach korpusu kotla ? Jaka jest przewidywana zywotnosc kotlow ? 6mm,żywotność w zależności od użytkownika(drewno mokre-suche,twardość wody).Przewidywana ok.10-15 lat ale nikt tego nie zagwarantuje(widziałem kotły wadliwie eksploatowane -po 2 latach do wymiany i takie które miały 10 lat "w pełni sił&quottak że nie ma co obiecywać gruszek na wierzbie,bo jest wiele czynników o tym decydujących.Gwarancja producenta to 3 lata na korpus i 1 rok na resztę
6. Czy kotly te sa wyposazone w spirale chlodzaca ?nie -podrażałoby to piec,a większość i tak montuje obok bojler z wężownicą
7. Co nalezy do serwisu posezonowego kotla? (wymiany itd.)standardowe: czyszczenie(popiół,kanały dymne),spr.profilaktyczne szczelności.Jeśli chodzi o uszkodzenia to niespecjalnie ma co sie tam psuć(prosta konstrukcja)może uszczelki drzwiczek(sznur azbestowy).Wentylator?-to elektronika ...ale z tego co wiem nie było reklamacji
8. Czy jest konieczna, twoim zdaniem instalacja ze zbiornikiem akumulacyjnym kotla na drewno ?nie-ma on dość dużą pojemność wodną,ale wskazany jest awaryjny odbiornik energii(ok.5 kW)np.bojler
To chyba wszystko.

Dzieki za info

Pozdrowka
JB

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: james brown dnia 2003-06-01 17:01 ]</font>