dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Projekt domu

    Witam
    Jestem na etapie zakupie działki - rozmiarowo jest OK - szukam projektu domu jaki mógłbym na niej wybudować
    Czy moglibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego projektu
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=87&infopage=1

    chciałbym uzyskać informacje czy:
    - dom jest funkcjonalny
    - czy dobrze będzie się w nim mieszkało 2+2 (ew. +3)
    - czy nie będzie drogi w budowie
    i w końcu
    jakie poprawki chcielibyście wprowadzić

    Mam śwaidomość, że każda opinia jest subiektywna... i tym bardziej na niej mi zależy

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Na piętrze może przydałby się dodatkowo mały wc - w miejscu szaf między pokojami 2/4 a 2/5. Jedna łazienka bez osobnego wc na trzy sypialnie to torche mało. Ktoś się z błogością kąpie w tej dużej narożnej wannie, a pozostali, nie mając wyboru lecą do wc na dole. hehe
    Patrząc na przekrój, to nie jestem pewny czy w tej wannie będzie można stanąć, bo jest pod skosem - sprawdź to na projekcie szegółowym.
    Może jakiś świetlik w dachu nad schodami? Bez niego będzie ciemno na schodach i korytarzu piętra.
    Czy jesz najtańsze jedzenie z hipermarketu? Kupujesz najtańsze ubrania? Nie?
    Ale dom to chcesz wybudować jak najtaniej? Niestety. Cena=Jakość

  3. #3

    Domyślnie Re: Projekt domu

    Cytat Napisał Sasha
    Witam
    Jestem na etapie zakupie działki - rozmiarowo jest OK - szukam projektu domu jaki mógłbym na niej wybudować
    Czy moglibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego projektu
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=87&infopage=1

    chciałbym uzyskać informacje czy:
    - dom jest funkcjonalny
    - czy dobrze będzie się w nim mieszkało 2+2 (ew. +3)
    - czy nie będzie drogi w budowie
    i w końcu
    jakie poprawki chcielibyście wprowadzić

    Mam śwaidomość, że każda opinia jest subiektywna... i tym bardziej na niej mi zależy

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    Tani w budowie nie będzie. Masz tu dość skomplikowany dach.
    Te słupy w pomieszczeniach na poddaszu mogą przeszkadzać.A już ten na środku łazienki mnie rozwalił

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: Projekt domu


    Tani w budowie nie będzie. Masz tu dość skomplikowany dach.
    Te słupy w pomieszczeniach na poddaszu mogą przeszkadzać.A już ten na środku łazienki mnie rozwalił
    Mnie również - natomiast da się to przeprojektować - (podobno) - rozmawiałem z biurem projektowym, ale niestety napewno koszt pójdzie w górę

    PS
    Ciężko jest znaleźć ładny i funkcjonalny projekt domu - tani w budowie i do tego jeszcze około 170m2 + dwa garaże.

  5. #5

    Domyślnie Re: Projekt domu

    Cytat Napisał Sasha

    Tani w budowie nie będzie. Masz tu dość skomplikowany dach.
    Te słupy w pomieszczeniach na poddaszu mogą przeszkadzać.A już ten na środku łazienki mnie rozwalił
    Mnie również - natomiast da się to przeprojektować - (podobno) - rozmawiałem z biurem projektowym, ale niestety napewno koszt pójdzie w górę

    PS
    Ciężko jest znaleźć ładny i funkcjonalny projekt domu - tani w budowie i do tego jeszcze około 170m2 + dwa garaże.
    Jak to da się przeprojektować
    to po co to tak zaprojektowali
    generalnie szukaj domu z dachem mniej skomplikowanym

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba komuś sie pomyliło w numerowaniu pomieszczeń...no cóż!
    Jeżeli chodzi o rodzinę 2+2(3)to dom jest funkcjonalny, góra przeznaczona dla dzieci, a sypialnia na dole razem z łazienką dla rodziców! Myśle ,że nie ma konieczności dorabiania na piętrze dodatkowego WC (raz koszty, a po drugie 4 kompakty w domu?!)rodzice mieli by swoją łazienkę ,do góry jadna ,a jeżeli komuś naprawde będzie się chciało to zejdzie sobie na dół do WC!
    Koszty budowy zawyży za to dach - im więcej kombinacji na dachu tym drożej!Można by również podnieść o pustak lub dwa ścianę kolankową, zwiększy to ustawność pokoi na poddaszu!
    Regulamin forum Muratora

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: Projekt domu

    Drogą krętą i wyboistą doszliśmy to takiego oto rozwiązania

    http://www.extradom.pl/ext/page?proj...z=opis&id=3504

    dół domu jest całkowicie to przeprojektowania - bo nam się nie podoba ale domek generalnie robi dobre wrażenie. Na działce zmieści się bez problemu.

    Cechy
    - jest duży
    - może się podobać
    - brak słupów na poddaszu
    - ma stosunkowo prosty dach - więc i koszty będą mniejsze

    Parter
    będzie całkowicie przeprojektowany - nie są nam potrzebne 3 pokoje na dole - lepiej mieć jeden pokój, pomieszczenie gospodarcze + kotłownia + pralnia + duża łazienka.

    proszę o opinie
    pozdrawiam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: Projekt domu

    Drogą krętą i wyboistą doszliśmy to takiego oto rozwiązania

    http://www.extradom.pl/ext/page?proj...z=opis&id=3504

    dół domu jest całkowicie to przeprojektowania - bo nam się nie podoba ale domek generalnie robi dobre wrażenie. Na działce zmieści się bez problemu.

    Cechy
    - jest duży
    - może się podobać
    - brak słupów na poddaszu
    - ma stosunkowo prosty dach - więc i koszty będą mniejsze
    - fajne zadaszenie przy wyjściu na ogród

    Parter
    będzie całkowicie przeprojektowany - nie są nam potrzebne 3 pokoje na dole - lepiej mieć jeden pokój, pomieszczenie gospodarcze + kotłownia + pralnia + duża łazienka.

    proszę o opinie
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie projekt DIANA 2 pracownia DOBRE DOMY

    Czy ktos buduje Diane II z biura projektowego Dobre domy ..Proszę o wszsytkie informacje zwiazane z tym projektem..Dziekuje

  10. #10

    Domyślnie DIANA II -Dobre domy - szukam osób które wybudowały ten dom

    Prosze wszystkich jesli mozecie udzielcie mi infoemacji o budowie tego domku.jesli macie fotki to bardzo prosze ...dziekuje serdecznie

  11. #11

    Domyślnie

    WITAM
    Ja również zainteresowany jestem podobnym projektem a mianowicie DiunaI ale jak na razie nie widzę większego zainteresowania tym projektem.

    Pozdrawiam
    STO-owiec

  12. #12

    Domyślnie

    Jelik:

    Coś mi się wydaje, że chyba się pomyliłeś Diana II i Diuna I (czy II lub III) raczej nie są podobne.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał wp03
    Jelik:

    Coś mi się wydaje, że chyba się pomyliłeś Diana II i Diuna I (czy II lub III) raczej nie są podobne. :D

    Tak to prawda ale było to podyktowane tym że zalezało mi bardzo na znalezieniu właśnie forum o tematyce Diuny - także małe sprostowanie.

    Pozdrawiam
    STO-owiec

  14. #14

    Domyślnie

    do Jelik:

    Najważniejsze, że forum Diuny znalazłeś - zdążyłem już poczytać twoje posty. Mam nadzieję, że będą następne.

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Witajcie ..ja od bardzo dawna szukałem projektu ,który bedzie odpowiadał moim wymaganiom i mojej żony i znalazłem .Bardzo nam sie spodobał projekt Diana II z pracowni DobreDomy jest to parterowy domek z poddaszem uzytkowym.Posiada wszystko co chcielibysmy miec w domu ,jedyne co bym zmienił to taras na całej szerokości domku ,który bedzie zadaszony.Jeśli ktos wybudował albo buduje ten projekt prosze o pare informacji w tym temacie ..dziekuje serdecznie.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Witam,

    Odswieżam temat i mam pytanie czy ktoś z Was ostatecznie wybrał projket Diana II (http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=1&lustro=1)? Jeśli tak to może podzielicie się opiniami odnośnie samego projektu - czy pojawiły sięjakieś problemy/błędy?

    Pzdr,
    TS

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony